Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
377. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 376. - 119a4bf976)
2010. aug. 4. 23:01
Akkor felhúzhatós egeret szerezz be! :)
2010. aug. 4. 22:08
8 éves, de mindig ilyen lusta volt. Ő olyan anya típus. Mindegy, hogy kutya, macska, ember, neki a fiatal és gyámoltalan élőlények gondozása a vérében van. Csak mozogni nem szeret. Lehet, hogy a rövid lábai miatt van?! A doki fel volt háborodva, mikor vénát kellett neki szúrnia, hogy olyan rövid a lába, hogy nem fér rá az érszorító. Nem is fut, hanem ugrál. Egyszerre mozog a két első lába, és a két hátsó, nem átlósan, ahogyan a kutyáknak szokott. Ha neki iramodik, akkor gyorsan halad, de ehhez legalább egy menekülő rágcsálóra van szükség. Ennél kevesebbért Ő el nem indul.
375. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 374. - 119a4bf976)
2010. aug. 4. 21:32

Hááát... Nem tudom. Nekem bordereim vannak, tudod... nem tudom, milyen a lusta kutya... :(


Mennyi idös Morzsi?

2010. aug. 4. 21:25

Kat!


Ezt a kötélhúzásos dolgot, azt hiszem mi is megtanuljuk Elekkel. Nagyon tetszik. Köszönjük!

Arra van valamilyen tanácsod, hogy egy születetten lusta kutyát - Morzsi - hogyan lehetne rávenni, hogy játszon velünk? Mert Őt aztán nem érdekli se kötél, se labda, se fabot, se semmi. Már kiskorában is inkább a kismacskákat rendezgette, ahelyett, hogy bármilyen játékba bele lehetett volna vonni. Nagypapám - az Ő kutyája volt, amíg meg nem halt, aztán mi örököltük meg - ráhagyta, azt mondta, ha ő papást-mamást akar játszani, akkor játszon azt. De most már olyan lusta lett, hogy séta közben is lefekszik, ha megállunk egy pillanatra.

373. 119a4bf976 (válaszként erre: 332. - 75596a56f2)
2010. aug. 4. 21:08

És szép, és egyre nagyobb, és egyre okosabb, és egyre...

Ezek a zoknik teszik igazán egyedivé a megjelenését :)

372. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 371. - 75596a56f2)
2010. aug. 4. 21:03
Höhö... Már miért is lenne levédjegyezve? Föleg lasztiknak nagyon jó, de suliban is nagyon bevált a jutalomfalatoknak. Ilyenkor nyáron meg tényleg nincs elég zsebem mindennek...
2010. aug. 4. 21:00

Én Kat eddig hátizsákkal szaladgáltam, én marha, pedig van vagy 3-om övtáskánk! Most lelopom az ötleted! Remélem, nincs levédjegyezve! :DD


Köszönöm Liza4!

370. 6cab8968c9 (válaszként erre: 329. - 75596a56f2)
2010. aug. 4. 19:51
Ééééééédes!
369. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 368. - 75596a56f2)
2010. aug. 4. 16:16
Muszáj volt egy ilyen nagybanis övtáskát beszereznem, mert ilyenkor nyáron nem lenne elég zsebem. A farmerbe maximum a kakiszsacsit meg a lakáskulcsot préselem bele. De akkor még kell a laszti (3-4), meg jutifalat, meg síp is néha, olykor-olykor klikker... Ha frizbizni megyünk, akkor bizony hátizsák...
2010. aug. 4. 15:31

Sirálylány, én ha otthon dolgozom a kutyussal, akkor simán olyan uzsis tasiba teszem és olyan rövid naciban vagyok, amit bátran koszolhatok. Nekem nagy a zseb része, így kényelmesen be tudom rakni a zacsit a virsli darabokkal, és nyitottan hagyom. Nekem különösebb problémát hála nem okoz!


viszont az is nagyon jó ötlet, amit Kat írt! Övtáska! Szuper ötlet!

367. d6b71af9a8 (válaszként erre: 366. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 15:08

Nem is keveset kell tanulnunk!!!!!!!!!!:))

Szétszórás......tegnap jártam így...szerencsére járólapon.:DDDDD Szerintetek ki nyert az összeszedésében? Hát nem én!!!!!!!!!!:DDDDDDDDDD

366. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 364. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 15:06

Megmondom a frankót: nekünk, embereknek is tanulni kell.... Kell egy bizonyos rutin, drágáim, amíg eljutunk arra a szintre, hogy azt a bizonyos jutalomfalatot a legjobb idözítéssel tesszük a megfelelö kutya szájába anélkül, hogy 12 deka párizsit szétszórnánk a padlószönyegen belataposás céljából. Ez van.

(Ha a kutyát kellöképpen be tudod izzítani egyébként a ronggyal, vagy bármivel, akkor magasról leszarja, hogy Te mit bénázol a násik kezeddel... nekem is hetekbe telt kifejleszteni a technikámat!)

365. d6b71af9a8 (válaszként erre: 363. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 15:03
Én most, egy pólómat áldoztam fel, kötöttem a közepére egy csomót, és játék után, el is tettem, ahogy írtad!:))
364. d6b71af9a8 (válaszként erre: 362. - 75596a56f2)
2010. aug. 4. 15:02

Na, ezt nem értem, nem mintha hülye lennék, csak....

Amikor megcsinálja az okosságot, amit kérünk tőle, akkor azonnal falat a szájába(mivel ugye ők másodperceken élnek). De, mire én elővadászom a zsebemből, főleg, ha még zacsiban is van, addigra még azt is elfelejti, hogy én ki vagyok.:DDDDDDDDDDDDD

Na, jó nem ám, de tényleg, most akkor, hogy van ez?

363. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 358. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 15:01

Mert most játszottál vele elöször így.... Bele fogtok jönni! De lehet az más játék is, nem kell kötélnek lenni! Nekünk van (volt, szegény kimúlt) plüssbékánk is, a jó hosszú lábai miatt pont megfelelt a célnak, csak nem volt elég tartós. Megvan még, csak lóg a bele...


A dícséret is elég!


Hát igen... párizsi nem jó zsebben... :( Én zsebbe valami boltit szoktam tenni, ami keményebb, de legtöbbször nálam van az övtáskám. Mármint terepen. Van, aki a direkte jutifalat tartó szütyökre esküszik, hát én annyit bénázok vele, hogy még a kutya is kiröhög....

362. 75596a56f2 (válaszként erre: 358. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 14:58
Akkor tedd egy kis zacsiba! Én a virsli-jutalomfalattal csinálom így! :DDDDDDDD
2010. aug. 4. 14:58

Engem mulattat! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Bocsi, de szerintem k.... jó!! Legalább kijön a saját egyéniséged, aki ismer tudja milyen vagy, a többi, mint ahogy írtam is nem számít!


Látod? Az a fránya magyar temperamentum!!!! :DDDDDDD


Haláli vagy! :)))))))

360. d6b71af9a8 (válaszként erre: 357. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 14:58
:DDDDDDDDD Nagyon jóóóó!!!!!!!:DDDDDD
359. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 357. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 14:57
De ilyen csak ritkán van... nem lószarban fetreng a Bátor, hanem döglött halban... :)
358. d6b71af9a8 (válaszként erre: 354. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 14:57

Elbizonytalanodott? Miért? Az előbb kipróbáltam egy játékával.....elkezdett játszani, én meg odamentem, és mondtam, hogy KÉREM, erre ugyanúgy elengedte. Jutalomfalat híján, nagy dicséretet kapott!!!!

A zsebembe tegyem? De párizsi!:DDDDDDDDDDDDD

357. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 356. - 75596a56f2)
2010. aug. 4. 14:56
Szerinted milyen az a Nagy Holland Legelö közepén, amikor a szabályos holland nyelvü vezényszavak kellös közepette agy hatalmas termetü amazon (ez lennék én) egyszer csak elüvölti magát: A Zanyádúristenit megmondtam hogy ne fetrengj a lószarban! He? Ezt követöen meg leugatom Embert angolul, hogy ne engedje már a másik kutyát is a lószar közelébe.... :) Vicces család vagyunk!
2010. aug. 4. 14:53
Kat! szerintem senki nem néz gyagyásnak, ha mégis, akkor egy kivűlálló úgy sem értheti mi zajlik, csak a kutyus és Te a többi meg nem számít!! :D
355. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 354. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 14:47
javítok: hanem sok játék után...
354. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 353. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 14:47

Bátor kutyám... Nekem mindig a bal zsebemben volt a falat, úgyhogy egy idö után, ha nyúltam a zsebem felé, már engedte is el a kötelet... :) A megoldás az, hogy jó hosszan kell vele játszani, és ne a kezedben legyen akaja, hanem a zsebedben. Tehát ne huziga-kaja-huziga legyen, ha sok játék után csak úgy, mellékesen kell neki kaját adni.


És nagyon lelkesen kell játszani, én folyamatosan dumálok. 3 nyelven... mert ugye van az anya, a használt, meg amit éppen tanulok... :)szerintetek ki nem néz hülyének??? :)


Egyébként nem azért hagyott faképnél a kutya, mert nem érdekled, hanem, mert elbizonytalanodott... még nem érti. De majd belejön!

353. d6b71af9a8 (válaszként erre: 350. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 14:41
Kipróbáltam. :))) Annyi, különbséggel, hogy nem álltam, amikor nekiadtam a falatot, csak úgy félig meddig. De, már a másodikra, elengedte a rongyot, arra, hogy KÉREM!.:) Viszont, a negyedik után, már csak a bal kezem érdekelte, ami ökölbe volt szorítva, mivel abban volt a sok falat, a jobb kezemben, a ronggyal együtt, csak egy falat. Azután, amikor az utolsó falatot is a jobb kezembe került a rongy mögé, és nézte a bal kezemet, hogy nincs ökölben, akkor meg szépen faképnél hagyott!:DDDDDDDDDDDDDDDDDD Már a rongy sem érdekelte!:DDDDDDD
2010. aug. 4. 14:20
Ja és vigyázni kell a fogakra!
2010. aug. 4. 14:20
Bocs a terjedelemért.... de tényleg jó! Látnátok Luna kutyámat! :)
2010. aug. 4. 14:19

Mire jó?

Egyrészt jó játék, másrészt segít tudatosítani, ki a fönök (a kutyák játéka, akár egymással, akár veled, mindig arra megy ki, hogy tisztázzák, ki áll feljebb a rangsorban), harmadrészt jó motivációs eszköz, ha valamit meg akarsz neki tanítani, és a gazdi-kutya kapcsolat fejlesztésére tökéletesen alkalmas.


Viszont játszani is meg kell tanulni, mert vannak szabályok....


Mindketten húzzátok: te arra, a kutya arra. Inkább oldal irányba, mint elöre-hátra. FONTOS: mindig a föld közelében kell maradnia a kötélnek/rongynak! (Izületek, fogak érdekében. Ha emeled a köteled, csak felugrálni tanítod a kutyát.) Ergo guggolsz vagy térdelsz... :( Hergelheted a kutyát: mozgatod a rongyot jobbra-balra, mintegy arra serkentve, hogy elkapja. Közben pedig bíztatod: na gyerünk játszani! A fejed MINIDIG legyen MAGASABBAN, mint a kutya feje. Ha morog vagy kedz eldurvulni, akkor befejezettnek nyilvánítod az aznapi csatát és elteszed a rongyot (ne hagyd elöl, mindig csak akkor vedd elö, ha játszotok, ezáltal különleges marad). Játszotok, játszotok, aztán a nem köteles kezeddel egy jutifalatot tartasz az orra elé. Abban a pillanatban, hogy elereszti a rongyot (nem elöbb, nem késöbb), azt mondod, hogy ERESZT! Vagy akármit, amit késöbb vezényszóként akarsz használni. Fontos: az elengedés pillanatában kell mondanod. Megkapja a falatot és nagyon megdícséred. Fontos: Amikor elengedi és megkapta a falatot, akkor te már felegyenesedve állsz, a ronggyal az állad alatt. (Nem az álladdal szorítod, csak legalább odáig felemeled és ott tartod. Kipróbálhatod, ha a hátad mögé teszed, akkor a kutya nem fog rád figyelni, hanem indul a hátad mögé... így viszont a szemedbe fog nézni, várva a következö menetre). Ha nyugodt, kiadod a jelszót: na gyere játszani (vagy akármi hülyeséget, a lényeg, hogy lelkes legyél), és mehet a következö menet. Ez mehet párszor egymás után... FONTOS: te adod ki a kezdeményezésre a "jelszót", te döntöd el, mikor kell elengednie (ha magától elengedi a jutifalat reményében, akkor azzal nem foglalkozol), te döntöd el, mikor játszotok, és ha ugrál a rongyért, akkor már csakazért sem kapja meg. Ésre sem veszed, és már tudni fogja az "ereszt" vezényszót, innentöl kedve bármit simán kivehetsz a szájából...

Látni fogod, mennyire szereti... minden kutya szereti...ha mégsem, akkor a gazdi valamit nem jól csinál, nem elég lelkes vagy valami... ha valamiért kitépi a kezedböl, akkor ö nyert... Nem baj, de ezt próbáld elkerülni, és az utolsó menetet mindig te nyerd meg! (Pláne, ha a kuttyod alapvetöen domináns.)

Ha ez már jól megy, vagyis látod, hogy élvezi a kutya, bármikor elengedi a rongyot, ha kéred (néhány napig csak így játszd), akkor jöhet a következö lépés...: elengeded a rongyot, hátrálni kezdesz, és iszonyú lelkesen hívod (én mindig csapkodom a combom, mint egy idióta...). Ha jön (jönni fog, mert játszani akar), akkor dícséred, és huzigáljátok a rongyot tovább. És bár a kutyának fogalma snics róla, de megtettétek az elsö lépést az apportírozás felé.... :)

Késöbb ez a rongy tök jó motivácó lehet bármihez, és mi szoktunk "keresd meg" játékot is játszani vele.


Tehát amiért rá akarlak beszélni:

1) látni fogod, hogy jó játék

2) ha te nyersz, és jól csinálod, vagyis a rongy a te hatalmadban marad (ezért kell felemelni szünetben), akkor erösíti a gazdi pozíciót (emlékszel: fejed mindig magasabban van, mint a kutty feje!!)

3) a jutalomfalat nagyon jó dolog, de miért ne a játékot használd motivációnak, ha megteheted? az enyémek már jobban harapnak a labdára, mint a kajára....

4) ha a kutyád látja, hogy a vezényszóra elengedett rongyot visszakapja, akkor a beléd vetett bizalma is nöni fog (vagyis: lehet, hogy hülyén fogalmazok, de végülis megtanulja, hogy a végrehajtott parancs, akkor sem, ha az kellemetlen (elveszteni egy játékot), nem jelent hátrányt, mert visszakapja!

349. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 348. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 14:14

Csak akkor jó, ha jól csinálod akkor viszont nagyon jó!!! :)


Na mindjárt idemásolom, hogy mi hogy tanuljuk, meg egyáltalán... csak próbálom röviden...

2010. aug. 4. 13:50
Mi is szoktunk rongyot húzni. Olyan édes, ahogy rázza. :DDDD De azt nem tudtam, hogy ez ennyire jó hatással van a kapcsolatra. Akkor ezután még többet csináljuk.:D
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook