Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhapénz, avagy hogyan osszuk be? fórum

Konyhapénz, avagy hogyan osszuk be? (beszélgetős fórum)


1 2
39. ina87
2016. márc. 8. 21:12
okosan mindèg csak azt venni ami kell...
2010. ápr. 5. 14:27
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!
37. cukifalat (válaszként erre: 34. - Silver36)
2010. márc. 29. 08:46

szia!


nekem is küld el légyszi az oldalt!

köszi

36. szimba (válaszként erre: 34. - Silver36)
2010. márc. 22. 11:56
Tegnap láttam a tévében, hogy reklámozták ezt az oldalt, meg is akartam jegyezni, de elfelejtettem! :)
35. sztolyka (válaszként erre: 34. - Silver36)
2010. márc. 22. 08:35
Nekem elküldenéd priviben?
2010. márc. 21. 15:19

Mi városban, de a szélén lakunk. Sokszor észreveszem, hogy a városban az egyik multinál leakcióznak valamit, az megjelenik nálunk a kisboltban, persze jóval drágábban...Úgyhogy ide csak friss kenyérért megyek.

Van egy oldal, a címét pü-ben szívesen megírom, ahol az összes élelmiszer áruház aktuális szórólapját meg lehet találni. Onnan ki szoktam írni, hogy honnan mit érdemes beszerezni, és útközben összeszedem, mikor megyek a gyerekekért a suliba.

33. sztolyka (válaszként erre: 32. - Sztolyka)
2010. márc. 21. 14:20
Most tervezzük a műszakit,de ha kész lesz akkor sem kocsikázunk,csak ha muszáj.
32. sztolyka (válaszként erre: 31. - Becseiagi)
2010. márc. 21. 14:19

Mi kis faluban élünk és nem éri meg nekünk nagyobb városba elmenni.Régen mindig elcsábultunk,ha megláttunk valamit,amit egyáltalán nem terveztünk megvenni.

Az autón sincs most műszaki,de egyébként ez sokat segít,hogy ne menjünk mindig valahova.

31. becseiagi (válaszként erre: 30. - Sztolyka)
2010. márc. 21. 14:06
Pedig a nagyáruházakban sok mindent olcsóbban lehet megkapni, mint a kis abc-kben. Van hogy a kis boltosok is a nagyáruházban vesznek meg valamit, és még arra ráteszik a saját hasznukat is!
30. sztolyka (válaszként erre: 24. - Papp Szilvia)
2010. márc. 21. 13:53
mi már egyáltalán nem járunk nagyáruházba,csak a helyi kis abc-be.
29. becseiagi (válaszként erre: 28. - Silver36)
2010. márc. 21. 12:58
N aezaz! Mi is egyre többet eszünk, most már jó tányérrel eszik a fiam is! :) Így a mai csirke paprikás mellé már nem elég a 2 tojásos galuska, mint régen, de már a 3 sem, most már 4 tojásból készítem kb. 4 dl vízzel, így elég lesz mindannyiunknak!
2010. márc. 21. 12:24

Sziasztok!

Én sokat tudok megtakarítani a "spájzolással", igyekszem telerakni a fagyasztókat, akkor energiatakarékosabb. Nyáron, ősszel a piacozó néniktől fillérekért lehet beszerezni apránként vegyszermentes zöldséget, gyümölcsöt. A multik sokmindent le-féláraznak lejárat előtt, ami szintén fagyasztható és még hónapokig tárolható.(tálcás hús, sajt, zöldségfélék)

Úgyhogy én inkább nem tervezek előre, hanem megveszem ami épp olcsón az utamba kerül, és főzéskor kitalálom, mit használjak fel.

Én még régen a nagyimtól befőzni is megtanultam, így általában mindig van mihez nyúlni.

Csak az edényeket kell egyre nagyobbra cserélni, ahogy nő a három gyerek. :)))

2010. márc. 21. 11:05
Ja, és még én tudok ott is spórolni, hogy Anyósoméknál ha van tojás, akkor azt is kapunk, tejet 2 naponta hoznak, ha túrót ennénk, akkor tőle kérek, meg házi tejfölt is, bár azt csak arra használjuk, hogy a túróba keverjük vagy amikor túrós tésztát főzök. Amúgy a bolti tejfölt szoktuk enni. Ha csirkét tud vágni, akkor koppaszt nekünk, sertés húst tőlük kapunk. De azért szoktam venni is, mert mi nagyon húsosak vagyunk. A brassói ott kezdődik, hogy 1 kg hús és 2 kg krumpli.
2010. márc. 21. 11:02
Irigylem azokat, akik meg tudják előre tervezni az egész heti menüt otthonra. Nekünk van hogy a férjemmel este beszéljük meg, hogy mi legyen másnap a kaja. Reggel elviszem a középsőt az oviba, utána a nagyot a suliba, és onnan csak egy kanyar a Tesco. Megveszem amit kell, és aztán haza. A Tescoban van kínai kaja, és nálunk este 8 után minden nagy adag ételt fél áron adnak. Mi így szoktunk néha mást enni, tegnap este ott vacsiztunk. A Tescoban vettünk egy akciós Márka üdítőt, a férjem szereti a csípőset, szecsuáni csirkét kért köret nélkül, a 3 gyereknek meg magamnak vettem 2 nagy adag szezámmagos csirkét és egy adag vajas-fokhagymás krumplit. Jól belaktunk mind az 5-en, és 1400-at fizettem a kajáért. Ahhoz képest szerintem, hogy nem otthon főtt kaja volt, nem volt drága 5-ünknek.
25. szimba (válaszként erre: 6. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 21. 10:01
Én szoktam túrót fagyasztani, és semmi baja nem lett. :)
2010. márc. 20. 19:34
igen az ebéd előre tervezése szerrintem sokat számít...mi is gyszer egy hlten ngybevásárolunk és úgy, hogy felírom egy hétre hogy miket főzök...így nincs az hogy hét közben megyünk nagyáruházba és elcsábolunk:P
2010. márc. 20. 16:57

ma sikerült 275 ft/kg áron farhátat vennem mellcsonttal, nyakkal.

nyakat levettem + a mellcsontot ami eléggé husis és főztem belölle levest, a farhátat meg megsütöttem sütőben


nálunk a leves a nyerő, szeretjük is, ránk fér a fogyás is :) és olcsó(b)


ha olyat főzök én is rakok fagyasztóba, de már a fagyasztóból is inkább kifele veszek mint bele rakok :(

fél éve még havonta + nyáron feltöltöttem , most már nem nagyon tudok belerakni, annyit veszünk ami elfogy :(

22. judy47
2010. márc. 20. 16:11
Én eleve 2 napra fözök.Ma pl. pulykaszárnybol lesz leves,metélttel.A hust külön körettel ( burgonya tálalom.Leves nálunk külön étel,mert vagy a leves vagy a hus.A 2 már luxus nekünk.
21. sztolyka (válaszként erre: 19. - Toth0816)
2010. márc. 20. 13:00
Mi is egyedül boldogulunk,nincs nagyi.
20. sztolyka (válaszként erre: 10. - Hnora)
2010. márc. 20. 12:55
jó neked,hogy előre tervezed a kaját,én sosem tudom mit főzzek!
2010. márc. 20. 06:36

Fél éve dolgozik a párom külföldön,az elmaradt számlákat rendeztük,de nagyon nehéz igy is.

3-an vagyunk idehaza,én cukros vagyok keveset eszünk,mindig főzők,mert az a olcsobb,de van hogy 2 napig azt eszük,szalámikat keveset veszek,sajtot,tejet,tojást,sőt még a húst is termelőtöl.

Nekünk nincs nagyi,mi a saját lábunkon állunk,akinek van azt irigyelem:-)

Lavirozunk,mint mindenki.

Figyeltétek egyre több a tragédia és a bankrablás,a híradások ködösitenek,de szerintem mindenki tudja hogy az elkeseredés vezeti az embert idáig.

Jó lenne egy jobb világ!

18. bobe2
2010. márc. 20. 06:25
Tegnap az ujpesti piacon láttam "MAGYAR PARADICSOM" -ot menyibe kerül? 900 ft gyönyörü mondom még jo hogy lehet kapni csak azt nem értem ha rájuk rohad az nekik ugy jo? 200ft egy karalábé négyen vagyunk ,a leveshez 2 napra legalább 4 db kellene meg a zöldség hozzá és csak egy leves ,minden nagyon drága , ja nem a mi pénzünk kevés.
17. badonyimariaeva (válaszként erre: 15. - Cukifalat)
2010. márc. 19. 22:18
ilyen fórum is van már!
16. enifed
2010. márc. 19. 21:47
Újabban szombatonként egész hétre főzök és a fagyóba teszem! Férjem hó eleji fizetéséből kifizetjük a ház, meg a kocsi hitelt és élünk, az én hóvégimből meg a többi csekket!
2010. márc. 19. 21:36

sziasztok!


ez a téma engem is érdekel...


probáljátok ezt a forumot olvasgatni, sok joo ötlet van benne:

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink:

14. hnora (válaszként erre: 12. - Papp Szilvia)
2010. márc. 19. 21:27
Ja, igen, mi is mindent megeszünk, semmi se marad meg :) Eleve így tervezem a hetet (nagyjából lehet sejteni, miből mennyi marad). Nálunk a gyümölcs az, amiből eleget kell venni, mert mindig akkor kell(ene) a legjobban, amikor elfogyott...
13. Papp Szilvia (válaszként erre: 9. - Bea0824)
2010. márc. 19. 21:26

zökdséget sajna nem mindig éri meg:( nekünk nem vált be, több volt a locsolásból eredő víz számla (nincs fúrt kút) mintha a boltban vettem volna meg:(


viszont anyósomék adnak sok tojást mert van pipijük:) pár házra laknak:)

2010. márc. 19. 21:24
konyhapénz: nálunk a csekkek az elsők, azt befizetjük és ami marad azzal számolunk benzint (szerencsére kb 3hétre elég a 32literes tank) és utánna a kaja, amit az alapján kalkulálok hogy mennyi marad...a lényeg hogy legyen benne nasi is mert ha nem veszünk akkor tuti megkívánjuk és ha nincs otthon akkor a kisboltba megyünk ahol drágább ugyebár...általában többet főzök és hetente kétszer van úgy hogy másnap is azt esszük...
11. Papp Szilvia (válaszként erre: 7. - Becseiagi)
2010. márc. 19. 21:22

jó hír neked hogy csak a orvosi igazolást kell vinned +4000ft:D

most csináltatta férjem mert lejárt neki:) és ha évek maradnak ki akkor is ez a módja:)

10. hnora (válaszként erre: 6. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 19. 21:21
Egyetértek :) Én minden hétre előre megtervezem, mit főzök, és csak a hozzávalókat veszem meg. Zöldség-gyümölcs szigorúan a piacon, ahogy házi tejtermékek is. Húst keveset eszünk, ha veszek, akkor többféleképp készítem el, és lefagyasztom. Ha van valami primőr, ami megtetszik, azt betervezem a következő heti menübe (most pl 2 féle spenótos ételünk is lesz, a retek pedig a salátába megy).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook