Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kukába a mosódióval, szerintem! fórum

Kukába a mosódióval, szerintem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kukába a mosódióval, szerintem!

1 2 3 4 5 6 7
26. Ncilány (válaszként erre: 22. - Scara.bosco)
2010. aug. 12. 17:29

Nyugodtan kritizálhatsz, úgy találtam itt a neten ezeket. A cikk olvasása után kíváncsi voltam hogy én tudok - e a pici konyhában ilyent kotyvasztani.


Nem használtam a mosóduót, itt a neten láttam hogy néz ki. A kezembe nem volt ilyen, sajnos..

Azért is kérdeztem egyenlő - e a 2, mert a sütibe van úgy hogy vagy ezt, vagy azt írja a recept...

Csak azért érdekes szódabikarbónás ecetes vizet ivott annó az anyós ha rossz volt a gyomra..

2010. aug. 12. 17:18

Bocsánat, nem akarom uralni a topikot, csak eszembe jutott valami, amit érdemes még kipróbálni, ha mégsem akarod a maradék diót kukázni.

Sokan esküsznek a főzetre, akiknek nem jött be a zacsiba tett dióhéj. 1 l vízhez 28 db dióhéj (azt hiszem ez 28 db egész dió héja), majd forrald fel, kis lángon főzd még 5-10 percig, amíg barna lesz. Ha nem elég barna, még 5 percig. És kész. 70-130 ml adagonként a mosószer adagolóba, attól függ mennyire szutyi a ruha. Ezt a kupac diót van aki 5x is kifőzi ugyanígy.

Vagy ledarálni finomra a diót, és mint a mosóport használni. Ehhez nem tudok adagot, egy blogban olvastam pár napja.

2010. aug. 12. 17:16

Nekem ami jó lett és környezetbarát:

Clean Ballz környezetbarát mosógolyó.

Tényleg jó:)

2010. aug. 12. 17:14

Ki fogom próbálni!

Mosódiót én is próáltam, a d betűs drogériában vettem egy próbacsomagot ötszázért, 2-3 alkalomra volt elég...A hatékonysága nem győzött meg. Illóolajat is tettem mellé, mert én szeretem, ha a ruhák enyhén illatosak.

Egyébként amw.y-féle mosóport és öblítőt használok, nem árusítom, csak használom, ezért léptem be. (A többi háztartási tisztítószerrel is elégedett vagyok.) Jó minőség, környezetkímélő, takarékos felhasználású, de még nettó áron is elég drága...

22. scara.bosco (válaszként erre: 20. - Ncilány)
2010. aug. 12. 17:12

Minden kekeckedés nélkül tehetek néhány kiegészítést? Ettől a recept még jó és köszönöm, a kézmosót biztosan kipróbálom. Csak ha már antiallergénről, meg környezetbarátról beszélünk. Gondolom ezért mosódióztál.


1. A szappan nem mindegy milyen szappan. Még a bioszappanok nagy része is teli van szeméttel. Kézmosáshoz érdemes tiszta szappant használni, mondjuk natúr kecsketejest, esetleg mehet bele valamilyen hidratáló vagy antibakteriális illóolaj.


Mosáshoz megteszi a mosószappan is, de abból is a tiszta. Asszem a Müllerben is van valami tök snassz, meg talán a Caola, Flóra is az, ebben nem vagyok biztos. De a drága,neves mindenfoltotkiszedhabeletapossaegyelefántakkoris bugyirózsíszín cégé felejtős.


A glicerin legyen növényi glicerin. A patikai felejtős, ásványos kőolajos izé helyett. Ez ugyan nem olyan nagy mennyiség, de tartós használat vagy nagyobb mennyiség esetén szárítja a bőrt hidratálás helyett. Elvonja a mélyebb szövetrészekből a nedvességet.


A szódabikarbóna nem egyenlő a sütőporral. A sütőport ha megnézed, úgy indul, hogy ilyenolyan foszfát. Persze van foszfátmentes sütőpor, de azt kár lenne beletenni.

21. scara.bosco (válaszként erre: 17. - Masnesz)
2010. aug. 12. 17:02

Amiért a fahéjtól vagy bármilyen növénytől, amire érzékeny :-). Azért mert valami természetes, még nem jelenti azt, hogy nem allergizál.


De elhangzott az is, hogy irritatív stb. Az. Mint ahogy egy csomó természetes anyag is. Tudom, de ez még véletlenül sem tűnik természetesnek. Tényleg nem. Maradjunk inkább abban, hogy biológiai úton könnyen lebomlik. És határozott előny a foszfátokkal szemben.

2010. aug. 12. 16:59

Mosódiót nem használtam még soha, így nem tudom milyen.

Ezt találtam folyékony szappan házilag. Több forrás...

a használt olajat, zsírt, avas szalonnát, vajat összegyűjtötték, fahamuval, szódával felfőzték, szűrték, majd kiöntötték dobozba, és darabolták. nem a V-nish, inkább a Caola mosószappanhoz hasonlít, ami tényleg használ is a foltok kiszedésében.


Gél állagú hatásos tisztítószer házilagos elkészítése.

Az itt leírt különböző tisztítószer házilag recepteket az évek során gyűjtöttem össze.

A saját mosószer mindenki számára elérhető és pénzt takaríthatunk meg vele, nem is beszélve a jó tisztító hatásról.

Gél állagú tisztítószer házilag: 1 recept

Hozzávalók:

melegvíz, 4,5 evőkanál reszelt szappan,

250 ml kristályszóda/nátrium-karbonát/mosószóda

Egy fazékba rakjuk bele a reszelt szappant és éppen annyi meleg vizet, amennyi elég a felolvasztásához.

Közepes hőfokon addig melegítsük, amíg a szappan fel nem olvad.

Töltsünk meg egy nagy vödröt 2,5 liter forró vízzel és adjuk hozzá a forró szappanos keveréket.

Keverjük addig, amíg jól keverhető nem lesz.

Ezután adjuk hozzá a krisztályszódát és keverjük ismét jól össze.

Ezután pihentessük, amíg le nem hül.

Ezt a gél állagú tisztítószert házilag nagyon könnyű elkészíteni. Használat előtt mindig keverjük meg és 125 ml használjunk egy teli töltet mosáshoz.


FIGYELEM: ne használjunk erősen illatos szappant.


Gél állagú tisztítószer házilag: 2 recept

Hozzávalók:

2 liter meleg víz, 1 reszelt szappan,

500 ml szódabikarbóna


A reszelt szappant felolvasztjuk forró vízben, közepes hőfokon állandóan kevergetve.

Egy nagy vödörbe 2 liter forró vizet öntünk és hozzáadjuk a felolvasztott szappant.

Ezután hozzáadjuk a szódabikarbónát.

125 ml használjunk egy teli töltet mosásra, 250 ml pedig a nagyon szennyezett ruhákhoz.



Gél állagú tisztítószer házilag: 3 recept

Hozzávalók:

250 ml borecet

250 ml szódabikarbóna

250 ml kristályszóda/nátrium-karbonát/mosószóda

62 ml folyékony szappan


A folyékony szappanhoz adjuk hozzá a kristályszódát, majd a szódabikarbónát és legvégül a borecetet.

Keverjük jól össze az összetevőket, és tároljuk zárt tartályban.

125 ml használjunk egy teli töltet mosásra, nagy eredményeket lehet vele elérni.


Folyékony szappan kéztisztítószer házilag: 4 recept

Hozzávalók:

6 evőkanál reszelt szappan, 1 tubus méz, 1 teáskanál glicerin, Víz


A reszelt szappant öntsük egy tálba.

Adjunk hozzá 250 ml forró vizet és keverjük jól össze.

Most 125 ml szobahőmérsékletű vizet öntünk hozzá és jól összekeverjük.

Adjuk hozzá a mézet és a glicerint és újból keverjük meg.

Hagyjuk kihűlni (legalább 15 perc) majd ismét keverjük jól át.

A keveréknek ekkor 500 ml kell lennie.

A tetejére addig öntsünk hideg vizet folyamatos keverés mellett amíg az 1250-1500 ml mennyiséget el nem éri.

Öntsük egy konténerbe és hagyjuk kihűlni, ne tegyünk rá fedőt.

Egy óra múlva a szappan keverék megsűrűsödik.

Használat előtt rázzuk fel.


Ez a folyékony szappan kéztisztítószer házilag nagyon könnyen elkészíthető és táplálja a bőrt.


A házi szappan, vagy más néven parasztszappan készítéséhez egész évben gyűjtötték a zsíros hulladékot (disznó-, marha- és birkafaggyút). A szappanfőzés ideje kora tavaszra, rendszerint a húsvét előtti hetekre esett. Az Alföldön régebben a kiszáradt tavak fenekéről söpörték össze a sziksót (szódát), amelyből megfelelő mennyiségű hamu és mész hozzáadásával lúgot főztek. A főzés addig tartott, amíg a kicsapódó szappan a lúg fölé nem került.

Ha fehér szappant akartak, új lúgban többször is kifőzték. Ezután a szappant ruhával letakart farekeszbe öntötték; padláson vagy a szoba mestergerendáján kiszárították, majd kihűlés után kockára darabolták, és a padláson újra kiszárították.


Ma mostam fehéret is.A tesos kékszínű gélt használom régóta. Valahol olvastam a fehér ruhához szórjunk 1 tasak sütőport. Bizony kipróbáltam " ártani nem használ " alapon. A zokniknak kicsit mintha használt volna..

A másolt receptek között valahol szódabikarbónát írtak. Úgy tudom az = a sütőporral.

2010. aug. 12. 16:58

Olcsó folyékony mosószert használok, ami szépen mos, de szerencsére semmi illatfelhő nincs a ruhák körül.

Az olajos szappant hogyan kell elkészíteni?

18. scara.bosco (válaszként erre: 16. - 3265084553)
2010. aug. 12. 16:58

A koszosat meg az Ariel se :-). Tom, mert itt van 3 doboz, meg az a zacskós olvadós szar is.


Komolyan, nagyon szépen kérem, mondjatok 1 azaz 1 db mosószert legyen az környezetbarát, vagy hagyományos. Ami 40 fokon, mindenféle szarakodás nélkül kiveszi a fű, a sár, a homok, az izzadásgátló, ingek nyaka kézelője foltokat, zoknik talpa ilyesmik. Tudod, beteszem, kiveszem, tiszta.

De azt sem bánnám, ha nem lenne környezetszennyező, és rákkeltő.

2010. aug. 12. 16:55
A mosodió nekem sem vált be. Mintha csak vízzel mostam volna. Ha mosószódával együtt használtam jó volt. Viszont attól kiütéses lett a gyermekem. Ha az is olyan természetes akkor vajon mitől lett kiütéses?
16. 3265084553 (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. aug. 12. 16:44
A tiszta ruhát a tiszta víz is kimossa.
2010. aug. 12. 16:42

Kedves Mirta! Én még nem használtam mosódiót, tehát nem tudok nyilatkozni e témában....Viszont a naplódban olvasott dezodort szívesen letesztelném, mert az alumíniummal egy barátnőmnek is meggyűlt a baja.

Ez a projekted hogy halad?

2010. aug. 12. 16:42
ja, és hát aki azt mondja, hogy a környezetkímélő mosódióhoz mosószódát tett... :) ez utóbbi erősen lúgos marószer, minimum annyira szennyezi a környezetet, mint a mosópor. szépen tud fehéríteni, mert mar. :))
2010. aug. 12. 16:40

Véleményem szerint nagyjából azt a hatást lehet elérni a mosódióval (és társaival), mintha SEMMIT nem tennék a vegyszeres fiókba.

Mossátok üresen, vegyszer és öblítő nélkül a ruhákat, és már első alkalommal olyan kemény-dörzsire száradnak, hogy radírozni lehet velük.


Én a mosólabdának dőltem be, amiben sok apró golyócska van. Most a szekrényben áll, igaz, tök mindegy, hogy beteszem-e a gépbe, vagy a szekrényben áll, ugyanazt a hatást érem el vele. :))


Szóval maradok az Ariel+Coccolino kombónál.

12. 56081bb438 (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. aug. 12. 16:30

igen:-))!

És az osztrák mosóporok,mert bár a nevük egyforma,sem az illatuk,sem a minőségük nem..Kint olcsóbb is...

az minőség,kár hogy itthon nem azt adják sok sok pénzért....

11. emagdi (válaszként erre: 9. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 16:26

én az esetek 80%-ában csak mosódióval (szóda nélkül) mosok, mivel nem foltosak a mosandó ruhák.

és mindent szépen kitisztít.


persze biztos egy földön csúszó-mászó, fűbenhempergő gyerek cuccához nem elég csak a dió, oda már kell mosószóda is.

10. emagdi (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2010. aug. 12. 16:24
nem :)
9. 56081bb438 (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2010. aug. 12. 16:24
lehet,mert anélkül én nem használom,de a fehérítő szódát viszont a mosódió nélkül is.ragyognak a fehérek:-))!beáztatom mosás előtt benne,és úgy mosom ki...
2010. aug. 12. 16:22
Nemrég írta valaki, hogy azért humbuk a mosódió, mert igazából a szóda az, ami tisztít. Ez vajon igaz lehet?
7. emagdi (válaszként erre: 4. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 16:20

igen,a foltokhoz mosószódát, fehérekhez na-perkarbonátot, vízlágyításhoz ecetet kombót akartam én is javasolni a felhozott problémákra (plusz normális mosózsák beszerzését, mert nekem még soha nem esett ki egy mosódió darabka sem), de végülis nem ez volt a cikk célja, hanem hogy a csodaszappant bemutassa.

sajnos azonban úgy néz ki annak receptjét csak egyfajta hatásszünet után tudhatjuk meg :D

6. 559195994b (válaszként erre: 1. - Mirta)
2010. aug. 12. 16:19

Szia!

Engem is nagyon kivancsiva tettel..., most akartam kiprobalni a mosodiot.

Varom a szuperszappan elkeszitesi modjat!

Elore is koszi!

2010. aug. 12. 16:15
Kukába az összes egzotikus marhasággal! :D
2010. aug. 12. 16:15

nekem bejött a mosódió,pedig egy maszat manóm van..Az is igaz,hogy csak!!mosószódával használom,és a fehérekhez a fehérítő szódát!!És rakok ecetet az öblítőtartályba

meg a jó kis osztrák Arielt használom:_))!

2010. aug. 12. 16:14

csak részben tudok egyetérteni a mosódiós tapasztalataiddal, nagy része a kifogásaidnak megoldható lett volna egyszerűen. de mindegy, nem vagyok érdekelt a mosódió bizniszben, szóval nem akarok senkit rábeszélni :)


de ha már ilyen szép cikket kerekítettél, és bebizonyítottad hogy az olajból főzött szappan jobb, egyúttal leírhattad volna azt is, hogy az hogyan készül, mert így aki a cikk hatására egy lendülettel a kukába hajította a mosódiókat nem tud mivel mosni! :D

2010. aug. 12. 16:12
Esetleg megoszthatnád a szuperszappan készítésének menetét é hozzávalóit :)))
2010. aug. 12. 16:08
Amikor télen már nem bírtam az ekcémámmal, eldöntöttem, hogy azonnal megszabadulok minden olyan kozmetikumtól, tisztítószertől, ami nem természetes. A tisztítószer, illetve a mosószer kézenfekvő alternatívája a mosódió lett, ezzel volt tele az internet, illetve a releváns portálok.

Ugrás a teljes írásra: Kukába a mosódióval, szerintem!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook