Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középfülgyulladás! Gyógyítsuk -de okosan, elkerüljük -de hogyan? fórum

Középfülgyulladás! Gyógyítsuk -de okosan, elkerüljük -de hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. hotyka (válaszként erre: 2. - Jázminka)
2008. jan. 2. 00:19

Szia!


Milyen aloe gélt adsz nekik? mert az sem mindegy ám...

Én semmi mást nem ajánlok, csak a Forever aloe géljét, ez a legjobb!

Ha azt isszák, akkor okés, de mellé kellene adnod nekik a KIDS rágótablettát, mert az a nagyon jó visszatérő fülgyulladásra!!

Ezt egy gyermekgyógyász mondta nekem, és én is ezt adom a gyerekeknek, meg persze a gélt mindig és nagyon ritkán betegek, ha véletlenül azok is, akkor sem tart tovább néhány napnál, és nagyon kevés tünettel!!:-)))

Szóval én ajánlom nektek is a KIDS-et....a gél mellé.

19. Zizisicc (válaszként erre: 18. - Jázminka)
2008. jan. 1. 21:07

Inkább bioboltokban, de lehet, hogy némelyik gyógyszertárban is. Hasonló a hatása, de régi lerakódott, beszáradt váladékot is felold (pl az arc üregben), és segíti kiürülni.

Én inkább az arccsonton (mindkét oldalon) gyertyáznám testgyertyával, kb. heti egyszer.

2008. jan. 1. 20:55

Ezt a Nosicon kenőcsöt patikában lehet beszerezni?

Én most egy Légzéskönnyítő kenőcsöt használok a fiúknál,ami hörgőtágító és köptető hatású.Ez is hasonló?

A gyerkőcöknek mindíg gennyes a füle,akkor kívül sem lehet gyertyázni?

17. Zizisicc (válaszként erre: 16. - Szeri8)
2007. dec. 31. 14:12
Én sima arckrémbe szoktam illóolajokat keverni, semmi gáz vele. De gyógyszertárban lehet venni alapkrémet.
16. szeri8 (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2007. dec. 31. 13:44

Köszönöm szépen Zizisicc.

Igazából még a vivőkrémre lennék kíváncsi, amibe ezeket az anyagokat belekeverték.

Az említett oldalon sincs ilyen információ ezért kérdeztelek Téged, de majd e-mailben rákérdezek.

2007. dec. 31. 13:24

Szia Remma!

A Nosiconak van Junior és felnőtt változata, a Juniort talán 2-3 éves kortól ajánlják. Erre nincs ráírva az összetétel.

A felnőtté: cinnamoni(madagaszkári kámforfa), thymi(kakukkfű), pini sylvestris(erdei fenyő), geránii(geránium), eukalypti(eukaliptusz), menthae piperite(borsmenta), lavandulae(levendula)

Sajnos az alfajokat nem jelöli.

A www.kavalko.hu-n talán van bővebb info.

14. szeri8 (válaszként erre: 12. - Zizisicc)
2007. dec. 31. 12:56

Szia Zizisicc!


Le tudnád nekem írni a Nosico krém pontos összetételét? Remélhetőleg rajta van a dobozán.

Segítségedet előrei is köszönöm: Remma

13. czfhk
2007. dec. 30. 23:28
Sziasztok! Én az OTO-THERM féle gyógysapkát ajánlom, mellyel elkerülhető a fülfelszúrás. Egy gyermek fül-orr-gégész doktornő fejlesztette ki sokéves tapasztalatai alapján. Az unokahúgaimnak 2-szer is felszúrták a fülüket, de mióta a gyógysapkát használják, nem voltak fül-orr-gégésznél. A sapka tulajdonképpen azon az elven alapszik, mint a hagyományos meleg sóval történő melegítés, csak a sót géllel helyettesítette a doktornő és a sapkába egy-egy olyan zsebet helyezett el, ahova betehető mindkét gél-tasak. Egyébként, ha érdekel valakit, hogyan alakul ki egyszerű náthából a középfülgyulladás, szívesen elküldöm e-mailen. Nem kell megijedni, nem drága a sapi.
2007. dec. 30. 22:04

Gyerekeknél sosem a fülben gyertyázom, ha fáj nekik, hanem vagy a fülcimpa mögötti lyukban, vagy az arccsonton, az orr két oldalán. Gyulladt fület tényleg veszélyes fülben gyertyázni, mert nem látod, nem tudod megítélni, mennyire előrehaladott a gyulladás. Gennyes folyamatnál pedig kimondottan tilos! Nagyobb gyerekeknél én a Nosico kenőcsöt szoktam használni az arccsontokon, a fül mögötti csonton, mert nagyon jól segíti kiürülni a letapadt váladékot.

Jó még a tengerisós spray, infralámpa, bioptron lámpa, talpon lehet a megfelelő reflexzónákat masszírozni.

2007. dec. 30. 20:25

Kérdeztem a doktornőnktől ezt a fülgyertyát,de azt mondta,hogy ki ne próbáljam,mert többen azért voltak nála,mert kiszívta a dobhártyát és átszakadt.Ami utána halláskárosodáshoz vezethet.

A melegítő palackot is használjuk,meg sót is melegítettem már,ideig-óráig jó.Soha nem ússzuk meg...

Ráadásul a nagy most mondta,hogy fáj a füle megint.6 napja hagytuk abba az antibiotikumot.

Én szívom az orrukat,és a tengerisós orrspével mosom.Viszont a lámpázást még nem próbáltam.

10. szeri8
2007. dec. 30. 17:33

Sziasztok!

Nekem is három gyermekem van (7,5,2 évesek). Egyik éjjel kezdi az egyik fülfájással, a másik kruppal folytatja, majd jön a láz...stb. Én is már nagyon meguntam, na és persze a sok antibiotikumot is.

Picit is kezd fájni a fülük, akkor melegítek tengeri sót és belerakom egy zokniba és azt teszem a fülére, vagy Bioptron lámpával kezelem meg a fülüket és az egész arcüreget, mivel onnan folyik a fülbe a sok trutyi. Reggelente tengeri sót feloldok langyos vízbe és azzal mosom át az orrukat. Megtanítottam orrotfújni őket: befogni az egyik orrlyukat és a másikat jól kifújni, majd fordítva, de ha nagyon taknyosak, akkor még a 7 évesnek is inkább én segítek orrot fújni, hogy nehogy bennt maradjon a takony, ami a fülére tud folyni. Nem akarom elkiabálni, de idén még nem voltunk a fülészeten éjszaka és nem szedtünk antibiotikumot sem.

2007. dec. 30. 10:17
Nekünk ehhez mindig hörghurut is társul.Ma reggelre is belázasodott a manó, és nem tudjuk, hogy a füle vagy a hörghurut miatt.....Két hónap alatt ez a negyedik eset.
2007. dec. 29. 18:58
A fülgyertyát magamon próbáltam már, és gondoltam rá a kisfiam esetében is, de úgysem hagyná, 2 másodpercig nem tud nyugton maradni......
2007. dec. 29. 17:28

lányok!!

a fülgyertyát probáltátok már?nagyon sokat segit,az egyik barátnőm két nappal a felszurás előtt kezdte el gyertyázni,naygon be volt neki gyulladva és akkor adtam neki és láss csodát meggyogyult.már az első használat után rengeteget javult.

teljesen tersmészetes és megfázásra is jo.

2007. dec. 29. 17:08
Ma sem tud senki valami okosat? : (((
2007. dec. 28. 17:13

Nekem a pici ma 3 hónapos,és másodjára szúrták fel a fülét,a középső 3 éves lesz,a nagy 5 lesz,és hiába teszek bármit...

Ma azt mondta az egyik udős ápolónő kolléganőm,hogy elővette annakidején a "fülrózsa" növénykét,és a levét belecsepegtette a gyereke fülébe,és utána soha nem szúrták fel a fülét.

Igen ám,de ha szólnak,hogy fáj,és a pici nagyon vigasztalhatatlanul sír,én már csepegtethetek oda bármit...Csak a szúrás segít.Ma azt mondta a gégészünk,hogy ne aggódjak,kinövik.Úgy 8-10 éves korukra... : (((

2007. dec. 28. 10:33
Mi is hasonló cipőben járunk.Kisfiam egy éves és ha kicsit náthás, rögtön begyullad a füle.A szerencse az, hogy a dobhártya mögött nincs folyadék, tehát nem akarják felszúrni, "csak" mindig antibiotikumot kap.Ha valaki tudna okos tanácsot adni, hogy lehet elkerülni, azt én is szívesen venném.
2007. dec. 27. 20:53

Senki nem tud nekem segíteni?

HahóÓÓ!Valakiii!

2007. dec. 27. 17:23

Sziasztok!

Mindhárom gyermekem otitiszes,visszatérően,és már streptococcus ellen is megkapták a védőoltást.

Amint folyik az orruk,rendszeresen szívom nekik,adom az antihisztamint,isszák az aloe vera gélt.Próbáltam homeopátiás szereket,immunerősítőt kaptak.Van valakinek ötlete ezeken kívül,hogyan kerüljük el a fülfelszúrást?

Már nagyon el vagyok keseredve,mert mindent megteszek,amit lehet,és mindíg a gégészeten kötünk ki...

2007. dec. 27. 17:19
Középfülgyulladás! Gyógyítsuk -de okosan, elkerüljük -de hogyan?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook