Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


2908. Ardilla (válaszként erre: 2907. - Ppmoncsi)
2012. ápr. 17. 22:36

Á, dehogy izgulunk! Csak úgy csinálunk, ezzel szórakoztatjuk egymást. A gyerek persze, hogy izgul, de jól leplezi. Mer' nem akar minket terhelni vele.

.

A nyelvvizsgához gratula.

2907. ppmoncsi
2012. ápr. 17. 21:28

Látom az izgalom mindenhol kezd a tetőfokára hágni :-) Mi itt a nagy izgalomban túlvagyunk egy sikeres nyelvvizsgán. Ahoz képest ahogy arra izgult, a középiskola a mai napig nem izgatja annyira.

Nálatok valami változás a gyerkőc hozzáállásban, .. vagy csak mi szülők izgulunk?

2906. Ardilla (válaszként erre: 2905. - H.Ancsi)
2012. ápr. 17. 21:25

Igen, de most már úgy számoljuk, hogy hányat kell még aludni. Igaz, az is kettő. Most még.

Megyek is hamarosan, csak előtte kotszogok pár kilométeret. Jó éjt! :-)

2905. H.Ancsi (válaszként erre: 2904. - Ardilla)
2012. ápr. 17. 21:10
helyes, helyes:))) még három óra és már csak 2 nap:)))
2904. Ardilla (válaszként erre: 2903. - H.Ancsi)
2012. ápr. 17. 20:33
Na azért. Lehet, hogy az ilyen hozzászólásokat is gyűjtik és elemzik Győrben. IP cím alapján. Azért tart egy hét helyett egy hónapig. Lesznek itt meglepetések! Már megyek is, és kezdek barátkozni a 8. helyen megjelölt sulival... X-D
2903. H.Ancsi (válaszként erre: 2893. - H.Ancsi)
2012. ápr. 17. 20:24
bocsánat, én kérek elnézést, szigoruan a sarokban, mosolytalanul várom az eredményt:))))
2902. 53b0cd17e7 (válaszként erre: 2896. - Töhöske)
2012. ápr. 17. 20:13

Hát az nagyon érdekes, hogy oly hamar kiküldték, mert amit 19.-e előtt küldenek az érvénytelen.


A középfokú iskolák 2012. április 19-éig megkapják a Felvételi Központtól az egyeztetett felvételi jegyzéket. Amennyiben a fenti időpontot megelőzően kapna a tanuló értesítést felvételéről egy középfokú intézménytől, az érvénytelen.

2901. Ardilla
2012. ápr. 17. 19:54

Mi egyébként a második helyen megjelölt sulitól a szóbelik utáni első napon kaptunk egy email-értesítést a következő szöveggel:


"...biztosan be fogsz kerülni hozzánk az első helyen megjelölt nyelvi előkészítőre! 


Ha nem a mi iskolánkat jelölted meg első helyen, de a szóbelin jó benyomásokat szereztél rólunk, az iskolák sorrendjének módosítására lehetőséged lesz az általános iskolában március 14-én és 19-én."


Ez egy kis presszió volt, hogy hátha be lehet folyásolni a gyermeket és a szülőket. A mostani sulijában mondták, hogy a legtöbb iskola kapar a gyerekekért, mert évről évre egyre kevesebb van, és félnek a bezárástól. OK, vannak népszerű iskolák, csakhogy az általuk megkövetelt színvonalt teljesíteni tudó gyerekek száma is arányosan csökken, szóval lehet, hogy ők csak a jó tanulókért, de szintén kaparnak.


Nem tudom, hogy a töhöske család nem ilyen levelet kapott-e némi késéssel. Istenkém, szabin volt a postás, vagy betegállományban, vagy csak a zsák aljáról harmadjára pottyant ki ez a levél, addig meg utazgatott oda-vissza. :-)

2900. Feherkez (válaszként erre: 2896. - Töhöske)
2012. ápr. 17. 19:44

Szia! Melyik gimi értesített ki? Esetleg priviben megírod?


Nagyon köszi! :)

2899. Ardilla (válaszként erre: 2897. - Sgabcsi)
2012. ápr. 17. 19:43

Valóban mindenhol azt írják -mert nyilván ugyanazt a tájékoztatót teszik fel az iskolák felvételiről szóló oldalra- hogy kizárt, hogy két helyre vegyenek fel valakit.


Na de azt honnan tudhatja a 2. helyen megjelölt tanintézet, hogy oda felvették a gyereket, ha a végleges lista a levélhez képest csak 7-10 nappal később születik meg??? Nem egyszerre értesítenek mindenkit?


Azt is írják, hogy ez a 4.19-i lista az igazán mérvadó, minden előtte megjelenő értesítés és tájékoztatás csak az ördöng műve lehet.

Rá kellett volna telefonálni a sulira, hogy ez most m? Csalás vagy ámítás? :-D

2898. Ardilla
2012. ápr. 17. 19:37

Hát ez igen érdekes, főleg ha esetleg mégis összejön az első hely. Esetleg mehetsz reklamálni, és még eladhatod a sztorit valamelyik ker.tv.-nek is, hátha sikerül felderíteni valamelyik talpraesett, Pulitzer díjra aspiráló riporternek a középiskolai felvételi maffiát.


Most már ezen is gondolkozni fogok. Hát hogy lesz nekem így pihentető alvásban részem??? :-O

2897. sgabcsi (válaszként erre: 2896. - Töhöske)
2012. ápr. 17. 19:33

Szia!


Szerintem itt már nincs olyan, hogy több helyre felvették a gyerkőcöt, így valószínűleg a 2. helyre vették fel..

2896. töhöske
2012. ápr. 17. 18:47

Az egyik gimi (második helyre írtuk)már a múlt héten kiküldte a személyre szóló értesítést nekünk,hogy felvették a gyerkőcömet...:),meglepődtem. Ugyanakkor végleges rangsor nincs a honlapjukon.

Az első helyen beírt sulin izgulunk nagyon...hátha. Én is nézem minden nap,de mindig csak azt írják hogy 19.-e a határidő...:(

2012. ápr. 17. 18:31

Jó estét!


Alszunk egyet, meg gyorsan még egyet, és már itt is a 19-e!!!!:):):)


Holnapra sűrű a program, így tuti hamar eltellik ...


Kedves anyukák és apukák ez már a célegyenes...:)


Pihentető mély álmot, boldog ébredést kívánok mindenkinek!

2894. sgabcsi (válaszként erre: 2893. - H.Ancsi)
2012. ápr. 17. 16:44
Kérem ne komolytalankodjuk el ezt a fajsúlyos kérdést, ha lehet! :)
2893. H.Ancsi (válaszként erre: 2892. - Ardilla)
2012. ápr. 17. 15:33
szerintem KGB beépitett ügynök tanoncok vannak mindenhol, leginkább a max. pontszám felett kicsivel:)))
2892. Ardilla (válaszként erre: 2890. - Borsz)
2012. ápr. 17. 14:31

Vad képzelgésbe kezdtem, hogy mit lehet kezdeni egy ilyen fontos infóval.

Most csak az ürgebőrbe öltözött békaemberekig jutottam...

de otthon majd tovább folytatom a fantáziálást. ;-)

2891. Ardilla (válaszként erre: 2889. - Sgabcsi)
2012. ápr. 17. 14:28

Az ideiglenes helyezés alapján nehezen tudom elképzelni, de az apámék szorgalmasan ültetik a fülembe a bogarakat, ahogy azt épp ma reggel említettem.


Abba bízok, hogy tavaly korrektül feltették a végleges listát, és mégsem oszlatták fel az iskolát. Talán idén is kegyesek lesznek, bár ha jól láttam, épp most volt igazgató-váltás, ami jelenthet jót is, meg rosszat is.


Viszont ahogy kihallottam a telefonból, évek óta tart ez a bizonytalanság a listák publikusságát illetően, tehát akkor vélhetőleg nem az új igazgató miatt van az óvatosság.


Így is, úgy is kettőt kell még aludnunk. :-D

2890. borsz
2012. ápr. 17. 14:19

Szerintem ez vicc… személyiségi jogok… ugyan már tavaly a Petrik is felrakta.

Ezért írtam a múltkor, hogy olyan jó lenne, ha egységesítenék, mindenkinek ugyan akkor kellene közzétenni a listákat, ugyan olyan formában (pontszámokkal)… így kimondva kimondatlanul ott motoszkál az emberben, hogy vajon ki és mit akar elrejteni a nyilvánosság elől.

Ráadásul nekem nagy segítség volt, hogy tavaly a felvételi időszakban végignéztem az ideiglenes, majd a végleges listákat (persze amiket felraktak), így betudtam tájolni, hogy mégis milyen irányba érdemes keresgélnünk.

2889. sgabcsi (válaszként erre: 2888. - Ardilla)
2012. ápr. 17. 14:12

OM téma:


igen ez akkor érdekes csak, ha a tiédet nem vették fel, mert egyszerűen összehasonlítanád az ideiglenes listával, és kiderülne a turpisság..

Bosszantó de mutyiország vagyunk..

2888. Ardilla (válaszként erre: 2887. - Sgabcsi)
2012. ápr. 17. 14:05

Na ez az, amit sajnos nem kérdeztem meg. Lehet, hogy azt mondták volna erre, hogy amint megkapták Győrből.


Szerintem akkor lehet kérdezni, ha más iskolánál már van fent lista, mert az azt jelenti, hogy Győr már kiküldte, vagy elérhetővé tette, vagy nem tudom, hogy juttatja el az adatokat a suliba.

És mivel várják a listát, ha van még valamilyen teendő vele (letöltés, betöltés, formázás, vezetéknevek monogrammá alakítása + dupla keresztnév közül a szóköz kiszedése, vagy ilyesmi), akkor azt ez az iskola is azon melegében elvégzi. Természetesen azért, hogy minket, kedves szülőket, igény esetén tájékoztatni tudjon.


Az OM azonosítós megoldásra gondoltam én is. Annyiban nem tetszik, hogy ha csak a saját gyereked adatait látod, akkor nem tudod viszonyítani a többiekhez. De ez már részletkérdés.

2887. sgabcsi (válaszként erre: 2886. - Ardilla)
2012. ápr. 17. 13:55

Aha értem...Csak azt is mondd meg légyszíves, időponttal kapcsolatban, mikor lehet érdeklődni náluk, hányadikán?


Egyébként számos iskola úgy oldja meg, hogy beütöd az OM azonosítót, és kidobja az eredményt..nagyon bonyolult, nem?

2886. Ardilla (válaszként erre: 2884. - Sgabcsi)
2012. ápr. 17. 12:35

Most visszaolvastam, amit azon melegében írtam, és tényleg zavaros egy kicsit, de legyen mentségemre mondva, hogy nem tudok napirendre térni a személyiségi jogokra való hivakozás fölött.


Vajon volt már belőle komoly problémájuk, hogy ilyen óvatosak??


Én úgy látom, hogy a legtöbb iskola nem szokott ebből ilyen problémát csinálni vagy megoldja, hogy illetéktelen ne tudja meg a másik gyerek eredményét (OM azonosítós listák, vagy az OM azonosító megadásával mehetsz be a listába, vagy láthatod a gyerekre vonatkozó dolgokat.)


Ez egy informatikai iskola is, talán nem elvetemültség azt feltételezni, hogy ki tudnának találni rá valami elegáns megoldást, amit évről évre alkalmazhatnának a szülők iránti kíméletből. :-D

2885. Ardilla (válaszként erre: 2884. - Sgabcsi)
2012. ápr. 17. 12:15
Igen, a Petriket. Erőt vettem magamon és felhívtam őket. Szóval neked most nem kell.
2884. sgabcsi (válaszként erre: 2883. - Ardilla)
2012. ápr. 17. 12:02

Szia!


Huuh ezt nem értem,.. kitől, és mit kérdeztél meg?? Illetve a Petrikben, hogy lesz??

2883. Ardilla (válaszként erre: 2882. - Ardilla)
2012. ápr. 17. 11:40

Megkérdeztem, és nem tudták megmondani, hogy felteszik-e.

Ok: személyiségi jogok.


Volt olyan év, amikor engedték feltenni, volt olyan amikor nem. Most még nem tudni, hogy akik erre engedélyt adnak, idén hogy döntenek. Vagy a személyiségi jogok évente változnak éppen április közepe táján.

És ezenkívül vannak még a titokzatos engedélyezők...


Suli: még mindig a Petrik.


Asszem 5 percenként a honlapjukat fogom nézegetni. És ha ezt hiába teszem, akkor mostantól fogva előre köszönök a postásnak. :-D

2882. Ardilla (válaszként erre: 2881. - Sgabcsi)
2012. ápr. 17. 11:31
OK. Telefonálsz, vagy telefonáljak? :-D
2881. sgabcsi
2012. ápr. 17. 11:21

A francba, túl hamar kezdtem el a "hivatalos" izgulást:)

Most is ahelyett, hogy dolgoznék ezeket az oldalakat bújom, és leszek egyre feszültebb..

Mondjuk "szerencsénk" van hiszen 21-e is munkanap így szombaton is "ráérünk" megtudni az eredményt:.:(

2880. Ardilla (válaszként erre: 2878. - Sgabcsi)
2012. ápr. 17. 11:13
19-én OK, de már reggel kiküldik, vagy addig kotlanak rajta, amíg éjfélt nem üt az óra? Mert ez nem mindegy!!!
2879. Ardilla (válaszként erre: 2877. - Sgabcsi)
2012. ápr. 17. 11:11
Kérlek, hívd fel őket! ;-D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook