Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások, beszélgessünk! - Mindenünk a kutya fórum

Kutyások, beszélgessünk! - Mindenünk a kutya (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
56. katykóca (válaszként erre: 51. - B8103f009a)
2013. márc. 1. 21:20
Tarts gondolatpitypangot,madárpillantást,és szép kiváló formájú követ..a kő szép..és nem mozog,,nem piszkít..és nem kell foglaslkozni vele!Egy jó formájú kő....gondolj bele:) Ha kicsit elvonatkoztatsz akár kőhal is lehetne!!!DE NEM AZ MERT AZ ÉÉÉÉL!!
2013. márc. 1. 21:18

Habár be kell vallanom, hogy idén először, beengedtem a vizsla keverékünket éjszakára, a nappaliban lakott vagy 2 hónapig :D

Nagyon szeretjük a "piszok dögöt", tudja is :D

De én akkor sem szeretem a lakásba az állatot. Nem ott a helye. És egyre merészebb volt, nem felelt meg a hely neki amit kapott, a radiátor alá feküdt :D Nagyon szép állat, vizsla-németjuhász keverék. De vizsla kinézete van, csak sötétebb, termetesebb jószág. És nagyon okos.

54. Moncsicsa (válaszként erre: 45. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 1. 21:17

Én úgy érzem, hogy a helyén kezelem a dolgokat.

És úgy gondolom, hogy azért, mert "mindenünk a kutya" nem kell "betegnek" titulálni.

Mi így érezzük jól magunkat. Ennyi.

És hogy írjak valamit, a gyerekem is maximálisan megkapja a megfelelő szeretetet és gondoskodást, amellett hogy megtanulja azt is, hogy milyen egy állatról gondoskodni. Megtanulja, milyen egy állatért felelősséget vállalni.

És hogy még írjak, hogy emberek is kapnak, amellett hogy alapítányt is támogatunk, embereknek adunk munkát hosszú-hosszú évek óta. Gondolom emiatt nem vagyunk betegek.

2013. márc. 1. 21:17

Nagyon sok embernél tapasztalom ezt sajnos. Kinézek a lakásom erkélyéről és azt látom, hogy sétáltatják a bácsik, nénik és gyerekek a különböző nagyságú kutyájukat, majd mikor elvégzik a dolgukat azt otthagyva távoznak a helyszínről.


De sokszor tapasztalom azt is, hogy van egy kétszintes családi ház, ahol a macska nagyobb úr, mint a család bármelyik tagja. És az sem mindegy, mikor akarom azt a cicust megsimogatni, mert, ha neki nincs éppen kedve hozzá megharap megkarmol.


Emlékszem még gyerekkoromra, mikor ellátogattunk dédszüleimhez. Ott a macskák a pajtában laktak, de mégis legalább annyira egészségesek és szépek voltak, mint a mostani ,,kacor királyok". És azok a cicusok, még hálásak voltak, ha lehajoltam hozzájuk és megsimogattam őket.

52. katykóca (válaszként erre: 50. - F1e23b97ee)
2013. márc. 1. 21:17

Ez így korrekt:D Nálunk 2 vizsilány lakik ,de egyébént lesazrják a kertet:D Ha itthon vagyunk ott vannak ahol a család..ha nem meg alszanak a nappaliban:DMondom neked leszarják a kertet..pedig van opciójuk kimenni:DA fajtától is függ!!A vizsla emberkutya..ha nincs embere nem él!

Volt ónémetünk ..ő kint tök magányosan szinte elélt 14 évig...nem akart bejönni ,éski se akart menni a kertből...Minden fajta más..a vizslák emberfüggők:DDD Ők panelban is elvannak ,ha eléggé szeretik őket!

51. b8103f009a (válaszként erre: 48. - F1e23b97ee)
2013. márc. 1. 21:14

Nagyjából én is ezt akartam érzékeltetni. Hogy nincs az rendjén, hogy egyenrangúak lennénk az állatokkal. Pedig hiszik vagy sem a "kutyabuzik", de én is szeretem az állatokat. És nem véletlenül használom az állatok szót, mert nem csak a kutyákat szeretem, hanem minden állatot. Lehetőségeimhez mérten tartom is őket, gondoskodok róluk szeretettel, de nem helyezem magunk, a családunk elé őket. Van olyan kutyás ismerősöm, aki utálja a macskákat. Ha a kutyája lát egyet, rögtön ráengedi. Szerintetek milyen állatbarát az ilyen? Ő valóban állatbarát? Nem, ő tényleg "kutyabuzi"

Amit leírsz Te is, én erre írtam, h undorítónak tartom. Állatot puszilgatni, egy tányérról enni vele, az ágyba beengedni...stb.

50. f1e23b97ee (válaszként erre: 49. - Katykóca)
2013. márc. 1. 21:09

Nincs, mert mint írtam panelban lakunk. Nem akarok térdig kutya vagy macskaszőrbe gázolni. Illetve, reggel elmegyünk dolgozni és csak délután 4-5 közt érünk haza. Annyi ideig pedig nem lehet magára hagyni egy állatot sem.


Ha családi házba laknék akkor biztos lenne kutyám macskám, mert nagyon szeretem őket.


De az biztos, hogy nem aranyhörcsög méretű lenne, hanem szép termetes, ami házőrzésre szolgálna, nem pedig azért, hogy a lakást díszítse.


De a macska sem szobalakó lenne, hanem a melléképületbe meghúzhatná magát, mint ahogy egykor dédszüleinknél is éltek.

49. katykóca (válaszként erre: 48. - F1e23b97ee)
2013. márc. 1. 21:03
Van állatod Dr EB:?
48. f1e23b97ee (válaszként erre: 46. - Katykóca)
2013. márc. 1. 21:02

Ha valaki állatot fogad be magához azzal törődni kell, ebben teljesen igazat adok. Viszont az utóbbi pár évben átestünk a ló túlsó oldalára. Most már nem a kutya van értünk, hanem mi vagyunk a kutyákért.


Lassan el fogunk jutni oda, hogy éjszaka ők alszanak a meleg ágyban, mi pedig majd őrt állunk a kapuban.


De ez vonatkozik a macskákra is. Sok gazda megengedi, hogy felugorjanak az asztalra és ott csemegézzenek, én pedig, ha belépek ahhoz a személyhez a lakásába rögtön le kell vennem a cipőm....


Jól van ez így ?

47. katykóca (válaszként erre: 45. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 1. 20:59
Én pedig utóljára írom le :MINDENÜNK A KUTYA FÓRUM!!!ÉRTED??????????
2013. márc. 1. 20:58

Mi lenne ha összefutnánk??

Elmeséljem? Én kapásból elvenném tőled az állataid ,akiket leszarsz,és én szarnálak le téged ,hátat fordítanék,és elmennék...ennyi lenne:D És próbálnám az állatodat rehabilitálni/biztosan nagyon nagy szüksége van rá!!/

/Ja igen te ordítanál..és mocskolódnál ,,és ordítanál..stb..etc...ti ilyenek vagytok/



Én meg mosolyognék,és lesz@

rnám..tudod miért ..mert megmentettem egy életet....

45. 973d9d6ecf (válaszként erre: 43. - Moncsicsa)
2013. márc. 1. 20:55
nem gondolom és nem is általánosítok..de utoljára leírom..az állat az ÁLLAT...ennyi..kezeld a helyén..meg amúgy ismerek sok állat "barátot"...köszi...embernek ,gyereknek..semmit...
2013. márc. 1. 20:53
Ne pontozd ki ennyire a mondanivalód ,mert még nem érti meg:DDD
43. Moncsicsa (válaszként erre: 40. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 1. 20:52
Miért gondolod azt, hogy embereken nem segítünk? Azért, mert kutyánk van?
42. f1e23b97ee (válaszként erre: 35. - Katykóca)
2013. márc. 1. 20:52

Gyere egyszer majd el a városunkba. Nógrád megye egyik kisvárosa Pásztó és Salgótarján közt.


Szerintem meg lennél lepődve azon amit tapasztalsz.


Nem hiszem, hogy város kellő közepére a villanyoszlopok tövébe, ahol mindenki látja az emberek rakják le a csomagjaikat.

2013. márc. 1. 20:51
és ha a kutya mondjuk a beteg gyerekeknek segít, életeket ment, vagy vakokat vezet akkor is csak egy állat?
40. 973d9d6ecf (válaszként erre: 39. - Moncsicsa)
2013. márc. 1. 20:51
oke...emberekkel kellene tenni...segíteni..ennyi...
2013. márc. 1. 20:48

Szia! Azt hiszem, hogy én is beteg vagyok, mert nekünk is két kutyánk van, és imádjuk őket. Jönnek velünk mindenhová, velünk vannak egész nap.

Van családom, gyerekem, és az egész család imádja a kutyáinkat. Mindannyiunknak mindenünk a kutya. :)

Nem érzem magunkat sem betegnek, sem másnak. Egyszerűen ilyenek vagyunk, és boldogok vagyunk, hogy velünk élnek.

38. katykóca (válaszként erre: 36. - F1e23b97ee)
2013. márc. 1. 20:46
47.hsz.
2013. márc. 1. 20:46

Menj, add oda a kutyádat és a tengerimalacod valakinek/mindenképp jobban járnak/ és többé ne akarj állatot!!Nem érdemled meg őket!!és ne sujtsd őket magaddal.

+"meg angol ,német szakosok is...basszus ..te beteg vagy.." ezt baromira nem értettem:DDD

És köszi anyukám jól van ,és ő is szereti az állatokat veled ellentétben .

Úgyhogy ha lehet rugózz rá az utálom az állatokat topicra ,és szállj ki innen ,hogy mi betegek beszélhessünk végre az imádott kutyáinkról/amiről egyébkén szólhatna a fórum:D/

36. f1e23b97ee (válaszként erre: 31. - Katykóca)
2013. márc. 1. 20:45

Az a baj, hogy ahol van kutya ott van kutyaszar is. Főleg akkor, ha a kedves gazdik nem szedik fel a kutya után.


Nekünk pedig úgy kell szökellni a csomagok közt, mintha aknamezőn járnánk.

35. katykóca (válaszként erre: 33. - B8103f009a)
2013. márc. 1. 20:36

Én pl. elmondanám neked hogy az én kutyáim utcatiszták...a kert egyetlen sarká-

ba kakilnak,amit 2x összeszedek naponta,séta alatt nem piszkítanak..ellentétben az emberekkel..mindegy...Ha én is az emberek orrába dugnám amit a szembenlévő park szélébe a bokorsor alá raknak lehet hogy győznék:D

34. b8103f009a (válaszként erre: 31. - Katykóca)
2013. márc. 1. 20:33
Ez hozzátartozik az állatszeretethez, h megfelelően gondoskodunk róla, mégpedig úgy, h másoknak ezzel ne okozzunk kellemetlenséget.
33. b8103f009a (válaszként erre: 30. - F1e23b97ee)
2013. márc. 1. 20:32

Na a hátrahagyott csomagokba a gazdik orrát dugnám.

Férjem egyszer a zsebébe rakta egy zacsival a tulajnak :D Rászólt, h szedje fel, nem szedte, kifutott egy zacsival, és visszaadta. Én a képébe nyomtam volna asszem.

2013. márc. 1. 20:32
:DDD
31. katykóca (válaszként erre: 30. - F1e23b97ee)
2013. márc. 1. 20:19

Most komolyan egy mindenünk a kutya című fórumon ezzel bírsz megjelenni???

Menj az utálom a kutyaszart fórumra okés??

Vagy nyiss egyet..ez nem erről szól...

2013. márc. 1. 20:08

Nagyon szeretem én is a kutyákat bár nekem nincsen, mert panelban lakom, és azt gondolom ott a kutyának és a gazdának is inkább büntetés, mint öröm az együttélés.


Igaz az még nem baj, ha más nem így gondolkodik, viszont az már elkeserít, hogy a város szerte egyre több a kutyasz@r. Olyan rakások ékesítik a parkokat, játszótereket, mint a pufajka ujja, és szinte méterenként.


Ilyenkor mindig eszembe jut, ha most lennék gyerek, hogy tudnék focizni, bújócskázni, vagy bármit is játszani a házak közti játszótéren anélkül, hogy egy szeretet csomagba ne feküdnék, vagy ne lépnék bele.

29. katykóca (válaszként erre: 28. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 1. 20:04
és fáj?/nyugtass meg:D/
28. 973d9d6ecf (válaszként erre: 20. - Katykóca)
2013. márc. 1. 20:02
sajnos csak így....nem vihetem...nem kérdés ..eldöntött tény..
2013. márc. 1. 19:58

Okés! Játsszuk újra.Minek vagy itt,minek kattintottál egy olyan fórumra ,hogy mindenünk a kutya..És amikor láttad hogy miről szól minek szóltál be???

Szerintem silány élete van azoknak ,akik nem tudják milyen szeretettel és harmóniával él az ,aki állatot tart.Mennyivel teljesebb ,és kiegyensúlyozottabb ember az,aki megtanulja a helyét az ökonomikus rendben.Aki nem szegregálja magát a Föld többi élőlényétől,hanem harmóniában él velük,és törekszik minél több és szélesebb spektrumával megismerkedni az élőlények összességének:D

De te ezt nem érted,sajnállak:D éés még mindig nem értem miért keveredtél ide:D

Azt írod az állat nem ember..Fordítsunk az ember az állatok egy változata..Nagyon nagy nagyképűség "nem állat" kategóriába sorolni az embert..Mi csak egy lépés vagyunk az fejlődésben...Darwin..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook