Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közösségi média előnyei és hátrányai: fórum

Közösségi média előnyei és hátrányai: (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közösségi média előnyei és hátrányai:

2018. márc. 10. 11:20

Esett szó a magyar nyelvtan használatárol

Bevallom feleslegesnek tartottam, nem is voltam jó belőle, eltekintve a helyesírás nagyjábol

Ha belenéztek ezekbe a cikkekbe, nem gondolnám hogy sokan tudatosan tudnák és alkalmaznák ezeket.

[link]


[link]

2018. márc. 10. 11:10

Hogy találtak munkát az emberek amig nem volt fészbuk és társai?

Volt papíralapű apróhirdetés, és tele volt , jellemzően a Váci út, "munkásfelvétel" táblákkal

Anno elbeszélgetett az ember a személyzetissel, ma interjú a HR-sel

Kiraknak az emberek minden hülyeséget magukrol, aztán később szivják a fogukat amikor visszaüt rájuk az

Régen ha valamit talált az ember, kiment az utcai telefonfülkébe és felhívta az adott számot, ma mobiltelefon és emilben "CV"

Amikor az első mobilomat kaptam, düdörögtem, minek az nekem

Természetesen, haladni kell a ránk kényszeritett technikával.

23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Bionet58)
2018. márc. 10. 06:16

A formának nem kellene a tartalom rovására menni. A kettő nem üti egymást, hanem erősíti.


Ha ez sértés akart lenni, nem jött be, ugyanis nem vagyok újságíró. Bár egy nagyon igényes, egyáltalán nem bulvár lapnál voltam (hidd el, tényleg van ilyen), de csak hobbi volt az egyetem mellett.


Na jó, igazából tényleg nem érdekel, milyen minőségű cikkeket adsz ki a kezedből. Ha bölcs vagy, építő kritikának veszed, és a jövőben igyekszel jobban odafigyelni. Ha meg nem, akkor megsértődsz, és puffogsz magadban, hogy milyen bunkó vagyok.

22. bionet58 (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2018. márc. 9. 22:15

Itt a tartalomról van szó. Egyébként meg ha a mai bulvár sajtót nézem, mert ugyan is már mind elbulvárosodott hát nem lennék sajtó munkatárs. Szégyelleném magam újságíróként.


De végül is ez munkavállalóknak karrierépítési tanács. Nem pedig irodalmi mű.

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Bionet58)
2018. márc. 9. 06:28
Nos, ha én ilyen minőségű cikket küldtem volna valaha is a főszerkesztőmnek, igencsak visszadobta volna, hogy akkor ezt írjam meg újra. De sosem volt ilyen probléma, pedig megjelent pár cikkem nyomtatott sajtóban, és erősen reál beállítottságú vagyok, tehát nem valami habzó szájú nyelvművelő. De igazából nekem mindegy, hogy te milyen írásokat teszel közzé. Számomra fontos, hogy ha publikálok valamit, annak minősége megüssön egy szintet, mert az engem minősít. De nem vagyunk egyformák.
20. bionet58 (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2018. márc. 8. 22:55
Ez a cikk már megjelent ugyan ebben a formában a sajtóban is. Vagyis újságban. Lektorálták is.
19. bionet58 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2018. márc. 8. 22:51
Távolított el cég - e miatt karbantartót is. Nem volt könnyű megtudni, hogy ezért rúgták ki. Hátrányára vált a további jelentkezéseknél is. Még úgy is, hogy letörölte azokat amelyeket tudott. És korlátozta a láthatóságot. Csak hát vannak haverok, úgynevezett barátok. Sok esetben náluk megtalálható aminek nem kellene.
18. syria (válaszként erre: 6. - Unom)
2018. márc. 7. 18:15
Jobbat tudok: kerülöm az összes felsorolt cuccot. :)
17. Böce (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2018. márc. 7. 16:58

Komoly üzleti előnyöket ne is remélj a facebooktól. Az nem olyan platform, ott mindenféle ember megtalálható, éppen ezért a "hitele" is olyan...


Szakmai szempontból inkább a Linkedin a mérvadó, ott kell egy jó profil és ott találsz jó cikkeket, esetleg ajánlatokat.

16. globus
2018. márc. 7. 14:21
Kérdezzétek meg Hoxától, van-e státusza lektorálásra.
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2018. márc. 7. 06:36
Azok az idők már elmúltat. Nyomtatásban megjelenő cikkeknél még azért átnézik, de a neten erre nincs idő...
14. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2018. márc. 7. 06:35
Teljesen igazad van. Aki arra veszi a fáradságot, hogy megírjon egy cikket, az ügyeljen a nyelvhelyességre is, különben a saját hitelességét ássa alá. Azért egy magyar anyanyelvű számára nem kellene, hogy akkora nagy ördöngösség legyen ez a nyelv.
13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2018. márc. 6. 17:37
Mondjuk én úgy gondolom, a cikkeket átnézik közzététel előtt. Vagy nem.:(
12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Ikebana3)
2018. márc. 6. 17:33

Tökéletesen igaza van. Az hagyján, hogy nem használja helyesen a média/médium kifejezést, azt a népesség kb. 80%-a sem tudja. De tele van szarvashibákkal, alany egyes számban, állítmány többesben, és hasonlók.


Azért mindenki acsarkodik, hogy miért használunk jövevényszavakat, miért gyalázzuk a nyelvet trendi rövidítésekkel, akkor miért legitim a helytelen nyelvtan egy úgynevezett "cikkben"?

2018. márc. 6. 17:32

vállalkozó koromban 5 évig fenn voltam a facebookon. Mint vállakozónak semmi előnyöm nem származott belőle, csak chaten is zaklattak, tanácsot állásfoglalást kértek. irodámban a mun -kaidőben mindig elérhető voltam, inkább csak terhemre volt a face, mint profitált volna. Rólam volt/van fenn egy fénykép, családtagjaimról nincs.Megjegyzem, hogy én sem vagyok kiváncsi mások képeire, mármint a facre felrakottakra, vannak normális elérhetőségek, kapcsolatok, csatornák.

Én semmi előónyét nem tapasztaltam.

10. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2018. márc. 6. 17:20
Valóban, vannak olyan cégek, ahol bizonyos emberek figyelik a kitett posztokat és az is igaz, hogy egy középvezető, vezető, felső vezető pláne csúnyán kompromittálhatja magát egy előnytelen vagy éppen sokak által megítélhető poszttal. A véleményezésről már ne is beszélünk! Nagyon kétélű dolog a közösségi média. Elég egy rosszindulatú vélemény és elindul a lavina, amiről persze a megosztások miatt, nem lehet tudni, hogy hol és kinél, mikor fog kikötni.
9. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - Sirga)
2018. márc. 6. 17:11

Aki ilyen magasröptű az olvasson Draytont eredetiben és ne a hoxán keressen kultúr-csemegét.

Senki nem kérte föl hibakeresésre. Vagy igen?

2018. márc. 6. 17:07
Tele van az oldalam olyan képekkel, ahol többnyire pohár van a kezemben. De én csak porszem vagyok. Tehát rám nem vonatkozik. Gondolom nem gond, ha szabadidőmben italozok. Vagy de?
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - B598e4912b)
2018. márc. 6. 16:34
:D
6. unom
2018. márc. 6. 15:29
Egyszerű a megoldás: Biztonsági beállítások, hogy ismeretlenek ne lássák a posztjaidat, és az ismerősöket is érdemes kategorizálni.
2018. márc. 6. 15:15
Nincs olyan, hogy médiák!!! Médium - közvetítő, többesszáma média. Nem baj, ha nem megy a külföldi, beszélj magyarul!
4. globus (válaszként erre: 3. - Sirga)
2018. márc. 6. 14:49
Nem irodalmi versenyre készült.
2018. márc. 6. 14:47
Hú, bocs, de az első bekezdés végéig se jutottam! A szóhasználat és a téma nagyon bejött, de a nyelvhelyességi hibák/hiányosságok miatt képtelen voltam tovább olvasni! :( Számomra így élvezhetetlen a cikk.
2018. márc. 6. 14:42

Hja... nehéz lehet komoly, vezető beosztásban elképzelni valakit, aki túrórudi pöttyös alsónadrágban héderel a vetetlen ágyban, szétszórt reggelizőtálcával + két ... háziállattal, háttérben nagy rumli, leszakadt függöny :)

Mely idill ellen semmi kifogás nincs, amíg négy fal között történik.

Egy időben direkt ilyen képekre vadásztunk, röhögtünk a kelekótya szelfiken.

2018. márc. 6. 13:08
Aki komolyabb, vagy kifejezetten nagy karriert akar építeni, annak fontos helyesen használni a közösségi médiát.
Az a legtökéletesebb, ha tudatosan felépíti saját magát, hogy könnyen rátaláljanak.
Akár álmai cége, akár egy fejvadász.

Ugrás a teljes írásra: Közösségi média előnyei és hátrányai:

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook