Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya tüzelésével kapcsolatban tudtok segíteni? fórum

Kutya tüzelésével kapcsolatban tudtok segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. zoknis kacsa (válaszként erre: 62. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 10:54

Örülök neki, remélem a mi kicsikénk is gyorsan felépül.

Utána ugyanazt kapja ,amit eddig,vagy át kell térni valami diétásabb kajára?

Mondjuk a keverékünk is ivartalanítva van, rajta nem veszem észre ,hogy duci lett volna a beavatkozás után..

66. Mummoska11 (válaszként erre: 64. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:54
Akkor gondolom kertesbe laktok :) Én is szeretnék egy cicát, de mivel mi panelba lakunk és a két kutyu mellé már nem lehet, így várunk egy kicsit. Kislányom mindennap elmondja, hogy veszünk cicát :) édesem még nem igen érti, hogy az nem úgy megy :)
65. zoknis kacsa (válaszként erre: 63. - Arrival)
2011. szept. 17. 10:52

Igen, ahová mi járunk ott is, és olyan kedves a doktorbácsi az állatokkal:)

Legutóbb a cica felugrott az asztalára,mikor írt szegény majd leesett a székről ijedtében:)

64. zoknis kacsa (válaszként erre: 62. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 10:50

Oh a baba márciusban érkezik, de nagy hassal nem akarom terelgetni az én kis bolondomat.

Két shar pei van, nekik voltak kiskutyáik, és egy keverék, azt hiszem lehet benne németjuhász, labrador, bármi:) Legalább 3.generációs keverék, de imádom:) + egy cica:)

63. arrival (válaszként erre: 57. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:46
Ahova en hordom oket, az is kb jobban felszerelt mint egy egy ember korhaz. Olyan gyonyoru a muto... a legujabb lelegezteto gep. Na meg a doki sem semmi , kulfoldrol is jarnak hozza, tolem 40 km-re van
62. Mummoska11 (válaszként erre: 60. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:46
Nekem olyan gyorsan felépült belőle. Az első két nap volt kicsit nehéz. Alig mozgott szegénykém. Annyira sajnáltam....majd második nap este már levittem sétálni pár percre a harmadik nap meg mint ha mi sem történt volna....csak néztük :) a vágás helye meg sem látszik. Igaza lett a dokinak, nyugodtan mehetne strandra olyan szép lett az eredmény :) Hát ha baba érkezik a családba akkor meg pláne érdemes mielőbb túl lenni rajta :) Gratulálok a babához :) Mikorra várjátok? Amúgy milyen kutyusotok van?? :)
61. zoknis kacsa (válaszként erre: 59. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 10:40
Gondoltam:)
60. zoknis kacsa (válaszként erre: 53. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 10:39

Egyszer összejöttek nekünk is a kiskutyák, de lett mindnek jó gazdija...5 ből sajnos 2 elpusztult, a 3. pedig valamikor fél éves korában:( De a maradék kettő nagyon jól van, imádják őket.Tartom a kapcsolatot az új gazdikkal, úgyhogy mindig mesélik milyen csintalanságot követtek el.:)

A nőstény kölyökkorában beteg volt, másfél évesen ellett, utána el akartam vinni, de a párom , hogy jaj szegényke.Bár én ugyanígy voltam vele, mikor vége a tüzelésnek pikk pakk elfelejtem ,hogy milyen bolondokháza volt.Most viszont,hogy jön a baba lassan, már nem várhatok.Október elején lesz megejtve a műtét.Pontosan lebeszélem majd ,mikor a cicát viszem oltásra:)

59. Mummoska11 (válaszként erre: 58. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 10:37
Nem az állatoktól sajnálom :)
58. Mummoska11 (válaszként erre: 57. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:36
Hát azért elég durva, hogy a kutyáink kiválóbb ellátásba részesülhetnek mint mi....ez alatt azt értem, hogy ránk nézve szomorú.
57. zoknis kacsa (válaszként erre: 52. - Reload)
2011. szept. 17. 10:33

Hát ahova én hordom őket, van véranalizáló, ultrahang, röntgen...csak, hogy a legfontosabbat mondjam.

Komolyan ha vakbelem lenne, inkább mennék oda ,mint a korházba:D

56. Mummoska11 (válaszként erre: 54. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:33
Borzasztó mennyi képesek ilyenre. A szívem szakad meg értük...azt meg jól kupán vágnám aki ilyet tesz és egy életre eltiltanám az állattartástól...:(
55. reload (válaszként erre: 54. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:32
Na ilyet semmiképp nem szeretnék én sem :(
2011. szept. 17. 10:31
Hát igen annál jobb, hogy a kiskutyák az árokparton végeznék:(
53. Mummoska11 (válaszként erre: 42. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:29
Szia! Lehet, hogy arra nem bevett szokás, itt nálunk megcsinálják. Persze gondolom nem közölték előtte a dokival, hogy a kutya vemhes azért is lehetett a doki kiakadva. Nekem sajnos ebből tapasztalatom van. Megcsinálják és semmivel nem rizikósabb műtét. Eltávolítják amit el kell így is úgy is. Sajnos tényleg elég morbid, de még mindig jobb, mint egy nem kívánt szaporulat, pláne ha még nem is fajtiszta, hiszen nagyon nehéz a kiskutyuknak gazdit találni. Nálunk nem volt egyszerű a történet a lényeg, hogy önhibánkon kívül jött össze a dolog és ez volt a legjobb megoldása a történetnek mivel amúgy is ivartalanítattuk volna. Nagyon bántott a dolog, de sajnos nem volt más megoldásunk, mert alapból rizikós volt az anya kutyánk és inkább őt választottuk, mint a még igazán ki sem fejlődött kis keverék kutyusokat, akiket hozzá teszem lehet fel sem tudtunk volna nevelni, plusz utána elajándékozni.
52. reload (válaszként erre: 51. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:23

Nálunk kb 3000 fő a lakosság :))

Én viszonylag gyakran féregtelenítek, a doki mondta, mert 2 gyerekem is van és hogy miattuk is célszerűbb olyan 1/4 évente.

A baj az, hogy fogalmam sincs milyen felszerelést kell tartalmaznia egy állatorvosnak :)

Mondjuk van itt nem messze egy rendelő, ami kb 1 év nyílt, gondolom az pl elég modernnek kell hogy legyen.

51. zoknis kacsa (válaszként erre: 48. - Reload)
2011. szept. 17. 10:20

Hát esetleg a felszereltség alapján.

Mást nem tudok, itt ahol élek egy alig 900 lelket számláló községben az embereknek az is elég, ha évente egyszer tartanak egy hatalmas kutyaoltást.Az, hogy féregtelenítés vagy foglalkozás az nem mond nekik semmit.Mossák kezeiket ,mert ugye a kutya be van ojtva....na bummm

50. zoknis kacsa (válaszként erre: 49. - Reload)
2011. szept. 17. 10:18
oh, hát mindent meg lehet beszélni....tényleg 20 perc a beavatkozás, és 3-nap múlva olyan,mint újkorában:)
49. reload (válaszként erre: 47. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:16
Nem szeretnék belemenni a családi viszonyainkba, ha nem gond :) Nem a miénk, ennyi :)
48. reload (válaszként erre: 46. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:15
Itt a környéken nagyon sokat hozzá járnak és senkitől nem hallottam még rosszat. Mondjuk már ketten vannak, a másik egy fiatal doki, gondolom majd ő fogja átvenni a prakszist. De van a környéken más állatorvos is, szóval tudok választani, csak mi alapján? :)
47. zoknis kacsa (válaszként erre: 45. - Reload)
2011. szept. 17. 10:14
Tényleg kié az a kan kutyus az udvarotokban??:)
46. zoknis kacsa (válaszként erre: 43. - Reload)
2011. szept. 17. 10:13

Na ne.... tényleg vidd máshova.

Mi is elvittük a kutyusunkat egy ilyen idősebb lódoktorhoz azzal , hogy rázza a fülét, és erre adott sampont, hgy bolhás.

Na persze, ahogy kiléptünk mentünk is a másik dokihoz, ahol kiderült, hogy fülgyulladása van.

45. reload (válaszként erre: 42. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:13

Múltkor mikor oltáson voltunk, pont akkor beszéltek le telefonon egy esetet, 3 hetes vemhes volt és ivartalanítani kellett. A mi dokink se mosolyogva mesélte, de megcsinálta...

Én annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de nem igazán szeretném vemhesen ivartalanítani.

44. arrival (válaszként erre: 39. - Reload)
2011. szept. 17. 10:12
En is neznek ujat, aki nem a 30 evvel ezelotti szokast koveti. Merre laksz?
43. reload (válaszként erre: 36. - Arrival)
2011. szept. 17. 10:11
Az biztos, hogy praktizál vagy 30 éve :)
42. zoknis kacsa (válaszként erre: 19. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 10:11
Szia, hát nem tudom hol csinálják, de nem bevett szokás.A dokimnak is volt ilyen esete, hát jól meg is mondta a magáét az illetőnek.Operáció alatt derült ki , hogy vemhes volt.Ez ezért durva tényleg.
41. reload (válaszként erre: 37. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:10
Ez egy hosszú történet :)
40. arrival (válaszként erre: 32. - Reload)
2011. szept. 17. 10:10
Nincs ertelme. Arra jo, ha mondjuk mentek vele valahova, pl majd az orvoshoz hetfon, addig befujni, arra a fel orara, de hosszutavon nem er semmit, es nem is egeszseges.
39. reload (válaszként erre: 38. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:10
Miért? Mert azt mondta, hogy csak az első tüzelés után?
38. zoknis kacsa (válaszként erre: 36. - Arrival)
2011. szept. 17. 10:08
Szerintem is keressen másik dokit.... jól eltudják ám az állatot barmolni :( aztán meg hordhatod orvoshoz.Ez azért elég komoly beavatkozás.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook