Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelők fóruma fórum

Könyvelők fóruma (beszélgetős fórum)


1 2
15. 9cb35398ff (válaszként erre: 14. - 064abada22)
2009. febr. 20. 08:15

köszi, a legbiztosabb ha felhívom az Apeh-ot.

amúgy nem az enyém, csak segítek valakinek !

2009. febr. 20. 07:36

szia

szerintem ha kapsz csp.-t kérheted a pénzt vissza. talán a bank se véletlenül küldte ki az igazolást.

esetleg próbáld meg felhívni az APEH-ot vagy a bankot. más ötletem nincs...

13. cilus (válaszként erre: 11. - Agica81)
2009. febr. 20. 07:35
Nem a gyes a főállásom,van a munkahelyem,ahonnan aktív gyesen vagyok.A gyes mellett szeretnék vállalkozni,voltam egy állásinterjún ahol azt mondták hogy nem kell járulékot fizetnem ha váltok egy vállalkozóit,mett a munkáltatóm minden járulékot fizet.Szóval nem tom így van e.
12. 9cb35398ff (válaszként erre: 8. - 064abada22)
2009. febr. 19. 15:56

küldött igazolást a bank végülis, de ez még nem azt jelenti,hogy jár a kedvezmény. ugye?

Köszönöm a válaszokat.

11. agica81 (válaszként erre: 9. - Cilus)
2009. febr. 19. 15:52
Igaz,főállás mellett ha vállalkozó vagy akkor nem kell járulékot fizetni,viszont nemtudom,hogy a gyes főállásnak számít e.
10. agica81 (válaszként erre: 7. - 9cb35398ff)
2009. febr. 19. 15:48
Elvileg nem,mert utoljára a 2007.évben vehette igénybe.viszont ha azóta született egy gyerekük akkor 1 évvel meghosszabbodik az igénylési év.Csak akkor már nem küld a bank igazolást,hanem kérni kell.
9. cilus (válaszként erre: 1. - Agica81)
2009. febr. 19. 15:28
Kérnék szépen egy kis segítséget!!Ha jelenleg Gyesen vagyok,és másodállásban szeretnék vállalkozó lenni,igaz az hogy nem kell semminemű járulékot fizetnem,ha van egy főállású munkahelyem??
2009. febr. 19. 15:26

Az APEH tájékoztatója szerint a 2006. december 31-ig érvényben volt rendelkezés értelmében a kedvezményt a törlesztés megkezdésének évében és az azt követő négy adóévben lehet érvényesíteni.

Néhányan azonban még ennél is kivételezettebb helyzetben vannak, azaz 2010 után is érvényesíthetik a kedvezményt. Ebbe a körbe tartoznak azok, akik megelőlegző kölcsönt vettek fel, valamint akik sem szocpolra, sem megelőlegző kölcsönre nem voltak jogosultak, de lakáshitelt vettek fel 2006. december 31-ig és van családi pótlékra jogosult gyermekük.

2009. febr. 19. 15:16

Sziasztok!

Tud segíteni valaki?

Lakáshitel után járó adókedvezmény 2008. évi adóbevallásban igénybevehető ha 2003 júliusban vették fel a hitelt???

köszönöm előre is.

6. lillenet (válaszként erre: 5. - Moonika80)
2009. febr. 2. 17:26

Szia!


Látatlanban nem lehet tanácsokat adni szerintem, én a helyedben még megkérdeznék más könyvelőt is, biztosan találsz olcsóbbat.

2009. jan. 29. 12:23

sziasztok! szükségem lenne egy kis segítségre!

egy könyvelő 80ezerért csinálná meg a bevallásom, meg pár szla lekönyvelését. uh én magam fogom megcsinálni (tanultam, de nem használtam), az adók lekönyvelésében nem vagyok tisztában. ha vki segítene, irna az emailre? megköszönném!

muhlmonika@gmail.com

4. lillenet (válaszként erre: 3. - Agica81)
2009. jan. 26. 23:23

Lehet ő is feltűnik majd:)

Mondták, hogy nem sok változás van, úgyhogy remélem tényleg aránylag könnyen megy majd.

És igen, már szó szerint várom, mert szüksége van a melóra az agyamnak is, a kis lelkemnek is, és hát a pénztárcánknak is:)

De mindenesetre előtted le a kalappal,hogy már ilyen rég gyűröd a pici mellett is!:)

Saját céged van? Hány ügyféllel dolgozol?

3. agica81 (válaszként erre: 2. - Lillenet)
2009. jan. 25. 20:21

Helló!Már csak Hajnalok hiányzik :-D

Biztos hamar felzárkózol és tuti jót fog tenni az a kis könyvelés.Nekemszinte kikapcsolódás és valamilyen szinten jó érzés,hogy gyerek mellett is keresek pénzt.

2009. jan. 24. 23:18

Szia!


Kellemes meglepetés volt "ismerőst" látni fórumindítóként:)

Igaz, én még nem könyvelek, de úgy néz ki pár héten belül besegítek egy barátnőm cégébe, heti 1-2 órácskát itthon. Remélem nem lesz nehéz felzárkózni.

2009. jan. 23. 18:20
Mivel úgy láttam nincs még ehhez hasonló fórum,gondoltam "alapítok" egyet.Várok ide mindenkit aki könyvelő vagy az lesz, aki megakadt valami jogszabály értelmezésében,segítséget szeretne kérni adózás ügyben.Összefoglalva:beszélgessünk a könyvelésről
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook