Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középhosszú szőrű házicicának nagyon hullik a szőre, érdemes lenne cicakozmetikán kicsit levágatni? fórum

Középhosszú szőrű házicicának nagyon hullik a szőre, érdemes lenne cicakozmetikán kicsit levágatni? (tudásbázis kérdés)

2014. ápr. 26. 19:57

Az én macskáim szabadon járnak ki-be, rövid szőrűek. Alig van valami hullott szőr, pedig itt is tavasz van.

Talán az is közrejátszik, hogy ők kedvük szerint napozhatnak a szabadban. A verandán több fekvőhelyük is van, ami szélvédett is, jó kis cicahelyecskék. :-D

Ki merem őket engedni, mert csendes falusi utca vége felé lakunk, alig jár autó erre. De jókora az udvar is, a ház padlása is, nem feltétlenül az utca felé megy, ha sétafikálni támad kedve.

20. hourglass77 (válaszként erre: 18. - Mariann63)
2014. ápr. 26. 19:16
A tojást a miénk is nagyon szereti, ami megmarad a hús panírozása mellett, azért van esze :-)Kicsit húsízű, tejes tojás. És irtóra szép fényes tőle a szőre! (Kivéve most, mert most vedlik, ugye)
2014. ápr. 26. 19:14

Épp ma mondta a Zuram, hogy minden csupa szőr, pedig rendesen takarítok.

Tavaly július óta van benti cicánk, szürke cirmos házimacska, ivartalanított kandúr. Fajtájából adódóan főként szürke a bundája, de most, hogy vedlik, kimondottan vöröses árnyalatú.

Mivel ez az első tavaszi vedlése, én is elkezdem kefélgetni a szőrét.

Lám, ma egy teljes zacskónyi szőrlabda lejött, pedig a héten fürdettem meg.

Szemezgetek a Furminátorral, csak nem tudom, érdemes -e rövid szőrű macskának venni. Szerintetek?

2014. ápr. 26. 19:13

Én tojást adtam nekik, heti 1-2×, halat nyersen, szardíniát, változatos dolgokat, ami húsféle maradt az asztalról a macskakaják mellé.És azokat is váltogattam, alig hullott a szőrük, pedig volt, hogy 8-as voltak.:)

Amíg nem foltokban hullik, nincs baj.De ha kórosnak találod, nézesd meg a dokival.

17. Anyagi
2014. ápr. 26. 18:23

Először tisztázni kéne, hogy ez a természetes tavaszi vedlés vagy több annál. Erre az orvos tud válaszolni - talán.

Az valószínű, hogy el akar adni neked valami vitamint majd.


Másodszor, a cicust naponta kell kefélni!

16. Guruljka (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2014. ápr. 26. 17:21

Ha megfizeted, minden féle szőrűvel foglalkoznak.

De adhatsz a cicának vitamin és kalciumot is, és szerintem ha túl gyakran kefélgeted, még jobban megzavarod a természetes folyamatot.

15. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. ápr. 26. 17:09

Tavasszal a téli bundát levedlik, ez a természetes. Nekünk brit rövid szőrű van, de aki ismeri ezt a fajtát, az tudja, hogy ez bizony nem annyira rövid.

Mi Szőr-regeneráló tablettát (Panzi) szoktunk adni neki ilyenkor, meg persze rendszeresen kefézgetjük a bundáját. Mivel ilyenkor a tisztálkodáskor is több szőrt nyel, a kajájához adunk Perfect Fit In-Home-ot, ami természetes rostokat tartalmaz és segít megelőzni a gyomorban a szőrgombócok kialakulását. Nagyon szereti a friss, zsenge macskafüvet is, én cserépbe szoktam vetni neki.:)

14. aed6bafa83 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2014. ápr. 26. 12:47

Szia!


Nekem két brit rövid szörű cicám van és én minden tavasszal elviszem cica kozmetikushoz, attól függetlenül, hogy én is furminátorral fésülöm őket.

13. andi6020 (válaszként erre: 9. - Jéghegy)
2014. ápr. 26. 12:31
Az még rosszabb, hidd el.
2014. ápr. 26. 12:27
Nem, ez természetes tavasszal.Télre felveszik a bundát, ilyenkor leveszik. Kefélni, kefélni...
2014. ápr. 26. 12:17
Vegyél egy Furminátort! 90%-kal csökkenti a szőrmennyiséget. És így van. Nekem egy rövid szörűm és egy félhosszú szőrű Main Coon (?) keverékem van. A Furminátor gyönyörűen kiszedegeti az elhalt aljszőrzetet. De persze fontos, hogy rendszeresen kell fésülni.
10. bnedora (válaszként erre: 9. - Jéghegy)
2014. ápr. 26. 12:08
Mivel tavasz van, így a szobacicáknak is hullik a szőrük, levedlik a téli bundájukat. Mint írtam, ha aggódsz, vidd állatorvoshoz.
9. Jéghegy (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2014. ápr. 26. 12:05
Csak annyit, hogy nem '1km-es' szőrök lennének a lakásban, csak rövidkék:D
2014. ápr. 26. 12:03

Még nem használtam furminátort, de kipróbálom.

Sokan dicséritek:)

7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2014. ápr. 26. 12:03

Nem érdemes.


Amúgy mit remélsz a kozmetikustól? Ugyan úgy hullani fog a szőre, ha rövid, ha hosszú.

6. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2014. ápr. 26. 12:01
Furminatort nem probaltad? Az szepen ritkit rajta es eltavolitja az aljszorzet egy reszet is. Nekunk bejott! :)
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2014. ápr. 26. 11:57
Szerintem, ha aggódsz, akkor inkább orvoshoz vidd.
2014. ápr. 26. 11:55

Nem betegség miatt hullik a szőre!:)


Napi többszöri fésülés, állandó porszívózás (nem a cict), mégis minden tiszta szőr.

Rövidebb szőrű cicával is foglalkoznak a kozmetikákban?

Köszi

2014. ápr. 26. 11:55

Tavasz van, kicsit jobban hullik a szőrük. Nincs gond, ha nem foltosan kopik.

Vitamint adhatsz neki.

2014. ápr. 26. 11:54
Inkább hazsnálj naponta furminátort és figyelj arra, hogy mit eszik.
2014. ápr. 26. 11:53
'Sima' házicicám van, -középhosszú szőr- de nagyon hullik a szőre, érdemes lenne cicakozmetikán kicsit levágatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook