Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyabaj :( fórum

Kutyabaj :( (beszélgetős fórum)


2011. júl. 8. 12:07

Fejlemények vannak....


Már tegnap is itthon hagytam kb 2x10 percre, ugatott utánam.


Úgy gondoltam ma is elmegyek. Diktafonra vettem:D. pontosan 35 percig nem voltam itthon. 40 mp körül kezdett el ugatni, és nyüszögni, és végig nyomta:S :(.

Ami jó hír, hogy nem folyamatosan egyenletesen, hanem inkább vakogott, morgolódott, nyüszögött néhány mp.-t kihagyva:(... Nem tudom hogy most mi lesz. Holnap délután megyünk iskolába, a Happy Doghoz. Ismeri valaki őket?

25. caffi
2011. júl. 7. 17:15

Szia! Ha szoktatod ahoz h egyedül maradjon....arra figyelj h csak akkor menjél vissza ha csendben van.....ha ugat és kapar előtte,te meg vissza mész "megnyugtatni"...nagyon hamar rá jön,h csak ugatnia kell és láthat téged.....

Mielőtt rá zárnád az ajtót....egy utolsó séta,és tudni fogja h a következő körben csak te mész ki az ajtón....az enyém is kapar,ha nem viszem le előtte...de ha megyünk egy ici-pici sétát....akkor elvan( 2-8ig)....bár látom jelét h ilyenkor a konyha asztalon garázdálkodik....onnét rá lát a parkolóra...látja mikor elmegyek...és mikor megjövök:)....az uram ezt nem annyira díjazza:)

24. Shiruba Ryu (válaszként erre: 23. - 388b941089)
2011. júl. 7. 12:32
Könnyen lehet, az ember is kissé feszült amikor új helyen lakik. Hogy most mi lesz meg minden új, reméljük minden jól alakul. ;D
23. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 12:30
de minden kutya más. Lehet, hogy ez a nagy változás, vagyis a költözés váltott ki belőle ilyen reakciót.
22. Shiruba Ryu (válaszként erre: 21. - 388b941089)
2011. júl. 7. 12:28
Volt, hogy csak egy kutyám volt. Ő is megvolt egyedül, feltalálta magát. :D
21. 388b941089 (válaszként erre: 20. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 12:27

mert együtt vannak....ezt nem lehet összehasonlítani azzal, ha egy kutyát egyedül hagysz otthon.


de ha mondjuk az egyik kutyádat elvinnék a másik mellől egy időre, akkor lehet h az a kutya is pánikba esne, aki otthon marad egyedül....

2011. júl. 7. 12:20
Az én kutyáim ha nem vagyok otthon egymással játszanak, nem csinálnak nagy ügyet a dologból.
2011. júl. 7. 12:19
Majd megszokja ha látja, hogy minden egyes nap hazatérsz. :)
18. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Cicmicedli)
2011. júl. 7. 12:18

szegényke... :(((( biztos pánikbaesik ahogy elmész.... :(((


pont tegnap olvastam erről egy cikket az indexen:


[link]

17. Cicmicedli (válaszként erre: 14. - Jaina)
2011. júl. 7. 11:02
Amúgy anniyra igazad van, tudom én... csak most még nekem is új a dolog. Ma egész nap ezt fogom csinálni. Hátha megtanulja elöbb utóbb
16. Cicmicedli (válaszként erre: 12. - Agnik1)
2011. júl. 7. 11:00

:( Jajj ez nemmegnyugtató....

Nekem nincs két hetem. :S Mind1, addig már eljutottam, hogy beszéltem a szomszédokkal (illemtudó leányzó létemre:D:D:D tudom hogy a legtöbb helyen le kell "kenyerezni" a szomszédokat, másképp nem megy:D:D) hogy a következő pár napban ugatás várható, de ez csak a beszoktatás miatt lesz. Nagyon kis kedvesek voltak (legalábbis látszólag....), úgyhogy majd meglátjuk.

Amúgy A kicsim már nagyon ügyes, mert ha itt vagyok vele, már nem ugat, semmiféle neszre sem... pedig egy lakóparkban a falak sem túl vastagok.


Arra gondoltam...-nem tudom hogy jó ötlet e-, hogy veszek egy olyan gyerekzárt, kerítést vagy minek hívják, és felfúrom a közlekedőhöz, hogy ne tudjon a bejárati ajtóhoz menni. Akkor is van mgé neki két szoba, és a fürdőszoba ahol ellehet egész nap. Igaz ugyanúgy ugatna, de legalább az ajtót nem kaparja össze.

2011. júl. 7. 10:59
A szomszéd meg mit van oda a kutyaugatástól? Anyám is mérgelődik ha a szomszédok zajong, engem nem zavar. Felnyomom a tv hangerejét vagy a zenét és kész. ;D
14. Jaina
2011. júl. 7. 10:58
Ne csinálj ekkora balhét belőle, ha elmész. Gyakoroljatok! Elmész otthonról (egy szó nélkül, nem búcsúzkodunk a kutyától meg ilyenek, mert azért lesz frusztrált), majd először néhány perc múlva visszamész. Aztán ugyanezt játsszátok különböző, de egyre növekvő időközökkel. Ha hazamész, akkor sem kell nagy feneket keríteni a dolognak, a kutyáról ne vegyél tudomást, amíg meg nem nyugszik.
13. Shiruba Ryu (válaszként erre: 10. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:58

Nekem?

Nekem 2 is van, egy nagy meg egy kicsi ami nagyobbra nő a nagynál is idővel. XP


De mi kertes házban lakunk ha nem tetszik a szomszédnak valami, akkor nem nagyon tudnak mit tenni ellene. De ha albérletbe mennék nem vinnék kutyát, vagy nem mennék albérletbe.

12. Agnik1
2011. júl. 7. 10:56
Eleinte gondod lesz vele. Új helyen van, és benne van a félelem, hogy ott hagyod, és nem mész vissza érte. Ezt mi is eljátszottuk a bichon frisé kiskutyánkkal... 2hétbe tellett mire rájött, hogy nem hagyjuk ott, minden nap dolgozni megyünk, utána meg haza... De addig ugatott, kapart... Sőt mikor hazaértünk és hallotta hogy csörög a kulcs a zárban akkor is kaparta a bejárati ajtót és eszeveszetten ugatott. Ez van hogy mind a mai napig eljátssza:)
2011. júl. 7. 10:55
szombaton megyünk is:D.... de az még messze van. Neked amúgy van kutyusod?
10. Shiruba Ryu (válaszként erre: 9. - Cicmicedli)
2011. júl. 7. 10:54
lehet kutyakiképzőhöz kellene vinni ha már így szóba hoztad. :O
9. Cicmicedli (válaszként erre: 8. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:52

Nem, úgyhogy csak a beszoktatás lehetséges. Biztosan meglehet valahogyan, mert nagyon értelmes kutyus, tényleg, és nem vagyok elfogult:) A régi helyen nagyon elvolt egyedül, semmi baja nem volt. Tudta hogy ha reggel elköszönünk tőle, akkro dolgozni megyünk, és egyszer majd hazamegyünk,és indulhat a játék. Itt is próbáltam ezt követni, de mivel minden új, és még szomszédok is vannak, szegény kicsit össze van zavarodva....

Viszont nem vagyok kutyakiképző:(... és nincs több ötletem, hogyan lehetne... reméltem hogy itt van valakinek tapasztalata vagy ötlete ezzel kapcsolatban.

8. Shiruba Ryu (válaszként erre: 7. - Cicmicedli)
2011. júl. 7. 10:49
Hazamenni se tudsz?
7. Cicmicedli (válaszként erre: 5. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:48
Ííígy van:) Viszont nincs pénz saját lakásra:)
6. Cicmicedli (válaszként erre: 2. - Bumburka)
2011. júl. 7. 10:47
igen, elötte semmi baja nem volt. Már itthon vagyok vele egy hete, szoktatom, nyugtatom, szereti a helyet, de ahogy becsukom az ajtót, kimegyek... azonnal ugat. Visszajövök, megnyugtatom, ha csendben van jutalmazom. Ha kimegyek megint. És nem kicsit vakog, hanem kaparja az ajtót, és nagyon ugat:(.. ni cs több ötletem mit lehetne. vasárnapig kell megoldani,m ert hétfőn már dolgoznom kell menni:(
5. Shiruba Ryu (válaszként erre: 4. - Cicmicedli)
2011. júl. 7. 10:47
Csak a baj van az albérletekkel, mindenki pattog.
4. Cicmicedli (válaszként erre: 3. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 7. 10:46
az a baj, hoyg albérlet, és kikötés volt, hoyg a kutya nem fog balhézni, mert ha igen akkor pakolhatunk is, és bukjuk a 3 havi kaukciót is:(.... ezért lenne fontos
3. Shiruba Ryu (válaszként erre: 1. - Cicmicedli)
2011. júl. 7. 10:45

Majd megszokja az állat. :)

A szomszédokkal meg nem kell törődni, mi sem törődünk ha pattognak a kutya miatt, ha beszólnak, beszólnak, aztán úgyis elhallgatnak. Magukban káromkodnak és annyi, ettől nem kell félni.

2011. júl. 7. 10:43
Azóta csinálja ezt,amióta elköltöztél?
2011. júl. 7. 10:42

Sziasztok!


Hatalmas nagy kérésem, kérdésem, problémám lenne. . . .


Kertes házból költöztünk be egy társasházi lakásba a 1, 5 éves Bichonommal. Elég könnyű volt vele a szomszédok hangját, zaját megismertetni, már nem ugatja őket. Most az a problémám, hogy nekem 3 napom van még rá, hogy arra is rászoktassam, hogy itt van itthon. Hogy ne ugasson, kaparjon, és főleg ne féljen ha elmegyek dolgozni.

Eddig is midnig egyedül volt otthon volt hogy napi 8-10 órát, meg sem kottyant neki, hiszen elég nagy az alvásigénye. Hazaértem, futkározás, játszás estig.

De most ez más:(

Elköszönök tőle, kimegyek, és már ugat, kapar, és nem hagyja abba.


Mit lehetne tenni? Nagyon fontos lenne, mert a lakók nem fogják díjazni a dolgot:(


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook