Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kukába a mosódióval, szerintem! fórum

Kukába a mosódióval, szerintem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kukába a mosódióval, szerintem!

1 2 3 4 5 6 7
2010. nov. 25. 19:32
Mosó labdám van, de egy éve biztosan nem használtam.
175. namama
2010. nov. 25. 19:08
Szeretettel köszöntök minden környezettudatos látogatót ezen az oldalon! Kérdésem van hozzátok,- használt-e v.használ-e valaki mosógömböt? Most vásároltam egyet de még nem próbáltam ki,mert nincs hozzá magyar nyelvű leírásom.Állítólag kerámia golyók vannak benne és ionizált víz segítségével mos mosószer,öblítő és mindennemű vegyszer nélkül.Szerintetek környezetbarát?Vegyészek mondjatok róla valamit. Ha valaki kipróbálta már -milyen tapasztalatokat osztanátok meg velem? Vajon a megszokott mosószappanos zokni előkezelést alkalmazhatom a használata során? Mi van a jól bevált ecetes öblítéssel, használhatok ilyen dolgokat a mosógömb
174. Ncilány (válaszként erre: 172. - Naftalin358)
2010. szept. 5. 21:05

A mosószert van amikor a ruhákra öntöm, úgyis indul a gép utána.

Felültöltős gépünk van, szoktam kikapcsolni az utólsó öblítés előtt, és akkor teszem az ecetet. Van amikor rendesen tele van a tartálya vízzel, nem fér be semmi folyadék.

Felírod mikor melyik ruha mivel lett mosva, az csak könnyebb utána a baj okát megkeresni ha van valami.

173. Mirta (válaszként erre: 172. - Naftalin358)
2010. szept. 5. 15:51

Sajnálom, hogy allergiás vagy, nem könnyű dolog. Sok macera megtalálni vagy elkészíteni az olyan termékeket/kozmetikumokat, amitől nem viszket az ember, mint a veszedelem!

Az arcszesz recepted nagyon tetszik! Gratula!

172. naftalin358 (válaszként erre: 166. - Ncilány)
2010. szept. 5. 15:22

Az a helyzet, hogy megakadt a szemem az öblítő elvesztésen. Elmondom, hogy jártam. -Még a mosásom kezdeti szakaszában, amikor megvettük a gépet (automata), mindig én mostam vele, feleségem soha!-

Elöltöltős gép. Berakom a ruhát, mosószert, öblítőt, kimossa , kiterítem, jó. Következőnél valahogy nem tetszik a ruhák "illata". Nagyon szeretem a szabadban szárított, friss ruhák illatát. Mintha nem lett volna öblítve, pedig most nem marhultam semmit. (előfordult, hogy a falra pisilt a mosógép, mert elfelejtettem betenni a kagylóba a kiölő cső végét, kaptam is a pofámra!) Következő mosásnál figyeltem, és néztem, ellenőriztem. Itt kiderült, hogy már az első, a mosószer "benyalási" műveleténél, egyszerűen bevitte az öblítő folyadék koncentrátumot is. Ilyenkor pedig, a mosás sem ér, szinte semmit sem. Megoldottam! (Nem minden fajta gépnél valósítható meg!) Egyszerűen nem kap öblítőszert, csak, ha a mosószert már bevitte, és kezd mosni. Akkor húzom ki a fiókot és öntöm be az öblítőmet. Így legrosszabb esetben az első vizes öblítésnél viszi el csak az anyagot, ez nagyon ritkán történt meg eddig. Nálam visszamenőleg "írott", mikor mivel mostam, öblítettem és mit. Egyesek azt mondják rólam, hogy bogaras vagyok. Lehet, de nekem ez egy kontroll, segít rendben tartani a dolgokat!


Egyúttal az előbb olvastam az allergiáról, a hozzászólások dzsungelében. Sajnos nagyon sok mindenre allergiás vagyok. (Szakmai ártalom, Vegyészet). Nekem már a szappanokra is vigyáznom kell. Akkor tör ki a nyavaja, ha a gyártó cég más formátumban hozza ki ugyanazt a terméket. Olyankor mindezt azért teszi, hogy árat emelhessen, igen, de ehhez apró belső változtatások is kellenek, új anyagokat tesz hozzá. Sajnos ilyenkor kijön nálam, hogy ezt a terméket is felejtsem el. Még a kesztyűk (orvosi és háztartási) anyagára is allergiás vagyok, fél évig pirosan gyűrű volt mind a két karomon miattuk. Kesztyű helyett jó minőségű, mélyhűtő tasakot használok. Mosogatás, padlóval kapcsolatos feladatok, festések során. Magam készítem az arcszeszemet (Vodka, benne körömvirág fejek -1 marék a fél literhez-, pár szál fodormenta levél, néha egy kevés borsmenta levél. egy hónapig bezárt befőttes üvegben a félárnyékban érik, majd leszűröm és kész. Néha illatosítom kissé parfümmel, amire nem vagyok érzékeny fajtájúval.), már 30 éve így csinálom, és használom is! A boltitól az arcom is eltorzult, vörös volt, egy napi használat után. Borotva szappanomat meg az általam használt szappanok "csikk"-jeiből készítem.

171. Bezso (válaszként erre: 170. - Ncilány)
2010. szept. 1. 15:11
Az öblítőkről alkotott véleményeddel egyet értek, tényleg ezek sem használnak a környezetnek, mivel tele vannak mindenféle mesterséges anyagokkal. De már vannak forgalomban kizárólag csak természetes, így 100%-ban lebomló anyagokat tartalmazó (bio)öblítők és mosóparfümök. Ezeket próbáltad már?
170. Ncilány (válaszként erre: 169. - Bezso)
2010. szept. 1. 12:17
Köszi a választ. De mit csináljak kb 1,5 kg -nyival? Nyílván el fogom használni a dzsuás ruhákra. Szerintem az a sok öblítő se jó a környezetnek, meg a " szagával " is gondom volt. Pontosabban tüsszögök némelyiktől. Azért használok ecetet. Hiába tetszik esetleg az illata...
169. Bezso (válaszként erre: 161. - Ncilány)
2010. szept. 1. 11:45
Én a helyedben a trisót kerülném.Lehet, hogy szépen mos, de nagyon ártalmas a környezetre a sok foszfát miatt. Trisó= trinátrium - foszfát. Ezzel szemben a mosószóda nem tartalmaz foszfátot. Szóda, mosószóda, sziksó= nátrium karbonát.
168. pgiz (válaszként erre: 165. - 3265084553)
2010. aug. 29. 02:42

Tiszta illatnak hívom. Illat igény esetén az ecethez illatos olajat szoktak cseppenteni, én nem igénylem.

Az ecetet valóban nem lehet érezni száradás után.

Remek színfelújító.

167. RKincso
2010. aug. 27. 20:54
Köszi! Én eddig nem tettem ecetet, csak simán mosódió, plussz a többi.
166. Ncilány (válaszként erre: 163. - RKincso)
2010. aug. 27. 13:29

Nem engem kérdeztél, én is ecettel öblítek. Az autómatába az öblítő tartályba, kb annyit mintha öblítő lenne. Ha többet öntenék, kifolyna előbb mint kellene. 20% - osat használok.

Nincs ecet szaga a ruhának.

165. 3265084553 (válaszként erre: 162. - Pgiz)
2010. aug. 27. 13:28
És illatosak a ruhák?
164. Mirta (válaszként erre: 162. - Pgiz)
2010. aug. 27. 13:19

Mindenképpen pozitívum, hogy így mosol!

Csak így tovább!

Érdekes, hogy min múlik, hogy valakinek mos-e a mosódió vagy nem...

163. RKincso (válaszként erre: 162. - Pgiz)
2010. aug. 27. 12:26
Ecetet milyen mennyiségben használod?
162. pgiz
2010. aug. 27. 11:04

Három éve használom a mosódiót, mosószódát, szódabikarbónát és a fehérítő-folttisztító sót.Mindent elérek vele, amit a rettentő nagy nevű mosóporokkal elértem.Azokkal is meg voltam elégedve, a ruháim szépek voltak még a kényes konyharuhák is. De jött az allergia! A bőrtelenítést nem tudtam megkedvelni, ezért kellett más megoldást keresni. A mosódiót találtam. Illatos öblítő helyett 10%-os ecetet használok, mert ez természetes.

Azt pedig, hogy ezzel a természetet is kímélem, pozitívumként könyvelem el magamban.

161. Ncilány (válaszként erre: 160. - Terézia32)
2010. aug. 24. 19:55

Úgy válogattam össze a netről, és biztosan grammba értette az írója. Én csak a sütőport próbáltam ki, és azt hiszem egy kötött fehér nyári mellényem, mintha fehérebb lenne. Ettől - e nem tudom. A legolcsóbb folyékony mosószerrel mosok.

Mosószódához hozzájutottam, nem próbáltam még, majd kipróbálom. ( annyit csináltam feloldottam vízbe, jó lugos hiszen mosni akarok vele :)

Mosódiót nem veszek, valószínűnek tartom.

Trisót, szoktam a nagyon koszos melósokra. De állitólag károsabb mint a szóda.

Ami még inkább piszkál, az a káliszappan, a festésnél is szokták használni. Mi használtuk a falat lemosni festés előtt..

A mosószappant a cameát használom. És az érzékeny bőrűeknek is ki kellene próbálni. Hátha beválik, és nem szárítja a bőrét..

160. terézia32 (válaszként erre: 20. - Ncilány)
2010. aug. 24. 14:02
A szódabikarbónát nem grammban érted?
159. Mirta (válaszként erre: 158. - Namama)
2010. aug. 24. 10:19
A naplómban olvashatod a részletes leírást. Nem másolom ide, mert egy kicsit hosszú!
158. namama
2010. aug. 24. 08:51
Tapasztalatodból okulva,szeretném ha a mosószappan receptedet megosztanád velem.Pici unokám allergiás és most akartam megrendelni számukra a mosódiót.kérlek szépen Mirta ha nem túl nagy teher, küld el személyes email-ben a szuper mosószappan készítési módját. Előre is megköszönve várom. namama
157. Mirta (válaszként erre: 156. - Anaksunamun82)
2010. aug. 22. 18:28

Fehérítő sót a DM-ben is lehet kapni a mosódiós cuccok mellett+ bioboltokban is.

Mosószódát, szintén webáruházakban vagy a CBA-ban.

156. Anaksunamun82 (válaszként erre: 9. - 56081bb438)
2010. aug. 22. 11:01
Mi az a fehérítő szóda? Hol lehet beszerezni?Nekem is problémás a fehérítés, így örülnék egy hasznos csodaszernek. :)
155. flamina (válaszként erre: 50. - 91c956613e)
2010. aug. 18. 22:10
Pont így használom én is:), viszont egy kevés ecetet rakok hozzá. A levendulaolajat különösen szeretem.
154. Lyrian (válaszként erre: 153. - 3265084553)
2010. aug. 18. 10:23
:)
153. 3265084553 (válaszként erre: 150. - Scara.bosco)
2010. aug. 18. 10:07
Az hogy meddig elég egy mosószappan, attól függ hogy mennyit reszelek bele a gépbe. Ha az egészet belereszelem akkor egy alkalomra elég. Ha semmit nem reszelek belőle csak a gép mellé teszem akkor örökké.
152. Krisztine2 (válaszként erre: 151. - Scara.bosco)
2010. aug. 18. 09:05
Mondjad...mondjad..:)
151. scara.bosco (válaszként erre: 150. - Scara.bosco)
2010. aug. 18. 08:58
hú de reggel van még......mondjuk mondjuk azt, hogy ismerek más szót is, mint a mondjuk :-)
150. scara.bosco (válaszként erre: 139. - 3265084553)
2010. aug. 18. 08:45

és meddig is mosol 200 g mosószappannal? Mondjuk nem kézzel, hanem lereszelve a gépbe téve.

MOndjuk nekem tök mindegy, hogy mosószappan vagy dió, csak mosson és lehetőleg legyen környezetbarátságos :-).

Mondjuk tegnap is egy barátnőmön ledöbbentem, hogy mosódiózik, és be is jött neki. CSak azért, mert előtte nála működött a vegyi kombinát, annyi szart használt. És még amikor hegyi túrára ment, akkor is zicher, hogy 10 kilónyi tisztító cuccot és kozmetikumot vitt magával. Persze a 10 éve elzsírosodott, elszutykolódott géppel nem működik. És azt se vonom kétségbe, hogy van akinek újjal sem.

149. Masször (válaszként erre: 145. - 3265084553)
2010. aug. 18. 00:31
Igen... Bocsánat
148. xti_ (válaszként erre: 147. - 3265084553)
2010. aug. 17. 23:02

ezek szerint frankón arányban vannak.


értem,mire akarsz kilyukadni, de nem tehetem: nálunk annyira kemény a víz, hogy száradás után eltörnének a ruhák.

147. 3265084553 (válaszként erre: 146. - Xti_)
2010. aug. 17. 22:58

A "nano tartomány" önmagában semmit nem mond. A tisztítószer mennyiségének arányban kell lenni a tisztítandó felülettel, a szennyeződés mértékével.


Próbáld ki egyszer ugyanazt a mosást tiszta vízzel!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook