Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közgyóggyal kapcsolatos kérdésben segítenétek? fórum

Közgyóggyal kapcsolatos kérdésben segítenétek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. júl. 19. 13:16

Nekem évekig volt közgyógyom, két hónapja nincs, de nem egészen értelek.


Szóval hogy hogy felülvizsgáltatni? Te kéred, az egy év érvényesség közben?

Azt minden évben felülvizsgálják, ha lejár a közgyógyod.

Én nem hallottam még SZ és J jelűségről. Ez mi?


Amit én tudok az az, hogy a gyógyszerköltségedet az alapján állapítják meg, hogy a körzeti orvosod milyen gyógyszerlistát (amit szedsz) állít ki (a lezárt borítékban, amit ad).


Én úgy tudom!!!!! DE csak én tudom így, és lehet hogy hülyeség!!!!!! Hogy a vizsgáló szerv ezt megnézi, hogy ugyanazzal a hatóanyaggal olcsóbb gyógyszert is kaphatnál-e, és ha igen, akkor azt is figyelembe veszik a te drágább gyógyszered helyett.


De az biztosra veszem, hogy ha a te gyógyszerköltséged csökkent az elmúlt egy év alatt (ezt is tudják ellenőrizni, mert a kiváltott recepteket ellenőrzik), akkor kevesebb limitet kapsz. Ha viszont nőtt, mert több gyógyszerre van szükséged, akkor valószínű nem fogják lejjebb venni.

2012. júl. 19. 13:01
Van-e olyan köztetek, aki jól ért a közgyógyhoz? Segítséget szeretnék kérni. Vizsgáltatta már valaki felül a közgyógyát???? Érdemes??? Állítólag van az SZ és J jelű gyógyszerek, nem egészen értem az egészet, de állítólag vissza is csökkenthetik a gyógyszerkeretet, hiába lett nagyobb a havi gyógyszerköltség. Nem nagyon igazodok ki a rendeletben. A háziorvos kiállítja az igazolást, de őt aztán ugyan nem érdekli, ha netán csökkentenék a keretet. Nagyon várom valakinek a segítségét. Köszönöm.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook