Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kukába a mosódióval, szerintem! fórum

Kukába a mosódióval, szerintem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kukába a mosódióval, szerintem!

1 2 3 4 5 6 7
2010. aug. 13. 02:04
29 év alatt először szembesülök a szóval: "mosódió" Ez rettenetes! :-D
55. fogtunder_ (válaszként erre: 26. - Ncilány)
2010. aug. 13. 01:35
Az már csak víz, meg széndioxid. Semlegesítik egymást.
2010. aug. 12. 23:31

Viszont a cikkben emlegett szappan receptjét szívesen megnézném, kipróbálnám....

Ha nem lenne államtitok. :-))

2010. aug. 12. 23:29

Én mosódió-rajongó vagyok.

A makacs foltokhoz marhaepe-szappant használok. Se marha, se epe szaga nincs, kissé édeskés illatú. Mivel mosás előtt kezelem vele a foltokat, nem is érződik a tiszta ruhán az illata.

52. scara.bosco (válaszként erre: 49. - Katic)
2010. aug. 12. 22:43

Ha má' úgyis ott van akár vasalhatna is, minek tartom a személyzetet? (már a gépeket).


Én tom, hogy nincs, de valami fura oknál fogva mindegyik ezt állítja magáról. És ugye a reklám törvény úgy szól, hogy reklámban valótlant állítani nem lehet :-). Vagy csak én kerülök pokolra, ha hazudok? :-).


Egyébként sokan még reszelt mosószappant használnak. Több ötletem nincs.


Ó,már elindult ám az ellenkampány is, miszerint a csúnya ecettől rozsdás lesz a mosógép, és inkább Kovácovic Lajos (kár hogy nem tok pöszén írni) cuccát kell használni. MOndjuk feltenném a logikus kérdést, hogy egy folyamatosan vízzel érintkező felület miért rozsdásodik bármi hatására

?

Ja és a legújabb,a saponin is mérgező, és különben is a növény azért gyártja, hogy elkergesse a támadó állatait. Bár nem gondolnám, hogy egy növény környezetszennyező anyagot termel. Van még pár mérgező növény, pl. a leander, nem is esszük meg, ahogy a mosódiót, vagy a mosószappant sem.

2010. aug. 12. 22:01

hát, a mosódió nekem sem jött be, pláne a kakis pelusokhoz

én 1 másik környezetbarát mosószert használok +mosószóda, ami egyébként körny. barát, ha nem adagoljuk túl

egyébként, ha sokat használunk károsítja a talajt

50. 91c956613e (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. aug. 12. 21:38

Szíóka!

Egyetértek veled,nekem hasznos a mosódió.Bármely

csodaszernél a szennyezettebb részt,bekenünk mosó-

szerrel,ez jár a mosódiónak is.Szépen kimos,a fehé-

rekhez használok kiegészítést.A vizet lágyítja és

az öblítőben pár csepp levendula olajat teszek.

Olyan jó érzés nem szennyezni a környezetet.

49. katic (válaszként erre: 18. - Scara.bosco)
2010. aug. 12. 21:21

Kivasalva ne legyenek a ruhák, amikor kiszeded a gépből? =DDD


Szerinted van ilyen? (Mármint, amiről írtál?) Én már szinte mindent kipróbáltam, a beszáradt - sőt, friss lekvár, kakaó... - foltokkal nincs, ami elbánik. :-(((

48. emagdi (válaszként erre: 47. - Mirta)
2010. aug. 12. 21:19

oké, értem.


akkor viszont kvázi nem opció, mert így nem tudom kipróbálni hogy mos:(

mondjuk egyébként sem esélyes, hogy itthon mindenféle vegyi folyamatokat indítok és vödrökben kevergetném a mosószert, még ha értenék hozzá akkor sem :)


akkor maradok a mosódiónál:)

47. Mirta (válaszként erre: 45. - Emagdi)
2010. aug. 12. 21:14
:D Ezt a tudást az említett honlapon megtalálhatod. Ez nem paprikás krumpli, hogy leírom a receptet, és bárki megcsinálja. Ez annál kicsit komolyabb, némi "előképzettség" és tapasztalat kell hozzá. A lúg (NaOH, KOH) erősen mérgező anyagok, életveszélyes sérüléseket is lehet vele szerezni. Felelőtlenségnek érezném ideírni egy olyan receptet, amiben veszélyes anyagokkal kell dolgozni. Kell hozzá a háttér információ is, amit meg pláne nem fogok ide leírni, mert nem fér ide.
2010. aug. 12. 21:12
A legjobb mosószappan a hódmezővásárhelyi, mert azzal akár hajat is lehet mosni. Csak természetes alapanyagokat tartalmaz.
45. emagdi (válaszként erre: 43. - Mirta)
2010. aug. 12. 21:08

oké, akkor még a mennyiségeket és a keverési sorrendet (elkészítés módját) írd le légyszi, és meglesz a recept:D


de nem értem miért kell ennyire titkolni??:))))

2010. aug. 12. 21:07
Köszi a cikket, érdekes volt!
43. Mirta (válaszként erre: 41. - Emagdi)
2010. aug. 12. 21:05
Az alapanyagok: napraforgóolaj, pálmavaj, víz és lúg. Semmi extra.
42. Mirta
2010. aug. 12. 21:03

Tervezek másikat a szappanszámoló programmal, amit több szappankészítős oldalon is el lehet érni. :D Hidd el, hogy én sajnálom a legjobban, hogy nem írtam fel az arányokat!

A cikket nem azért írtam, mert meg akartam osztani egy receptet, hanem azért, hogy elmondjam, hogy van jobb környezetbarát mosószer, mint az agyonsztárolt mosódió. Persze kinek mi jön be, nekünk és a cikkben említett Dömbinek is kevés volt a sportoló kamasz mellé a mosódió és mosószóda kombó. Ez van.

41. emagdi (válaszként erre: 40. - Ncilány)
2010. aug. 12. 21:02

igen, köszönöm szépen, láttam őket.

csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a cikkírónak mi vált be ennyire :D

40. Ncilány (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2010. aug. 12. 21:01
Bemásoltam egy jó adagot, csemegézés miatt.
39. Ncilány (válaszként erre: 37. - Mirta)
2010. aug. 12. 20:59

Akkor azért használják a kevert sütiknél a szódabikarbónát. Sőt van 1 amibe mindketőt igényli.

Hogy melyik olcsóbb nem igazán sikerült megtudnom,7 Ft / cs a sütőpor a sp... os. a másik épp nem volt, vagy nem találtam a polcot ahol volt. Szerintem használt a fehér cuccokra. Arra gondoltam koszosabb biztos nem lesz tőle.. ártani nem használ..

38. emagdi
2010. aug. 12. 20:48

na de akkor hogy állítod elő a csodaszappant, amivel várhatóan a jövőben mosni fogsz, ha nem írtad le a receptet??


és akkor mi a lényege a cikknek, ha nem tudhatjuk hogyan kell előállítani a szappant?


igazán leírhatnád, ha már ennyit fáradtál a cikkírással, mert így sajna nem sok haszna van :(

37. Mirta (válaszként erre: 20. - Ncilány)
2010. aug. 12. 20:35
A szódabikarbóna és a sütőpor alapanyaga azonos, de a sütőporban sok adalékanyag is van. A szódabikarbóna egyébként is olcsóbb.
36. Mirta (válaszként erre: 18. - Scara.bosco)
2010. aug. 12. 20:33

Scara, szerintem mindent nem lehet... :D nem lehet "büntetlenül szennyezni" a ruhákat, és egy mosással elintézni mindent.

Amelyik mosószer azt állítja magáról, hogy megteszi, amit leírtál, az legalábbis azzal kapcsolatban hazudik, hogy nem teszi tönkre a textilt.

35. Mirta (válaszként erre: 15. - Bancsa1981)
2010. aug. 12. 20:31
A dezodor receptet szívesen elküldöm priviben.
34. scara.bosco (válaszként erre: 30. - 3265084553)
2010. aug. 12. 19:20

ezért mondtam, hogy valaki egyet adjon, ami nálam is működik, mert még én is csak a tv-ben láttam:-).

És tudom, ha a Lore......al-lal kenem a fejem, 70 évesen úgy fogok kinézni, mint Andy McDowel. Vagy csak Tena ladyt fogok hordani tánc közben? Vagy műfogsorragasztóval ragasztom a fejemre a parókám, hogy biztosan tartson. Nem emlékszem, és az a német orvos (Alzheimer) is mindig eldugja a cuccaimat, ezért nem találom.

33. f979700a86 (válaszként erre: 31. - Ncilány)
2010. aug. 12. 19:13
Valószínűleg ezt itta.Emlékeim szerint az én szüleim is itták.Pezsgett mint a szódavíz.
32. emagdi (válaszként erre: 30. - 3265084553)
2010. aug. 12. 19:04
ja. persze, a reklámok szerint már ötven éve mindenkinek tökéletesen tiszta kellene hogy legyen a ruhája, a haja hosszú és csillogó, fogai épek és fehérek (mert minden termék ezt tudja amióta reklám csak létezik). de valahogy még mindig nem csak ilyet látni az utcán, nem is értem :D
31. Ncilány (válaszként erre: 28. - Scara.bosco)
2010. aug. 12. 19:03
Nem próbáltam ki, nem is szeretném.. Rendesen forrt vagy inkább pezsgett az emlékeim szerint.. Pedig szerintem ezt itta.
30. 3265084553 (válaszként erre: 18. - Scara.bosco)
2010. aug. 12. 18:32
A TV-ben csupa ilyet reklámoznak.
29. Titánia83 (válaszként erre: 28. - Scara.bosco)
2010. aug. 12. 18:29

Vicces kombináció, de velem is itatták gyermekként.

Ma már csak szódabikarbónát teszek egy deci vízbe, és tökéletesen segít.

28. scara.bosco (válaszként erre: 26. - Ncilány)
2010. aug. 12. 18:12
Na, ennek nem tom mi értelme. Az egyi sav, a másik lúg. Összekevered mi marad? Arról nem beszélve, hogy az erősebb vegyületem, mint hypo és sósav komolyan mérgező gázt képeznek.
27. Titánia83 (válaszként erre: 23. - 0c930ce391)
2010. aug. 12. 18:07
Én is ezeket a termékeket használom. A húgom kisfián is le lettek tesztelve. Ezektől nem lett allergiás, de az egyéb boltitól igen.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook