Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kitapintható a méhszájseb? fórum

Kitapintható a méhszájseb? (tudásbázis kérdés)


13. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 22:33

A méhnyakrákos megbetegedések 90+%-át a HPV okozza.


Volt méhszájsebem, aztán a Covid alatt elhanyagoltam a nőgyógyászhoz járást - amikor megint mentem, készültem a lecseszésre és a rossz hírekre, de a méhszájsebemnek se híre, se hamva. Azóta sem.


Szóval no para, csak járj szűrésre. Kérj HPV szűrést is legközelebb.

12. bozsu55 (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2023. máj. 19. 17:13
Egészségére!
2023. máj. 19. 15:34

Miért gondolja itt a többség, hogy az önvizsgálatot végző mosatlan kézzel percenként nyúlkálgat fel? Az önvizsgálat igenis hasznos, alapos kézmosás után persze. Ha valakit a férje "dolgoz meg", az sem éppen higiénikus. Nem hiszem, hogy minden szex előtt lefertőtleníti a péniszét. De a hüvely természetes flórája éppen ezért savas kémhatású, hogy a baktériumokat elpusztítsa.

Időnként én is ellenőrzöm magam, általában egy-két alkalommal havonta (tehát nem félpercenként), de én a természetes fogamzásgátlás és termékenységtudat módszer használata miatt teszek így. Mielőtt bármit csinálnék, nagyon alaposan kezet mosok és a körmömet is megtisztítom.


Amúgy én is tapasztaltam kis dudort a méjszájamnál, de én arra gondoltam, hogy esetleg a szüléskor keletkezett egy heg vagy polip. A nőgyógyászom a legutóbbi vizsgálatkor nem mondott semmit. A rákszűrés eredménye is jó lett.

10. Alnisa
2023. máj. 19. 14:26
Nővéremnek volt méhszájsebe, rossz citológiával társulva. Neki a helyi kórházban a doki ki akarta venni a méhét... De akkor még nem szűlt a nővérem és keresett más megoldást. Elment Győrben egy dokihoz magánban, aki kb 3 perc alatt leszedte neki lézerrel. Azóta sem tért vissza és mindig P1 a rákszűrése!
9. Alnisa (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2023. máj. 19. 14:24
Miért ne vizsgálhatná meg? Oda nyúlkál ahová szeretne. Nem értem sok nőben ezt a prűd hozzáállást.
8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 14:18
És 10 éve rendszeresen nyúlkálsz,vizsgálod magad?
2023. máj. 19. 14:01

Évekig volt méhszáj sebem. A szűrés elengedhetetlen,vigyázni kell. Az utóbbi 6 évben teljesen eltűnt, az eredményeim jók lettek. A tampont iktattam ki az életemből.

Soha nem jutott eszembe vizsgálni magam, fogalmam sincs, tapintható e.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 10:01

Nem tudom, nem tapogattam sosem a méhszájamat.

Ha gyakran tapogatod, bármilyen cart bevihetsz és tényleg fertőződhetsz, ami aztán sebet is okozhat, ami nem egyenesen arányos a rákkal is.

Furcsa számomra az orvos reakciója is, normális orvos nem mond ilyet, szerintem a félelemkeltés volt a célja, amivel többször visszatud hívni, több pénzt tud a zsebedből kiszedni.

2023. máj. 19. 08:35
Dehogy jelent rögtön rákot. Nekem 19 évesen volt. Ecsetelés nem segített. Fogyasztással elmúlt. Egyik barátnőmnek is volt. Neki sem tért vissza többet. Ja és tb alapon is kéne látni. Nekem sima tb-s nőgyógyász vette észre és kezelte, tb alapon. Hogy lehet-e kézzel érezni nem tudom. Nem szoktam felnyúlkálni. Még a támpont sem bírom elviselni.
4. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 08:24
Az orvos hogyan vizsgált meg, kézzel v. be is nézett a lukba. Mert akkor egyértelmű. Szerintem csak kukucskálással lehet megálapítani.
2023. máj. 19. 08:10
Hogy kitapinthatod-e, azt nem tudom.
2. dabefe1cf0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 08:09
Ne ijedj meg, a méhszájseb kezelhető, de azért ne hanyagold.
2023. máj. 19. 07:29

Sziasztok, mar 10 eve tapasztalok a mehszajon mintha egy kis holyagocskat/pattanast, de soha senki nemszolt rola.



Tegnap voltam citologian, magan orvoshoz eloszor, es azt kerdezte, h a seb miatt akarom ezt a fizetett kivizsgalast? En csak neztem, de a sokktol elfelejtettem megkerdezni, h arra a kis mini dudorra gondol e, vagy masra. 🤦🏻‍♀️ Es elegge aggaszt, mert ugye rokton a mehnyakrak jon ki, ha sebrol olvasok.



Koszonom szepen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook