Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Könnycsatorna elzáródás fórum

Könnycsatorna elzáródás (beszélgetős fórum)


9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Nyusszmusz)
2014. ápr. 5. 19:51
Az én fiam szeme soha nem váladékozott. Tulajdonképpen én észre sem vettem, csak az orvos, hogy el van tömődve a könnycsatornája.
2014. ápr. 5. 19:36
Az én kisfiamnak is állandóan váladékozott a szeme születésétől kezdve. 5 napos korára ki sem tudta nyitni az egyiket. Folyamatos Tobrex kúrán volt 3 hónapos koráig. Akkor mondták a Semmelweis gyerekszemészetén, hogy a könnycsatorna szűk. 10 hónapos koráig masszázs, ha szükséges, akkor szemcsepp. Szerencsére már alig váladékozik, de szinte mindig könnyezik. Valakinek van tapasztalata, hogy ilyen esetben is kell e majd mosni? (Nekünk nem javasolták, hogy 10 hónapos kora előtt mosassuk/tágíttassuk.)
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2014. márc. 26. 19:31
Az én fiamnak is volt, legalább 3-4 alkalommal kellett nekünk is visszamennünk, mire végre rendbejött.
2014. márc. 26. 09:48

Koszi a valaszokat!


Mint mar mondtam tegnap megvolt az elso atmosas, vagy inkabb tagitasnak nevezte a doki, nem mondta hogy masszirozni kell, de ki fogom probalni az orrszivast is mert az orra is mintha allndoan tele lenne ugy szokott szortyogni.

2014. márc. 26. 09:32
Masszírozni is kell rendszeresen a tágítás után..megmutatták hogyan kell?
2014. márc. 26. 09:04

Szia, az én lányom nemsokára 21, de mintha ma lett volna. Mi is jártunk kb. 3-4 alkalommal. Mi rendelőbe mentünk, pár perc, amíg átmossák. (Én nem néztem, általában a párom vitte be), de az utolsó alkalommal nekem kellett menni. Egy vékony tűvel, állítólag valamiféle cukros oldattal átmossák az alsó szemredőn azt a pici pöttyöt (az a könnycsatorna bejárata (vagy kijárata nem tudom.)Lefogják a kicsit, tehát bömbölni fog, erre készülj fel.

Egyébként ezután soha többet nem volt ezzel problémánk, úgyhogy ne izgulj.

2014. márc. 26. 09:01

Szia! sajnos ez elég gyakran előfordul a babáknál. tudnám javasolni az orrszívó mindennapos használatát. És még mielőtt érdekes dolgokat feltételeznél rólam, hogy esetleg nem vagyok normális, mert a gyereknek nem az orrával van baja, hanem a szemével...

A könnycsatorna belleágazik az orrba..evidens...ha sírunk az orrunk is folyik...akkor szokott beszűkülni a baba könnycsatornája, ha besűrűsödik benne a váladék, mert az nem tud lefolyni az orron keresztül.

2014. márc. 26. 09:00
Nálunk is volt ilyen, többször átmosták, kórházban, 1 éves korára tökéletesen rendbe jött...
2014. márc. 26. 08:42
3 honapos babamnak szuk a konnyvsatornaja es allandoan valadekozik. Tegnap voltunk szemorvosnal es tagitott rajta de amint hallottam lehet nem fog elmulni es tobbszor meg kell ismetelni. Vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook