Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kövérség, gyermektelenség, depresszió, zabálás, kövérség... fórum

Kövérség, gyermektelenség, depresszió, zabálás, kövérség... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 29. 17:32

A Mensmentisnél előny, hogy Bp-i vagy és nem kell utaznod. Az első konzultáció 12.000Ft, aztán már 10.000Ft, de nekem pl csak 3 havonta kell mennem.

Ha elmész az ottani nőgyógyászati szakrendelésre és kérsz beutalókat a laborba, akkor ingyen megcsinálják (tb-re) a vérvételeket.

Dr. Tűű Lászlót én is csak ajánlani tudom!

36. Bcicus (válaszként erre: 35. - Telifánt)
2011. júl. 29. 17:23
Hát a konzultációk olya 50ezer max. A vérvételek drágák, de ha megtudod valahol tb alapon csináltatni nekik az is jó. Én ott csináltattam mindent, mert gyosabb és ez volt a lényeg, a pénz nem érdekelt.
35. telifánt (válaszként erre: 33. - Bcicus)
2011. júl. 29. 17:08
Bocsi hogy megkérdezem, nézegettem a honlapot, és az árlistát. Neked mennyibe került a kivizsgálásod?
2011. júl. 29. 16:59

Én pedig azt mondom, hogy egyszerre egy probléma. Ha a munkahelyit nem tudod legyűrni, akkor pszichológus + Te!

A másikban Te + esetleg pszichológus.

Ennyi a különbség!

Viszont el kellene kezdened valamelyik orvoslását, mert magától nem kerülnek helyre a dolgok, csak tudatos munkával.

33. Bcicus
2011. júl. 29. 16:58
Irány az anedokrinológia, ők fognak rajtad segíteni, lehetőleg a Mensmentisben Tűű doki, ő a legjobb: Én is úgy voltam mint te, de ehozzá kerültem és nem sokára 3 hónapos a babánk.
2011. júl. 29. 16:57
A sebész csak ideig óráig látja a betegét, főleg amíg operálja.
31. telifánt (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2011. júl. 29. 16:56
Ezt már sokszor hallottuk, de az aki egy 500grammos babát 3 hónapig nevelget majd elveszíti nem mondhatja azt hogy nem érinti meg a dolog.
30. michelle.r (válaszként erre: 29. - Telifánt)
2011. júl. 29. 16:50

Hidegen és kegyetlenül hangzik: elfogadod, hogy az életnek a halál is a része.

Sebész barátomat megkérdeztem, hogy viseli, ő azt mondta, amikor operál, nem ember, nem lehetnek érzései, mert akkor nem működne profi orvosként. Nem omolhat össze, ha miután mindent megtesz, amit lehet, a beteg mégis meghal, mert ott a következő és neki egy biztoskezű, hidegfejű sebészre van szüksége.

2011. júl. 29. 16:26
A másik amivel gondom van az az hogy egyrészt nagyon stresszes a munkahelyem (koraszülött intenzíven dolgozom, sok a nagyon beteg baba és sokszor találkozunk sajnos a halállal) és váltott műszakokban dolgozom. Nem kifogásként írom le, hanem hátha ebben is tudtok segíteni hogy ezt hogyan lehet "könnyebben" átélni, mert eléggé lelkemre vevős ember vagyok.
28. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - Telifánt)
2011. júl. 29. 16:17
Tudod mi a motiváció? Nem más, mint a kitűzött cél. Szerintem az, hogy kilábalj a depiből már jó kitűzés. Neked mellé jön még a fogyás és a baba. Szerintem ezek nagyon is erős célok. Kérdés, hogy akarod-e őket, és túlléped-e a saját árnyékodat.
27. telifánt (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2011. júl. 29. 16:16
6 hónapig vártam, de mikor visszajött 10 kiló akkor besokaltam és abbahagytam Norbit.
26. michelle.r (válaszként erre: 19. - Telifánt)
2011. júl. 29. 16:14

Valóban gáz. De nem azért, amit a tükör mutat, hanem azért, mert a szervezeted nagyon le van terhelve.


Figyelj, most ez van, ne ostorozd magad, attól nem lesz jobb. Csak apró lépésekben indulj el az egészség felé. Kérj orvosi segítséget, mert ekkora súlyfeleslegnél már a szervezetet nem szabad nyúzni ilyen-olyan próbálkozásokkal.

25. michelle.r (válaszként erre: 24. - Telifánt)
2011. júl. 29. 16:12
Természetes, hogy megáll. Szaknyelven fogyókúra- platónak hívják a jelenséget. A szervezet besokall a fogyástól, megáll, körbenéz, betart neked :)). Ha nem adod fel és következet vagy, egy idő után megadja magát és tovább fogysz.
2011. júl. 29. 16:10

Mikor elértem a 30 kilós fogyást elkezdtem Norbizni, de akkor megállt a súlyvesztés és hízni kezdtem.

Sokat gondolkoztam azon hogy akkoriban mi motivált arra hogy veszítsek a súlyomból, de nem tudok rájönni

2011. júl. 29. 15:59
És mi a véleményed amit irtunk a Norbiról?Update?
22. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Telifánt)
2011. júl. 29. 15:58

Ne mondj ilyeneket!!! Nem kell erőnek erejével még inkább lehúzni magad! Rendben?

Magadban kell rendet rakni, és elhinni, hogy képes vagy rá! Mert képes vagy rá, csak lebeszéled magad. A Normális BMI indexet meg kellene közelíteni, ami az én kalkulátorom szerint 83 kiló (ez is így 25-ös, az én dokim szerint 24-ig fér bele, de eltérőek a vélemények is). Viszont először ne ez legyen a cél, hanem egy kisebb, és menj rá arra. Mozogsz valamit?

21. c130f7eb3b (válaszként erre: 19. - Telifánt)
2011. júl. 29. 15:55
Aki szeret, az ilyennek szeret... a többieknek meg tök mindegy, mi a véleménye... ne a divathoz akard igazítani a tested, hanem keress olyan ruhákat, amik jól állnak... állj be a tükörbe, és mondd: ez vagyok én, elfogadom és szeretem magam... és ezt gondold is komolyan! Ha nem a súlyodon agyalsz egyfolytában, hanem azt csinálod, amit szeretsz, amiben sikeres vagy, megváltozik körülötted a világ. _D
2011. júl. 29. 15:55
Vigyorex ebből mit fogsz ki számolni?Kiváncs vagyok az eredményre ide ki rakhassa telifánt az eredményt?
2011. júl. 29. 15:50
182cm vagyok, 136 kiló és 29 éves... És ez nagyon gáz
18. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - Telifánt)
2011. júl. 29. 15:48

Magasság (látom az most írtad)

Súly

Gondolom a korod helytálló

17. telifánt (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2011. júl. 29. 15:46
Milyen adatokat?
16. telifánt (válaszként erre: 13. - 190fd934c1)
2011. júl. 29. 15:46
182cm
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Telifánt)
2011. júl. 29. 15:45

Nekem azt mondta a dokim, hogy 20 és 24 között a normális.

Ha elküldenéd az adataidat, akkor kicsit számolgatnék. (Akár priviben is, de nem erőszak.)

2011. júl. 29. 15:44

Ha esetleg érdekel (szerintem érdemes belevetned magad):


"Rohanó világunk - benne a stressz, a rendszertelen és egészségtelen étkezés, általános mozgáshiány- kedvez korunk népbetegsége: az inzulinrezisztencia mind gyakoribbá válásának. A lakosság 60%-át érinti. Az összes túlsúllyal küzdõ ember szintén ennek áldozata.



Az inzulinrezisztencia csendes gyilkosként tevékenykedik szervezetünkben. Hosszú távon felelõs az emelkedett vérnyomás, vérzsír- és cukorszint kialakulásáért - de nagy bajokat okozhat már a termékeny korban levõ, fiatal nõk hormonháztartásában is. A leggyakoribb nõi cikluszavar, a PCOS mögött ez áll.



A lehetséges következmények súlyosak: akár a nõi meddõséget, akár a szív- és érrendszeri betegségeket tekintjük!"



Szerintem most nem látod a fától az erdőt! Nem tagadom, hogy én is voltam így. Nem volt más gondolatom, bőgtem minden nap, kerestem a válaszokat, sajnáltam magam, közben pedig nem tettem semmit és nem is foglalkoztam az emberi kapcsolataimmal, és szépen lassan a viselkedésemmel építettem le őket.

Szívesen segítenék neked a kajálásban, de mozognod kellene. Szeretnélek felkanalazni a földről, mert nagyon megértelek, de ehhez Te is kellesz.

Mellette nem ártana beszerezned folsavat és Magne B6-ot. Hogy mire jók? Ha úgyis babát szeretnél, akkor miatta is, de bizonyítottam stresszoldó, csökkenti a depressziót a folsav, a B6 jó a fokozott ingerlékenységre, ha szétesőben vagy.

2011. júl. 29. 15:42
Hány cm vagy?
12. telifánt (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2011. júl. 29. 15:36
41 feletti. :-(
11. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Telifánt)
2011. júl. 29. 15:35

Ne légy ilyen kishitű.

Igen is össze kell szedned magad és tovább lépni, menni előre. Sosem szabad feladni.

2011. júl. 29. 15:34
Volt egy időszakom amikor minden szép és jó volt, akkor sikerült 30 kilótól megszabadulni, de az utóbbi 1 évben nem érzem azt az erőt amit akkoriban. Nagyon hiányzik az hogy legyen akaraterőm, de nem megy és ezért utálom magam.
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2011. júl. 29. 15:33

Szia!

Én csak a terhesség elmaradás, és az emiatti depresszióból kaptam. Osztanám Zebra nézeteit. El kellene menned endokrinológushoz, mert már az inzulinrezisztencia népbetegség lett, ami szinte kivétel nélkül sújtja a túlsúlyban szenvedőket. Bár én normál testalkatú vagyok, de jelen van ez a betegség, és másfél hónapja állok komplex kezelés alatt. Számoltad már a BMI indexedet?

8. telifánt (válaszként erre: 5. - 190fd934c1)
2011. júl. 29. 15:33
Oldalról fényképeznének igen csak meglepődnél.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook