Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


2789. Kri1023 (válaszként erre: 2787. - E678c41c88)
2012. ápr. 5. 18:08
Köszi a bíztatást, remélem nálunk sem lesz gond - már ha ez a suli lesz a végső befutó egyáltalán :) Tudom, hogy sokat bírnak ezek a klassz gyerkőcök, már többször is tapasztaltam, hogy a lányzóm sokkal többre képes mint én azt gondolni mertem volna...Amúgy is úgy "indultam neki" ennek az egész felvételi mizériának (már amennyire nekem kellett nekiindulni), hogy amelyik suliba kerül be a lány az azért lesz mert az lesz a leginkább neki való :) Remélem, hogy tényleg így is lesz :)
2788. daddy68 (válaszként erre: 2787. - E678c41c88)
2012. ápr. 5. 15:42
Bele lehet szokni. A fiam 6-kor kel, hogy beérjen oda, ahova a lányod is indul reggelente. 1 óra az út, bár légvonalban csak 12 km. Ha 0-dik óra van, kivisszük a buszhoz, hogy ne kelljen HÉV-re várni és átszállni.
2787. e678c41c88 (válaszként erre: 2783. - Kri1023)
2012. ápr. 5. 08:05

Nálunk pont ez a helyzet, de simán beleszkott a csajszim. És a tanulás rovására sem ment, nagyon szép jegyei vannak az új suliban is, pedig elég magasra teszik a lécet a tanulóknak.

Bízz a "bébidben" :)

2786. Ardilla
2012. ápr. 5. 00:04
Csütörtök => 15 (No comment, még mindig sok(k) ) :-D
2785. Kri1023 (válaszként erre: 2784. - Ardilla)
2012. ápr. 4. 15:30
Látod erre nem is gondoltam :) Lehet, hogy pozitívabban kellene hozzáálljak a dolgokhoz mert nekem egyből csak a negatív oldal jutott eszembe...:):))
2784. Ardilla (válaszként erre: 2783. - Kri1023)
2012. ápr. 4. 15:14
Még jól jöhet később, vizsgaidőszakban pl., hogy megtanul tanulni, sőt leckét írni a buszon (vagy amivel megy).
2783. Kri1023 (válaszként erre: 2779. - Edit1965)
2012. ápr. 4. 15:09
Nálunk viszont közel másfél óra lenne az utazás (2 átszállással), így ahogy kiszámoltuk, legeslegkésőbb fél 7kor kellene elindulnia a "bébinek"...és azért az a téli időszakban, a hidegben, sötétben, pláne ha még hó is van...szóval elég keménynek érzem.:( Én egészen őszintén attól félek, hogy túlságosan kifárasztja ez az állandó nagyon korán kelés a kölköt és ez az eredményei rovására mehetnek...pusztán emiatt aggódom ezen, de nagyon remélem, ha tényleg ez a suli fog sikerülni, akkor valahogy majd csak belerázódik :))
2782. Kri1023 (válaszként erre: 2772. - Ardilla)
2012. ápr. 4. 15:04
:)):)):))))
2781. rékuc97
2012. ápr. 4. 14:51
Én 7:45-re járok már 8 éve, és a gimiben is akkor kezdenek. Annyi a baj, hogy ahogy most alapból beérek, a gimihez félúton lennék...
2780. borsz (válaszként erre: 2779. - Edit1965)
2012. ápr. 4. 14:40

Szia!


Lebegés helyett inkább repkedjünk és akkor a nyaralás útiköltségét is megspóroljuk :)

Viccet félretéve, mi a helyzet felétek, anno olvastam, hogy panaszkodsz a lányod osztálytársaira, hogy nem tanulnak, változott valami? A második félévre megjött az eszük?

2779. Edit1965
2012. ápr. 4. 14:29

Sziasztok !


A lányom olyan suliba jár, ahol tényleg 7.30-kor kezdődik a tanítás, és meg lehet szokni, sőt, klassz, hogy hamar itthon van. Csak szerdán nincs első óra, akkor 8.30-ra mennek.


Mondjuk 20 perc busszal a suli, így nem gond.


Lassan nektek is lesz már eredmény. Nekünk ez a tavalyi időszak maga volt a rémálom, az előkészítők, a rengeteg izgalom, a felvételi stressz, utána ez az irtózatos hosszú várakozás.


Majd ha a kezetekben lesz a papír, olyan megkönnyebbülés jön, lebegni fogtok ! ♥♥:))

2778. Andin (válaszként erre: 2777. - Ardilla)
2012. ápr. 4. 13:29
:-D
2777. Ardilla (válaszként erre: 2776. - Andin)
2012. ápr. 4. 12:44
Igen, fenn vannak az órarendek minden osztálynak, úgyhogy szerintem ez ott tényleg a véres valóság. :-O
2776. Andin (válaszként erre: 2774. - Ardilla)
2012. ápr. 4. 12:39

"OK, ebben a suliban nemcsak elvileg kezdenek korán, meg hozzá is lehetne szokni, mert mindössze félóra plussz-mínuszról van szó. No mindegy. "


Honnan tudod? Ismered az órarendeket? Mert én tapasztalatból írtam.

2775. borsz (válaszként erre: 2772. - Ardilla)
2012. ápr. 4. 12:21
:) Hogy én ezekre nem goldoltam, de így már értem.
2774. Ardilla (válaszként erre: 2773. - Andin)
2012. ápr. 4. 12:12

OK, ebben a suliban nemcsak elvileg kezdenek korán, meg hozzá is lehetne szokni, mert mindössze félóra plussz-mínuszról van szó. No mindegy.


A németek már szervezkednek, hogy 9-kor kellene kezdeni a tanítást, mert az első órában még félig kómásak a gyerekek és nem hatékony a dolog. Lehet, hogy időben le kellene feküdni, nem este 11-ig számítógépezni, tévézni, vagy tanulni a rendesebbjének.


No mindegy, ne menjünk bele. Rugdosni így is, úgy is kell majd, ha másért nem, azért, hogy másszon már ki az ágyból, mert elkésik. :-)

2773. Andin (válaszként erre: 2771. - Ardilla)
2012. ápr. 4. 11:48

Az én lányom pont ilyen suliba jár, ahol elvileg 7.30-kor kezdődik a tanítás. De nemhogy 0. óra nincs, hanem szinte soha nincs első óra sem.

Pedig mi örültünk a korai kezdésnek, mert úgy lett volna ideje edzés előtt mással is foglalkozni. Tavaly egy héten kétszer csak a 3. órára kellett menni viszont ott voltak 4-ig. :(

2772. Ardilla (válaszként erre: 2770. - Borsz)
2012. ápr. 4. 11:18

Szerintem nem mindenki elektronikusan küldi el az adatokat, és be kell várni a postán érkező küldeményeket.


Aztán szerintem bele van kalulálva a számítógép lefagyása, továbbá ebédidő, húsvéti nagytakarítás, meg az is, hogy ha a T.Ház törvényt találna módosítani ezalatt az idő alatt, és a Közlöny gyorsabb lenne, mint a rendszer, akkor még ki lehessen kapni az adatokat a gépből, és a másik végével előre visszadugva folytatni a feldolgozást. :-)))

2771. Ardilla
2012. ápr. 4. 11:13

Olyan sulit mi sem jelöltünk be, amit a fiam nem szeretett volna, de elrettentési célzattal elvittem iskolalátogatásra egy olyanba, amit semmiképpen sem választottunk volna. Azt akartam, hogy most el ne hanyagolja a tanulást, és vegye komolyan a matek- és magyar feladatlapok gyakorlását is, mert ha kevés lesz a pontja, akkor nem kerülhet olyan suliba, amilyet szeretne, csak ilyen gyűjtősuliba.


Mondjuk annyira nem volt rossz a helyzet, de azért valamennyire hatott rá.


Amikor már minden papír le volt adva, akkor nyekergett az egyik iskola miatt, hogy azt mégse, mert utolsó utáni pillanatban derült ki, hogy ott 7:30-kor kezdődik a tanítás. Megmondom őszintén, hogy erre nem figyeltem egyik iskolánál sem, de ez egyébként szerintem durva. Vajon mikor kezdődik ott a 0. óra, ha ilyen van esetleg az órarendbe??? És mivel mi mindentől messze lakunk, legalább egy órát utaznia kell akárhova. Szerencsére ez a suli 8. helyen van, tehát ide már bizti nem fog menni.

2770. borsz (válaszként erre: 2764. - Ppmoncsi)
2012. ápr. 4. 11:09
Ezen már annyit gondolkoztam, hogy ha ma megküldik az iskolák az általuk véglegesített listát Győrnek, mi a túró tart még bő két hétig?
2769. borsz (válaszként erre: 2765. - H.Ancsi)
2012. ápr. 4. 11:02
Én is csak a tavalyiak hsz-ban olvastam róla, de még nem láttam ilyen listát. Gondolom ez csak akkor jelent változást, ha valaki az iskolával egyeztetve új tagozatot vett fel, önmagában ha valaki csak az iskolák sorrendjén változtat attól az ideiglenes nem változik, hiszen a sulik nem látják a sorrendet.
2768. borsz (válaszként erre: 2763. - Kri1023)
2012. ápr. 4. 10:47
Igen ezt megértem, nekünk is fontos volt, hogy 30 percnél ne kelljen sokkal többet utaznia, és a napi edzések helyszínéhez is viszonylag közel legyen.
2767. Kri1023 (válaszként erre: 2765. - H.Ancsi)
2012. ápr. 4. 10:35
Ez az a lista amit a tanulók sorrend módosítása után készítenek el a középiskolák és ezt küldik el Győrnek, mint az ő, saját végleges listájukat...de ugye, ezután jön az, hogy Győr "kimazsolázza", hogy az adott sulit melyik gyerkőc hányadik helyen jelölte, stb. stb. :):)
2766. Kri1023 (válaszként erre: 2764. - Ppmoncsi)
2012. ápr. 4. 10:31
Én egyetlen sulinál láttam (persze csak azokat néztem ahol érdekeltek vagyunk, tehát lehet, hogy több suli is megcsinálta), a budapesti Madách giminél, hogy közzétette a honlapján a "javított" ideiglenes jegyzékét, "Végleges felvételi jegyzék" címen...Ez mondjuk egy picit becsapós lehet mert hát ez csak a számára végleges jegyzék, még ezután jön a győri összesítés és csak azután lesz ténylegesen végleges a végleges :):)))
2765. H.Ancsi
2012. ápr. 4. 10:28
én még nem is hallottam erről, mármint hogy módositott id. felvételi jegyzék:)))
2764. ppmoncsi
2012. ápr. 4. 10:21

Elméletileg az iskolák már megkapták a módosító adatlapok alapján változtatott listákat. Valaki lát ebből valamit, találkozott módosított idéglenes felvételi jegyzékkel?


27. 2012. 04. 02. A Felvételi Központ a módosító tanulói adatlapok alapján kiegészíti az ideiglenes felvételi jegyzékben közzétett névsort.

28. 2012. 04. 04. A középfokú iskola igazgatója a végleges felvételi jegyzéket (rangsor, felvehetı létszám, a biztosan fel nem veendık listája) megküldi a Felvételi Központnak

(elektronikus úton és írásban).

2763. Kri1023 (válaszként erre: 2760. - Borsz)
2012. ápr. 4. 10:21
Igen, nálunk is hasonlóan történt a sulik kiválasztása, annyi különbséggel, hogy nálunk 3 olyan suli maradt (egyenként 2-3 "tagozattal") ami minden szempontból "ideális" lehetne...az én lányom is igazából ezek közül bármelyikbe szívesen menne, de a "legfavoritabb" azért a 2.helyen jelölt suli (tehát nem az első, ezt korábban írtam is, hogy az elsőről tul.képpen már letettünk mert oda nem igazán van esély bekerülni)...Én leginkább olyan szempontok miatt görcsölök rá erre a "legfavoritabb" sulira, hogy ide kb. 20 perccel kevesebbet kellene utaznia a lányzónak, illetve itt fél órával később kezdődik a tanítás mint mondjuk a 3.nak jelölt suliban, ami - az utazás miatt - azt jelenti, hogy reggel bizony 1 órával később kellene kelnie ha ebbe a 2.nak jelölt suliba járna. Ami bizony - pláne télen, a hideg és sötét reggeleken - sokat számít (szerintem). Amúgy nem is "engedett" olyan sulikat megjelölni ahová semmiképpen nem szeretne járni...
2762. ppmoncsi (válaszként erre: 2761. - Ardilla)
2012. ápr. 4. 10:14

Azt az egyet nem szeretem a netben, hogy nincs hang, hangsúly, így a leírt szövegek máshogy jöhetnek le, mint az ember akarja...

Munka közbe elég nehézkes átálni, magán hangnemre. És ugye még munkaidő van...

2761. Ardilla (válaszként erre: 2758. - Ppmoncsi)
2012. ápr. 4. 09:59
Én úgy emlékszem, egy szóval sem mondtam, hogy ne költözhetnétek be.
2760. borsz
2012. ápr. 4. 09:58

Én is izgatottan várom a véglegest, de azért mi ennyire nem görcsöltünk rá az első helyre, sőt már novemberben a nyílt nap és a szülői tájékoztatás után megbeszéltük a lányommal, hogy kicsi az esélye, hogy bejusson, így ő is reálisan látja a dolgokat, de természetesen megpróbáltuk, beírtuk az első helyre, hiszen a remény hal meg utoljára.

Én már tavaly kinéztem 10-12 iskolát, amit a lányom is megnézett, illetve ő is keresgélt, de nem talált jobbakat, de ezután én teljesen rábíztam. Ő volt az, aki lehúzta a listáról azokat, amiket nem akart, ő rakta sorrendbe, így maradt 5 iskola 10 tagozata, ezáltal a második, harmadik helyen lévőbe is szívesen fog járni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook