Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus vagyok, segíthetek? fórum

Kozmetikus vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
327. Edo13 (válaszként erre: 326. - Barbee)
2009. jún. 3. 21:11

Szia!

Nekem csak jó tapasztalataim vannak a gyantázással kapcsolatban,általában sokkal gyengébb,vékonyabb,világosabb szőr nő vissza és kopik is.(Persze ez csak rendszeres gyantával érhető el,úgyértem a borotvát teljesen hanyagolni kell!!!)

326. Barbee
2009. jún. 3. 20:47

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket gyantázás ügyben kérni. Férfi szőrzettel kapcsolatos has és mellkas részen. Szeretném megkérdezni, hogy ugyanolyan hosszúra nől meg a szőr és hogy mennyi idő után, és hogy ritkul e. Ezt bizonyítékként kell mutatnom egy ismerősnek, csak hozzáértő véleménye is jó lenne, mert én csak előnyt látok benne. Előre is köszönöm a választ.

325. a9e1c02a7b (válaszként erre: 322. - Wmiki)
2009. jún. 3. 19:37
SLS szinte mindegyikben van. És a hozzáadott fluor sem szívódik fel fogon keresztül, sőt még káros is. Ez csak egy reklámfogás. Ami jónak lett nyilvánítva: Dentomin fogpor (natúr), Weleda zselés fogkrém, meg még egy, aminek most nem jut eszembe a neve. Ennyi. Nagyon kevés, ami tiszta. Van még pár ezeken kívül, amit nehéz beszerezni, ezek vannak sok helyen.
324. Arleen
2009. jún. 3. 18:14

azt kifelejtettem h elég miteszeres a bőröm és erre szeretnék vmi házi praktikát h tudtok-e?mit használjak rá?

köszönöm előre is mégegyszer a válastz:)

323. Arleen
2009. jún. 3. 18:05

Sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy az tényleg igaz h ha minden este eszek 1kis élesztőt az tisztíja belülről a bőrt és az is segít megelőzni a pattanások kialakulását?persze csak akkor lesz látható ha ezt hosszabb ideig folyamatosan csinálom?

köszi előre is a választ:)

322. wmiki
2009. jún. 3. 17:29

fogkrémekkel kapcsolatban mi a véleményetek?

zöld amodentet használok, abból is van, ami károsabb, vagy mind egyforma?

2009. jún. 3. 12:21

Én örülök hogyha más kozmetikus is ir jó tapasztalatokat lehet szerezni!! köszönöm nektek!!

Sajnos mostanában nem jöttem ide a gyerekek miatt,de vannak még szakemberek és ők is tudnak segiteni a kérdésekben! Azért igyekszem jönni:)

320. Hmv. (válaszként erre: 317. - Ti-mici)
2009. jún. 3. 12:00

ti-mici!


Nem szeretném átvenni a fórumindító szerepkörét, de hogy ne maradjon megválaszolatlanul a kérdésed, íme, a teljesség igénye nélkül:


Pórusösszehúzók:


- ha gyulladásra hajlamos, aknés,tágpórusú a bőröd, akkor ichtiolos gyógyfüves pakolás


- ha laza, tágpórusú, akkor Paradi-C vit maszk


- ha kevésbé szeborreás, tágpórusú, akkor a 7 gyógyfüves pakolás


stb.


Lehet még alkalmazni rózsatonikot, kökénytonikot, stb.


A kozmetikában használom erre a célra a vió-t is.


Striákra:


- Kötőszövet regeneráló pakolás

- Vérpezsdítő testápoló

- Csengőlinka olaj


Természetesen mindegyik ajánlott termék Ilcsi nénitől származik.


Ha érdekelnek a károsanyag nélküli kozmetikumok, nézelődj a Bettyboop által ajánlott oldalakon, én is szívesen olvasgatom, sokat lehet belőle tanulni.


További jó kutakodást Neked, és a többi olvasónak!

319. a9e1c02a7b (válaszként erre: 318. - Wmiki)
2009. jún. 3. 08:35
Létezik elterjedt tusfürdő is, meg szappan is, de mindkettőt meg kell válogatni. A honlap tulajdonosa egy hálózatban van benne, persze, az ő termékeit ajánlja, amelyek jók is. De azért vannak még azokon kívül is méreganyag mentesek. Említettem az Alverde márkát, ezek natúrkozmetikumok és többnyire nincs bennük agresszív anyag. Az áruk se rossz. Weleda is natúrkozmetikum, ez is kapható a DM-ben. Meg még a Babylove babafürdetőket is jónak titulálta az említett hatóanyag elemző.
318. wmiki (válaszként erre: 313. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 2. 21:41

átfutottam...

hát... elég gáz a helyzet

vagyis gyakorlatilag nem létezik elterjedt, nem bőrszárító tusfürdő, és a szappanokat is meg kell válogatni...

317. ti-mici
2009. jún. 2. 19:58

:)

de szepen elbeszelgettetek, szamunkra hasznos dolgokrol:)

nah akkor majd kiprobalom a haziszappant :) mert nekem is, ide oda utazom jovok megyek es a gyakori viz valtas miatt nagyon szaraz a borom...


igyekszem termeszetes dolgokat venni, bar mindig odafigyelek mi hogy, de hat en nem tanultam errol, ugyhogy lehet hibazok...


super hogy kozmetikus vagy, es Ilcsi nenitol tanultal, es most segitesz nekunk :)


amugy a miteszerekre mit ajanlasz? vagyis vmi termeszetes porus szukitot? es mar meglevo striakra mit ajanlasz?

316. a9e1c02a7b (válaszként erre: 315. - Hmv.)
2009. jún. 2. 19:03
Hú, de jó neked, hogy Ilcsi nénitől tanulhattál! Imádom az Ilcsi dolgokat, mióta megismertem, csak ezeket használom!
315. Hmv. (válaszként erre: 314. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 2. 18:41

Ez a baj, hogy a legtöbb "szakember" nem foglalkozik ezekkel a dolgokkal, hogy mi káros, és mi nem.

Szajkózzák, ami a külföldről behozott propaganda anyagjukban van, de már nem gondolják át józan ésszel.

Fontos, hogy eladják az árut, minél nagyobb haszonnal.


Sajnos a kozmetikus iskolákban is régi, elavult elméletet tanítanak. Legalábbis 10 évvel ezelőtt még így volt, akkor volt utoljára tanulóm.

Ott még símán beírták a receptekbe pl. a vazelint!


25 éve végeztem az elektrokozmetikusi tanfolyamot, személyesen Ilcsi nénitől tanultunk.

Nekem Ő nyitotta fel a szemem, azóta fontosnak tartom, hogy mit kenek magamra, s a vendégeimre!

314. a9e1c02a7b (válaszként erre: 311. - Hmv.)
2009. jún. 2. 18:14
Talán ők sem tartják ezt olyan nagy problémának, mivel hiányos a tájékoztatás. Vagy ezt ti így tanultátok, ahogy te (mi) hiszed (hisszük)?
313. a9e1c02a7b (válaszként erre: 312. - Wmiki)
2009. jún. 2. 18:10
Elküldtem privátban.
312. wmiki (válaszként erre: 303. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 2. 15:08

mi az a honlap?


hiszek a saját tapasztalataimnak, a bőrömnek jobb a szappan, egyszerűen kényelmesebb a tusfürdő


etért kérdem, van-e olyan belőlük, ami kíméli a bőrt, elég sokra rá van írva, hogy bőrbarát pH, akármi is az...

311. Hmv. (válaszként erre: 309. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 2. 15:05

Pedig óriási felelőssége van egy kozmetikusnak, amire sokan bizony nem is gondolnak.

Én is nagyon fel vagyok háborodva, mikor "kolléganők" be akarnak vonni különböző hálózatépítésbe, s beakarják magyarázni, hogy "ez aztán az igazi, hogy így természetes, meg úgy bio..."!

Ha véletlenül kezembe kerül a hatóanyaglistájuk, mit látok?

Propylén-glykol, Petrolatum, s nem akarom sorolni a többi "hatóanyagot", hát égnek áll a hajam!

Akkor mit várjon az ember az egyszerű felhasználótól? Ők elhiszik, amit szajkóznak nekik.


Én meg annak örülök, hogy vannak olyan felhasználók is, mint te. Előbb-utóbb többen leszünk...

310. a9e1c02a7b (válaszként erre: 309. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 2. 15:02
Ja, és tök jó, hogy te ennyire nyitott vagy! :)
309. a9e1c02a7b (válaszként erre: 307. - Hmv.)
2009. jún. 2. 14:56
Azért a kozmetikusok között is ritka az olyan, aki természetes kozmetikumokat használ, és aki nem néz teljesen dilisnek, amikor tudni akarom, mit is ken rám... Keveseket is érdekel még a dolog, és kevesen hiszik el, hogy a kozmetikumok nagy része mennyire ártalmas.
308. Hmv. (válaszként erre: 306. - Ti-mici)
2009. jún. 2. 14:45

Igen, amik olyan természetesnek tűnnek, általában azok is!

Ám nem árt az elővigyázatosság, láttam már karón varjút!

307. Hmv. (válaszként erre: 305. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 2. 14:43

Igen, olvasom őt is, amúgy meg mellesleg 38 éve vagyok a kozm. pályán.

Vannak saját tapasztalataim, de sokszor hiába beszél az ember...


Azért én csak mondom, csak mondom a magamét, ha ezerből egy is megfogadja, már nem volt hiába...

306. ti-mici
2009. jún. 2. 14:32

Szoval a rendes otthon fozott, zsirbol lugbol keszult szappanrol beszelsz???

majd ha hazamegyek utananezek :)


es amit ilyen termeszet ize-mize boltban kapni? amit a boltban szeletelnek ugymondd, eros illatuak, szinesek, meg noveny virag darabkak is benne...azokkal mi van?

azok is termeszetesnek tunnek...


amugy koszi a valaszotokat :)

305. a9e1c02a7b (válaszként erre: 304. - Hmv.)
2009. jún. 2. 13:53
Kecsketejsavós szappan? Azt hiszem, egy helyen okosodunk. :)
304. Hmv. (válaszként erre: 301. - Ti-mici)
2009. jún. 2. 13:41

Igen, lehet "márkásakat" is kapni, ha nem tetszik a hagyományos.

Kézművesvásárokban is hozzájuthatsz házikészítésűekhez, azokkal is próbálkozhatsz.

Pl. kecsketejsavós, stb.


De továbbra is az legegyszerűbb, legkézenfekvőbb, legolcsóbb megoldást javaslom.

303. a9e1c02a7b (válaszként erre: 301. - Ti-mici)
2009. jún. 2. 13:32

DM-ben kapható Alverde márka is jó. Nincs bennük káros anyag, árban is elfogadhatóak.


Bocs, hogy beleszólok, de én is elég jól beleástam magam a témában. Honlapot nem szabad ajánlani, de van egy honlap, ahol fel van sorolva az összes káros, rákkeltő, mérgező anyag, amit szinte az összes kozmetikumba beleraknak.

302. Hmv. (válaszként erre: 301. - Ti-mici)
2009. jún. 2. 13:29

Pontosan, hogy arról beszélek!

Meglátod, ha azzal mosol kezet, elfelejtheted a kézkrémet!

Fürdés után nem nyúlsz azonnal a testápolós flakonért!


Hallottad a nagyszüleidtől, hogy valaha is használtak testápolót?

Ugye hogy nem!

A 70-es évek óta jött divatba, akkoriban terjedt el az országban a habfürdő,tusfürdő,folyékonyszappan.

S ennek egyenes következményeként rövidesen piacra dobták a testápolókat is!


No mi ez, ha nem üzlet az kozmetikai iparnak?

Jó páran meggazdagodtak belőle, s ezután is gyarapodni fognak, míg lesznek fogyasztók, akiknek az a lényeg, hogy minél jobban habozzék a tisztálkodószere.


Logikus ugye?

301. ti-mici (válaszként erre: 300. - Hmv.)
2009. jún. 2. 13:14

az biztos hogy a tusfurdok meg egyeb tele vannak sok karos anyaggal, es hogy az a legjobb ha visszaterunk a nagymami receptekhez...


nah de milyen haziszappan???

vmi recept vagy valami


mert azt amit otthon foztek regen, amirol en tudok...haaat en azzal meg kezet se mosnek!


de lehet te masrol beszelsz...:)

300. Hmv. (válaszként erre: 297. - Agines)
2009. jún. 2. 13:08
299-es hozzászólásommal neked is szeretnék segíteni.
299. Hmv. (válaszként erre: 298. - Wmiki)
2009. jún. 2. 13:07

A legtöbb /kommersz/ habfürdő, tusfürdő, folyékonyszappan tartalmaz nátrium-lauril-szulfátot, mely erős tisztító és habképző.


A bőrt nagyon kiszárítja, s ez csak a legenyhébb káros tulajdonsága!!!


Nézz utána a net-en,s elámulsz, hogy miket okozhat.


Ha nem akarod, hogy rettenetesen kiszáradjon a bőröd, s meg akarod óvni magad és családod az egyéb káros következményektől, ne használj NLS tartalmú tisztítószereket.


Furcsállom, hogy saját tapasztalatodnak nem hiszel: állításod szerint a szappan használata során javult a bőröd!!!


Ezentúl csak háziszappant használj, fürdéshez és kézmosáshoz is, rövid időn belül tapasztalod, hogy még testápolóra sem lesz szükséged!

298. wmiki
2009. jún. 2. 12:55

Hát, ha tudsz, segíthetnél...


A körömágyamnál szokott lehamlani a bőröm, felszakadozik és fáj

Mióta a tusfürdő használatáról visszatértem a szappanra, azóta ez elmúlt, sőt az arcom sem annyira száraz már, még a pattanások is előjönnek, mint régen


Viszont a szappant nem szeretem

A kérdésem az, hogy van-e olyan bőrbarát tusfürdő, ami tényleg olyan kíméletes a bőrhöz, mint a szappan

Olyan, ami kereskedelmi forgalomban is elterjedt, és ténylegesen bőrbarát

Vagy ez csak mese?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook