Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közel az 50-hez van remény? fórum

Közel az 50-hez van remény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
118. Százas Evelin (válaszként erre: 117. - Papája)
2018. febr. 28. 20:49
Lábtörlő? Hát ebben van valami. Randán hangzik, és mégis... Isten tudja, hány hozzászóláson át magyarázza már mindenki Ilszának hogy se a férjének, se az új pasijának ne legyen a szolgálója, de hiába.
117. papája (válaszként erre: 104. - Ilsza)
2018. febr. 28. 18:55

A Dr úgy látja panaszmentes. Miért mondana mást. Lehet, hogy tényleg nem akkora a baj "még"

A férjed lehet, hogy megjátsza a nagy beteget, hogy kiszolgáltassa magát, - előbb, mint valóban a nagy betegség elérné. Te meg mindent elhiszel, sőt szeretsz szenvedni és szenvedsz is. Nyugodtan mehetne egyedül Dr-hoz is és kiszolgálhatná magát, ha eddig nem kellettél neki, boldoguljon most is egyedül. Lakhat a lakásban és ennyi. Te meg ne legyél balek, hacsak nem tesz boldoggá ez az állapot.

Néha motoszkál bennem egy gondolat, nem lehet, hogy Te valamiért vezekelni akarsz ezzel a nagyon lábtörlő viselkedéssel ?

116. 31bc25d879 (válaszként erre: 115. - Ilsza)
2018. febr. 28. 18:02

Hát nem irigyellek.

Mondanám, hogy menjen ő albérletbe.

115. Ilsza
2018. febr. 28. 17:58
Az a helyzet hogy én mindig bíztam abba , hogy megváltozik a férjem.Harcoltam érte kikészültem mentem utánna éjjel, nem aludtam úgy mentem dolgozni..Mikor nagyon elkeseredtem mindig azt gondoltam,, oké nincs semmi baj van aki majd szeretni fog akivel együtt öregszünk meg" nert 30 évet nem lehet csak úgy eltörölni..meg annyi mindenen túl voltunk ketten..és senki nem tudja végleg elvenni..tehát valahol mindig reménykedtem hogy visszajön és minden jó vagy jobb lesz.Ráadásul ő is mindig jelentkezett azt nem tudtam hogy az elmúlt félévben csak azért mert már tudta hogy vmi baj van...A lakás árából sajnos nem tellene kettő...én szoktam gondolkodni hogy elmegyek, albérletbe de a lányom sem akar hazajönni főleg eltartani az apját,meg én induljak bele a világba mikor én tartottam fenn a lakást ..szép állapotba jól berendezve.. Szóval így nem könnyű
114. csikil4ny (válaszként erre: 110. - 438047860c)
2018. febr. 28. 17:00

Ha már ez a helyzet, akkor még mindig az lenne a legjobb, ha tiszta vizet öntenének a pohárba. Azért a gyerekek sem hülyék, csak feltűnt nekik, hogy az apjuk évekig nem élt a családi házban. Tehát nem túl jogos az anyjukra hárítani mindent. Persze ha nincs probléma, nem is kell megoldani.


Nyilván a fórumindító sem akar az utcára kerülni, tehát az együttélés adott.


Egy ilyen beteg ápolása nem egyszemélyes feladat, szóval én a közel lakó gyerekeket bevonnám. Azt mindenképp, amelyik ott lakik a lakásban.

113. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 112. - Mária 54)
2018. febr. 28. 16:02

Ne dramatizáld túl a helyzetet.

Még szép, hogy a gyerekek nem jönnek haza külföldről, a mai világban nem egyszerű eset.

Honnét tudnák, az anyjuk mit érez, ha az egész élete hazugság?

A feleség ápolja, amíg tudja , amint nem tudja ellátni, beviszi a kótházba.

Két testvérem volt rákos, egyiket én ápoltam, teljesen, a másikat én hordtam orvoshoz,kórházba, de a feleségével élt, nagyon ismerem a helyzetet.


Nem egyszerú, de megoldható. Sokkal nagyobb tragédia lenne, ha szeretné is a férjét, az borzalmas, amikor látja a szerettét elsorvadni az ember. "Szerencsére" itt erről nincs szó.


A gyerekek joggal vélik, az anyuk dolga, az ő férje, s nem egy idős rokkant emberről van szó.

Ha kilépne a hazugságból, lehet másképpen látnák a gyerekei is a helyzetet, de addig nem lehet a gyerekeket bántani ezen a téren.

112. Mária 54 (válaszként erre: 110. - 438047860c)
2018. febr. 28. 15:47
Mert a pénz többet jelent, mint az anyjuk szenvedése, sőt egészsége. Mert az biztos, hogy ebbe tönkremegy. Nehéz még egy szeretett személyt is ápolni.
111. 31bc25d879 (válaszként erre: 109. - Csikil4ny)
2018. febr. 28. 14:44

A másik lehetőség: a gyerekek ápolják az apjukat.

Harmadik: közösen fogadni mellé valakit.


Azt én sem értem, hogy 1.) miért fogadtad vissza, miután elment és otthagyott benneteket 2.)miért nem rendezted a tulajdonviszonyokat? - azonnal rövidre zártam volna mindent. Emberileg, anyagilag, jogilag, mindenhogy.

110. 438047860c (válaszként erre: 109. - Csikil4ny)
2018. febr. 28. 12:51

ja, meg egy ápolónónőnek fizetni kell ám .... Ha meg "rokonnal csináltatja" az meg ingyen van!

Spórolnak, de az örökség meg kéne . Ilyenez.

109. csikil4ny (válaszként erre: 103. - Ilsza)
2018. febr. 28. 12:34

Becsülettel felnevelted a gyerekeid, az legyen bőven elég!


Azért nézd a dolgaitokat a gyerekeid oldaláról, onnan is kettős a mérce: egyrészt felelősséget éreznek az apjuk iránt, másrészt örülnek, hogy te megoldod az ápolást, nem nekik kell azzal foglalkozniuk. Mondjuk te húzod a rövidebbet, de így jártál. Ezzel most nincs mit kezdj, nem kellett volna annyi év különélés után visszafogadnod, de ha jól értem közös a lakás. Szóval sok lehetőséged nincs.

108. 124637ff9b (válaszként erre: 101. - Ilsza)
2018. febr. 28. 09:44

Akkor, mikor visszafogadtad, joggal érezhette, hogy minden rendben van köztetek, hiszen amúgy miért fogadtad volna vissza?

De tényleg.. miért?

Legalább annyira becsaptad, mint ő téged.

107. Icuska538 (válaszként erre: 104. - Ilsza)
2018. febr. 28. 08:58

Hát ez nagy betegeknél igy van papir papir és semmi konkrét csak a diagnozis tarts ki légyszi türelem a 2.hagyd picit.ill ne foglalkozz vele.Hidd el sokat jelent

hogy a lelkiismereted nxugodt lesz a végén.

106. lolita2112 (válaszként erre: 105. - Mária 54)
2018. febr. 28. 08:39
mariaval egyetertek!
105. Mária 54 (válaszként erre: 101. - Ilsza)
2018. febr. 28. 08:21
Egyáltalán nem értelek. Nem kellettél a férjednek, mást szeretett. Most, hogy segítségre szorul, elhiszed neki, hogy szeret? Miért nem vallod be a gyerekeidnek, hogy szenvedsz és hazudik a férjed? Érdemes szenvednek egy olyan ember miatt, akit a szerelme kidobott? Légy őszinte magaddal, a férjeddel és a gyerekeiddel. Ha csak sajnálatot érzel iránta, az is természetes. Nem kell kiraknod a közös otthonotokból, de nem kötelességed megjátszani a gondoskodó, szerető feleséget.
104. Ilsza
2018. febr. 28. 07:15
Az orvos ...semmit nagyon csak gyűlbek a zárójelentések, rengeteg vérvétel ultrahang ct stb..mindig megnyugtató széles mosollyal fogad...felìr gyógyszereket vizsgálatokat..ennyi.vannak napok amikor jól van de így is fél napokat fekszik hamar elfárad ,nem tud enni lenne étvágya csak rosszul van mindentől.De ő nem panaszkodik...mindig ezt mondja..az orvos is ezt írta múltkor a papirra: panaszmentes..azt hittem eldobom az agyam
103. Ilsza
2018. febr. 28. 07:08
Sziasztok! Nagylány külföldön él, önálló életet él , a kisebb is külön mindegyiknek párja van alakuló kis családok..A fiú lakik itthon de neki is komoly kapcsolata van nem sokat vannak itt..és tervezik a közös jövőjüket.Én nagyon örülök ezeknek a dolgoknak hogy önállóak és rosszul is érzem magam hogy nem tudok nekik segíteni...sőt .Szóval más szülők kocsit akár lakást is tudnak a gyerekeknek biztosítani, addig én...phu
102. csikil4ny (válaszként erre: 101. - Ilsza)
2018. febr. 28. 04:31

Ha egy háztartásban élsz a férjeddel természetes, hogy családként tekint magatokra.


Egy nagybeteg ember mellől nem lesz időd légyottokra járni, tehát per pillanat nem létező problémán lovagolsz.


Olyan kérdésekre nem írtál választ, amelyek lényegesek: a gyerekek körülbelül hány évesek - mennyire tudnak segíteni az apjuk gondozásában, milyen állapotban van a férjed - mit mondott az orvosa?

101. Ilsza
2018. febr. 27. 20:39
Igen.Mindig ezt a válást hajtogatja , de akkor is nekem kéne segíteni , ha a nőjének nem kellett..mondjuk ez 3 éves szerelem volt..Persze hogy vele kell maradnom ésnem is hagynám magára.Csak ő ezt nagyon másképp látja( mármint a férjem) bebeszéli magának és a gyerekeknek is mondja hogy most milyen jól megvagyunk szeretjük egymást meg ilyenek..közben én szenvedek de észre se veszi..az elején érthetően elmondtam..meg azt is hogy amíg ő nem volt én éltem egy életet amit szeretnék folytatni..több szabadságot mint egy házassàgban ..Ennek ellenére most már ott tartunk hogy mindenről be kell számolni merre meddig megyek kivel stb..holnap megyünk orvoshoz..nagyon elegem van.
100. Icuska538 (válaszként erre: 96. - Ilsza)
2018. febr. 27. 20:23

Káosz van körülötted..

Akármennyire nem érdemli maradj a gyerekek apja mellett ezt a senkit hagyd a fenébe vagdalkózik,bocsi az ilyet hagyni kell..a férjed miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod légy mellette főleg a gyerekek miatt.

99. globus (válaszként erre: 96. - Ilsza)
2018. febr. 27. 19:49
Miért tűröd el, hogy ilyen alpári módon beszéljen veled?
98. csikil4ny (válaszként erre: 96. - Ilsza)
2018. febr. 27. 19:43

Nagyon durván fogalmaz és bunkómód rázott le, de a te házasságodat jól látja. Mondjuk tökmindegy, hogy mi lett volna ha, abból kell kiindulnod ami most van. Ez a férfi nem a te társad, engedd el őt, minek szenvedj valaki miatt, aki nem téged akar?!


A férjed milyen állapotban van? Mit mond az orvosa?

97. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 96. - Ilsza)
2018. febr. 27. 19:38

Egyébként mi tartott a férjed mellett? Miért nem váltál el, amikor külön költözött?


A pasi meg egy csótány. Rád akar hárítani mindent, mint, ahogy tette az eddigi nőkkel is, amint írtad, nem talált egy megfelelőt sem.

96. Ilsza
2018. febr. 27. 19:28
Sziasztok! Igen sajnos ez valós történet...Tudom hogy sok mindennt megteszek hogy szeressenek.Úristen még mindent le se mernék ìrni..mert én szégyenlem.Ma írt:Hogy 48.évesen itt tartasz.....,,Szenvedsz mit egy kutya amelyik 9.-et ellet...Nyalogasd a sebeidet csak nyugodtan....Aztán gondolkodj el hogy hol basztad el az életedet......Most útóljára le írom.....Figyelj nagyon!!!!!! Ez a Te Döntésed Volt!!!!Te nem akartál el válni!!!!!Akkor most viseld a döntésed felelősségét a súlyát.....És ennyi.....ezeket írta szó szerint.
95. Mária 54 (válaszként erre: 87. - Ilsza)
2018. febr. 27. 17:21
Túlélnéd. Tisztábban látnád a helyzetedet.
94. csikil4ny (válaszként erre: 93. - 31bc25d879)
2018. febr. 27. 16:26

A megcsalt nők egy része a rossz hír vívőjére haragszik...



A fórumindító érdekében nagyon remélem, hogy nem igaz a történet. Nehéz elhinni, hogy van ilyen helyzetben levő ember, aki ennyire nem tudja felmérni az emberi kapcsolatait. De mindenféle ember létezik, akár ez a szituáció is elképzelhető.

2018. febr. 27. 16:04

Ilsza!


Közel 100 hozzászólás.

És én azt kérdezem, hogy ilyen van? Mindenki közel egyazon véleményen van, de te még mindig agyalsz.

Vagy...hát nem is tudom, hogy fogalmazzak, de kicsit...mindenkivel azt csinálják amit lehet és hagy.

Vagy...röhögsz a markodba, hogy ennyien berepültünk a kamutörténetednek.


Ne haragudj de számomra bárhogy is van...szomorú:(

92. 86d0584f0e (válaszként erre: 42. - Ilsza)
2018. febr. 27. 15:55

Ilsza, ez a történet belülről is és minden irányból is ugyanilyen egyértelmű, sajnos.


De nincs elég önbizalmad, hogy magad alakítsd az életed. Én javasolnék egy pszichológust az énképed megerősítésére, a jobb életért.

91. PöttyösPanka (válaszként erre: 90. - Ilsza)
2018. febr. 27. 12:14
Azt már próbáltad, hogy vársz, és nem keresed. Most is az lesz a vége, hogy egy hét után ő fog keresni, hogy nem is hiányzik-e, te meg újra beleveted magadat a karjaiba. Szerintem inkább szakítanod kellene vele. Tudom, hogy nagyon fájdalmas, de el fog múlni, és megszabadulsz egy élősködőtől.
90. Ilsza
2018. febr. 27. 12:10
Sajnos igaz.... Húgommal szoktuk megbeszélni...de jó volt kívülállók véleményét is olvasni..köszönöm tényleg.Gondolkodtam sokat volt egy- két nyers hozzászólás ..,,Szerintem már szabadulna meg tőled. Tök ciki, hogy nem veszed észre és még mindig nyomulsz."ez a legjobb..most nyugton maradok...várok.csak
89. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 87. - Ilsza)
2018. febr. 27. 11:06

Nem tudom igaz-e a történet, vagy szívatod a nagyérdeműt?

Esetleg Magadat utálod? Valahogy hihetetlen számomra a történet, hogy hagytad magad alázni a férjedtől, másodhegedűs voltál a férjed életében is, most a barátod életében is az vagy. Miért pazaroltad, pazarolod olyanokra a szeretedet, akik nem is érdemlik meg.

Van olyan ember, akivel tudsz őszintén beszélni?

Mindenki, úgy rontja el az életét, ahogy akarja. Hogy tudod elviselni, hogy a szemedbe vágja másik nője van. Semmi tartásod? Ha többedszerre kellene újrakezdeni, miért harcolsz egy ilyen kapcsolatért?

Valamivel gondod van , gond van a külsőddel, súlyoddal, hogy ennyire önbizalomhiányos vagy, beléd törölte a 2pasi a lábát, mégis epekedsz? Soha nem szeretett senki, hogy erről azt gondolod, hogy normális, hogy ez szeretet? Sanos ez nem az, ha bármennyire annak is gondolod.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook