Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kudarcba fulladt LOMBIK projekt fórum

Kudarcba fulladt LOMBIK projekt (beszélgetős fórum)


21. dragon73 (válaszként erre: 19. - Nzs2001)
2009. ápr. 4. 14:12

Szia!


Emlekszem rad!Szivböl gratulalok a kis Lörinchez.Sok-sok egeszseget!

20. 10d89b51ea (válaszként erre: 19. - Nzs2001)
2009. márc. 26. 12:11
Gratulálok nagyon szép kisbaba!! Jó egészséget kívánok! Igen sikerülni fog Mindannyiunknak:))
2009. márc. 26. 11:54

Sziasztok!

Még a fórum indításakor írtam én is, a lányom volt akkor aki a sikeres lombik beültetés után néhány hét múlva elveszítette a magzatát. Azóta eltelt jó néhány hónap és csupa jó dologról számolhatok be. Sikerült a lányt kizökkenteni a bánatból és pozitív gondolatokat ültetni a fejébe. A következő kisérlet a Káli intézetben június végén volt, és ma már 3 hetes és három napos a kis Lőrinc. Az adatlapomról is néz a világba. (pedig ekkor csak egy pete termékenyült meg azt ültették vissza, és most sikerült) Üzenetem mindenkinek, és szívből kívánom: kitartás NEKTEK IS SIKERÜL

2009. márc. 11. 21:23
Ja, a lényeg: már hét évesek (márc. 4-én voltak) az ikerkisfiaim. :) Ott "készültek".
2009. márc. 11. 21:22
Én a SOTE I. Klinikán, a Baross utcában voltam. Ott mindent lehet TB alapon, tehát nem kellett fizetnünk, csak is az injekciókért, amit a gyógyszertárban kellett kiváltani. Ott személy szerinti kezelés van, naponta nézik a hormon szintet vérvételből, aztán hüvelyi UH. Ezzel megy el a hónap első fele, a tüszők éréséig. Aztán vagy inszemináció, vagy maga a peteleszívás történik, ez attól függ, mi a probléma nálatok, meg hogyan lehet a törvénykezésnek is megfelelni. Fel a fejjel! Sikerülni fog! Sok sikert, kérdezz még nyugodtan, ha kíváncsi vagy.
16. domdom
2009. márc. 11. 20:42
sziasztok tudna nekem valaki irni aki mér lmbik kezelésen részt vett mert én már 3éve probálkozunk legalab azt elérjük hogy egy esélyt adjanak a bnyagilag nem igazám birjuk akitud hozzá szolni irjon elöre is köszi
15. Sznebk2 (válaszként erre: 12. - Aniko32)
2008. okt. 19. 21:40
Muszáj hinni! Ha biztos vagy és megingathatatlan, ha nem teszed fel a kérdést, miért pont én... Nekem genetikailag kizárt, hogy természetes úton foganjon gyermekem. Több betegségem is van, ami indok volt arra, hogy meg se próbáljuk a férjemmel. Mindenki lebeszélt, a család, az orvosok. És én csak mondtam, hogy meglátjátok, ikerfiaim lesznek! Persze mindenki nevetett, még én is. Aztán három év próbálkozás után három embrióból kettő megtapadt és egy borzasztó, erőt próbáló terhesség vette kezdetét. De megtörtént a csoda! Két kisfiúnak adtam életet, ami akkora szó volt, hogy még az intézet igazgatója is bejött az intenzívre gratulálni!!! Most 6,5 évesek, tervezzük jövőre az iskolát! A férjemmel jobban szeretjük egymást, mint valaha, pedig sok mindenen mentünk keresztül, ugyanúgy, mint Ti! Nagyon-nagyon sok szerencsét, erőt, kitartást és feltétlen bizodalmat kívánok Nektek! Legyetek erősek és főleg: soha, semmilyen körülmények között ne adjátok fel! Sikerülni fog! Muszáj!
2008. okt. 1. 21:40
Sziasztok!Vegre elerkezett az idö es uj erövel elkezdtem szerdan 24en a hormonstimulaciot.Van valaki aki szinten lombikra keszul?
2008. szept. 10. 11:16
Az előbb írtam a másik fórumra ezzel kapcsolatban.Csak ugyanezeket tudnám itt is leírni.A Sejtjeink című film sok embert elindított ezen a nehéz úton.Nekem is harmadikra sikerült, és amikor azt mondták "igen", nem voltam biztos benne, hogy hozzám beszélnek. Ennek 4 éve, és a kistestvér még várat magára.Nem bírnék még egy kudarcot elviselni.Az előző három kísérlet 500 E Ft-ba volt úgy, hogy munkanélküli voltam ráadásul.Volt olyan sorstársunk, aki kilencedik alkalommal ment, és mosolyogva tűrte. Irigyeltem a kitartásáért.
2008. szept. 9. 10:32
Na ez bután jött ki, szóval azt akartam mondani, hogy mindennél fontosabb egy gyermek.Harcoltam egész idáig mindenért ,a piszkos anyagiak, ahogy mondani szokták sajnos gátat szabtak a terveinknek.Nem fontos a pénz, a luxus ,de sajnos egy lombikprogramban résztvevőnek nem elég az akarás, a kitartás, a szeretet.Láttáto a SEJTJEINK című dokumentumfilmet? Erről beszélek, ott mindent elmondtak helyettem ,ugyanaz az érzés ,az a gondolat fogalmazódott meg bennem, mint azokban az emberekben.Telik az idő a korom előrehaladtával csökken az esélyem pénzem sincs munkahelyem se,mit tegyek?
2008. szept. 6. 10:56
Nagyon nehéz ez!Annyi mindent akar az ember, és sokszor kapkod, de egy valami inspirál ,mozgat bennünket a gyerek.Nekem 3 sikertelen lombikom volt többre nincs pénzünk hitelt vettünk fel erre is a házon is hitel van.33 leszek most nincs munkám keresek külföldön mert hátha ott gyüjtögethetek.De ugye már annyira akarunk gyereket Szeretném ha renoválnánk a kis házunkat mert nagyon öreg sose volt új bútorom se márkás holmim nem járok fodrászhoz se kozmetikába Nem voltunk nászuton se Nem luxusra vágyom csak hogy ha lessz gyermekem akkor egy biztos jövőt tudjak neki biztosítaniElvagyok én még a turis ruhákba is de egy valami után nagyon vágyom egy gyermekre de erre most esélyem sincs
10. dragon73 (válaszként erre: 8. - Nzs2001)
2008. jún. 7. 10:56
En is köszönöm az erdeklödest.Nagyon sokat olvastam erröl a temarol es rajöttem,hogy a pozitiv hozza allas a legfontosabb.Szerencsere eleg erös embernek tartom magam aki nem szereti feladni az almait.Kuzdeni fogok.Igen biztosan nehez lehet lehet anyai oldalrol is.Eppen ezert nem nagyon beszelek anyunak erröl.A legjobb baratnöm meg epp akkor szult mikor en beultetesen voltam.A lanyod hogyan dolgozzta fel?Naluk mi a problema?Hova jarnak kezelesre?
9. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Pannati)
2008. jún. 6. 13:20

Kedves Pannati!

Az utolsó mondatoddal nem értek egyet. Egyáltalán nem igaz az, hogy mindenkinek sikerül. Mi van akkor azzal a sok 40 év fölötti gyermektelen házaspárral? Az én környezetemben ketten vannak olyanok akiknek nem sikerült, az egyik a rokonom. Ő 5 lombikprogramon van túl, és már feladta az életkora miatt is, mert 43 éven túl van. A szervezetét nagyon igénybe vette a sok beavatkozás (persze főleg a sok hormon) és az orvosok se kecsegtetik már semmivel. A másik egy ismerősöm, ő 48 éves neki "csak" 4 lombikra futotta anyagilag, de már neki se lesz, az örökbefogadásról meg már lehet lekéstek. Persze értem én, biztatásként írtad ezt a többieknek akik ilyen helyzetben vannak, csakhogy ez nem mindig fedi a valóságot. Az hogy neked sikerült , az csodálatos, de sajnos sok mindenki nem ilyen szerencsés.

8. nzs2001 (válaszként erre: 6. - Dragon73)
2008. jún. 6. 12:10
Köszönöm, hogy válaszoltál. Nekem nem volt lombikom és már idősebb vagyok, amikor én szültem még nem volt ez a program. Munkahelyi környezetemben volt több tapasztalatom, és mivel elég empatikus vagyok a "lányok" megosztották velem érzéseiket és tapasztalataikat. Most pedig egész közelről vagyok érintett, a lányomnak sem sikerült az első beültetése, illetve állapotos lett, de korai szakaszban elvetélt, így mondhatni érintett vagyok. Azt hiszem anyaként látni a lányom bánatát sem egy könnyű élethelyzet. Ugyanakkor próbálni benne is kialakítani a pozitív szemléletet, segíteni, megértőnek lenni, de nem tolakodni és főleg nem "igazságot hirdetni" ez volt a feladatom. Bocs, de én itt magamról illetve rólunk írok, pedig igazából az érdekel, hogy hogy vagy, most hogy látod adolgot?
7. dragon73 (válaszként erre: 4. - Pannati)
2008. jún. 6. 08:26
Te hova jartal lombik projektre?En Svedben lakom itt meg van lehetöszegem ha az sem sikerul otthon szeretnenk folytatni.
6. dragon73 (válaszként erre: 3. - Nzs2001)
2008. jún. 6. 08:22
Köszömöm Neked is volt lombikod.Igen ha most belegondolok elegge görcsös voltam es persze vele egyutt negativ tudat alatt.Fura kombinacio.
5. dragon73 (válaszként erre: 2. - Pannati)
2008. jún. 6. 08:16
Hanyadikra sikerult az elsö?Az elsö babad is lombikos?
2008. jún. 5. 18:38
Mi is 5 évet vártunk a kislányomra, de közben végig tudta, éreztem, hogy csak idő kérdése és lesz gyereeünk, nem is egy és látod, bejött!
2008. jún. 4. 12:55
Ne add fel, és ne veszítsd el a hitedet. Minden kudarc pocsék érzés és fel kell dolgozni, ezért ne a szőnyeg alá söpörd a problémád. Rengeteg ismerősöm van akinek a sokadik (értsd úgy, hogy több éven át tartó folyamatos kisérletek) után sikerült. Tudod a görcsös akarás és a negatív hozzáállás nehezíti a dolgot. Keress valamit ami leköti a gondolataid, célt és rendszeres elfoglaltságot ad és a későbbi babavárásban is segíthet (rendszeres torna, relaxációs gyakorlatok megtanulása, tudatos étrend és életmód kialakítása) na és persze valakit akivel őszintén tudsz erről beszélni (férjed, anyukád, barátnő). Sok sikert!
2008. jún. 4. 12:36
Mit mondhatnék? Rengeteg lombikos fórum van a neten, az én kedvencem a családinetes fórum, ott sok sorstársat találhatsz. Én 3 lombikon vagyok túl és egy fagyis beültetésen és a 2. babámat várom decemberre. A lényeg, hogy ne add fel, előbb-utóbb mindenkinek sikerül!
2008. máj. 29. 12:11
Sziasztok!Ket lombikon vagyok tul.Elege megvisel lelkileg.Kezd a hitem csökkeni.Szivesen meghallgatnam mas tapasztalatat aki hasonlo szituacioban van-volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook