Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi magyarokat keresek fórum

Külföldi magyarokat keresek (beszélgetős fórum)


2009. szept. 3. 19:56
Ja még annyit, hogy itt alig vannak magyarok, illetve a határ mellett ugye vannak, de errefelé már nem. Úgy vettem észre, hogy nincs bajuk velünk. A hús, tejtermék drágább mint otthon, viszont a többi közel azonos, a műszaki cuccoknak van magas áruk. A ruha drága, de itt megfizetik, kínait nem vesznek!
2009. szept. 3. 19:51

Szia! Szlovéniában vagyok. Sajna még nem dolgozok, mert nincsen még adó meg tb számom. Egyébként a nyelvet nagyjából értem, de beszélni nem tudok nagyon, bár a nyelvtant tudom, csak szókincsem nincs könyv híján.

A válság itt sem kímálte a népet, gyárak zártak be.

Egyébként aki munkát keres, annak ajánlom a következő oldalt, én is itt nézegetek:

ec.europa.eu

Most épp nem elérhető, szerintem újítják,de eddig sosem volt gond vele.

Csak kiválasztod a munkaterületet, aztán szűkíted a keresést, végül megadod az országot, sőt régiót is választhatsz.

A manikűr-pedikűrt nem ajánlom, mert ezt sok országban a kozmetikusok csinálják, nem pedig önálló szakma, mint otthon! Én is ezzel vagyok bajban, mert kozmetikus vagyok és itt úgy hirdetik az állást, hogy tudjon manikűrözni meg pedizni is:(

19. 49ca420470 (válaszként erre: 18. - -Luy)
2009. júl. 13. 20:18
Köszönöm Luy
18. -Luy (válaszként erre: 11. - 49ca420470)
2009. júl. 13. 20:12
Szia. Igazából nyelvtudásra annyira van szükségedd, hogy munkát találj!! Ha van aki segítsen itt kint akkor annyi sem kell, egy takarításhoz. Én színte semmit nem tudtam mikor kijödtem, csak volt 1 ismerösőm itt kintt aki segített elhelyezkeddni. Utána már könnyebben megy, én már 3 hónap után vendéglátó helyen dolgoztam, előszőr mosogatóként, 1 hónap mulva már máshol, felszolgálóként(mert itt kintt ragadd rádd a nyelv, főleg ami a munkával kapcsolatos, mert azt minden nap használodd).Szakmát kitanulni otthon, szeríntem felesleges, itt azt senki sem kéri, itt csak bizonyítani kell, hogy tudsz dolgozzni, és azt nem nehézz, mert az Angolok 3 óra munka után sírnak( nem is dolgozznak többet). Mondjuk ha pedíkür , maníkürős szerettnél lenni, ahozz biztos kell tapasztalat, de ahozz nyelvtudás is, ha csak nem veszel fel magad mellé 1 fordított aki beszélget a vendéggel, meg fordítja, hogy pontossan mit is szerettne. Itt elég sok magyar van kint, de el kell, hogy szomorítsalak, színte gyülölik egymást, ha meghallunk magyarul beszéllni valakit 2-szer meggondoljuk, hogy tudassuk-e vele, mi is azok vagyunk. Egyépként az Angolok nagy részének nincs semmi baja velünk, akadnak akiknek nem tetszünk, de nincsenek nagy számban. Egy baj van viszont, hogy már nagyon sok itt a bevándorló, ugyhogy szigorítani akarják a törvényeket, hogy ne nagyon lehessünk többen, ugyhogy mielött elindulsz, jol érdeklödj utána.!!!! Azt hiszem, minden kérdéseddre válaszoltam, de ha mégsem írdd meg bátran, vagy ha vannak ujak azokra is szívessen válaszolok. Reméllem tudtam segíteni, vagy fogok tuddni. Szép Napot Mindenkinek!!!
2009. júl. 13. 08:53
Itt is az van hogy 3 diplomával benzinkútkezelő az illető.3 diploma meg 2 nyelvet beszél + informatikai szakember és ennyire vitte.Nincs értéke semminek,nincs értéke az iskolai végzettségnek,sem az ingatlanoknak(most azokat sem lehet eladni) nincs értéke az aranynak (én most 3700ft-ért árulok és nem tudok eladni még egy 3000ft-os gyűrűt sem)Nem tudom hogy minek van még értéke egyáltalán manapság.
16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Zuhoj)
2009. júl. 13. 05:30
Egyre kevesebb helyen kedvelik a magyarokat, és általában a bevándorlókat. Világjelenség a munkanélküliség, már a "bennszülöttek" is elvállalják azt a munkát, amit korábban fintorogva elutasítottak. Ha csak nem nélkülözhetetlen "szaktekintély", mindenhol először a külföldieket bocsátják el, ami szerintem így van rendjén. Nyelvtudás nélkül pedig szinte lehetetlen munkát találni.
15. zuhoj (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. júl. 12. 23:22
És mi a helyzet Németországgal? Berlinbe vannak lehetőségek? Bár azt hallottam, h ott nem kedvelik sajna a magyarokat.
2009. júl. 12. 22:52

Ausztriában még korlátozva van a munkavállalás. Ha nem dolgoztál még kint min. 1 évet, a leendő munkavállalódnak kell elintéznie a munkavállalási engedélyedet, amit csak neki adnak ki. Ha 1 éven belül váltasz, újraindul a procedúra. Kivételt jelent ez alól, ha egyes hiányszakmákról van szó, mint pl. a CNC-esztergályos. De ezen kívül nem tudom, mi még a hiányszakma.

Ausztria egyébként is nagyon nehéz helyzetben van most, mert a válság miatt nagyon magas a munkanélküliség. Rengeteg gyár bezárt és az onnan kiszabaduló emberekből próbálják megoldani a helyzetet, amennyire csak lehet. Nem tudom, hogy ez az általános, vagy csak Bécsre korlátozódik, de Bécsben most sok a gond, oda nem valószínű, hogy felvesznek bárkit is. Kisebb vidéki városokkal lehet, hogy más a helyzet...

Remélem, tudtam segíteni...

13. OlíviaAnna (válaszként erre: 4. - 49ca420470)
2009. júl. 12. 22:29
Itt Brüsszelben rengeteg a bevándorló, az iskolák elég borsos áron vannak (a nem fizetős iskolákban is az étkezést ki kell fizetni). A lakbérek és az élelmiszer árak is nagyon magasak. A ruhák, cipők talán olcsóbbak, mint Magyarországon. Nem tudom, hogy a nyelvtudás hiánya akadály-e, valamennyire gondolom, hogy hátrány, mert itt a többség alapból 2 nyelvet beszél.
12. 49ca420470 (válaszként erre: 10. - Zuhoj)
2009. júl. 12. 22:09
Ezzel kapcsolatban annyit tudok hogy Ausztriában érdemes körbenézni mert tudomásom szerint keresettek a házvezetőnők.És a síparadicsomokban mosogatás stb,de én sem merek elindulni egy gyerekkel a vakvilágba ismeretség nélkül.
11. 49ca420470 (válaszként erre: 6. - -Luy)
2009. júl. 12. 22:05
Szia.Elsősorba az érdekelne hogy nyelvtudás nélkül mennyi esélyem volna munkát találni pl takarítást?Érdemes e itthon kitanulnom valami szakmát gyorsan mielőtt kimennék?Gondoltam pedikűr manikűr,vagy mást.Vannak e kint magyar kolóniák?Mennyire útálják kint a bevándorlókat?A válaszaid előre is köszönöm.
10. zuhoj
2009. júl. 12. 21:58

Sziasztok!


Engem NAGYON érdekelne német nyelvterületen milyen munkát szerezhet magának egy magyar?

Én közepes szinten beszélem a nyelvet, könyvelőként dolgozom Mo-on, de szeretnék kinnt munkát szerezni. akár:szállodában is. Tudnátok ilyen email címeket ajánlani, ahol nem rúdtáncosokat keresnek:)?

2009. júl. 12. 21:58
sziasztok, jo ejt:)
8. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 3. - Buhu bahu)
2009. júl. 12. 21:55
Én is Vajdaságból!Topolya
7. Tanárnéni (válaszként erre: 4. - 49ca420470)
2009. júl. 12. 21:55
jah ertem, sajnos ebben en nem tudok segiteni:(
6. -Luy
2009. júl. 12. 21:54
Szia. A kérdésem nekem is, hogy honnan? Én most Angliában élek a párommal, ha van valami kérdésedd, tedd fel nyugodtan, ha tudok válaszolok.
2009. júl. 12. 21:54
erdely:)
4. 49ca420470 (válaszként erre: 2. - Tanárnéni)
2009. júl. 12. 21:54

Még Magyarországon.Az érdekelne hogy nulla nyelvtudással viszont jelentős kp val volna e esélyem egy tíz évessel külföldön?Érdekelne hogy mennyire van munkalehetőség(mindegy hogy mi).Hogy oldják megy a kintlévők a gyerekmegörzést stb.

Egyáltalán hova lenne érdemes menni???

2009. júl. 12. 21:53
vagyok :-) Vajdasagbol
2009. júl. 12. 21:51
szia, pontosabban honnan?
2009. júl. 12. 21:50
Külföldön élő magyarokat keresek.Bevallom nem barátkozás céljából elsősorban,hanem tájékozódás végett,külföldön élő magyar kolóniákat keresek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook