Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraszülött gyermek édesanyja vagyok fórum

Koraszülött gyermek édesanyja vagyok (beszélgetős fórum)


1 2
2019. ápr. 20. 05:56

Sziasztok!

Jar meg erre valaki? Nekunk is korababank szuletett 1 hete es beszelgetnek sorstarsakkal!

34. helena66 (válaszként erre: 31. - 3b1a5ec920)
2015. jan. 22. 12:44

Eddig úgy néz ki az lett, már három éves elmúlt Benett jár, beszél és nem beteges. Az édesanya és az édesapa mindent hozzátettek,amit kellett hordták fejlesztésre, masszázsra és otthon is vele foglalkoztak, úgyhogy szépen utol is érte fejlődésben az időre született társait.

Nem a mások élményeit osztom meg, saját érzéseket írok.

33. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 32. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 26. 14:24
ugy legyen!
2013. okt. 26. 14:18

Én meg koraszülött és élek és egészséges vagyok.


Mindenkinek jó egészséget kívánok!

31. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 30. - Helena66)
2013. okt. 26. 14:16

Remelem, hogy fizikailag-szellemileg is egeszseges lesz! :(

Ismerek 90 dekaval szuletettet...

17 eves, kb. 1.5 eves gyermek szintjen eldegel; semmit nem tud egyedul csinalni!

2013. okt. 25. 19:41
Pont ma láttam meg újra, nem a Hoxán hanem facen itt a mai bejegyzés:Ma egy éve 7:17 perckor világra jött egy Csoda 480 grammal...Ekkor még nem tudtuk azt az örömöt átélni,mikor egy baba születik.Nem sok esélyt láttak az orvosok...De ő küzdött,harcolt az életéért.9 transzfúzió,két lézeres szemműtét,két sérvműtét,Soha nem adta fel!Ez a kis apró manócska adott erőt és reményt nekem is.Hihetetlen élniakarás volt(van) benne!!!Ő az én kisfiam:Benett!Nagyon büszke vagyok,hogy az anyukája lehetek!Édes drága kisfiam!Nagyon Sok Boldog Első Születésnapot Kívánok Neked!!!Az első nap,és most...KÖSZÖNÖM!
29. helena66 (válaszként erre: 26. - Rita 72)
2013. okt. 25. 16:47
Itt a Hoxán volt, valamelyik koraszülött fórumban, kb. egy éve. Nem tudom melyikben lehetett. Néha eszembe jutott, beírtam a naplómba, de ott nem reagált senki, így ide másoltam.
2013. okt. 24. 23:39
Persze az én esetem nem hasonlítható Ritáéhoz.
27. andi6020 (válaszként erre: 22. - Helena66)
2013. okt. 24. 23:03

Te voltál ilyen helyzetben, vagy valaki más tapasztalatait osztod meg?


Nem egy sémára mennek ezek a dolgok, nekem pl kivették az inkubátorból a gyereket, szoptathattam, illetve próbáltam, de egy szenvedés volt az egész. Sokkal gyorsabban és jobban fejlődött a gyerekem, amikor nem én etettem, hanem hazamentem.

26. Rita 72 (válaszként erre: 25. - Helena66)
2013. okt. 24. 22:45
Légyszives, linkeld már be azt a cikket, vagy bármit, amit az első hsz.-edben írtál...
25. helena66 (válaszként erre: 24. - Rita 72)
2013. okt. 24. 22:38
Sajnálom,de van olyan hely,ahol ez nem így megy. Maradhat az édesanya ha tud és akar. Persze akinek másik kicsi van otthon nem biztos meg tudja oldani hónapokig.Én tisztelem azokat akik bent végig tudják csinálni, nagyon nehéz lehet.
24. Rita 72 (válaszként erre: 22. - Helena66)
2013. okt. 24. 16:35

Te esetleg ilyen helyzetben voltál? Mert úgy írsz, mintha átélted volna.

Pedig gondolom, hogy nem...

Itt nem volt akarás vagy nem akarás. Császár után egy héttel hazaküldtek, mivel nem is lett volna, hol maradni. Amúgy több, mint 100 km-re lakunk a klinikától, ahol a lányom született, úgyhogy a jövés-menés is nehezen volt megoldható.


Biztos vannak társaságok, akik ideig-óráig összejárnak, vagy telefonon tartják a kapcsolatot. Ez nálunk is így volt, de egy ideje már nem.

Egy egész más "klubnak" lettünk a tagjai.:(

23. helena66 (válaszként erre: 21. - Lara1984)
2013. okt. 24. 15:48
Abszolút nem csodálkozom. Általában ez meg nem értettséget vált ki azokból,akik kívül vannak ezeken a dolgokon.
22. helena66 (válaszként erre: 20. - Rita 72)
2013. okt. 24. 15:47
Sajnálom,hogy így történt, sok helyen hónapokig ott vannak az anyukák, ha akarnak,nagyon nehéz, mert nagyon lassan telik az idő, két óránkénti fejés az amivel hozzá tud az ember járulni a baba fejlődéséhez, gyógyulásához. Minden alakalommal egy gyomorgörcs mikor megcsörren a telefon, vajon kivel történt valami, kit hívnak be az intenzívre fejési időn kívül. A szobában nem vagy egyedül, nem szabad mindig örülni, hátha a másiknak valami nem megy jól. Nehéz ilyen helyzetben alkalmazkodni, de nagyon jó,ha szobatárs tudja mit érzel, miről beszélsz. Vannak akik otthon is tartják a kapcsolatot, akár személyesen is, vagy a NET-n keresztül. Vagy klinikán,ahova rendszeresen visszajár mindenki az is egy nagy találkahely. Én sajnálom,hogy nem szerveznek olyan klub félét, mint más csoportoknak, például tudok róla,hogy működik reuma klub, autoimmun klub, cukorbeteg klub. Akinek van kedve eljönne és hozná csöppet is, jó lenne látni saját szemmel is,hogy megállják ők is a helyüket.
2013. okt. 24. 12:05

Koraszülött anyuka; rózsaszín, ordító húsgombóc; korababa,...

Kedves, ne csodálkozz, hogy fura kommenteket kapsz.

20. Rita 72 (válaszként erre: 16. - Helena66)
2013. okt. 24. 10:56

Lehet, hogy összevisszaság lesz abban, amit írok, és az is előfordulhat, hogy nem mindenkinek lesz szimpatikus...

Először is reagálnék egy mondatodra.

"Míg szülés után mégiscsak jön az ösztönös viselkedés 24 órán át gondoskodni védelmezni."

Nos...elmondanám, hogy nem jön. A legtöbb ilyen esetben nem. Nincs elég idő arra, hogy kialakuljon a kötődés az anya és a baba között. 2-3 hónappal rövidebb a várandósság ideje, és általában nem spontán, hanem császárral születnek a nagyon korai babák. Aggódik az anya, és félti a picit, de ez nem az érzés, amiről Te beszélsz.

Félre ne érts, nem akarok én kötözködni, csak hát ez nagyon gyakran így van.

A kislányom 26 hétre és 750 gramm súllyal született. Nem lehettem mellette, egy hét után hazaküldtek a kórházból és csak látogatni járhattam vissza. 6 hetes volt, amikor először megérinthettem, 3 hónapos, mikor a kezembe foghattam.

Senki nem ápolgatta a lelkemet. Sőt... A gyermekágyas osztályon olyan szobában helyeztek el, ahol a hat anyukából csak én voltam egyedül, akinek a babája az újszülött intenzíven volt. És a többi szobában is volt egy-egy ilyen anyuka. Mindenki más mellett ott voltak a babák, csak mellettünk nem. Értehetetlen volt a számunkra, hogy miért nem lehetett minket egy szobába tenni. Viszont az intenzív osztályon dolgozók előtt le a kalappal. Tették a dolgukat a legjobb tudásuk szerint, és mindig válaszoltak a kérdéseinkre. Persze nem volt mindig megnyugtató a válasz, de hát ők sem látnak a jövőbe.

19. 39dbe380da (válaszként erre: 3. - Krisz42)
2013. okt. 24. 10:12
Ne jelöljünk állami kitüntetésre??? 1 hetet kórházban töltöttél a gyermekkel. Remek. Fogalmad sincs miről is van itt szó. Akkor nem hasonlítgatnád össze egy egy hete kórházi tartózkodással.
18. 39dbe380da (válaszként erre: 17. - Helena66)
2013. okt. 24. 10:10
A felvetésed igenis jó, de ezt csak azok érthetik akik abban a bizonyos cipőben járnak. Kár, hogy másokat még a felvetés is irritál.
17. helena66 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2013. okt. 24. 08:07
Igen.
16. helena66 (válaszként erre: 12. - Tücsibogár)
2013. okt. 24. 08:07

Nem miattam csúszott félre, úgy gondolom, én gondolatokat érzéseket szerettem volna, olvasni, ehelyett furcsa kritikák érkeztek. nem tudom mi a baj az első hozzászólással, és az rózsaszín ordító húsgombóccal, ha egy baba, rózsaszín, erőteljesen sír, és kapálózik és babaháj van rajta egészséges. életerős. Sajnos a korababák nem ilyenek.

Azt hiszem mikor az ember ott álldigál és nagyon gyenge vagy beteg a babája a sok teendő miatt nincs lehetősége a nővéreknek és az orvosoknak minden kérdésre megválaszolni, ez van akinek hiányzik, van akinek nem. Ott a babával együtt a sok kétség között az amúgy is dúló hormonviharban nehéz erősnek mutatkozni. Ha kicsit elszakad a cérna akkor meg értetlenül, üresen mered még a saját család is. Annyira tehetetlen az anya, szeretne valamit tenni, de legjobb ha szorít mást nem tud tenni. Míg szülés után mégiscsak jön az ösztönös viselkedés 24 órán át gondoskodni védelmezni. De nem teheted. Ennyit gondolok nem többet nem kevesebbet bele lehet minden szóba kötni a kérdés pedig az mi lenne a jó? Beszéljenek neked előre minden lehetséges bajról mindenről, vagy csak akkor tudni a a dolgokat,amikor kialakult, és ami nem érinti a saját babát, arról jobb nem is tudni. Ezt nem tudom, az érzéseim ambivalensek ezzel kapcsolatban. Köszönöm mindenkinek,aki hozzászólt vagy elolvasta, de ez egy tényleg félre csúszott fórum lett és nem érte el a célját.

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2013. okt. 23. 23:10
Meg ne sértsek ezzel senkit, csak furi és vicces ez a megfogalmazás :D
14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Helena66)
2013. okt. 23. 22:55
Egészséges rózsaszín ordító húsgombóc?
2013. okt. 23. 21:06
Nekem is koraszülött lett a második babám, de én szerencsés voltam. Ő a 33. héten született, és előre készültünk rá. Az elejétől tisztában voltam vele, hogy valószínű nem tudom végig kihordani. SZülés előtt egy, utána három hetet voltunk kórházban. A kicsi lánnyal minden rendben volt, a harmadik naptól kézbe vehettem, három óránként mehettem hozzá. Lelkileg az viselt meg, hogy egyedül kellett végigcsinálnom. A párom külföldön dolgozik, és ennyi időre nem engedték el. Anyukám a 18 hónapos nagyra vigyázott, és így ő sem látogatott, és persze a gyereket sem láthattam így hetekig. Minden tiszteletem azoké, akik egy 24-30 hétre született baba mellet végigcsinálják úgy, hogy azt sem tudják, hazavihetik-e valaha.
2013. okt. 23. 21:00

Ez a fórum kicsit félrecsúszott szerintem, mert én pl beszélnék róla, de valahogy nem szimpatikus ide leírni az esetünket...nekem nem tabutéma, én szoktam róla beszélni,itt hoxán is, meg úgy a mindennqpokban is.. most mégis csak délután megláttam a fórumot, elovastam az első pár hozzászólást, és úgy éreztem, ami nekem mondanivalóm lenne ezzel kapcsolatban azt mégsem szívesen írnám ide.. Te érintett vagy? Van gyereked egyáltalán? Vagy miért érdekel ez a téma? Az emberek nem szoktak ezzel foglalkozni, a közeli ismerősök is csak bólogatnak üres tekintettel, többnyire feszegngve,ha szóba kerül a dolog...

Ha konkrétan érdekel valami, esetleg félelmeid vannak ezzel kapcsolatban, keress meg nygodtan privátban, és válaszolok a kérdéseidre.

2013. okt. 23. 20:16
Valóban a címet sokkal pontosabban kellett volna megfogalmaznom, de aki átélt hasonlót az koraszülött anyának érzi magát, a 24. héttől a 40.hétig 16 hét van,anyának ő is korai nem? Mások kilenc holdhónapig készülnek az anyaságra az egészséges gyermekre, és van akinek ez rémálom a terhesség félideje után nem sokkal.Nem erre várt, nem erre készült. Egy egészséges rózsaszín ordító húsgombóc helyett egy vékony törékeny esendő babát hozott a világra, jó esetben láthatja, érintheti. sok helyen ez se megoldott, megszületik a baba itt és elszállítják oda. Ahol a babát ápolják és ama ott áll az inkubátor mellett, segített-e neki az egészségügyi gárda, kapott e elég válasz a kérdéseire én nem a család hozzáállásáról írtam, hanem az ott dolgozókéról. Kíváncsi lettem volna van-e valaki aki erről ír, az érzéseiről, a jó és rossz tapasztalatairól. Emberséget mindenképpen tanulhatnánk,ehelyett sokan csak azért írtak,hogy kritizáljanak. Azt hiszem ők a szerencsés többiek akik időre egészséges babát szültek, ezek szerint ez többség. Kevesen vannak akik hozzá tudnak illetve akarnak szólni az érintettek közül.
10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Helena66)
2013. okt. 23. 17:53
A kérdésem, ha ezen az oldalon találtad az információt, miért nem abban a fórumban kérdezted ezt meg?
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Helena66)
2013. okt. 23. 17:51
Pont Te írtad: "ezt csak ő tudja". Én sem értem, mi a kérdés! Nyilván, nehéz napokat élt meg!
8. Krisz42 (válaszként erre: 5. - Gitta35)
2013. okt. 23. 16:08
Nem is azért ìrtam,hanem hogy nem hiszem,h arra vágyott volna,h valaki azzal foglalkozzon,h vele mi van.Sok embert ilyenkor egyáltalán nem érdekli,h saját magával foglalkozzon.Volt keményebb esetem is,arról nem irok-de hanem akarok 43évesen ősz hajjal élni,akkor kénytelen vok festetni-,nekem is a gyerekemmel volt más,de akkor se èrdekelt senki és semmi,sőt tudom,h sokan jót akarnak,de engem irritált,ha vki sajnálkozott,stb.Nem biztos,h utólag az az édesanya is szívesen beszêlne erről vagy az érzéseiről.Na ês ez volt a lényege annak is,amit először írtam,nem pedig az,h túllicitâljak bárkit is.
2013. okt. 23. 15:51

nem ertem... koraszulott anya??

Ha mar anya, semmi jelentosege a koraszulottsegnek;

nem akarom tovabb ragozni...

koraszulott gyermek edesanyjanak lenni - mas megfogalmazas szuksegeltetik;

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Helena66)
2013. okt. 23. 15:50

Mi a kérdés?

Amúgy nem "Koraszülött anya vagyok", hanem "Koraszülött gyerek anyukája vagyok" lehetett volna a fórum címe, vagy leginkább "Mit érezhet egy koraszülött gyerek anyukája", vagy valami hasonló, bár azt úgysem tudod meg, hogy az az anyuka min ment keresztül, mit érezhetett.

Mondjuk azt sem értem, miért kell egyből azt sugallni, hogy nem bántak vele megfelelően.

Honnan tudni, hogy érett lett, hogy ettől lett-e érett, hogy érettebb-e, mint más édesanya.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook