Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhapénz, avagy hogyan osszuk be? fórum

Konyhapénz, avagy hogyan osszuk be? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 19. 21:18
Szerintem a titok abban rejlik, hogy akinek lehetősége van tartson állatokat és termesszen zöldséget, gyümölcsöt. Akinek nincs annak meg marad a számolgatás. Sajnos.
8. becseiagi (válaszként erre: 6. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 19. 21:04
Nekünk kombinálr hűtőnk van, Anyósomék mikor disznót vágnak, akkor abból mi is jócskán kapunk, olyankor bepakoljuk. Vagy kapunk tőlük csirkét, van hogy 3-at koppaszt nekünk, olyankor 2 megy a fagyóba, és 1-et másnap megfőzök. Mi az olcsóbb híve vagyunk, és SOHA nem dobunk ki semmit, mert nálunk minden elfogy. A mi családunk egy igazi zabagép, mert szerintem mennyiségre sokat eszünk. Húsosak vagyunk, de emellett persze minden más is fogy, mint pl. a tejtermékek, vagy a gyümölcs és zöldség.
7. becseiagi (válaszként erre: 4. - Sztolyka)
2010. márc. 19. 21:01
Nekem a jogsim járt le, amikor megszületett a kisfiam, ennek már másfél éve. Így nálunk az is pihen! :)
2010. márc. 19. 21:00

Főzés annyi, ami biztos elfogy. Inkább a drágább, de olyan mennyiségben, ami biztosan elfogy. Ez nagyon fontos szerintem! Sokszor látom, hogy vagonnyit vesznek, mert olcsó, de a felét kivágják, mert tönkrement. Nekem meg fáj a szívem, főleg, ha kaja.

Tudni kell, hogy mit mennyi ideig lehet fagyasztani (pl. túrót, paradicsomot nem lehet), és át kell gondolni, hogy a hűtő is pénz eszik. Szerintem inkább kis hűtő, ha kell, veszek, de fél évig őrizgetni vmit sok energia, amit masszívan megfizetünk.

2010. márc. 19. 21:00
Az ennyire keveset már nem lehet beosztani! Mi már rakosgatjuk a csekkeket, el vagyunk maradva a számláinkkal, és már nem tudjuk, hogy mit csináljunk!
2010. márc. 19. 21:00
Nálunk az autó műszakira menne,de most pihentetjük a dolgot,a benzin se olcsó,ebbe az évbe még nem használtuk.Van bicikli és gyaloggalopp.
2010. márc. 19. 20:56

Én most térten a carpe diem módra. Pár évet adok magamnak. Meglátjuk....

Ezzel együtt adott összeg minden hónap megy az alszámlámra, és ezt nem szüntetem meg.

2010. márc. 19. 20:55
Jó ötleteket várok!Pl.vásárlás,főzés.
2010. márc. 19. 20:54
Konyhapénz, avagy hogyan osszuk be?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook