Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könnyűszerkezetes faházak "pácolása"? fórum

Könnyűszerkezetes faházak "pácolása"? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 12. 12:49
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! 100nm-es a ház, kb. 5 éve épült, és 13,5 millió az ára, ezen gondolkodunk. de ez az 5 évente kezelés visszavetett a lelkesedésből.
2011. jún. 12. 12:29

Szia!


Mi könnyűszerkezetesben lakuk, mikor épült akkor lepácolták egy speciális folyadékkal ami védi a fát a bogaraktól és egyéb károsodásoktól. Ezt egyszer szokták csinálni. A váz van fából erre jött rá a gipszkarton és a szigetelés tehát a fa tartóelemek teljesen le vannak fedve, nem is lehetne lepácolni csak ha szétbontanák a falakat, nem szedik szét évente a házat. A lambéria és szarufák lógnak csak ki, azok le vannak lazúrozva, nem mondták, hogy bármi dolgunk is lenne vele.

Én nem hallottam semmiféle pácolásról amit utólag kellene csinálni, esetleg olyan rönkházak esetében ahol látszik a fa szerkezet és jobban ki van téve az időjárás és egyéb viszontagságoknak.

2011. jún. 12. 12:23

Mi is gondolkoztunk faház építésén. Elég macerás és drága dolog. Én úgy tudom, hogy 3-5 évente kell kezelni a fát. Nem pácolást mondtak, hanem gomba és kártevők elleni kezelést. Bár a színe miatt biztosan pácolni is kell. Bizony nem olcsó mulatság. Ki kell számolni mennyi anyagot kell megvenni(ez függ a ház méretétől is). Ha megnézed az árát, a mennyiséget tudod, akkor már ki is lehet számolni az árát. Persze ha mással végezteted a munkát, akkor azt is fizetni kell.

Mi ezért nem választjuk ezt a házat. De ha mégsem így van, akkor bocsi :) Tapasztalat nincs, csak érdeklődés és utánajárás volt.

3. Pettka (válaszként erre: 2. - Pettka)
2011. jún. 12. 12:22
Különböző lazúrok vannak,azt te választod,hogy milyen árút veszel.mekkora az alapterület?a párom ács mellett dolgozott,onnan tudja:-)
2. Pettka (válaszként erre: 1. - Jaffa87)
2011. jún. 12. 12:20
Szia!Gomba ellen egyszer (TetolF,VÍZZEL KEVERENDŐ ZSÁKOS ANYAG,PERMETEZŐVEL FELVIHETŐ),bogár ellen legalább 5 évente ajánlatos.De nem olyan költséges azért!!!!!!Szerintünk..
2011. jún. 12. 12:18
Szeretnék segítséget kérni könnyűszerkezetes faházakkal kapcsolatban. Úgy hallottam, mivel fából van bizonyos időközönként "pácolni" kell az egész házat és ez milliós, de több százezer forintos költséget jelent. Ez valóban így van? Ha igen, milyen időközönként és milyen árú egy ilyen kezelés? Ház vásárlás szempontjából fontos. Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook