Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középkorú párok ahol csak az egyik halad a korral a másik nem, de irígyli fórum

Középkorú párok ahol csak az egyik halad a korral a másik nem, de irígyli (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. 25d4b44717 (válaszként erre: 89. - Guzmi)
2012. jún. 5. 21:39
Köszönöm szépen.Szerettem az Édesanyám.Nehéz élete volt alkoholista édesapám mellet.Sokat tett mégis a gyerekeiért.
89. guzmi
2012. jún. 5. 21:29
Férfi létedre le a kalappal!! Férfiak hanyatt homlok menekülnek az ilyen feladatok elől, szóval minden tiszteletem a tiéd!
88. 25d4b44717 (válaszként erre: 86. - Guzmi)
2012. jún. 5. 21:29

Jó gyereke? A mások szemében lehet.

Mt 7:20"azért az ő gyümölcseiről ismeritek meg őket"

87. 25d4b44717 (válaszként erre: 83. - Guzmi)
2012. jún. 5. 21:14

Akkor tudod miről beszélek.


Édesanyám az utólsó évben még a konyha falát is kakival kente ki. Két lánytesóm nem törődőtt vele,mert már semmije se maradt,bezzeg míg volt neki...

Pedig nekik adott mindent, ők voltak a kedves gyermekei.'

Mégis hozzám szorult az utólsó öt évére szegénykém.Nem kaptam gondozót,csak kritikát az ellátás tökéletlenségéért:-( :Kishijján még nősülésen is gondoltam,hisz gondozópénzt csak házastárs kaphat.

Csodálatosak a törvényeink,ha elesettről van szó...


Inkább abba is hagyom,.Fő,hogy a végére megszeretett.Utóljára az anyáknapi virágomon el is sírta magát,mondván egy gyerekem maradt.Talán ebbe halt bele.

Nyugodjon békében.

.

86. guzmi
2012. jún. 5. 21:02
Azt hiszem, mindezzel együtt én példát mutattam a gyerekeimnek, mert az én szüleimet is én ápoltam akik két megállóra laktak tőlem, a bátyám ritkán rájuk nézett, de anyósom volt a kemény, mert kiszámíthatatlan volt, fizikailag ép erős, csak nem tudta, hogy mit csinál. Voltak dühös megmozdulásai, leakart ütni egy lábassal, máskor éjjel meztelenül kimászott az ablakon éjszaka. Mindig mozgásban volt. Ezt ápolói szaktudás nélkül csinálni, etetés fürdetés később itatás,már nem nyitotta ki a száját, csak nézett maga elé. Kértem a férjemet, hogy lépjen valamit, mert nagy felelősség egy ilyen ember ellátása, de Ő jó gyereke egy szem gyereke az anyukájának nem engedte kórházba vinni. Viszont Ő nem vett részt az ápolásban. Nem véletlen az én véleményem erről az egészről.
85. a14deb9047 (válaszként erre: 83. - Guzmi)
2012. jún. 5. 20:46

A tönkretett éveket már nem adhatja vissza senki.

Valahogy kibírom ezt a néhány évet :(

De a fiamnak is példát kell mutatnom!

84. 25d4b44717 (válaszként erre: 81. - 25d4b44717)
2012. jún. 5. 20:42
Jav.otthon.ban.
83. guzmi
2012. jún. 5. 20:42
Voltam. Borzasztó.Ennél már csak az a tudat lenne rosszabb számomra ha miattam tönkre menne a családom. Nyilván nem egy testi betegségről beszélünk, hanem szellemiről. És igen, voltam otthonban is, mert a nagymamám követelte, hogy Ő hadd menjen be, előtte ott dolgozott a konyhán, és miután az a fia meghalt akinek a családjával élt, már nem akart a menyével maradni, sem hozzánk jönni. Nagyon sokáig élt bent, 91 éves korában ment el. Tehát láttam ezt az oldalt is és ápoltam az Alzheimeres anyósomat hosszú évekig napi 24 órában egyedül.Ráadásul úgy, hogy amíg jól volt az én tönkretételemet tűzte ki céljául. A végén mégis csak hozzám ragaszkodott.Nincs jó döntés, mert csak az érintett beteg hozhatna elfogadható jó döntést, de aki szellemileg korlátozott az nem képes ilyesmire, a hozzátartozók meg ha lelkiismeretesek és szeretik, belerokkannak így is úgy is.
82. 25d4b44717 (válaszként erre: 80. - A14deb9047)
2012. jún. 5. 20:40

Bizony,én bevenném az iskolai tananyag közé az öregotthonok látogatását.Hasznosabb lenne a ma divatos programoknál.

Talán emberségre és az idősek megbecsülésére is rávinné az ifjúságot.

81. 25d4b44717 (válaszként erre: 79. - Guzmi)
2012. jún. 5. 20:35

Kérlek nézz szét egy két ilyen "othon"bajod.

Itt is van mintának és nem a legrosszabb. Mégse kivánom senkinek.

80. a14deb9047 (válaszként erre: 79. - Guzmi)
2012. jún. 5. 20:04

Voltár már ilyen idősek otthonában?

Amikor siratják elhagyott otthonukat, a gyermeküket, a házastársukat :(

Látják a másik szenvedését, haldoklását :(

Ahol egy ágy és szekrényke az "otthon"?

A szemük az ajtóra szegezve...

vagy befelé fordulva alvást színlelve sírnak :(

79. guzmi (válaszként erre: 74. - A14deb9047)
2012. jún. 5. 19:53
Én megkértem a gyerekeimet, ha ilyen leszek nyugodtan lőjenek le:) De komolyan, tiszta fejjel senkinek sem kívánnám, hogy a saját életét megkeserítve ápoljon. Hiába mondjuk, hogy a gyerekek kötelessége, adjanak inkább otthonba. Vállalnám, akkor is ha pocsék lenne, de még mindig jobb mint azok életét tönkretenni akiket a világon a legjobban szeretek.
78. a14deb9047 (válaszként erre: 77. - 25d4b44717)
2012. jún. 5. 19:43
Ebben vagyok benne :( 80-90 évesek.
77. 25d4b44717 (válaszként erre: 76. - A14deb9047)
2012. jún. 5. 19:39

Bizony ám...

Amíg van mit adni,van remény örökölni...


Sokmindent láttam már.Még itt is...

76. a14deb9047 (válaszként erre: 75. - 25d4b44717)
2012. jún. 5. 19:35
Addig nem tudja az ember, hogy milyen 50 évesnek lenni, míg meg nem éri. Aztán közeledik a 60, és az ember azt kérdezi magától, hogy Úristen, mi lesz még??????????
2012. jún. 5. 19:34
Csak félő, mi már nem kapunk annyi szeretetet,szerető elnézést az utókortól,mint az előjelek mutatják.
2012. jún. 5. 19:30
Pedig egyszer - ha szerencsénk van - mi is megöregszünk... És még nem tudjuk, mire...
73. guzmi (válaszként erre: 72. - C906e7f5a1)
2012. jún. 5. 19:12
anyósom ilyen volt pontosan, hogy napi szinten bántani, ártani kellet különben Ő rosszul érezte magát. Csak akkor volt jó Neki, ha minket romokban látott, és mint tudjuk Ő komoly beteg lett. Lehetett ez a viselkedési forma az elkövetkező betegségének a hírnöke? Már akkor sem voltak rendben a dolgok nála. Nekem mindig volt egy érzésem, hogy nem komplett.
2012. jún. 5. 09:39

Egy másik példa:


Egy otthonba, ahol mentális problémákkal küzdő betegeket ápoltak, bekerült egy kb. 26 éves fiú, nevezzük X-nek. Aki addig nem ismerte, nem is értette, mit keres ott. A gondozók mondták hogy otthon többször tönkre zúzta a lakást, anyját megverte stb.


Volt egy másik beteg, a ki a sok pia miatt leépült, nem beszélt, egyedül még enni sem tudott, nevezzük Y-nak.


X egyszer csak elkezdett " segíteni" Y körül, gyakran kérte hogy öltöztessék fel, leviszi az udvarra sétálni.

Valakinek gyanús lett ez a nagy segíteni akarás, és megbízott egy embert, hogy nézze meg mit csinál X amikor leviszi Y-t. Az derült ki,hogy behúzta a bokrok közé és felpofozta. Mivel Y nem beszélt soha nem derült volna ki.

Ezután X még arról az emeletről is ki lett tiltva, amelyiken Y lakott, az ápolók és a gondozottak is figyeltek rá, hogy ne mehessen Y közelébe. Kb. 3 napig bírta, és amikor ismét rászóltak hogy menjen el Y szobájának a közeléből, egy olyan roham jött rá, hogy mindenki bemenkült a legközelebbi szobába. Ordítozott és mivel éppen ebédosztás volt, felkapta a 20-30 literes forró étellel teli edényeket és szétdobálta. Még jól megtermett férfi ápolók sem mertek a közelébe menni pár percig.

Az orvos, aki csak délután tudott kimenni, azt mondta, hogy ez azért volt, mert neki napi szükséglete az, hogy mások fölött legyen hatalma és amikor ezt már folyamatosan napok óta megakadályozták, jött a roham.Az édesanyja nagyon sokáig vívódott, mire eldöntötte hogy elhelyezi egy ilyen otthonban.Aki nem ilyen látványosan, törve-zúzva éli ki a lelki szükségleteit, az ellen nehéz védekezni.


Az én férjem is attól boldog, ha úgy érzi, hatalma van mások fölött, de ő nem ilyen látványos dolgokat csinál, ezért nehéz lesz rajtakapni.


Az a lényege a dolognak, ha valakinek mások bántása okoz örömöt, bármilyen módon megszerzi ezt az érzést.Valahogy úgy, mint a drogosok, nem számít semmi, csak meglegyen a napi betevő narkó.

71. c906e7f5a1 (válaszként erre: 70. - Guzmi)
2012. jún. 5. 09:04

Nálunk 25 év házasság, kb.22 évig soha nem volt veszekedés, mindent normális módon beszéltünk meg.

Az elhagyás most már nálam is etikai akadályokba ütközik, mert tudom, hogy romlik az állapota és apám úgy nevelt, hogy ha valaki bajban van, azt nem hagyhatjuk magára.De tesz olyanokat, amik az egészségemet rombolják és nekem is csak ez az egy életem van.Sokmindent végig gondoltam, de még nincs meg a jó megoldás.Tavaly pár hónapig külön éltünk, az alatt az idő alatt normálisan viselkedett. 2 külön háztartás azonban többe kerül mint egy.

Itt a neten próbáltam választ találni a kérdéseimre. Egy fórumon azt olvastam, hogy az elmebetegek ellen nincs törvényes védelem, egyetlen lehetőség, távol tartani magunkat tőlük.Amikor a törvény védelmet biztosít, akkor már többnyire késő.

70. guzmi (válaszként erre: 69. - C906e7f5a1)
2012. jún. 4. 23:13
Azért ez nem olyan egyszerű 32 év házasság... Meg nálunk elég veszekedős volt az élet régebben is, tehát nem az van, hogy a nagy tökély most szertefoszlik, csak nem ilyen jellegű problémák voltak. Mint mondtam az anyósom révén testközelből tapasztaltam meg ezt a fajta betegséget ami remélem a férjemet nem érinti és nem is fogja. Bízom benne, hogy nála csak a lustaság az új megismerése és elfogadása iránt játszik szerepet a nem éppen jó viselkedésében velem szemben. De nyilván betegség miatt soha nem hagynám el, még akkor sem ha az én életminőségem rovására menne, szerintem Te sem gondolod komolyan, csak el vagy keseredve. Nehéz dolgok ezek,de az élet már csak ilyen.
2012. jún. 4. 21:30

Persze! Legkönnyebb azt bántani, aki nem tud védekezni.


"Menekülj, amíg nem késő!" Bánom, hogy korábban nem tettem meg, most meg nem olyan egyszerű a helyzet.

68. guzmi (válaszként erre: 67. - C906e7f5a1)
2012. jún. 4. 20:01
Nekem ne mondd! Már régebben is előfordult, hogy a kutyával volt undok, ha velem volt baja. A kutya mindkettőnk kicsi kincse, de jobban az enyém.
67. c906e7f5a1 (válaszként erre: 64. - C906e7f5a1)
2012. jún. 4. 12:04

Most egy másik apróság.

Pár évvel ezelőtt kezdődött, hogy ha valami olyasmit tettem, amivel Ő nem szimpatizált, pl. elutaztam 2 napra, mert a munkám miatt fontos volt,egy addig szinte burjánzó, gyönyörű virágom nagyon rövid idő alatt hirtelen kipusztult.Előzőleg 20 éven keresztül soha nem fordult elő ilyesmi. Most pár hete kaptam egy cserepes virágot és 1 hét után elkezdett sárgulni a levele.Miután betettem egy olyan helyre, ahová csak én tudok bemenni,2 hét elmúltával szépen fejlődik tovább.Mielőtt azt hinné bárki hogy itt féltékenység játszik szerepet, elmondom hogy a virágot a sógornőm hozta, de én kaptam és ezt nehezen viseli.

Azért nem kell idegeskedni, csak figyelj minden apróságra!

66. guzmi (válaszként erre: 65. - Guzmi)
2012. jún. 3. 20:53
Jaj és wc lehúzást akartam írni.
65. guzmi (válaszként erre: 64. - C906e7f5a1)
2012. jún. 3. 20:51
A baj csak az, hogy mint mondtad is nem nagyon lehet mit tenni mert a közreműködésükre van szükség ahhoz, hogy esetleg késleltetni lehessen magát a folyamatot.
64. c906e7f5a1 (válaszként erre: 61. - Guzmi)
2012. jún. 3. 19:25
Nem akarom a frászt rád hozni és remélem hogy nálatok nem az lesz, ami nálunk!De szeretném, ha mások, akik ugyanilyen cipőben járnak, korábban észrevennék a bajt, mint én.
63. guzmi
2012. jún. 3. 17:16
Dolgozik, mindig is dolgozott. Vállalkozó. De valóban, soha sem szeretett tervezni.
2012. jún. 3. 17:13
Ő munkanélküli vagy nem dolgozik? Már, hogy ennyire nem nyitott a világra, sőt azt is piszkálja, aki igen. Úgy tűnik nekem, mintha ő már "temetkezne" és nincs jövő, mintha lezárt volna mindent.
61. guzmi (válaszként erre: 60. - C906e7f5a1)
2012. jún. 3. 17:02
Te jó ég ne hozd rám a frászt!!! Hasonlókkal én is találkozom, megmagyarázhatatlan gondolkodással. Horror összegű a gázszámlánk, amin lehetne valamit szűkíteni, de Ő tudod min akar spórolni? A wv lehúzásokon::(((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook