Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatokat gyűjtök a kompetencia alapú oktatásról. fórum

Tapasztalatokat gyűjtök a kompetencia alapú oktatásról. (tudásbázis kérdés)


18. mohonc
2009. nov. 14. 06:41

Azt jelenti, hogy akik gyereket, iskolát, valóságot csak papíron látnak, de úgy érzik, hogy nagyon okosok, kitalálták, hogy mit-hogyan kell csinálni, majd a pedagógust kötelezték erre.

Az, hogy a való világban nem minden olyan rózsaszín, mint az ő elméjükben, az már csak aprócska probléma.

2009. nov. 14. 04:22

Mit takar pontosan ez az oktatási forma? Hogyan működik? Miben tér el az általánostól?

Köszönöm

2009. nov. 13. 17:05

Tudtommal elmondták, hogy nem azonnal lesz érzékelhető a pozitív változás.

A gyerek 2. osztályos, általánosban. Matematika amit így tanulnak egyelőre. Eddig szavunk nem lehet, sőt.

15. asszonyka (válaszként erre: 14. - Marikati)
2009. nov. 13. 16:08
Nalunk a kozepsocsoportban kezdtek el.Kolleganoim is panaszkodnak mert rengeteg a papirmunka es a beszerzendo eszkoz de a beigert penzbol meg semmit nem kapott a csoport, igy nagyjabol sajat es alapitvanyi penzekbol vasarolnak, illetve a szuloktol igyekeznek kerni eszkozoket.Vannak olyan hetek amikor nemtudjak betartani a munkaidot mert szinte egesz nap bentvannak mindketten.Hogy a gyerekek mennyit fejlodnek ezektol a "foglalkozasoktol" az majd kesobb derul ki.
14. marikati (válaszként erre: 13. - Asszonyka)
2009. nov. 12. 19:21
Szerintem az óvodait a gerkőcök nem fogják érzékelni,csak mi.Megszeporodik a papírmunka,nem győzünk továbbképzésekre járni,Nálunk a városban 1-2 csoportban most indították be,Jövőre én is sorrakerülök,mert nagycsoportos leszek.
2009. nov. 12. 18:04
eddig az iskolairol irtatok van valakinek az ovodairol ismerete vagy tapasztalata?Nagyon erdekelne! Az iskolaival kapcsolatban sajnos en is csak rossz tapasztalatokat hallottam, maguktol az erdekeltektol a tanitonoktol.Szinte meg semmit nemtudnak az egeszrol de szeptember ota kompetencia alapu oktatas folyik az iskolaban.Sajnalom a volt nagycsoportosaimat mert ok a "probababak".
2009. nov. 10. 20:25
Sajnos egyre tőbb tapasztalatom van.Nem mondanám,hogy pozitív irányú.A matematika egy rémálom!!!!!!ha elveszíti a gyerekem a fonalat,képtelen továbblépni.Nincs.vagy minimális a magyarázat a tanár részéről az órán.Nem tudom mi lesz a vége!5-ös matekkal ment a gimibe,most bukásra áll!!!!!!Köszi kompetencia alapú oktatás!
2009. szept. 12. 20:04
Sajnos mi is beleestünk ebbe a bizonytalan kimenetelű oktatási irányzatba.Az a problémám az egésszel,hogy gimi első osztályában.Amikor beíratkozott a gyerekem,egy hang sem volt erről.Csütörtökön volt az első szülői és itt szembesültem a dologgal.Nagyon kiakadtam.Hogy jutnak el az érettségiig,vagy egyáltalán milyen eredménnyel sikerül leérettségizni.Most járnak a tanárok továbbképzésre.Még ők sem látják át az egészet.
2009. aug. 25. 20:46

...Hát,akkor a szerencsétlen gyerekek mit gondoljanak.

Valószínű igazad van,s kellett egy-két + állás...

2009. aug. 25. 20:38
Én tanárként nem értem mit is akarnak,de tényleg....
8. Noniusz (válaszként erre: 5. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 20:36

Nem is lehet érteni.

A fiamat és oszt,társait 7.-8.-ban szenvedtették ezzel az őrülettel.

Még a tanárai is idiótaságnak tartották.

2009. aug. 25. 20:33
Hozzácsaptak plusz egy fél órát hetente a szakalapú oktatáshoz amit más tanárnál kell elkönyvelni mint aki egyébbiránt tanítja a tárgyat.
2009. aug. 25. 20:31
Életemben nem hallottam még róla!
2009. aug. 25. 20:26

Én pedig annyit ,/érzek/hogy valakinek kellettegy plusz állás a minisztériumban:(

Más óralebontási rendszer,más könyvelés,és beakasztás a tanároknak.

Aki eddig tanár volt/és kompetens/az maradt az,aki nem az nem lett ezáltal azzá.

Nem értem mi a lényege ,egy év elteltével sem.

4. petiandi (válaszként erre: 3. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 20:23
olyanra gondolok, hogy a tanulási módszerek miben mások, illetve hogy a gyerek tudásán vagy az anyaggal való haladásán észre lehet e venni különbséget ha korábban hagyományos modon tanult. semmi részleteset nem tudok erről a módszerről csak annyit, hogy a megtapasztalásra épül.
2009. aug. 25. 20:19
Milyen tapasztalatokat?
2009. aug. 25. 20:18
az idei tanévtől bevezetik a kompetencia alapú oktatást a helyi iskolában. van valakinek tapasztalata, hogy ez a gyakorlatban, egy másodikos gyerek szempontjából mit jelent?
2009. aug. 25. 20:17
Tapasztalatokat gyűjtök a kompetencia alapú oktatásról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook