Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek egy ilyen levélről? fórum

Mi a véleményetek egy ilyen levélről? (beszélgetős fórum)


1 2
31. 376dcf6d8c (válaszként erre: 30. - Lávli*)
2020. szept. 19. 09:58

Én a korbácsoláson lepődtem meg, hogy egyáltalán ilyen eszébe jut valakinek, és még törvényesnek is gondolja, ha lesz olyan buta aki megszavazza neki.

Ahogy látom nem tolonganak a szavazásra. :)

30. Lávli* (válaszként erre: 23. - Semleges)
2020. szept. 19. 07:31

Úgy értettem, hogy a "mentsük meg a devizahiteleseket" csengett le talán, de ezek szerint nem.

Nyilvánvaló, hogy ezen van a hangsúly, nem a korbácsoláson.

Hát én is nehezen nyelném be. Ha vettem volna fel devizahitelt. De kénytelen lennék, mert ismerném a feltételeket. Ezért nem vettem fel.

29. semleges (válaszként erre: 28. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 19. 00:55
Vannak olyanok.
2020. szept. 18. 13:54

A történet rész érdekes még nekem.

A szerződést ... készítette elő és az ügyvezető írta alá, én (....) kezes voltam.

Na mármost a mai világban ki nincs tisztába hogy a kezes mit jelent?

2020. szept. 18. 13:31
én megnéztem a linket, elég érdekes
2020. szept. 18. 13:09

A linket azért küldtem el privátban, mert nem tudom, hogy az oldal szabályzata engedi-e ezt nyilvánosan.

A másik, annak küldtem aki hozzászólt.

25. papája (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. szept. 18. 11:29
Nekem is elküldte a fórumindító ezt az idióta levelet és linket privibe. Fogalmam nincs miért, mit akar vele, de tény, hogy nem normális egy alak.
24. semleges (válaszként erre: 23. - Semleges)
2020. szept. 18. 01:07

10 millára visszafizet 23-at. Szerintem ez mindig vissza fog jönni.

Ez a levél meg egy nagy baromság. Korbácsolni a végrehajtókat.

23. semleges (válaszként erre: 14. - Lávli*)
2020. szept. 18. 01:05
Dehogy csengett. Azért azt sokan nem tudják benyelni, hogy mikor felvették fizetett havi 60 ezret, most 110-et, fizeti 10 éve és még van neki 10 és még jó, ha negyedét kifizette. 10-r
22. Regin_a (válaszként erre: 1. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 17. 23:27

A szóbeli visszavonhatatlan engedélyemet megadom

Korbácsold ki őket mint a tuggyukki a kufárokat Atyja házábol

2020. szept. 17. 22:58

Ne haragudj fórumindító, de azt gondolom, hogy te írsz ilyen leveleket. Miért kellene nekem olyat olvasnom, amit priviben küldtél?

Kis magyarázatot is adhattál volna, ha már elküldted ezt a linket: Civilszamvevoszek.hu


Még is mit csináljak vele?


Bankos vagyok. Hazugság az egész, ami ott van, és nagyon sok buta ember van...

20. papája (válaszként erre: 1. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 17. 13:01

Én az ilyen és hasonló levelet olvasatlanul kukázom.

Soha nem foglalkoztam velük. Időt is kár pazarolni rá. Mind valami pihent agyú szüleménye, aki visszaél a buta, szorult helyzetben lévő emberek helyzetével.

Mellesleg a "küldd el 100 más címre, mert szerencsétlen maradsz" szöveg a cím és egyéb adathalászok trükkje.

19. Guruljka (válaszként erre: 3. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 17. 12:35
Bárki írhat bármilyen önéletrajzot.
18. michelle.r (válaszként erre: 13. - Simple)
2020. szept. 17. 12:18

Magától? Tudod hány embernek mondtam, hogy eszébe ne jusson devizában tartozni, amikor a jövedelme forintban jön? Gúnyosan kiröhögtek, hogy nem értek hozzá, mert a forint hitel kamata sokkal magasabb.


Nem hogy nem néztek utána, de arra sem voltak hajlandóak, hogy a szerződést elolvassák.


És most ugyanez meg a CSOK-kal, meg a babaváróval. A hitel tanácsadó barátnőm azon gondolkodik, hogy elmegy inkább a Tesco-ba árufeltöltőnek, mint hogy ennek a sok baromnak elmagyarázza.

2020. szept. 17. 00:23

Ja, tanulás: Elindítottak egy mondvacsinált IT képzést, ahol azt tanították, hogy hogyan kell bekapcsolni a számítógépet.

Egy olyan világba indítottak ilyet, ahol már a gyerekek úgy születnek, hogy 2 évesen már simán mondhatjuk rájuk, hogy felhasználói tudással rendelkezik. És csak az mehet tovább értelmesebbre ingyen, aki ezt elvégzi. Nevetséges! Van valakinek ismerőse, aki elvégezte és használható tudást szerzett és mehet tovább használható oktatásra?


És a diákhitel, ami most baromi jól jött volna sok embernek, ha már át kell magát képezni, mert fizethetné a tanfolyam árát belőle és még talán megélhetésre is használhatná. De ezt sem vehetik igénybe az emberek, mert majd csak jövő áprilisban indulnak az új hitel típusok. Jó nem?

De a bankokra rákényszerítenek mindent.


Ja, és az azonnali átutalás. Vajon kinek nem sikerült elkészülnie a fejlesztéssel?

Persze, ha bármelyik bank nem készül el, akkor megbüntetik, de ennek a pénzintézetnek vagy minek, simán lehet elodázni, nem megcsinálni. Ráadásul az ügyfeleknek a másik banknak kell hazudnia azt, hogy technikai oka van annak, hogy nem tud arra a bizonyos helyre utalni, holott az igazság az, hogy ők nem foglalkoztak vele. Nem akartak rákölteni? Nem volt rá emberük? Lényegtelen. Az a lényeg, hogy nekik nincs bünti, hanem hazudjon helyettük más...

2020. szept. 17. 00:13

És persze, mindig a bankok... Jelenleg is egyedül a bankoktól kaptak segítséget az emberek, hiszen nekik tényleg nem kell törleszteni a felvett hiteleket év végéig. És ha úgy döntenek, akkor még tovább sem...


Valamint a bankoknak kellett bedobni vírus elhárításra elég nagy összegeket.


De senki mástól nem kapott senki, sem kedvezményt, sem mást.


Akik munkanélküliek lettek, azok csak 90 napig kaptak munkanélkülit és pont olyan keveset, mint vírus előtt. Most is volt, aki nem volt jogosult még ennyire sem, vagy semmire se.


A hangzatos támogatásokat senki nem tudja igénybe venni, mert mire lett valami, addigra mindenkit elküldtek. Azaz de! A zenészek kapnak támogatást, illetve lehet felújítani az amúgy is puccos és drága hoteleket, amelyeknek a tulajdonosai egytől egyig közel van a tűzhöz.


A végrehajtókat nem állították le, sőt! annyi inkasszó benyújtást nem láttam az elmúlt 5 évben, amennyit most az elmúlt 6 hónapban benyújtottak. És hogy tudnák fizetni azok, akik elvesztették az állásukat?


Én nem tudok arról sem, hogy a kikapcsolási moratórium működne. Csak olyat hallottam, hogy ugyan úgy küldik a szolgáltatók (elmű, gázművek, vízművek, stb.) a felszólításokat és ki is kapcsolnak.


És még sorolhatnám az egyébként is élő támogatásokat, amiket úgy sem tud senki igénybe venni mert, hogy is tudná a rokkant ember igénybe venni a 600 eFt-os gépjármű támogatást, ha csak max. 4 éves autót vehet? Honnan vegyen még a 600 eFt mellé 3 milliót?


Tehát, nyugodtan lehet szidni a bankokat, de csak ők tettek a vírus alatt is az egyszerű emberért és más nem, hiszen a munkáltató is lazán kirúgott mindenkit úgy a vendéglátásban, mint az IT területen. Senkit nem érdekelt ez sem. Elvileg elhelyezkedett már az összes kirúgott, és ezt pusztán arra alapozzák, hogy már nem munkanélküliek, de arra nem gondolnak, hogy azért nem, mert már nem jár nekik semmi...

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Lávli*)
2020. szept. 17. 00:00

Azért nem csengett le, mert van sok felmondott ilyen hitel és a végrehajtók azért megpróbálják behajtani.

Persze, az árfolyam rögzítve lett, de ugye így sem fizették sokan...

14. Lávli* (válaszként erre: 13. - Simple)
2020. szept. 16. 23:24

Így van, teljesen igazad van.

Amúgy meg nem is értem, hogy miért hozakodnak újra elő ezzel a témával emberek, azt hittem, már rég lecsengett a dolog.

13. simple
2020. szept. 16. 23:11
Ostoba, primitív emberek gondolják ezt a "devizacsalás" dolgot. Akiknek fogalma sincs, és nem is volt, hogyan működik egy hitel, de azért vették fel ész nélkül. Nekem senki ne mondja, hogy nem tájékoztatták, én is vettem fel hitelt, és külön felhívták a figyelmemet, hogy az árfolyam változhat. Kötelességük is volt tájékoztatni, de akinek magától nem volt annyi esze, hogy mielőtt beleugrik utánanézzen, az meg magára vessen. Utólag könnyű mindenki mást hibáztatni.
12. Channa* (válaszként erre: 11. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 16. 22:58

Hát a végrehajtók egy más tészta, de a hitelt az emberek vették fel, saját döntésük alapján. A deviza árfolyamot meg nem a bankok emelték fel, illetve a jó kis intézkedések sem értek sz@rt sem. Nem akartak segíteni a hitel felvevőkön, csak le akarták húzni a bankokat, mindenki rájuk mutogat, holott ők csak megadták az ügyfélnek a törvényi szabályozás alapján a hitelt.

Ez is puszta politika volt...

11. 376dcf6d8c (válaszként erre: 10. - Channa*)
2020. szept. 16. 22:54

igen!

A másik agyrém, a korbácsolás elképzelése.

Névtelen szavazók felhatalmazásával.

2020. szept. 16. 22:39
És annyira buta, hogy a bankokra akarja nyomni azt, amiről nem ők tehetnek...
9. 376dcf6d8c (válaszként erre: 8. - Globus)
2020. szept. 16. 22:08

Nem szavazok!

Csak meglepett, hogy képes valaki ilyen butaságot kitalálni.

8. globus (válaszként erre: 3. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 16. 22:03
Szavazz, és ha lehet, írd be, hogy szelfit szeretnél az eseményről :)
7. globus (válaszként erre: 5. - Banános Zselé)
2020. szept. 16. 22:01
Hááhh, nem olvastál viccet még a szórakozott professzorról?
6. globus (válaszként erre: 3. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 16. 22:00

Gyakran tapasztaljuk, hogy minél többet tanul valaki, annál viccesebb az élet dolgaiban.

Ez svájci frank dolog mintha néhány évvel ezelőtti próbálkozás lett volna. Az úr/hölgy lemaradt?

5. Banános Zselé (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. szept. 16. 21:58
gondolom 3 diploma alapján gondolja
4. Lávli* (válaszként erre: 1. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 16. 21:57
Adj engedélyt névtelenül a korbácsolásra 😀
3. 376dcf6d8c (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. szept. 16. 21:57
Levélben a kipontozott helyen megadott egy oldalt ahol szavazni lehet, önéletrajz is található.
2. globus (válaszként erre: 1. - 376dcf6d8c)
2020. szept. 16. 21:55
Honnan lehet tudni, hogy amúgy értelmes? :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook