Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kompetencia mérés fórum

Kompetencia mérés (beszélgetős fórum)


1 2
36. Pan Dóra (válaszként erre: 31. - Agrarmernok)
2012. jún. 3. 15:32

Azt a kollégát le kéne lőni... így akkor sem alázhat meg egy gyereket, ha igaza lenne, de nincs igaza...

A kompetenciamérő feladatlapoknál a 100% jóval magasabb, mint egy tantárgyi dolgozat 100%-a. Azért, mert ezzel a gyerekek felső képességhatárát is be akarják mérni, magyarul: a kiemelkedőket, esetleg zseniket. Ebből következően a 22% egy sni gyereknél már elfogadható teljesítménynek számít. Én a tanár viselkedését semmiképp sem hagynám szó nélkül. Inkább vinném máshova a gyerekeim, de nem engedném, hogy az amúgy szorgalmas, igyekvő, de szerényebb képességű gyerekem sárba tapossa egy dilettáns...

35. tücsimücsi (válaszként erre: 29. - Agrarmernok)
2012. jún. 2. 20:22

Úristen! Az ilyen tanároktól elvenném a diplomát. Hogy mehet az olyan ember tanárnak aki nem szereti a gyerekeket? Csak alázni szereti őket?


Én nem is vagyok kíváncsi erre a kompetenciamérésre.

2012. jún. 2. 18:40
Mikkel nem "gyilkolják" a gyerekeket. Mi szülők, tisztelet a kivételnek, meg azt sem tudjuk mi micsoda, csak találgatunk. Egyébként elsőben nincs ilyen? Nekem úgy rémlik, mintha nálunk lett volna!!!
33. agrarmernok (válaszként erre: 31. - Agrarmernok)
2012. jún. 2. 18:26
Ja! Szülői kérdőívet nem töltöttem ki, csak a gyerek töltött ki kérdőívet az iskolában a mérés napján.
32. 325b42d966 (válaszként erre: 29. - Agrarmernok)
2012. jún. 2. 18:25
Én biztosan tennék valamit a helyedben bár tudom hogy nehéz hiszen a gyerekednek még sokszor be kell mennie az iskolába,de annyit mindenképpen hogy beszélnék a tanárral,és ha nem vezet eredményre akkor az igazgatóval is.
31. agrarmernok (válaszként erre: 30. - Pan Dóra)
2012. jún. 2. 18:25
A kompetenciás ügyről nem beszéltem még senkivel, nem tudom mivel teszek jót, hiszen neki már csak 2 hét van vissza ebben az iskolában, de amásik két gyereknek még sok... A követelményrendszerekkel kapcsolatosan folyamatosan csatázunk, mindig csak ígéretet kapok. A magyaros és a németes valóban rendes, németből felel, magyarban nem osztályozzák a helyesírását,és elég gyakran felel. De a többieknél mindig az a válasz, hogy 28-as osztálynál nem lehet külön kezelni őket, mert 4-en is vannak hasonló gondú gyerekek. Az emelt norvatívában arra gondolsz, hogy az osztálylétszámban kettőnek számít a gyerek? Mert azt úgy számolják. szerintem őt s engem is az sért a legjobban, ahogy a többi gyerek előtt, megalázó módon elmondta, hogy 22 % tizenpárfeladot tudot jól megoldani és "messze-messze az utolsó vagy Eszter, mindenki megelőzött, még a másik csoportból is...ez azt hiszem jelent valamit" szerintem ezt nem lehetne a kompetenciával kapcsolatban.
30. Pan Dóra (válaszként erre: 29. - Agrarmernok)
2012. jún. 2. 15:50

A kompetenciaméréshez tartozik egy szülők által és egy, az iskola által kiküldött kérdőív. Így az sni tanulók más értékelés alá esnek - a hivatalos értékelési formában.


Amit a tanár művelt, jogszerűtlen, ha ez kiderül, az iskola is megütheti a bokáját. Feltételezem, hogy a gyermeked után emelt normatívát kapnak, ez viszont kötelezi őket a szabályok betartására. Az igazgatóval beszéltél már?

29. agrarmernok (válaszként erre: 24. - Tücsimücsi)
2012. jún. 2. 15:24
Nálam a legnagyobb gyerek (8.o.) súlyos fokú tanulási problémával küzd, erről papírral (eszközhasználat, csökkentett követelményrendszer, szóbeli számonkérés) rendelkezik. Az átlaga 3,5 felett van, nem áll bukásra semmiből, napi szinten tanulok vele. A logikája a nullával egyenlő, ezért a kompetenciából sem sokat tud kihozni. A matek tanár=osztályfőnök szülőin kertelés nélkül megmondta, hogy ez alapján adja az év végi jegyet, akié nagyon rossz lesz meghúzza, aki jól írja meg, de kétesre áll, azt felfelé kerekíti. Egyébként mi is kaptunk papírt arról, hol és mikor lesz eredmény, de az csak a hivatalos történet. A kompetenciamérés utáni napon kiértékelte az eredményeket, mindenkiét elmondta órán a többiek előtt, hogy hány % és hány feladatot oldott meg jól...Előre szóltam a gyereknek vegye fel az egészet a telefonjára. Meg is tette 43 perc "gyönyör" ami elhangzik. Az én gyerekemé lett a legrosszabb 22 % a matek része. Többet nem akar iskolába menni, tegnap azt mondta inkább lenne önygilkos, mint még egyszer meghallgassa ezt a tanártól...A felvételből kb. 5-8 perc róla és a nyilvános gyalázásáról szól. Gondolkodtam rajt, hogy nem megy aznap suliba, de etikátlannak tartottam, ezért megítra. Már bánom, mert az az etikátlan amit műveltek vele. Megjegyzem matekból papírforma szerint csökkentett követelményrendszer szerint kellene értékelni és számológépet használhat. Egyszer sem írt dolgozatot csökkentett követelménnyel és ugyanazokkal a ponthatárokkal értékelték neki, mint a többieknek,de amikor 4-est írt többször is előfordult, hogy nem írta be neki, mondván, hogy géppel számolt. Még nem találtam ki mit kezdek a felvétellel, mert papírforma szerint nem javíthatnák ki és ugye a kódrendszer is a személyiségi jogok védelme miatt van. A felvételben a gyerekek ráébresztik a tanárt, hogy az A és B csoportban nem ugyannabban a sorrendben voltak a feladatok, ezért elhangzik, hogy majd óra után újra megnézi a dolgozatokat,mert lehet, hogy nem jól számolt. "De megnézem őket,bár azokat már becsomagoltuk", az is elhangzik, hogy nem tudja elolvasni a saját írását?! szívem szerint a felvétel már az RTL-es barátunknál lenne, csakhogy a másik két gyerekem is ide fog járni, és ha megteszem biztosan szivatni fogják őket. Kár lenne, mert a középső (2.o) kitűnő tanuló. egyenlőre megkérdezem a Oktatási Hivatalban dolgozó szomszédasszonyom mit lenne érdemes tenni. Na most mi a véleményetek?
28. tücsimücsi (válaszként erre: 27. - Nika35)
2012. máj. 31. 17:43
Majd várd ki hogy fog sikerülni. Ha nagyon rosszul, nem írja be, mert azzal saját magát minősítené. Főleg hogy az év végi jegyek is romlanának emiatt.
27. Nika35
2012. máj. 31. 14:38

Sziasztok!A fiam is tegnap írta meg 6-osztályos.Nálunk a matematika tanárnő kerek -perec megmondta,hogy pontozza a feladatokat és amilyen jegyet ad rá az lesz az év végi felmérő jegy!!!!!!!

Felháborítónak tartom az egészet!!!!

26. b99048cdfc (válaszként erre: 24. - Tücsimücsi)
2012. máj. 31. 11:25
Jól van nálatok biztosan úgy van:)) Attól még máshol sajnos jegyet kapnak rá:)) Ez van. És nem azért mondom hogy kötekedjek hidd el:(
25. Pan Dóra (válaszként erre: 24. - Tücsimücsi)
2012. máj. 30. 19:23
A 22-es hsz-emben leírtam. Nem viszik el aznap a feladatlapokat, csak 1-2 nap múlva, tehát a tanárnak elvileg van ideje értékelni. De mi alapján is?! Merthogy azért olyan sok a feladat, hogy be tudják mérni a kiemelkedő képességeket is.
24. tücsimücsi (válaszként erre: 21. - B99048cdfc)
2012. máj. 30. 19:17
Ma kaptunk egy kis papírt, jövő év febr. végén lesz kijavítva , van egy azonosító ami alapján a neten meg lehet nézni az eredményt. Hogy számítana be az év végi jegybe..?? Erről ennyit.
2012. máj. 30. 15:42
A lányomék is ma írtak.Nem kapnak rá jegyet és nem is számít bele semmibe mivel majd jövőre javítják ki és állítólag majd az eredmény fent lesz neten de mi még eddig sosem tudtuk megnézni.Ez csak egy statisztika.
2012. máj. 30. 14:53

A tanár a megoldókulcs segítségével pontozhatja a feladatlapokat. Az igényes tanár ezt meg is teszi, és táblázatot vezet az évfolyamokról, hogy aztán az évek folyamán lássa, mennyit fejlődik 1-1 gyerek (önmagához képest!!!), és tapasztalatokat gyűjtsön, hogy hol van még teendője, fejlesztenivalója.


Ez irtó nagy munka, mert rövid idő áll a rendelkezésére. De osztályozni több, mint tisztességtelen. Mert mint korábban írtam, képességet nem lehet osztályozni :(((

21. b99048cdfc (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2012. máj. 30. 14:17
Sajnos van ahol jegyet kapnak rá:(( Tuti helyről tudom. Nekünk ünneplő kellett.Fehér ing,sötét alj.
2012. máj. 30. 11:29
Fiam, 10.-es, ők is ma írtak. Nekik megmondták, hogy sehova nem számít bele, ez egy KOMPETENCIA-MÉRÉS....
19. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - B99048cdfc)
2012. máj. 30. 11:26
Nem számít bele az év végi jegybe!! És a lányoméknak nem kellett ünneplőbe menni.
2012. máj. 25. 17:48
MI 7.-sek vagyunk és próbát írunk az idén nem országosat. Megérdeklődtem közben a tanároktól:))
17. Pan Dóra (válaszként erre: 16. - Életkezdés)
2012. máj. 25. 15:42
Látod, ezért vagyok én szomorú :( Eszközként használják a gyereket, próbálják menteni a bőrüket, meg lerázni a felelősséget...
2012. máj. 25. 15:39
igen tudom hogy jövőre irnak...nálunk szándékosan stresszelték a gyerekeket hogy "komolyan vegyék":((kompetenciamérés előtti nap elmentünk fagyizni ott összefutottunk a másik évfolyam tanárnénijével ő nyugtatta hogy ugyan már nem lesz jelentősége nem fog megbukni és nem is osztályozzák azt csak nekem mondta hogy a mi sulink nincs is a kiválasztottak között....
15. Pan Dóra (válaszként erre: 14. - Életkezdés)
2012. máj. 25. 15:06

Ha tavaly írt, akkor az idén nem fog, mert a páros osztályokat mérik (4-6-8.). A stresszt pedig a tanárnak kellene oldania.


Egyébként ennek az egésznek csak akkor lenne értelme, ha 2 évenként a gyerek önmagához viszonyított teljesítményét hasonlítanák össze, de nem azt teszik, hanem véletlenszerűen kiválasztott iskolák véletlenszerűen kiválasztott gyerekeinek teljesítményeit hasonlítják egymáshoz.

Ebből következően fals eredményeket kapnak. Én már több illetékesnek tartott helyen reklamáltam emiatt, de a fülük botját se mozgatták.

14. Életkezdés (válaszként erre: 8. - Pan Dóra)
2012. máj. 25. 14:58
így igaz....viszont nálunk is elsütik a gyerekeknek és nagyon izgultak emiatt negyedikben...a mostani tanárok másabbak ,de tavaly iszonyat stresszel ment megirni:((
13. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - B99048cdfc)
2012. máj. 25. 14:55

Nem értetted félre, sok iskolában csinálják :((( Én akkor is azt mondom: ALJASSÁG! Sehol nincs leírva, hogy ezt lehet, és képességet nem lehet osztályozni!!!


Én egyszer végigcsináltam időre a magyar feladatsort. Úgy kifáradtam, hogy elmondani sem tudom... és akkor a gyereknek még ott van mellette ugyannyi idővel a matek.

12. Pan Dóra (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2012. máj. 25. 14:50

Az osztályozás a GYEREK ZSAROLÁSA! Sokan ugyanis a mennyiség láttán neki sem kezdenek a feladatoknak, és ha esetleg az ő munkájukat kérik be, rontják az iskola megítélését.

Osztályozás helyett célravezetőbb a gyerek felkészítése és meggyőzése: azokat kellene elmondani nekik is, amit az előzőekben leírtam.

11. b99048cdfc (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2012. máj. 25. 14:50
Az én gyerekeim ezek kompetencia alapú oktatásban részesülnek,viszont azt hallottam hogy ezek a gyerekek nem állják meg a helyüket a későbbiekben az iskolában. Továbbtanuláskor. Én nem tudom mindkettő gyerekem jól tanul. A kicsike most elsős és kitűnő lesz. Igaz lassabban haladnak,de írnak olvasnak év végére,mégha nem is minden betűt vesznek. A nagyobbik most hetedikes,és ha nem is kitűnő már,de nagyon tehetséges. Drámatagozatra készül. Most lett Bodó Sándor díjas. Én csak jót tudok erről az oktatásról mondani. Lehet akkor én félreértettem ezt az év végi jegybe való beszámítást. De mégis olyan komolyan veszik a tanárok.
10. Pan Dóra (válaszként erre: 9. - B99048cdfc)
2012. máj. 25. 14:45
Ez rendkívül tisztességtelen! Nekem elhiheted, 30 éve vagyok magyartanár.
9. b99048cdfc (válaszként erre: 8. - Pan Dóra)
2012. máj. 25. 14:43
Minket így tájékoztattak,hogy rendes jegyre megy:)
8. Pan Dóra (válaszként erre: 3. - B99048cdfc)
2012. máj. 25. 14:41

Nem "általános tudást" mér, és TILOS beszámítani az év végi jegybe!!!


Kompetenciamérés magyarból és matematikából van, és nem a tárgyi tudást mérik, hanem a képességeket! Vagyis: szövegértést, szövegalkotást, logikát. Semmi köze a tanított anyaghoz.


Hatalmas mennyiségű feladatot kell megoldaniuk a gyerekeknek, sokat már az elején sokkol, lebénít a mennyiség. De nem azért van olyan sok feladat, mert mindenkinek mindent meg kell oldania, hanem azért, hogy be tudják mérni az esetleges zseniket is.


Osztályozni pedig azért tilos, mert ha jegyben fejezik ki az eredményt, akkor a tanárok inkább saját magukat minősítik... az osztályozás helyett inkább elgondolkodhatnának azon, hogy milyen hiányosságokat kell még pótolniuk.

2012. máj. 25. 13:01

[link]



e szerint 4-6-8. osztályban van és vannak konkrét előző évekbeli feladatsorok

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook