Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelők fóruma fórum

Könyvelők fóruma (beszélgetős fórum)


1 2
dec. 20. 14:12

Légyszi,aki szintén könyvelő és itt van,jelentkezzen,írjon rám, lenne kérdésem....

Előre is köszönöm

44. Lashende (válaszként erre: 43. - Petrus2008)
2015. máj. 23. 10:38

Szia!

Sikerült megtudnod esetleg, hogy honnan lehet letölteni a Forrás demot. Nekem is nagy szükségem lenne rá, most egy új munkakör miatt. Ha Neked már megvan, esetleg átküldenéd az anita_molnar@freemail.hu címre. Hálásan köszönöm

2015. márc. 29. 11:51

Sziasztok!


Forrás SQL könyvelőprogram demót honnan tudok letölteni? Esetleg akinek megvan,elküldené nekem a sorosne.andrea@gmail.com email címre? Leírás,útmutató is nagyon érdekelne.


Köszönöm!!!


Andi

2014. máj. 18. 12:57

Sziasztok! Kérdésem lenne.


Több alkalommal is kértem a könyvelőmet, hogy a személyesen leadott kiskönyvemet kerítsék elő, de mindíg csak azt a választ kapom, nem találjuk.

Milyen követelésem lehet a könyvelő felé, hogy ismét minden munkahely bejegyzésem meglegyen?


Nem szeretnék én járkálni az egészségbiztosítóhoz, hogy ezeket a bejegyzések ismét meglegyenek.


Szóval mit tehetek?

2012. szept. 25. 15:32
Sziasztok!Kérdésem egyéni vállalkozás indítására vonatkozik.Kinek kell több járulékot fizetni jelenleg ha egyéni vállalkozó:egy gyes-en lévő anyukának vagy egy heti 36 órában dolgozónak?És az is érdekelne hogy ez az 50ezer járulék a főállásban vállalkozónak, és 25ezer járulék a főállás mellett vállalkozónak mikortól lesz ?ha lesz...
2011. okt. 19. 13:06

International company in the FMCG/food production sector is seeking an English or French speaking Financial Accountant based in Prague with stronge knowledge of Hungarian accounting standards.



Financial Accountant



Main tasks:


• Responsible for complex financial accounting according to Hungarian accounting standards

• Monthly and yearly closings

• VAT and other tax reports

• Communication with Hungarian tax advisor, Hungarian state authorities and Hungarian colleagues (if necessary)

• Reporting to Chief Accountant



Requirements:


• High School or university degree preferably in finance or economics

• Previous experience in complex financial accounting using Hungarian accounting standards – three years

• Good knowledge of Hungarian accounting standards

• Good knowledge of MS Office

• Advanced interpersonal skills and sense of detail

• Fluent Hungarian and very good English or French



Offer:


• Competitive remuneration and benefits

• Friendly and young team in offices situated near metro stop in Prague

• Professional trainings and language education

• Start – negotiable


Location: Prague (Czech Republic)



Send your application: timea.ven@hudson.com

2011. szept. 26. 09:26
Sziasztok! v.ki tudna nekem segíteni, hogy hogyan kell bedolgozást legálisan müvelni. Már több oldalnyi bla-blát elolvastam, de elég hiányos szerintem a szabályozás. Nem tudom, hogy most be kell jelenteni a bedolgozót, vagy elegendő-e csak a vele kötött szerződés, és egyeltalán ennek milyen járulékvonzata, meg egyéb stb-je van. Jár-e neki fizetett szabadság, és ha igen mennyi. Kérem, ha valaki "büfé" a témában segítsen, mert már hullik a hajam tőle. Előre is köszi.
2011. aug. 3. 17:43
Sziasztok, vki tudna nekem segiteni. Jelenleg 4 órában vagyok bejelentve, bruttó: 39.000 ft-ra, és szeretném ha 8 órában lennék, igy a bruttóm 84.000 ft lenne, de a másik 4 órára a járulékokatmagam után én fizteném .gondolom lehetséges ez. Igy vki tudna segiteni, hogy az kb. mekkora összeg lenne?
2010. dec. 15. 11:13

Sziasztok!



Ismeri valaki a Novitax programot? Előg sok jót hallottam róla és érdekelne hogy Ti is hasonlóan vélekedtek-e róla. Új program beszerzését tervezem, és ezt a novitaxot ajánlották nekem, van demójuk is azt nézegetem.


Üdv: Bubu

2010. nov. 12. 11:06
Magyarországon dinamikusan fejlődő műanyagipari termelő cég Gyáli munkavégzéssel keres könyvelő kollégát. Kiemelten fontos a főkönyvi zárásban, illetve az ÁFA bevallásban szerezett tapasztalat! Amennyiben hirdetésünk felkeltette a figyelmét, kérem küldje el önéletrajzát a nagy.nikolett@arge2000.hu email címre.
35. Györgyimama (válaszként erre: 34. - Lillenet)
2010. okt. 5. 14:19

Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

De így írásban elég nehéz de ha egy email címet írnál akkor bővebben ki tudnám fejteni és esetleg telefono is tudnánk beszélni.

gyorgyi.kiss@vipmail.hu

321-1208 a mh telefonom, könyvelőként dolgozom egy gimnáziumban.

Ez a fórumozás nem igazán megy még, még a válaszodat is véletlenűl találtam meg.

Szóval ha lenne rám egy kis időd megköszönném.

34. lillenet (válaszként erre: 33. - Györgyimama)
2010. okt. 1. 12:43

Szia!


Én most ezzel dolgozok egy helyen, de szerintem borzalmas! Nagyon sok bajom van vele:(

Persze segítek ha tudok, kérdezz bátran.

2010. szept. 28. 15:04

Sziasztok!

Esetleg ismeri valaki a Számadó ingyens könyvelőprogramját?

Az induláshoz kellene egy kis segítség!

Köszönöm

Györgyimama

2010. ápr. 15. 17:47
sziasztok! van itt valaki zala megyei könyvelő???????
31. sajert (válaszként erre: 30. - 2be2173d4b)
2009. dec. 21. 21:09
Én ha ilyen helyzetbe kerülnék, keresnék egy önállóan dolgozni tudó könyvelőt, és akár úgy is, hogy fizetnék, de pl. egy hónapra elmennék megnézni mit csinál, hogy csinál. Más a tananyag, és más az élet. A jogszabályokkal (amik szinte negyedévente változnak!!) kőkeményen tisztába kell lenni. Ezt nem tanítják számvitelen.
2009. dec. 21. 20:59

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Tavasszal fogok vizsgázni mérlegképesen, a fősulin is tanultam már számvitelt. Lenne 3 cégem már most, akiket januártól elkezdhetnék könyvelni, de nem tudom bele merjek e vágni. Tudom, hogy valahol el kell kezdeni, csak az a problémám, hogy a tanfolyamon azt nem tanítják, hogyan is kezdjek hozzá. Tanulok sok szerintem felesleges dolgot, de attól, hogy a papír is a kezemben lesz, még azt nem tudom merre induljak meg.

Szerintetek? Majd a gyakorlatban megtanulok mindent? Vagy ne kezdjek így bele? Két gyerek mellett jó lenne a plussz, és később úgyis csak ebben szeretnék dolgozni...

29. Nikice
2009. okt. 12. 13:35

könyvelőiroda

38 egyéni váll és kisebb bt/kft tb ügyintézését, bárszámfejtését csinálom

kicsi cégekre kell gondolni, a legtöbb egy cégnél 8 fő

28. agica81 (válaszként erre: 27. - Nikice)
2009. okt. 12. 13:32
milyen jellegű cégnél dolgozol egyébként?látom te is babázás közben dolgozol!
27. Nikice (válaszként erre: 26. - Agica81)
2009. okt. 12. 13:12
vonom szegényemtől .. :) már be is küldtem, ebben a hónapban jött rá, hoyg már nincs meg a heti 40 ó csak heti 20.. most aztán lesz nemulass, visszamenőleg 9 hónapra...
26. agica81 (válaszként erre: 24. - Nikice)
2009. okt. 12. 11:44
EVA ügyben nulla vagyok,viszont,ha valaki KFT-nél tag és ott személyes közreműködés címszó alatt van jogviszonya akkor tőle vonni kell az szja-t,BT kontra EVA esetében ez nem tudom,hogy van,de szerintem ott is vonni kell,mert ígyis úgyis adózik utána és akkor a bevallásnál kell sokat fizetnie.
25. Nikice
2009. okt. 12. 08:00
pff, aha, most gondolkodom, azzal kevertem, hogy az osztalék utáni szja-t kiváltja.. vagyis a jövedelem utánit nem. Azért megerősíthettek! :)
24. Nikice (válaszként erre: 22. - Agica81)
2009. okt. 12. 07:56

Hát lehet kérdezek akkor most..

Van egy EVÁS társasvállalkozó, beltag, ugye jól gondolom, hogy az SZJA-t csak az egyéni vállalkozóknál váltja ki az EVA? Vagyis ha van szem.közreműk. címén kifizetett jövedelme, akkor abból vonnom kell az SZJA-t. (mivel a Bt evás nem a magánszemély..)

23. Nikice (válaszként erre: 22. - Agica81)
2009. okt. 11. 18:19

Ma egész délután mérleget, EK-t raktam össze "kézzel", program segítségével ugye teljesen más, ez most száraz elmélet, de annak örülök, hogy bizonyos részeket egyre jobban átlátok. Mondjuk az ázsió, meg saját részvények visszavásárlása sosem lesz az én asztalom... Erre való a tanfolyam, olyan dolgokat kérnek, ami nem iagzán életszerű számomra..sajnos. Bár akkora cégnél dolgoznék, olyan beosztásban! :)


Akkor holnapra még neked is akad elfoglaltság gondolom... Aztán talán lesz megint egy kis nyugi.

22. agica81 (válaszként erre: 21. - Nikice)
2009. okt. 11. 15:33
szia!hát énis valahogy így állok,a bér az én asztalom igazán,de könyvelgetek is egyszerűbb dolgokat.Ha tudok valamiben szivesen segítek,és te,mint friss tanonc lehet tudsz majd nekem is ha lesz kérdésem :-)
21. Nikice
2009. okt. 10. 21:21

Ohh, hát van ilyan "szakmai fórum" . Hurrá-hurrá. Készülök a vizsgámra, lehet lesz kérdésem, és tök jó lenne, ha valaki tudna válaszolni. Egyébként 2004 óta könyvelek (ez is túlzás, mert a zárlati munkáknak csak a töredékében vettem részt), bár az utóbbi egy évben inkább a munkaügybe ástam magam, mert abban előbb mernél önállósulni.


Remélem, lesz itt valaki!

20. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 16. - Agica81)
2009. máj. 21. 11:48

Sziasztok!


Jól értelmezem? Ugyanis Én is gyesen vagyok, de Én ikrekkel, most van egy lehetőségem, hogy szakmámban egy vendégkört áttudnék venni, csak kell hozzá vállalkozói! Viszont az önkormányzatnál azt mondták mérlegeljek, megéri-e! Viszont azt is mondták, nyugodtan dolgozhatok, nem veszik el a gyest! Viszont ám Nekem is van, munkahelyem, ahonnan eljöttem gyesre, akkor így nem kell fizetnem járulékokat? Vagy ilyenkor hogy van? Létezik még a kiskönyves dolog? Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!

19. horaka
2009. márc. 7. 15:14

Sziasztok!


Még mindig nem gyűlt össze megfelelő mennyiségű kitöltött kérdőív. Aki tud, kérem segítsen!

Köszönöm

18. horaka
2009. márc. 2. 12:38

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Most készítem a szakdolgozatomat, aminek a témája a mérlegképes könyvelő szakma bemutatása.

Készítettem egy-egy kérdőívet a mérlegképes könyvelő képzésben résztvevőknek és a szakmában dolgozóknak is.

Akinek van kedve kitölteni a kérdőívet (5 percet vesz igénybe) és ezzel segíteni nekem, írja meg privát üzenetben, hogy melyik kérdőívet kéri!


Nagyon szépen köszönöm!

17. cilus (válaszként erre: 16. - Agica81)
2009. febr. 20. 11:39
köszönöm:))akkor lehet hogy belevágok!
16. agica81 (válaszként erre: 13. - Cilus)
2009. febr. 20. 10:08
Igen,akkor tuti így van,főállás mellett nem kell fizetni.Nekem is van 2 olyan vállalkozóm aki így van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook