Könnyűszerkezetes faházak "pácolása"? (beszélgetés)
Szia!
Mi könnyűszerkezetesben lakuk, mikor épült akkor lepácolták egy speciális folyadékkal ami védi a fát a bogaraktól és egyéb károsodásoktól. Ezt egyszer szokták csinálni. A váz van fából erre jött rá a gipszkarton és a szigetelés tehát a fa tartóelemek teljesen le vannak fedve, nem is lehetne lepácolni csak ha szétbontanák a falakat, nem szedik szét évente a házat. A lambéria és szarufák lógnak csak ki, azok le vannak lazúrozva, nem mondták, hogy bármi dolgunk is lenne vele.
Én nem hallottam semmiféle pácolásról amit utólag kellene csinálni, esetleg olyan rönkházak esetében ahol látszik a fa szerkezet és jobban ki van téve az időjárás és egyéb viszontagságoknak.
Mi is gondolkoztunk faház építésén. Elég macerás és drága dolog. Én úgy tudom, hogy 3-5 évente kell kezelni a fát. Nem pácolást mondtak, hanem gomba és kártevők elleni kezelést. Bár a színe miatt biztosan pácolni is kell. Bizony nem olcsó mulatság. Ki kell számolni mennyi anyagot kell megvenni(ez függ a ház méretétől is). Ha megnézed az árát, a mennyiséget tudod, akkor már ki is lehet számolni az árát. Persze ha mással végezteted a munkát, akkor azt is fizetni kell.
Mi ezért nem választjuk ezt a házat. De ha mégsem így van, akkor bocsi :) Tapasztalat nincs, csak érdeklődés és utánajárás volt.
További ajánlott fórumok:
- Van valakinek tapasztalata könnyűszerkezetes házzal kapcsolatban?
- Mit gondoltok a könnyűszerkezetű házakról? Miben különböznek a téglaépületektől?
- Melyik a jobb: könnyűszerkezetes ház, ami áll 3 hét alatt vagy a hagyományos?
- Amerikai könnyűszerkezetes építés - ki tud róla?
- Jelenleg (2013.július) mekkora könnyűszerkezetes (fa) ház építhető lakóingatlan céljából? Könnyűszerkezetes ház építése
- Fém-, könnyűszerkezetes ház tapasztalatok