Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közös bankkártya fórum

Közös bankkártya (beszélgetős fórum)


1 2
26. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 19:27
Van egy olyan törvény, hogy elvileg kaphatja kézbe is a fizetésêt, de sajnos manapság az a bevett gyakorlat, hogy addig nem vesznek fel sehova amíg nincsen bankszâmlaszâmod.
25. birebora (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 19:26
Hát ha ezért kimegy, menjen. Amint haza jön utolérik. Miért nem fizette, hogy ennyi kamat jött rá? Ahelyett, hogy gyorsan kinyögné valahogy míg nem lesz a többszöröse, aztán mehet amerre lát. Sosem értettem az ilyen gondolkodást. Felelősség nuku.
24. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 19:26
De a fizetésêt már úgy kapnâ, hogy le van vonva belőle. Akkor meg minek a te számlád? Felesleges. Írtam is lentebb.
2020. dec. 18. 19:24
Bankszámláját akarja megszüntetni.
2020. dec. 18. 19:23
Nincsenek ingóságai,semmi nincs a nevén.Ezt egy levélbe le is írták.
2020. dec. 18. 19:23
Nem akarok én közösködni.Azt mondta,megszüntetné a számláját és ha megjönne a fizetése,akkor azt kivenném és odaadnám.Tulajdonképpen csak ezt szeretné.Nem akarja hogy utolérje a végrehajtó,dehát így is utolérte,ha vonják a fizetéséből.Nem értem miért akarja most ezt.Én nemet mondtam neki,akkor azt mondta,hogy kimegy külföldre,ott nem érik utol.A kártyámhoz nem adok meg adatot
20. Bless the child (válaszként erre: 17. - Channa*)
2020. dec. 18. 19:21
A végrehajtó felkutatja, hogy mik vannak a nevén. Ingóság, ingatlan, bér, bankszámla, stb... Ezekre rakhat végrehajtást. FI számlájára nem
2020. dec. 18. 19:13
Ne közösködj, én nem tenném.
18. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 19:11
Totál felesleges az egész. A tartozást mindenhogyan levonja. A te párod akkor is már csak azt a pénzt kapja meg ami fennmarad, mert a könyvelő/ cég elutalja a tartozást. Nem a számlát terhelte meg, hanem a munkabérêt. Az x összeg, az 33% lenne? Mert az a plafon. Szóval felesleges köröket futnâtok. Ha 100 bankszâmlaszâma lenne, akkor is levonnák a munkabérêből, mert elutalnâk!
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2020. dec. 18. 19:11
A végrehajtó a fizetést követi elvileg...
16. Bless the child (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. dec. 18. 18:59
Hogyan mehetne inkasszó az ő számlájára? Végrehajtó csak az ügyfél nevén lévő dolgokra tehet végrehajtást
15. birebora (válaszként erre: 12. - Ramcsika)
2020. dec. 18. 18:58

Ebben az esetben, hogy lehet nem rosszra gondolni?

Azért van ez a sok "szerencsétlen" megvezetett, átvert ember mert nem gondolkodtak se rosszra, se jóra. Semmire nem gondoltak.

14. birebora (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2020. dec. 18. 18:56
Volt egy hasonló fórum nem rég csak ott még a fiú szülei is el voltak adósodva, nem tudom mi lett velük.
13. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 18:55

Ha rendesen fizette volna, akkor nem nőne ekkorára, illetve nem tiltanák a fizetését és nem inkasszóznák a számláját.


Ha a te számládra érkezne a fizetése, akkor ugyan úgy menne az ő inkasszója a számládra és akkor a te fizetésedből is leszednék azt, ami az inkasszóra menne.


Ha már van inkasszó és letiltás, akkor lehet, hogy egyszerűbb lenne egyezkedni, hogy pl. ne legyen inkasszó...

2020. dec. 18. 18:51
Rossz, aki rosszra gondol! De vigyázz nagyon, soha nem lehet tudni!
2020. dec. 18. 18:48

Én annak idején hitelkártyával "szereztem" nagy adósságot, az is a kamatos kamat miatt szaporodott, akárhogy fizettem.

Aztán egyszer csak kirúgott a bankom, megszüntették a szerződést mindenestül.

Ezzel a tartozás nem kamatozott tovább, illetve csak valami kevés éves kamattal, nem a hitelkártya őrült kamatával. Kiadták egy cégnek, ők felhívtak, teljesen normálisan megbeszélve vállalhattam egy havi összeget, amivel aztán szépen kifizettem a kölcsönt. Több évbe telt így is, pedig én is csak 200 ezret vettem fel. Mostanra már tisztáztam magam.

10. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 18:47
Meg vagy te vezetve rendesen. Ha rendesen fizette akkor nem lehet 3-400.000 Ft-ból sehogy sem hárommilla. Még véletlenül se adj hozzáférést a számládhoz, mert ugye ha az ő pénze is a tiédre megy akkor kell neki adnod hozzáférést. Lehet ez is a cél, hogy hozzájusson a te pénzedhez.
2020. dec. 18. 18:46
Szerintem bajod nem lesz, de pénzed se. Ha neked ez megfelel, legyen.
8. birebora (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 18:41

3-400 ezerből 3 millió?

Atyagatya.

2020. dec. 18. 18:33
Nem vagyunk házasok.Csak együtt élünk,de nincs ide bejelentve.Pár éve vett fel hitelt(akkor meg nem ismertük egymást),300 000 vagy 400 000 ftot.De ez már 3 millió forintra rúg,pedig rendesen fizette.Minden papirja meg van róla,hogy fizette.Semmilyen ingósága nincs,ami a nevén lenne.Hogy mikor telik le,azt nem tudni
6. Böce (válaszként erre: 5. - Böce)
2020. dec. 18. 18:13
Bocsánat az elütésekért.
5. Böce (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 18:13

Teljesen mindegy, hova kéri a fizetését. Ha a munkahelye megkapta a végrehajtási határozatot, váehogy és bárhová is kéri, már azelőtt levonja és elutalja a pénzt a munkahwly a végrehajtónak, mielőtt a fizetését kiutalbák. Akár készpénz, akár számlára.


Mert a munkahely köteles levonni aut, ami a végrehajtónak jár.


De miért hagytátok, hogy végrehajtásta kerüljön? Miért nem egyezkedtetek?

4. 346490ec7b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 18:07
kérje kp a fizetését, te meg ne közösködj vele, elég necces egy olyan ember, aki már a végrehajtók listáján van. :D
2020. dec. 18. 18:04
Már utolérték, vonják a fizetéséből. Miért akarja a te számládra utaltatni? Amúgy bajod nem lesz belőle
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 18:00

Ha már végrehajtási szakban van és vonják, akkor már bírja ki, míg letelik.

Bajod nem lehet a közös számlától, de esetleg pénzed sem lesz.

Ha nem vagytok házasok, akkor nem vagy egyetemlegesen felelős a dolgaiért, de ha együtt éltek, már necces.

A végrehajtóknak meg semmibe nem kerül az újabb bankszámlát megtalálni, keresniük sem nagyon kell.

2020. dec. 18. 17:55

Kedves fórumozók!


Az miatt írok ide kérdést,hogy párom hitelt vett fel.A fizetésének x százalékát elviszik a végrehajtók vagyis a munkahelye átutalja az x összeget.Párom felvetette,hogy a fizetése az én bankszámlámra jöjjön.Én ettől nagyon parázom,hogy nem lesz ebből gond?Hogy a végrehajtók nem érik utol?Nekem lesz ebből valami bajom?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook