Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könnyű, bevált, saját készítésű gasztro ajándék? fórum

Könnyű, bevált, saját készítésű gasztro ajándék? (beszélgetős fórum)


24. Borzolo (válaszként erre: 23. - Dina2)
2021. dec. 3. 20:50

Az eredeti receptet nem találom, de ilyesmi lehetett, csak mi gyömbér helyett ánizst tettünk bele 1-2 szemet. [link]

Kell neki kb 2 hét, sokkal több nem, mert a fahéjtól megkeseredik. Időnként nem árt összerázni.

23. Dina2 (válaszként erre: 18. - Borzolo)
2021. dec. 3. 17:39
A gyógypálinkába csak belerakod a felsoroltakat? Meddig kell álljon benne, hogy átvegye az ízeket?
22. Dina2
2021. dec. 3. 17:33

Kicsit off de a témába vág:

Gyógynövényes cukorkát készített már valaki? Mézből vagy olvasztott cukorbó, szárított gyógynövényekkel vagy teával.

2021. dec. 3. 14:52

Mutatok még egyet am it nagyon-nagyon szeretünk:

[link]

Tekerj a lap aljáig, megéri! Egyszerű, gyors, egészséges, finom!

20. 55Judit (válaszként erre: 14. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 14:26

Szívesen. Ha egyet csinálsz, utána jönnek a saját ötletek, raksz bele, változtatsz ezt-azt, meglátod milyen jó buli! :)


Ha ragad a kreáció, hempergesd meg kókuszreszelékbe, esetleg kicsit daráld meg hogy apróbb szemű legyen. Vagy ha van kókuszliszted, manduliszted, szőlőmaglizted, abba is forgathatod.

19. Borzolo (válaszként erre: 18. - Borzolo)
2021. dec. 3. 13:02

FaHéj akart lenni.

A mézes dió is finom, gyorsan megvan.

18. Borzolo (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 12:58

Én az elmúlt években ezeket próbáltam:

Gyógypálinka: pálinka +fajéj, csillagánizs, szegfűszeg, narancshéj

Vaníliakivonat: vodka+vaniliarúd

Fokhagymás és kakukkfüves oliva olaj

Karamellszósz: még idén ősszel is finom volt, pedig csak a kamrában állt

Instant süti: üvegbe a száraz hozzávalók rétegezve, mellékelve a recept és a hiányzó hozzávalók listája

Pácolt mozzarella: mini mozzarellagolyók olajban, fűszerekkel - mondjuk ez hűtőben állt.

Házi bonbon, mézeskalács

17. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2021. dec. 3. 12:17
Felnőtteknek lenne. Ezeket már adtam, sokszor csinálok valamit saját kezűleg, szóval nehéz újat kitalálni. Meg most már az idő is egyre kevesebb. 😓
16. BeauIieu (válaszként erre: 3. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 12:15

Én régen csináltam, és ugyanúgy elállt, mint minden más lekvár.

De már 1000 éve csináltam, receptet sajnos nem tudok adni.

15. babyapocakban (válaszként erre: 11. - Elbb)
2021. dec. 3. 12:14
Már szemeztem vele, köszi. Csak erre nyáron kellett volna rákészülni, amikor sok friss gyümölcs volt még megfizethető áron.
14. babyapocakban (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2021. dec. 3. 12:12
Ez kimondottan király ötlet! Köszönöm.
2021. dec. 3. 11:56

Készíts energiaseletet, és csomagold kreatív an. Én gyakran készítek, de nem adom senkinek, csak kínálom itthon, de nagyon tetszik mindenkinek.

Ötleteljél innen:

[link]

2021. dec. 3. 11:48
Kis befőttesüvegben, bébiételes üvegben méz, benne mogyoró, dió, stb.
11. elbb
2021. dec. 3. 11:47

De lehet gyümölcsteát is csinálni, ha van aszalód akkor egyszerűbb, ha nincs akkor ugye a sütőben kell alacsony hőfokon szárítani a gyümiket.

Pár éve mi kaptunk sült teát, hmmm, az milyen finom volt, egy évig csak néztük az üvegben ( szóval eláll) utána felbontottuk és kétszerre használtuk fel, a kettő között pár hétig hűtőben nem lett baja. Elkértem a receptet is, de még nem csináltam meg.

Sok-sok vegyes gyümi kell hozzá tisztítva-kockázva (legalább 2 kg) és egy kg cukor, fahéj, szegfűszeg, citromlé. A gyümiket összeforgatod a cukorral, fűszerekkel és citromlével, kiteríted a tepsiben és másfél órát sütöd 170 fokon. Párszor kavarj rajta. utána kisebb üvegebe szeded még melegen. Lezárod, a többit a vákuum megoldja. Forró vízzel felöntve nagyon finom, de lehet joghurtba is tenni. Mi sima fekete teával öntöttük fel, a legfinomabb gyümölcstea lett belőle :)

10. elbb (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 11:39

Kandírozott citrushéj. Narancs és citromból.


Kell hozzá kezeletlen héjú citrus, aminek a héját úgy kell levágni, hogy minél kevesebb fehér rész legyen rajta. Csinálni kell egy szirupot, ugyanannyi gramm cukor ahány gramm víz, ezt sűrűre beforralod ( de ne szilárdra) és beleteszed a citrusokat. Főzöd két -három percig, majd kiszeded és megszárítod egy sütőpapíron. Amikor már szikkadt, megint felforralod a szirupot, majd megint beleforgatod a héjat. Ezt még egyszer megismétled. A 2.-3. forró merítés már nem főzés, inkább csak a forró sziruppal átforgatod mindenhol. Amikor az utolsó merítés is megvolt, akkor kiteríted sütőpapírra és hagyod szikkadni. Még ragacsos felülettel finomszemcséjű kristálycukorba megforgatod és teljesen leszárítod. Kb 24 óra kell neki hogy megszáradjon. Utána üvegbe mehet és nyamnyam :)

2021. dec. 3. 11:22
Most bogarásztam még,,én is készítek,tejkaramella.
8. libikóka (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 11:07
Nem tudom kinek adod, felnőtteknek,házi tojàs/csoki likőr ha szeretik,narancslekvár,biztos eláll,mézespuszedli előre lehet eláll tavaly levendulás az kaptam de ez is lehet több ízben.
7. babyapocakban (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2021. dec. 3. 10:03
Ez az, amitől én is félek, mert ajándékként adnám. Romlottat meg nem szeretnék. Viszont nem tudok mindig csinálni frisset minden ajándékozás előtt.
2021. dec. 3. 09:39

Ahogyan itt írja, úgy készítem el, csak mióta a répa ára nem igazán nyugdíjbarát, álltam át a sütőtök-alma. És nem narancs, hanem citromlé.

De minden mást ugyanígy, ahogyan itt írja:


[link]

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 09:35

Én sütőtök+alma lekvárt akarok főzni, már bevásároltam hozzá.


A net-en található "narancsos sárgarépa lekvár" mintájára készítem sütőtökből és savanyú almából. Egy kis citromlével, és persze ízlés szerinti cukorral.

Egy női alkar méretű sonkatök+2 db. savanykás almából 2 db. kis üveg lekvár. Hűtőben a téli hónapokra elég volt. Talán 2-3 hónap alatt fogyott el nálam az elmúlt években.

4. bozsu55 (válaszként erre: 2. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 09:32

15 féle lilahagymalekvárt dob fel elsőre a Google.


Én csináltam,gyors elkészítésűt,és hosszan főzős verziót.Nekem nem állt el hónapokig.

Hőtőbe1-2 hét.

2021. dec. 3. 08:40
A lilahagyma lekvár tetszett meg idén nagyon, de sehol sem találom, hogy meddig áll el? Valaki csinált már üvegben?
2021. dec. 3. 08:34
Mármint recept, leírás van valakinek?
2021. dec. 3. 08:33
Van valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook