Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mivel jár a méhszájseb fagyasztása? fórum

Mivel jár a méhszájseb fagyasztása? (tudásbázis kérdés)

1 2
2016. jún. 7. 13:07

Sziasztok!

Nemrég magas rizikójú hpv-t diagnosztizáltak nálam (16,51),majd egy hétre rá fagyasztották a méhnyakam.

A kérdésem az lenne,fagyasztás után 10 nappal mehetek-e szaunázni,wellnesezni?

2014. jan. 22. 22:38
Sziasztok! Ma voltam méhszájseb fagyasztáson. Én az alacsony tűrésküszöbű nők közé tartozom, ezzel együtt mindenkit megnyugtathatok; nem vészes. A doki a múltkori rákszűrésen említette, hogy van egy 5 Ft-os méretű méhszájsebem, amit fagyasztással lehet eltávolítani. Ma, amikor visszamentem megkérdeztem esetleg gyógyszerrel vagy kúppal lehetne-e ezt kezelni. Azt mondta nem, csak fagyasztással. A beavatkozást egy ultrahangos vizsgálat előzte meg, amivel azt ellenőrízte, hogy elvégezhető-e a fagyasztás vagy valami miatt kell-e várni vele. Nem volt gond. Az ultrahang után rögtön neki is látott. Maga a fagyasztás nem fájt, nekem enyhe menstruációs görcsre emlékeztető érzés volt. Kb. 5 percig tartott. Ezután felírt kúpot, amit a következő menstruáció után kell 10 napig felhelyezni. Azt mondta, hogy 1 hétig kerüljem az ülőfürdőt és a szexuális életet. Más korlátozás nincs. Az enyhe menses görcs szerű fájdalom kb addig tartott amíg hazaértem. Azóta bő folyás szerű váladék távozott belőlem a nap hátralévő részében. Egyéb panaszom nincs. Remélem segítettem. Üdv
2013. aug. 13. 09:46

En a fagyasztas utan egy hetig vereztem,nalam kozepidoben csinaltak. De az azert nekem nem olyan vilt,mint a mensis. Bocsi,de nem olyan friss es voros ver volt,meg az allaga sem olyan volt.

Hasad nem faj,hogy az esetleg segitsen megkulonboztetni a 2 dolgot ?

2013. aug. 13. 06:47

Sziasztok! En tegnap voltam ujra mehszajseb fagyasztason es azota verzesem van.Olyan mint gyengebb napokon mensinel.Ez normalis?


Az a gondom h 36napja nem volt mensesem mert abbahagytam a gOgyszert es most a doki felirta a nuvaring h.gyurut de azt mondta h akkoe kezdjem el ha megjon a menstruaciom.Na most meg nem tudom eldonteni h ez mar az vagy csak a fagyasztas miatt verezget.Volt mar valakinek?hany napig tart?

2013. júl. 5. 20:43

Sziasztok!

Én évekig szenvedtem folyással, néha fájt is a hüvelyem, de semmi komoly. Kb 10 dokinál voltam, mindegyik írt fel valami gyógyszert, de egyiktől sem múlt ez a folyásom. 3 hete együtt voltam a párommal, és véreztem utána, illetve az előző 2 hónapban alig menstruáltam. Közben elköltöztem másik városba, felkerestem itt egy új dokit. Megvizsgált, és megkérdezte, hogy mégis mikor voltam utoljára orvosnál...mondtam, hogy fél éve. Teljesen kiakadt, hogy mégis miért nem vették észre, hogy több hónapja méhszájsebem van és nagyon durván be van gyulladva. Ami egyébként annak köszönhető, hogy 7 éve fogamzásgátlót szedtem, Milligest-et, ami annyira elvékonyította a méhfalamat, hogy már egy tampon is sebet okozott. Ettől volt az is, hogy alig menstruáltam. A doki vett kenetet, vett vért, hogy megnézze a hormonjaimat, ma pedig megcsinálta a méhszáj fagyasztást. Elég kellemetlen volt, de melyik nőgyógyászati vizsgálat nem az. Viszont utána kb 2 óráig menni nem bírtam úgy görcsöltem. Felhívtam a dokit, hogy ez normális e, azt mondta, hogy ne aggódjak, előfordul sajnos, de hamarosan elmúlik. Úgy is lett, most már csak picit érzem, hogy valamit csináltak. Nekem is sárgás víz folyik ki (kis vérrel, mert ma vagyok az 5. menstruációs napon). Ezután 10 napig naponta kétszer kell kamillateával irrigálnom (hüvelyöblítés), majd 1 hétig napi egyszer és utána kontroll. Remélem, hogy ez végre rendbe tesz, és akkor végre elmondhatom, hogy hosszú évek után találtam egy jó nőgyógyászt...

30. Cukkancs (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2013. jún. 12. 10:56
igen, én emiatt szenvedtem már egy éve. és tegnap a 8. doki jött rá,h ez méhszájseb, kövi hónapban fagyasszák
2013. jún. 3. 21:54

Sziasztok Lányok!

Nekem másfél éve visszatérő fertőzésem volt, mire megállapította a nőgyogyi, hogy méhszájseb az oka.

Kb. 2 hete volt méhszájseb fagyasztásom, egyáltalán nem fájt, csak majd szétszakadtam a kacsa miatt. Utána pár napig erős sárgás, kissé kellemetlen szagú folyásom volt. Majd barnás, most meg véres, húslé szerű enyhébb, de szintén kellemetlen szagú folyásom.

Most olvastam, hogy nem lehet emelni 4 hétig, én meg az erős folyás után elmentem edzőterembe.

Szerintetek normális ez a véres folyás? Nektek is volt? Vagy az emelés miatt lehet?

28. MPocok (válaszként erre: 27. - Zzsuga)
2013. márc. 28. 12:17
Köszönöm :) Remélem így lesz :)
27. zzsuga (válaszként erre: 26. - MPocok)
2013. márc. 28. 12:15
Na akkor jó, lehet csak később indul be. Várj pár napot vele..
26. MPocok (válaszként erre: 25. - Zzsuga)
2013. márc. 28. 12:10
De, az az volt. Még most is az. De csak annyira, mint a legenyhébb mentstruációs görcs, vagy még annyira sem. Csak érzem, h igen, csináltak odabent valamit :) Az ember már akkor is gyanakszik, ha nincs semmi baja :) nem hogy örülnék neki :) Még arra gondolok, hogy "nem olvadtam ki" teljesen, mert még csak egy napja volt végülis.
25. zzsuga (válaszként erre: 24. - MPocok)
2013. márc. 28. 12:03
Várj még egy pár napot, aztán ha se erős folyaás, se vérzés akkor el kéne menni másik dokihopz, aki bekukucskál.. és a hasad nem volt érzékeny után?
24. MPocok (válaszként erre: 23. - Zzsuga)
2013. márc. 28. 11:59

És az nem lehet, h később fog elkezdeni vérezni? Pár nap múlva?

Feltettem egy orvosnak a kérdést interneten, és ő azt mondta, teljesen normális :/ Csak még senkitől nem hallottam ilyet, h semmi baja nem volt utána. Mindenkitől azt hallom, hogy utána erős vérzése volt. Mit csináljak?

23. zzsuga (válaszként erre: 21. - MPocok)
2013. márc. 28. 11:36
Nem nem normális, mert a méhnyaknak tisztúlnia kéne, ami erős folyással jár, hogy utána egy szép laphám kerüljön a helyére.
22. zzsuga (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2013. márc. 28. 11:35
Igen lehet méhszájseb. Már bocsi, de nem nézett meg a doki belülről, hogy van-e méhszájsebed? mert az bizony látszódik a méhnyakon. A fájás pedig attól lehet, mert be van gyulladva az a rész, simerős sajnos, több év után és sok nőgyógyi elfogyasztsáa után lassan tünetmenets leszek!!
21. MPocok
2013. márc. 28. 11:30

Sziasztok!

Nekem tegnap volt méhszájseb fagyasztásom, és nekem egyáltalán nincs sem folyás, sem pecsételő vérzés. Vajon EZ normális?

2013. márc. 8. 18:39

Akinek méhszájsebe volt, az vérzett szex után?

Mert nekem mostanában ez van.

2 hete voltam dokinál, rákszűrésen, kérdezte hogy méhszájsebem volt e, vagy varrtak (szülés után)? Mivel méhszájsebem még nem volt sosem, azt mondtam varrtak, ami igaz is.

Hát a doki részéről ennyi volt. Közben megküldte a rákszűrésem eredményét, amiben ennyi állt, negatív.

Most menstruálok, de ha továbbra is fenn fog állni a szex utáni vérzés, akkor vissza kell mennem. Meg néha fáj a szex, ritkán, nem mindíg. Belenyilal mélyebb behatolásnál.

Ez lehet méhszájseb?

2013. márc. 8. 17:43
Nekem is volt fagyasztasom és majdhogynem ipari mennyiségű betétet használok azóta... De semmi sem fajt sem akkor sem azóta - és nem is vereztem cseppet sem, csak ilyen sárgás folyadek (húslé) távozik belőlem. De az nagy mennyiségben és löketszerűen. Este kell a good night betét nappalra pedig maxi kell...
2012. okt. 11. 19:31

Sziasztok!


Én tegnap voltam a bonyhádi kórházban fagyasztáson. Előtte megkérdeztem pár embert, hogy mire számíthatok, és mindegyik ugyanazt mondta: nem fog fájni, csak kellemetlen lesz, és menstruációs görcs szerű fájdalmat fogok érezni. Maga a fagyasztás nem fájt, tényleg csak görcseim voltak.Egyből haza engedtek, de utána kicsit rosszul voltam( erős görcsök, szédülés, remegés), de csak kis ideig. 2 hétig tisztasági betétet kell hordanom, mert folyásom van/lesz. Tegnap még percenként éles nyilalást éreztem, fájt a derekam és a lábaim, fájdalomcsillapító kellett. Ma már csak néha-néha szúr/görcsöl. Abszolút kibírható! Egyébként meg alacsony a fájdalomtűrő képességem.


Bevallom féltem, bármilyen beavatkozástól, de a doktornő így látta jónak. Nem mindenáron akart fagyasztani, próbáltunk mindent megtenni, de nem múlt el. Úgy érzem jól döntöttem, hogy megcsináltattam, mert ki tudja, milyen szövődményei/következményei lehettek volna...


Remélem segítettem...

17. lexi018 (válaszként erre: 16. - Urbanszkyviki)
2012. jan. 17. 07:40
Nekem is vérezni kezdett egyből,ahogy piszkálta.
16. urbanszkyviki (válaszként erre: 15. - Lexi018)
2012. jan. 16. 21:35
Azért, mert amikor a doki megpiszkálta vérezni kezdett, és erre azt mondta, hogy "erezett"...:S Egyébként én eddig nem tapasztaltam vérzést, ha "nyugiban van", semmi bajom, csak tudom, hogy van. Anyámék azt mondják, beszéljem meg a dokival, hogy először máshogy próbálja kezelni...csak a doki mindenféleképpen ezt akarja - én viszont nem. :S
15. lexi018 (válaszként erre: 14. - Urbanszkyviki)
2012. jan. 16. 21:13

szia!


Nekem elsőre javasolták,igaz,nem kérdezte a doki,hogy tavaly milyen lett az eredményem.Mert nekem is P2-s volt,de nem értem,miért akarnak azzal műteni,az jó eredménynek számít.P1-s csak azoknak van akik még szűzek.

2012. jan. 16. 21:10

Szia. Nekem is van méhszájsebem, de nekem a doki mindenáron metszeni akarja, vagyis kisműtét altatásban (P2-vel)..:S Ne hargudj, de megérdeklődhetem, hogy neked előszörre javasolták a fagyasztást? Vagy már volt kezelve a gondod?

A fagyasztásról rengeteget olvastam mostanság, bár tapasztalatom nincs, és arra jutottam, hogy a nagytöbbségnek egyáltalán nem fáj, magára a kezelésre mondják azt, hogy kicsit kellemetlen, dehát sztem minden nőgyógyászati "matatás" abba a kategóriába sorolható...:) Pár napot kell hagyni utána szexuális élet nélkül, ez annyira nem nagy gáz sztem......

2012. jan. 16. 20:50
Szia. Nekem nagyon fájt a hasam utána...:(, de ahogy olvasom ez a ritkábbik eset. Nem is tudtam dolgozni menni napokig. Kívánom, hogy jó tapasztalatokkal gazdagodj!
12. Miramira77 (válaszként erre: 11. - Lexi018)
2012. jan. 16. 20:32
Ha ügyeleti orvoshoz mész, akkor nem kell. Ha magándokihoz, az úgyis megmondja a tarifát!
11. lexi018 (válaszként erre: 10. - Babszibobó)
2012. jan. 16. 20:29

:-) Köszi,majd irok ha túléltem:)


Szerintetek kell adni pénzt?vagy nem kell?



Mennyi ideig nem lehet nemi életet élni?

Az nem gond,ha holnap csinálják és vasárnap megjön a mensim?

10. babszibobó (válaszként erre: 9. - Lexi018)
2012. jan. 16. 20:25

Bár nekem nem volt (és remélem nem is lesz), rosszat még én sem hallottam róla, de ahogy egy korábbi hozzászóló írta, maga a folyamat inkább kellemetlen, utána meg változó ki-hogy reagál.


Szerintem ne aggódj!

9. lexi018 (válaszként erre: 8. - Babszibobó)
2012. jan. 16. 20:23
Igen ezt tudtam,köszi,csak tapasztalatok kellenének :-)
8. babszibobó (válaszként erre: 4. - Lexi018)
2012. jan. 16. 20:16
"a fagyasztás lényege, hogy folyékony nitrogén vagy egyéb gáz alkalmazásával egy speciális fagyasztó eszközzel lefagyasztják, ezáltal roncsolják a méhszáj felszínét. Az eljárás során mínusz 180 C fokot is elérünk."
2012. jan. 16. 20:16

Nekem kb. 8 éve volt, magánrendelőben csinálta a doki.

Szerintem hogy fáj-e, az egyéni. Én az elején a hideget éreztem, utána semmit, amíg matatott.

Amikor lekászálódtam, az autóig alig tudtam elvánszorogni, és fájdalomcsillapítót is vettem be (délután csinálta, és estére igen, fájt nagyon).

Másnapra kutya bajom nem volt.

Barátnőm viszont dalolva jött haza a sztk-ból, és ott folytatta a napját, ahol abbahagyta, semmi fájdalma nem volt.

Szóval, egyén függő.

2012. jan. 16. 20:14
Nekem,volt ilyen meghozza 2 honpja,és azt mondta a doki,h olyan érzés mit ha csikiznének,de inkább olyan érzés volt, mintha megráztak volna.. Nem tart sokáig kb 5 perc....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook