Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés - nagyműtét (körömágy plasztika) - most műtöttek, ha valaki érdekel, kérdezzen bátran! fórum

Körömbenövés - nagyműtét (körömágy plasztika) - most műtöttek, ha valaki érdekel, kérdezzen bátran! (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 25. 15:10

Szisztok!

Nekem is terhessêg alatt nőtt be....fêl êvig jártam gyógypediküröshöz, spange- t rakattam fel, de nem jött helyre. Sebêszet lett belőle, kivágták mind kêt oldalon, de 3 hónap múlva újra benőtt....ekkor jelentkeztem be Szegeden Viczián Csabához, most műtött. Kivágta a körmöt, a körömágyat, meglêzerezte majd összevarrta. Szerinte az vêgleges megoldás lesz.....bízom benne, most nagyon fáj, lüktet, majd csak túl élem.

2013. ápr. 6. 15:10

Sziasztok!


Engem 3 nappal ezelőtt műtöttek meg, lézeres körömágy plasztikát végeztek a lábujjamon. A beavatkozás,fájdalom mentesen zajlott, egyedül az injekció volt kellemetlen, eléggé feszített, de kibírható. Inkább kellemetlen, mint hogy fájna. A műtétnél semmit nem éreztem. A műtétet követően fél órával elmúlt az érzéstelenítő hatása, de még ekkor is tűrhető volt a fájdalom. A műtét másnapján elkezdett lüktetni, irdatlanul fájt. A tegnap éjjelt átszenvedtem. Bár lehet, hogy az én fájdalomküszöböm az alacsony, vagy az is lehet hogy túl sokáig vártam a beavatkozással. Az utóbbit látom valószínűbbnek, fél évig halogattam,mire úgy begyulladt, hogy nem volt más választás. Ma már nem lüktet annyira, remélem a ma éjjel már aludni is tudok. Mindenkinek azt tudnám tanácsolni, ne várjon vele, ha látja a tüneteket azonnal menjen el konzultációra. Érdemes, hogy a pokoli fájdalmat elkerülje.

2012. nov. 19. 19:20

Sziasztok!

Ma délután műtötte meg Dr. Kolat Zsuzsanna lézeres eljárással a nagylábujjamat,a benőtt körmöm miatt.Az injekció is csak kellemetlen, a többit nem lehetett érezni. Most lüktet picit, de erre nem kell fájdalomcsillapító sem. Nekem 5 hete jött elő. Addig hírét nem hallottam annak, hogy ez ilyen gyakori probléma. Először pedikűrösnél jártam vele, de csak rosszabb lett. Őszintén mondom, hogy nem kell félni a műtéttől!!!!

2010. aug. 3. 20:11

Sziasztok! Régen jártam erre. Azóta túlestem az egyik körmöm lézeres műtétjén. A doktornő szerint meglehetősen elbarmolták a 2. műtétemet. Nem tisztították ki, begombásodott. Most már begyógyult, bár a köröm elég csúnya. Reménykedem, hogy ha lenő, az új köröm már normális lesz.

Nekimegyek a másik lábammal is a műtétnek, mert képtelen vagyok zárt cipőt felvenni. 50 ezer Ft., de ha megszabadulok a kíntól, akkor megéri. Köszönöm a tanácsokat, és a biztatást.

2010. júl. 25. 22:12

Sajnos most is úgy néz ki, h ez a műtét sem 100%-os :-(((


A bal nagylábujjamon kiújult a benövés, pedig Emmert -plasztika volt 3hónapja.


El vagyok keseredve és nagyon félek az újabb műtéttől. :-(((((


Sosem lesz ennek vége... :-(

Pedig cipőt sem hordtam, és fönt a körmöm sincs benőve, hanem megint rögtön a körömágynál nő be.

28. kiraanyu (válaszként erre: 27. - Dellfin)
2010. máj. 29. 20:08

nekem is terhesen jött elő a problémám, és nekem is kivágták már.

akkor 2-3hó múlva kiújult.

Most egy hónapja Emmert-plasztikát csináltak mindkét lábujjam mindkét oldalán, kíváncsi leszek, visszanő-e.

Remélem nem, mert sokat szenvedtem a műtéttől:-(


Neked ilyet csináltak v csak sima kivágás volt?

27. dellfin (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2010. máj. 27. 10:27
Szia! Nekem is műtötték kétszer ambulánsan. Terhességem után lett ez a problémám, de mindkét műtét kiújult. Javasolták a lézeres megoldást. Nem hallottál erről, vagy valaki, aki erre jár tud tanácsot adni? köszönöm!
26. Gaby76 (válaszként erre: 25. - Kiraanyu)
2010. ápr. 8. 20:58
Emmer műtétet kérj, ha nem vállalják, menj át egy másik sebészhez szerintem. Elterjedt műtétfajta, igaz, fájdalmas, de szerintem megéri, mert nem növöget aztán vissza.
25. kiraanyu (válaszként erre: 24. - Gaby76)
2010. ápr. 8. 20:45

Nálunk azt mondta, aki kivágta, h akármennyiszer megyek, mindig kivágják majd, mert úgyis vissza fog nőni.


Sztem itt Miskolcon nem is ismerik, vagy nem akarják ezt a fajta eljárást, mert akkor ha mindenkinek megoldják a problémáját, ki fog menni a sebészetre?!


Sajnos még magánrendelést sem találtam itt a környéken, aki megcsinálná.

Csak sokkal távolabbi városban, és egy körömoldal 12.500Ft, vagyis összesen 50.000Ft.

És sajnos ennyi pénzem nincs:-(


Úgyhogy megyek a kórházba jövő héten, mert már megint nagon fáj és nagyon csúnya mindkét nagylábujjam mindkét oldala.

24. Gaby76 (válaszként erre: 23. - Kiraanyu)
2010. ápr. 8. 17:42
a kórházban műtöttek, semennyit sem fizettem érte. Szlovákiában, de hidd el, itt sem jobb az egészségügy. Szerintem ragaszkodnod kellene az Emmer műtéthez. Nálunk is van olyan sebész, aki hajlandó négyhavonta kivágni a köröm sarkát, akihez én mentem, azt mondta, hogy 1x hajlandó kivágni, többször nem, mert értelmetlen. Bizony én sem akartam, hogy csak kivágja, mert nekem se buli 4 havonta dokihoz járni vele
23. kiraanyu (válaszként erre: 22. - Gaby76)
2010. ápr. 8. 17:10

És hol műtöttek?

Melyik városban?

És mennyibe került?

22. Gaby76 (válaszként erre: 21. - Kiraanyu)
2010. ápr. 8. 16:52
Szia! a kivágás nekem is visszanőtt! Tegnapelőtt volt emmer műtétem. ma leszedték a kötést. az "uj" körmöm szebb lesz, mint a régi. Nem szabdna visszanőnie. Az első napon borzalmasan fájt, de túléltem, a második napon hánytam a fájdalomcsillapítótól, ezért azt már nem szedek, ma már kötésem sincs. nagyon féltem tőle
2010. ápr. 8. 16:02

Sziasztok!


tudnátok sebészt ajánlani, aki úgy műt meg, h kiírtja a körömágyat és nem nő vissza többet?


Nekem kétszer kivágták már mindkét nagylábujjam, mindkét oldalát, de mindig visszatért 2.5hónap után.

Többet nem megyek tb-rendelésre, mert szerintem ott nem fogják soha megcsináli rendesen, minél többször megyek vissza, nekik annál jobb.


Borsod, Hajdú, szabolcs megyei sebészt keresenék.

Köszi

20. c1e9612cd3 (válaszként erre: 19. - Gaby76)
2010. ápr. 6. 20:45
hát, látván kolleganőm szenvedését, sztem inkább ezt a műtéti fájdalmat vállaná, mint a 1-2 havonkéntit, ami a benövéssel jár... Szegénynek múlthéten is tiszta genny volt az egész...
19. Gaby76 (válaszként erre: 18. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 6. 19:46
bármelyik sebészeten. Emmer műtétnek nevezik. 5 percig tartott körülbelül. De a fájdalom az hatalmas. Ez van
2010. ápr. 6. 19:31

szia!

Múlthéten már érdeklődtem, látom most már túlvagy a műtéten is! Remélem gyorsan felépülsz!

Hol csinálnak ilyen műtétet? Kolleganőm már tényleg szinte 2 havonta jár kisműtétre, és borzalmasan néz ki mindkét nagylábujja, amikor benő a körme. Sokat szenved vele nagyon.

17. Gaby76 (válaszként erre: 15. - Mreich)
2010. ápr. 6. 17:39

Szerencsére a férjem is itthonról dolgozik - mindketten itthon dolgozunk -, ezert segit. kivisz a WC-re, de mashova nem is enged felkelni, mert annyira szenvedek. :-) hat ez van. csak keveset iszom, hogy ne kelljen gyakran pisilni. remelem holnap mar ihatok nyugodtabban. tenyleg faj, de a szules vagy egy rakos daganat eltavolitasa biztos jobban faj.

Ami erdekes: tegnap meg hoemelkedesem volt a gyulladt labujjamtol, mara elmult!

16. Gaby76 (válaszként erre: 15. - Mreich)
2010. ápr. 6. 17:34

olvastam a lezeresrol. Draga és nem garantalt a siker. Nekem a sebesz kivagott egy részt a körömágybol, igy keskenyebb lesz a körmöm.

Nagyon fáj. 9-kor műtöttek, 11 utan kezdett rendesebben fajni. 2 erős fájdalomcsillapito utan most elvagyok, de csak amig nem probalok felülni, mert attol, hogy lerakom a lábam, rettenetesen fáj. Ugyanez a helyzet a mankokkal is. Kimegyek WC-re, aztan fel ora, mig valahogy megnyugszik a lábujjam. Komoly kín, de én azt mondom: megéri, ha nem fog 4 honap mulva visszanőni. Nem szabadna.

15. mreich
2010. ápr. 6. 17:06

Szia! De jó, hogy indítottad ezt a fórumot! Hogy vagy délelőtt óta?


Nekem egyszer kellett kivágni, tizenpár évvel ezelőtt, azóta az a körmöm úgy-ahogy rendben van. Most a másik lábamon nőtt be a köröm, gondolkodom a műtéten, de én mostanában lézeres műtétekről olvastam. Arról tudsz valamit? Nálad tulajdonképpen most mit csináltak?

14. Gaby76 (válaszként erre: 13. - Cirmagi)
2010. ápr. 6. 11:48
az egyik szomszedasszonyunk csipőficamos, apám szintén csipőficamos, mindkettejuknek van 1-1 tartalék mankoja. azokat fogom hasznalni
2010. ápr. 6. 11:40
szia :) akkor elég hasonló a sorsunk. :) én is gerincbeteg (is) vagyok. én sem hordok semmi magassarkút egy-egy óránál tovább, valami ünnepségre, és csak úgy, hogy kocsival megyek. igen, nagyon vigyázz rá, ne lépj rá, és ne járkálj tényleg. nekem nem volt mankóm, de lehet, hogy az neked hasznos lesz. jobbulást. :)
12. Gaby76 (válaszként erre: 10. - Cirmagi)
2010. ápr. 6. 11:20
en sem hordok nőcis cipőket. a gerincbetegsegem miatt 20 éves korom ota nem hordok olyat, aminek sarka van. raadasul olyan szeles labfejem van, hogy nehez ra szep cipot kapni. sportszandal, sportcipo van rajtam többnyire, nyáron meg csinosabb sholl papucs
11. Gaby76 (válaszként erre: 9. - Cirmagi)
2010. ápr. 6. 11:18
szia! köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat. A külalak engem annyira nem bánt, ha nem lesz szép, hát nem lesz, de folyton véres zokniban meg papucsban járni se megoldás. Fáj. Már érzek mindent. Rálépni nem tudok, a ferjem a karjaban visz ki wc-re, most ment el mankot kerni. A gerincem jobban szokott fajni (gerincbeteg vagyok)
2010. ápr. 6. 11:15
ja, és én sem hordtam szűk cipőket...és mégis nagyon sokszor visszanőtt. hát, most már ugye a plasztika óta jó, de az az ára, hogy csúnya, de ha lehet választani, jó ez így. úgysem hordok olyan "nőcis" szandálokat. :)
2010. ápr. 6. 11:12

Szia Gaby, és a többiek!


Remélem, sikerült neked a műtét. Nekem is ilyet csináltak még kb. 8 évvel ezelőtt Nagykanizsán, akkortájt kezdték ezt a technikát alkalmazni. Engem előtte több, mint 10x műtöttek így vagy úgy emiatt, mindkét lábamat, azaz nagyujjamat. Csinálták azt is, hogy csak a sarkát vágták ki, hát, ez egy "buta" megoldás volt, aztán arra tértek át, hogy egy függőleges csíknyit vágtak ki a körmömből, az is csak egy ideig segített. 4x szedték le az egész körmömet, hát, az is csak addig volt jó, amíg nem nőtt meg teljesen. Aztán a plasztika segített, azóta nem nőtt be a köröm, szóval eredményes volt, de szép nem lett... Gondoltam elmondom, nem tudom, mit mondtak, hogy mire számíts...nem akarlak elkeseríteni, de nagyon csúnyán nőtt utána a körmöm. A sarkában is nő még most is egy kicsit, de nem nő fel a tetejéig, viszont megvastagodott, valahogy "átcsoportosultak a körömágysejtek"... szóval, egy csúnya vastag félkör alakú izé van mindkét nagylábujjamon. Elég furi, de ha kilakkozom egy natúros-rózsaszínes lakkal, nem annyira feltűnő, de hát nem tudok vele mit csinálni... Ilyen lemezesen nő, elég nehéz vágni, és az is felér egy műtéttel, szinte mindig vérzik egy kicsit olyankor. A fájdalomról meg annyit, hogy miután kiment az érzéstelenítő, nagyon fájt... és nagyon vérzett is, fenéken csúszva mentem ki a wc-re. Remélem, neked azért nem ilyen tapasztalataid lesznek, sok szerencsét a továbbiakhoz. :)

2010. ápr. 6. 11:08
bocsánat az elirasokert. kicsit nezehkesen irok, oldalamon fekve, konyokolve
7. Gaby76 (válaszként erre: 6. - A9cd36dded)
2010. ápr. 6. 11:05
2 sebesz van a korhazunkba, az egyik szerint 20%, a masik szerint 30% az esely, hogy a kisműtét után visszanő. a kisműtét nekem se fajt. tavaly majus végén mindkettőt egyszerre műttettem, hogy ne 2x1 honap vesszen karba a nyarambol. a masik lábam még nem nőtt vissza. Szerintem nem lehet megelőzni, ha az ember hajlamos ra. Én ugy probaltam, hogy 2 szammal nagyonn vagy nagyon bő orrú cipot hordtam csak. minden cipom lötyög a lábamon. Sőt, nem hordok sokat cipőt, mert itthon dolgozom és mezitláb meg bio papucsban jarok többnyire. mégis kiujult...
6. a9cd36dded (válaszként erre: 4. - Gaby76)
2010. ápr. 6. 10:59
Én pont egy hete voltam dokinál, tiszta ideg voltam, kivágta a benőtt részt, akkor nagyon fájt, de utána nem annyira. Mára szépen begyógyult, de attól félek, hogy ha ugye nő kifelé a körmöm akkor megint be fog nőni. Neked is ez volt? Szóval akkor valószínű,hogy megint ezzel kell szenvednem pár hónap múlva? Olyan jó lenne ha tudnék tenni ellene vmit!!
5. Gaby76 (válaszként erre: 3. - 6f731e9185)
2010. ápr. 6. 10:50
Nekem mar kunkorodott be a köröm a lábujjamba. akkor is fajt, ha nem huztam cipot es 2 oldalrol verzett. hiaba feltem a mutettol, vartam is, hogy mar ne romoljon tovabb
4. Gaby76 (válaszként erre: 2. - 6f731e9185)
2010. ápr. 6. 10:49

szia! már másodszor nőtt be. tavaly is mutottek, de akkor csak kismutet volt. 4 honap mulva kiujult. mindig is jol vagtam a kormomet, a sebesz meg is dicsert, hogy jol vagom. szerinte peches vagyok, megnyomhatta egy cipo, na meg genetikai hajlam is van benne - 2 nagyszulőm is szenvedett tőle.

a sebesz lekeskenyitette a körömágyat. épp ost megyeget ki az erzestelenito. faj már, de egyelőre korantsem annyira, mint amitől tartottam meg amivel ijesztgettek. de ne kiabaljuk el

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook