Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kruppos gyermekek fórum

Kruppos gyermekek (beszélgetős fórum)


2023. szept. 21. 13:11
Az én fiam kinötte!!!
9. fe20557d00 (válaszként erre: 8. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 21. 21:25

szia;)

Nálunk detto ez ,hogy amikor beteg volt fulladt.Viszont nálunk a dokinő mindig érzete hogy a hörgök szűkülnek azért is küldött el a pulmonológiára.Plusz nálunk már az ablaknyitás,rectod kúp meg a thiaphilin(asszem),spiropent,sem segített.Folyamatosan kapta szegénykém a hörgőtágítót és azt mondta a háziorvos hogy ez így nem lesz jó.Én nagyon örültem amikor végre elkerültünk a szakorvoshoz és nagyon meg vagyok vele elégedve.Ja és nálunk évszaktól független volt a roham.

2007. aug. 21. 21:14

Sziasztok.Fiam másfél éves kora ótta az elmult volt az első tél amit megúsztunk egy darab őszi befulladással...6 éves,remélem kinőtte...

Másfél éves még nem volt mikor szólt dokinéni,hogy úgy ugat ez a gyerek mintha kruppos lenne...aztán megszólított egy anyuka az üzletben hogy kruppos e a gyerek,mert az övé is az volt...szóval elvileg nem az,és semmire nem allergiás,viszont ha poicit megfázott,befulladt azonnal...ablakinyitás,hidegpára,rectod. kúp...ez is pontosan elég volt,de milyen lehet egy olyan igazi kemény roham?hiszen sokszor így is azt hittem hogy ott fullad meg a kezenben a gyerek....

7. fe20557d00 (válaszként erre: 6. - Kék)
2007. aug. 21. 21:09
Szia Kék.Nálunk is van,de nálunk akkor kezdődött amikor közösségbe került és kizárólag akkor van amikor beteg.A házi orvosunk elküldött pulmonológiára,ahol kaptunk gyógyszert singular szopogatóstabletta,amiből naponta kell 1 szemet.Ennek 5 hónapja azóta nem volt rohamunk,pedig előtte minden hónapban volt,ahogy egy kicsit megfázott vagy piros volt a torka rá két napra már fulladt is. Nekem 4 éves lesz a kislány.
6. Kék
2007. aug. 21. 20:21

Sziasztok!

Nekem a kisfiam már 12 éves,de még mindig elő-elő fordul az ugató köhögés,ami az egyik előjele volt a fulladásnak.Ilyenkor rögtön beadjuk a claritint(mi ezt a gyógyszert kaptuk)és a kúpot.Folyamatosan szellőztetünk és nem szabad addig elaludni amíg a légzése nem normalizálódik.Az első alkalom igazi vészhelyzet volt,nagyon megijedtünk,mert sem nyelni,sem levegőt venni nem tudott rendesen.Kékült a feje,szörnyű volt.Kapott injekciót,azóta is van a hűtőben tartalékolva,de csak kétszer került rá sor.5 éves volt az első rohamnál,azóta szerencsére ritkultak az esetek.Szeptembertől a szobájában folyamatosan hideg párásító működik,lehet,hogy ez is hozzájárult,hogy már nem olyan heveny.Az orvosunk ajánlotta ezt a párásítót.tapasztalatból mondhatom,hogy jó.

2007. máj. 2. 22:28

Sziasztok!

Mikor kicsi voltam, állandóan kruppos voltam... anyu retteget is rendesen. Elég későn is "nőttem ki", kb 8 évesen... legalábbis azt hittük. 19 évesen megint előjött!! Gimiben voltam, épp vizsgáztam amikor előjött. Azt hitték aszmás vagyok, de nem. Majdnem ott maradtam. Az orvos azt mondta, h ugyan nagyon ritka, de nem kizárt a felnőtt kori krupp... Ugyh vigyázzatok a babákra, gyerekekre, csak egészségesen....

2007. márc. 8. 08:08

Sziasztok!

Most 6 éves a kislányom, régebben rengetegszer küszködtünk ezekkel a rettenetesen nyomasztó rohamokkal.

Egy éves kora után, amikor elkezdődött a szilárd hozzátáplálás egyre sürűbben jelentkeztek a kruppos rohamok, amivel kórházban is feküdtünk több mint egy hétig.

Azóta folyamatosan küszködtünk a meg nem szűnő felsőlégúti hurutokkal. Állandóan gyógyszereket, antibiotikumokat szedettek vele.

Ehhez társult később hasfájás, hasmenés és jéghegy csúcsa az volt, amikor már skarlátszerű bőrtöneteket produkált.

Ekkor lett elegem az egészből és elindultam vele Szegedre, a gyermekklinikára, ahol már az első konzultáción fogta a fejét az adjunktus asszony.

Kaptunk dőpontot kivizsgálásra, ami egy hét kórházi bentfekvést igényelt, addig is meg kellett vennünk a kórház által ajánlott porlasztó-inhalátor készüléket, amit azóta is rendszeresen használunk.

Az öt napos klinikai kivizsgálás eredménye tej, tojás és szója allergia lett. Teljes diétára fogták, gyógyszeres kezelést kapott mellé.

Ennek már három éve és szerencsére lekopoghatom, hogy azóta 3-4 alkalommal fulladt csak be, és csakis hörgőgyulladás miatt.

Ezt a történetet azért írtam le, hogy a fulladás hátterében nem mindíg ez a ronda kruppos betegség húzódik meg, hanem sajnos más egyéb problémák is felmerülnek.

Most várom harmadik gyermekemet, de Nála már nem fogom az orvos által oly hőn ajánlott párizsi és virsli készítményeket alkalmazni, mert ezek sajnos dugig vannak szójával, ami rettenetesen megterheli ezeket a pici szervezeteket!

2007. márc. 8. 08:05

én azt tapasztalatm ,h a roham mindig csak éjjel jött-általában éjfél után.és csak késő ősztől tavasz közepéig végéig,állítólag a betegség ekkor a "legaktívabb".Az én fiam olyankor soha nem volt beteg(mármint előtte),mindig a semmiből bukkant elő a dolog!

Az orvosunk azt tanította,h figyeljem a bordaíveket és a gégét,ha behúzódnak ,akkor már olyan fokú a fulladás,h be kell vinni a kórházba.Ezt szerencsére megúsztuk,mindig segített az azonnali ablaknyitás vagy a mélyhűtőt kinyitva belélegezni a hideget!utána viszont(aznap éjjel)nyitott ablaknál aludtunk még -10fokban is,a hideg meg a gyógyszer segített elkerülni a további fulladást!

2007. márc. 8. 06:13

Szia!

Legnagyobb bánatomra simán írhatok itt neked... Kisfiam első kruppos rohama fél évesenvolt. Szerencsénkre mi minden komoly, ún."életmentő" gyógyszerrel rendelkezünk itthon és így mi még nem hívtuk az ügyeletet, de voltak rázós pillanataink...Volt olyan szeptemberünk, hogy 1 hónap alatt 4x kruppoltbe.... Nem kívánom senkinek....Tavaly január óta szinte folyamatosan fentartó adagot kap az egyik belégzőből... így eddig kihúztunk... Bár most megfázott és nagyon csúnyán köhög...:-(

2007. márc. 7. 22:29

Olyan anyukákat keresek akiknek ebben a betegségben szenved a gyermeke!

Sajnos mostanában egyre több kisgyermeknél forul elő ez a betegség és évekbe telhet amire kinövik.

Nagyon sokszor szaladtam már az ügyeletre a kisfiammal amikor befulladt, van már tapasztalatom ezzel kapcsolatban, szivesen segítek azoknak akiknek tudok, és én is várom a tapasztalatokat olyan anyukáktól akiknek már régebbtől fennáll a gyermeküknél ez a betegség! Segítsünk egymásnak, hogy a gyermekeinknek ne kelljen mindig injekciót kapnia egy roham miatt, mert van rá megoldás, hogy elkerüljék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook