Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyabarát reggelizőhely vállalkozás indítása fórum

Kutyabarát reggelizőhely vállalkozás indítása (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 19:52
Soha se mond, hogy soha. És a törököknél sem mindenhol mehet be az állat, a fanatikus muszlimnak a kutya tisztátalan állat, ha a ruhájához ér, abban nem is imádkozhat, tehát az ilyen ember be sem menne egy ilyen kávézóba, étterembe.
32. Garabonciás (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 19:33
Ezzel nem értek egyet, ne haragudj. Itt maximum összefogdossák az állatokat aztán irány a gyepi, de még olyanról nem hallottam vagy láttam, hogy állatokat beengedtek volna csak úgy, bárhova is. Pláne gazdi nélkül. Az ami a törököknél van, az soha nem fog itt megvalósulni. Majd ha más lesz az ember állathoz való viszonyulása, akkor talán. Itt még a kis kedvenceket is menhelyre viszik ha megunják, vagy csak egyszerűen kirakják őket a kocsiból. Nem kellenek ide ilyen kávézók, felesleges, mindenki gondoskodjon a saját állatáról, elég az is, a többit meg bízza szakemberre. Amúgy belegondolt abba a kedves fórumindító ha ezek az állatok neadjisten megbetegszenek, mennyibe fog az neki fájni?
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 19:07
Ott is elkezdte valaki és itthon is elkezdték már, arra kell inkább tényleg figyelni van-e még rá kereslet, főleg ez az örökbefogadásos dolog olyan kettősérzést kelt az emberben. Állatszeretet, vagy üzleticél?
2020. ápr. 20. 18:53
Az amit a törökök megvalósítottak az tetszik. Egy állat besétál a boltba, vendéglátóhelyre, adnak neki enni, nem bántják stb.. stb.. aztán továbbáll, az tetszik. De most ezért célzottan állatot tartani, vendégcsalogatónak, az abszolúte nem tetszik. De ez csak az én véleményem. Leírtam, de nem kell rá adni. Én így gondolkodok, ez van. ;)
29. unom (válaszként erre: 28. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 18:51

Nem számoltam össze, de nem egy-két macska van ott.

Ez a kutyás kávézó érdekes ötlet, nagyon végig kell gondolni. De akár lehet is belőle valami.

2020. ápr. 20. 18:48

Zoo kávézóról már hallottam, macskásról még nem. Oszt ott mennyi macska van, egy kettő? :)

Én biztos ilyen célokra kutyát se adnék oda, aztán ha mégse jön be vissza a menhelyre, vagy gazdát keres neki, hazaviszi? Gondolkozott már ezen? Meg hát nekem nem is a szívügyem a kutya, én most azért biztos nem mennék be egy ilyen helyre, mert ott ülnek sorban a szánnivaló kis menhelyi kutyák. Mindennek megvan a helye szerintem, ha vki kutyát akar simogatni menjen menhelyre. Én a zoo kávézókat se tartom egyébként jónak, de mindegy .. ez már nem ide tartozik.

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 18:45
Nálunk is vannak már kutyabarát éttermek, plázák. Pl. a Corvin pláza is ilyen hely, vagy a nem jut eszembe a neve, budapesti kínai pláza. Simán bevihetők a kutyák.
26. unom (válaszként erre: 25. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 18:44
Van macskás kávézó, zoo café is Pesten. Miért a kutyás ne kapna engedélyt?
2020. ápr. 20. 18:41
Vannak országok, városok ahol az állatok szeretete összeforrt azzal hogy nap mint nap ott vannak a boltokban, cukrászdákban, kávézókban, stb...az emberek megszokták őket, nem bántják őket, sőt inkább kiszolgálják őket, mint ha az emberek lennének alárendelt helyzetben, a macskák meg az urak. :D Beengedték az életükbe őket. De szerintem ez nálunk nem megvalósítható, mert itt nem ilyen az állattartás. Itt ha meglátnak egy kóbor állatot inkább elzavarják. Menj el Isztambulba, ott simán eltudom képzelni, itt nem. Sajnos. Szerintem engedélyt se kapsz rá, mert azért állat meg ember egy légtérben folyton, pláne ott ahol étkeznek is, hát nemtudom. Nem kis utánajárás lesz, biztos. De azért sok szerencsét ha mégse adnád fel! ;)
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 18:11

Igen, benne van a pakliban, hogy elhamarkodott lenne.

Nem akarok nem is szoktam senki pénztárcájában nyúlkálni, de egy kutyus mentése nem 2 Ft.

Az ismerősöm az állatszeretetből menti az állatokat, egy fillért nem kér értük, pedig nem kevés pénzbe kerül az állapot felmérés, a féregtelenítés, ivartalanítás, chip, kozmetika, és esetleges műtétek az ivartalanításon kívül. A Face oldalán van fent, ott osztja meg az 1-2 állatkát. Nagyon utánajár hova fog kerülni. Igaz nem kér pénzt, de azért megnézi, hogy eltudják-e látni az állatot, ha ne adja az ég beteg lenne. Ha beteg eleve jelzi, hogy állandó kezelésre szorul. Természetesen, ha valaki kifizeti a költségeit nem utasítja vissza, hiszen akkor újabb állatkákat tud menteni. Ő kézhez szoktatja őket, kicsit úgy múködik, mint a Szerencsés kutya sorozat. A mentéstől figyelemmel kisérhető a kutya sorsa. Tudni milyen a habitusa az állatnak. Kijön-e másik állattal, gyerekkel, cicával?

Egy reggelizőnek a fenttartása sem 2 Ft. Az állatok fent leírt kezelése szintén nem. Nehéz ezt üzleti és nem érzelmi alapon működtetni.

Ha látnám, hogy azért működik, mert üzleti haszon, akkor ha megtehetném se tenném be a lábam, ha segítség az állatoknak, akkor meg ő nem tud megélni belőle. Nehéz ez.

23. Lávli* (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 17:05

Pont erre gondoltam én is.

És ha valakik szíve megesik hirtelen a cuki szeretetbombákon, akkor lehet, hogy meggondolatlanul döntenek, és csak még rosszabbat tesznek a kutyával, aki elhiszi, hogy végre családja lesz, aztán kicsit később kiderül, hogy mégse ... :/

Nem mondom, hogy mindem kutya így járna, de nagyobb lenne rá az esély, mint egy menhelyen, ahova sokkal tudatosabban, rákészülve mennek az emberek, és még ott is előfordul elvétve, hogy visszakerül a kutyus.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2020. ápr. 20. 15:50

Én a példát arra írtam, hogy valaki azt írta nehézségekbe ütközne, vagy lehetetlen lenne az engedélyek beszerzése. De nem lehetetlen.


Egyébként én nem mennék ilyen helyre be, mert egy dolgozni járok, nincs időm komótosan reggelizni, kettő megszakadna a szívem szerencsétlen állatok miatt.


Nem tudom a fórumindító, hogy képzeli el az egészet.

Ha én gondolkodnék ilyenben, akkor biztos sosem lenne 1-2 állatnál több. Az is már olyan aki valamennyire szocializált állat. Van erre példa. Van netes ismerősöm, aki kimondottan egy bizonyos fajtára szakosodott, és 1-2 mentett kutyust ad tovább már ivartalanítva, oltva. Tehát hasonlóan tudom elképzelni. aki szereti az állatokat, az tuti kényelmetlenül érezné magát egy szeretetre éhes szeretetbombát otthagyni, és nyugodtan lehajtani a fejét.

Más az állatsimogatós teázó, kávézó és nagyon más egy gazdikereső reggeliző.

21. andi6020 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 14:30
Az azért szerintem más, mint egy kutyamenhely reggelizővel. Szerintem.
20. Pampalini (válaszként erre: 19. - Pampalini)
2020. ápr. 20. 12:23
Herótom van ettöl a telótol. A felèt átîrta. Sorry.
2020. ápr. 20. 12:21
Pècsetttudok macskás helyet. De a kutya az más. Főleg ha nem a sajátod. Nem fogad neked szót, kiszámîthatalan a viselkedèse. Összeverekedtek. Pont a szomszèdom aki összeszedte a falu kóbor kutyáit. 8-an vannak, de folyton megy a marakodás. A pècsi cicák a tulaj sajátjai, ès jól vannak tartva, gondolva nagy bátorság belefogni. Sikerülhet, de veszèlyes hátèk. Elèg ha egy gyereket meg kap egy ilyen kutya.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2020. ápr. 20. 11:56

Imádom az állatokat, de én be sem mentem, mert nekem is van otthon. :)

De sok szülő megy be a gyerekekkel, mert ott legalább kiélhetik a gyerekek a simizést.

2020. ápr. 20. 11:32
Let's do it! Aztán majd dönt a nép. Ha a hivatalokon sikerül átvergődnöd :-)
16. l.luiselotte (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 10:18

Én egy ilyen teázóban jöttem rá, hogy mi értelme más macskákat cirógatni, bár kétégtelenül jóltartott gondozott állatok voltak, amikor van nekem, akit szeressek...


Nehogy igy járjon az FI is a kutyákkal.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2020. ápr. 20. 10:13

Mellettünk nem messze van zoo teázó. A cicák ott ülnek az asztalon, működik.

Tehát simán megkaphatja. Nyilván úgy megy be oda mindenki, hogy tudatában van ott állatokkal fog találkozni.

14. turodudi (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2020. ápr. 20. 08:28
Azt nem írta, hogy ez mondjuk nem egy családi ház-e kerttel... Vannak házak is Bp-en. Vagy pl. egy ráccsal lekerített nagyobb részen vannak a kutyusok. Vagy az ideiglenes befogadóknál levő kutyusokat viszik-e oda az ideiglenes befogadók... Azért nem kell így földbe döngölni a fórumindítót.
13. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 20. 08:11

Nekem nagyon tetszik az ötlet. Vedd fel a kapcsolatot az egyik menhellyel, hogy mennyire lennének partnerek benne. Egyrészt nagyon vigyáznak arra, hogy a kutyákat kinek és hogyan adják oda, komoly procedúrája van az örökbefogadásnak. Másrészt a logisztika sem egyszerű, de az ötlet tízpontos. Sok sikert hozzá!


👏👏👏

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 01:27
Kétségkívül találékony, de a házi kedvencek vendégül látása nem magyar ötlet, emiatt kár volt ezt a kicsit pikírtnek hangzó megjegyzést tenni.
2020. ápr. 19. 22:14
Ja, most olvasom hogy itt másról van szó. Menhelyi kutyáknak mennyei kávézó :D Vannak ötletek. Találékony nép a magyar. :D
2020. ápr. 19. 22:10
Ilyen hely volt pl a Kertem is a Városligetben amíg be nem zárták. ;)
9. Garabonciás (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2020. ápr. 19. 22:07
Vannak ilyen helyek most is. Bemehetsz oda kutyával, ezek a kutyák általában jólneveltek. Leülnek a sarokban vagy megállnak a pult előtt aztán várják a kis falatkájukat. Nem esznek meg, a kajádat se. Nem kell félni. :D
8. unom (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2020. ápr. 19. 22:05
Közegészségügyi szempontból mi a különbség macska és kutya között?
2020. ápr. 19. 21:38

Ezt mégis hogy kellene elképzelni? Bemegy valaki a reggelizőbe és a kutyák az asztalok alatt, között vagy hol -bele se merek gondolni ketrecben - lennének? Amíg majszolom a zsemlémet a szerencsétlenek kinézik a számból a falatot, vagy kötelező adni belőle? Saját menhelyből lenne a kutya, vagy honnan? Kötve hiszem hogy egy menhely majd minden nap azzal szórakozna, hogy x számú kutyát kiglancoljon hogy neked bevigye.

Amúgy meg közegészségügyi szempontból ebben a büdös életben nem kapod meg rá az engedélyt.

2020. ápr. 19. 21:13

Én látnám értelmét, de szigorú feltételei és szabályai lennének az örökbefogadásnak.

Az csúnya lenne, ha valaki betér reggelizni, nem tudva a hely sajátosságáról, egyik kutyáért hirtelen bezsong, mert olyan cuki, aztán 2 hét múlva meggondolja magát, mert nem is olyan jó hajnalban kelni a kutya miatt.

5. l.luiselotte (válaszként erre: 4. - L.luiselotte)
2020. ápr. 19. 20:55
Macskabarát cukrászdáról, vendéglőről tudok, biztosan ez adott a FI-nak ötletet.
2020. ápr. 19. 20:54
Macskabarát cukrászdáról vendéglőről t
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook