Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya téma fórum

Kutya téma (beszélgetős fórum)


16. gigi>
2012. júl. 30. 11:49
A vihart utálja mindkettő. A kicsi ha tehetné és beférne, az egér lukba is bebújna annyira fél.Mivel ő szoba kutyi,ilyenkor szorosan mellém bújik,vagy folyton a sarkamban van:)A nagy mivel termete miatt nem lehet bent a teraszon vészel át mindent,de ilyenkor vigyázni kell az ajtó nyitással,mert már jártam úgy hogy belökött:D Imádom őket.
2012. júl. 30. 11:41

A vihart azt nehezen éli meg, és így mi is ,lassan rácsot kell rakni az ablakra, mert már nem bírjuk szúnyoghálóval. Beugrik az ablakon széttöri mindent ami az ablakban van. Nekem azt javasolta az állatorvos, hogy ne engedjük be, meg ne is ajnározgassuk, mert így még jobban felerősödik benne az érzés, mert úgy gondolja van oka félni.

Költözés pedig nem viselte meg, 1-2 nap körbe jelőlte a terpet és már ő is volt az úr.

14. Castia (válaszként erre: 11. - Csi23)
2012. júl. 29. 21:44
Szerintem az egyedül maradás nagyobb változás, mint a költözés a kutya szempontjából. Jó lenne, ha fokozatosan tudnád hozzászoktatni, mert így már a kettő együtt bizonytalanságot kelthet benne. Második kutya - szintén szvsz - most nem jó ötlet, mert csak egy harmadik hatalmas változást vinnél be az életébe. Persze elsülhet akár jól is, de az is lehet, hogy csak tovább mélyíti a bizonytalanságát, hiszen akkor már nem ő lesz az egyetlen "szemed fénye", és ez féltékenységhez vezethet. Ráér majd akkor, ha már a költözést és az egyedüllétet is megszokta.
13. csi23
2012. júl. 29. 21:40
ez mérlegelem már egy jó ideje :) rméleem jól fogok dönteni, mert kb egy kutya felér egy gyerekkel :)
12. b5ef5132a9 (válaszként erre: 11. - Csi23)
2012. júl. 29. 21:37
Ha úgy érzed, megbírkozól 2 kutyával:) akkor persze
11. csi23
2012. júl. 29. 21:37
ez teljesen meg van, szeretem de tudja hogy én vagyok a falka vezér, és bizik is bennem megnyugtatni is megtudom. csak itt már lesz egyedül amikor dolgozom eddig nem volt, mert tesómékkal laktam. nem fog semmi szétszedni semmit nem emiatt aggódom, soha nem rongált még, csak hogy jobb legyen neki, erre értettem hogy könnyitsem a helyzetét.
10. b5ef5132a9 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2012. júl. 29. 21:36
Igen, mélyítsd el a kapcsoaltot a kutyáddal. Ez fontos!
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Csi23)
2012. júl. 29. 21:33

Nem tudom, egy másik kutya mennyiben megoldás. Szerintem semennyiben.

Benned nem bízik a kutyád? Nem tudod megnyugtatni, ha gond van?

8. b5ef5132a9 (válaszként erre: 6. - Csi23)
2012. júl. 29. 21:31
második kutyát azért ne vegyél, hogy a másinak jó legyen. Előszőr tapasztalj ki mindent a kuytádról... légy te a falkavezér, legyen szófogadó, utána jöhet a 2. kutya
7. Castia (válaszként erre: 1. - Csi23)
2012. júl. 29. 21:31

Az én kutyám már majdnem 15 és fél éves, az időjárás változást nyilván nem úgy viseli, mint egy fiatal. Régen nem volt gond vele.

Többször is költöztünk, teljesen jól viselte. Ahogy mondani szokás, a kutya az emberhez ragaszkodik, nem a helyhez. Legyen meg a maga helye, pléd vagy amin eddig is aludt, aminek ismerős szaga van, körülötte a gazdi, és akkor tudni fogja, hogy jó helyen van.

2012. júl. 29. 21:26
igen az a lehető legjobb a terápia! Igazad van sánőfi! és szerintetek egy vagy két kutya a jobb? nagyon gondolkozok egy másikon hogy könnyitsem egy kicsit a helyzetét, de nem jutok dűlöre
2012. júl. 29. 21:25

Van bach terápia kutyáknak. Inkább az mint a gyógyszer...

illetve van olyan vitamin, ami stresszre jó, kutyáknak!

2012. júl. 29. 21:23

Nekünk a pincsi ha vihar van mindig beszökik a házba (ahová egyébként nincs bejárása), és egy szék alatt kuksolva várja ki a végét.

A kaukázusin nem vettem észre, hogy különösebben megviselné.


Kutyát még nem költöztettem, szóval azt nem tudom.

2012. júl. 29. 21:23
Nem változott semmi mégsem oldódott fel még a kis tündérem :S egyik ismerősőm szintén ebben a problémával küzd és ő kipróbálta a kutya nyugtatót. Arra nem gondoltál még? lehet hogy neki is jobb lenne
2012. júl. 29. 21:19

a költözést szerintem jól viselik, ha a napirendjük, meg a személyek körülöttük (gazdái, falkája) nem változik... nálunk nem volt gond a költözéssel..


időjárással van.. az enyém pl fosik a vihartól, meg a széltől is... kikészülök tőle, akármit csinálok tiszta idegbeteg lesz ha vihar van, és huzatot csinálni sem tudok a lakásban, mert meghülyül... :S

2012. júl. 29. 21:17

Kedves kutyások!


Ti hogyan viselitek el az időjárást változást? Van valami eltérő a kutyusotok viselkedésében? Illetve egy másik kérdésem is lenne. Most költöztünk át a szemem fényével a kiskutyámmaé egy új lakásba és ott hagytuk a régit ahol felnőtt. Volt valakinek hasonló élménye? ha igen hogyan viselte a kutyus

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook