Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kistestvér érkezése - hogy telik egy nap két gyerekkel? fórum

Kistestvér érkezése - hogy telik egy nap két gyerekkel? (beszélgetős fórum)


17. Bojsza (válaszként erre: 16. - Tfazek)
2010. szept. 17. 08:07

Szió! Gondoltam írok egykét dolgot, ha benézel.

A kicsinek mostanában este úgy 9-10--1/211-ig van egy sírós időszaka (valamikor azt is kell) a "nagy" úgy 1/410-1/2-10 körül alszik el. Én kellek neki hozzá, úgyhogy ilyenkor apa próbálja nyugtatni a kicsit. (utálja, ha sírnak, enyhén ideges tőle...) Szóval kicsike ordít apjánál, a "nagy" hallgatja úgy 10 percig és bealszik....

Mi elfelejtettük arra felkészíteni, hogy sírni is fog a hugi, először megijedt, de mára már ennyire megszokta. :-)

Én sokkal rosszabbra készültem, mindenki csak a rosszat mondta a környezetemben (mág jó, hogy a hoxán megnyugtattak). Szóval nem olyan vészes, biztos lesznek rosszabb időszakok is, de egyenlőre jól vagyunk.

A megoldandó még a séta hármasban, (3.emelet..) úgy néz ki, hogy babakocsival nem annyira fog menni, főleg a játszóterezés. Most keresgélek a hordozóeszközök között. Van már kendőm, erszényem , de lehet, hogy valamilyen kengurut is be kell szereznem.

16. tfazek
2010. szept. 6. 18:43
ez jól hangzik, én is valahogy így képzelem :-)
15. Bojsza (válaszként erre: 14. - Korisa)
2010. aug. 30. 10:21

Nálunk 23 hónap van a kettő csemete között. ( 3 hetes a kisbébi) A lakás tulajdonképpen egybenyitva, de idáig nem igazán zavarják egymást. (A kicsi alszik, a nagy mellette tombol a műanyag kismotorral a parkettán.)

A fiam simogatja, puszilgatja, ha kicsit is nyöszörög megy oda az ágyához és mondja, hogy anya kivenni, szopit adni! :-) Igyekszem a "naggyal" sokat foglalkozni, van, hogy szopizás közben rajzolunk. Biztos lesz nehezebb is majd, de idáig nem annyira vészes.

14. korisa
2010. aug. 11. 14:05
Nekem is pont 2 év lesz a két fiú között! Szeptemberre vagyok kiírva és nekem is az a gond, hogy félek éjjel felkelti a kicsi a nagyot... :(
13. 2e0264df59 (válaszként erre: 12. - Tfazek)
2010. júl. 31. 23:25
amikor terhes lettem én is pont így voltam a naggyal. Pár hónap múlva kifordult magából a drága- dehát ő lány, őket állítólag jobban érini a hiszti. Kisfiaddal ha szerencséd van megúszod, nővérem fiai egyik sem volt hisztis vagy dacos. 18 hónapos kor volt nálunk a "mérföldkő".
12. tfazek
2010. júl. 31. 13:45
Nagyon bíztatóak vagytok, komolyan. Én sem gondolom hogy túl nehéz lenne, a kisfiam egy angyal, a legjobb gyerek akit láttam, semmi hiszti vagy dac, sőt korához képest egészen szófogadó és meg lehet vele beszélni a dolgokat. Szóval nagyon izgulunk már hogy milyen lesz, de nem különösebben félek tőle. (akkor fognak nálunk az utcában csatornázni, ez már jobban aggaszt,mert mindig zaj lesz)
11. bungalló (válaszként erre: 1. - Tfazek)
2010. júl. 30. 18:52

Szia! Nálunk sincs sok korkülönbség...19hónap.

Az alvással nem volt gondunk,mert a nagyobbik szobája külön volt,ő sosem kelt fel a pici sírására.

Mi a babakocsival sem variáltunk,az első gyerkőcöm 1évesen már nem volt hajlandó leülni a saját kocsijába sem,ugyhogy mire jött a tesó egyátalán nem volt probléma...pedig olykor 1,5-2km-t is legyalogoltunk egy szuszra. Ezt majd úgy is kitapasztalod a saját gyerkőcödön,hogy mennyit és hogy szeret/bír menni.Pl amikor messzire mentünk vittem a motort,aztán azzal haladtunk rendesen :D

A féltékenység,meg mindenkinél másképp alakul ki. Én arra figyeltem,hogy sose mondjam a tesóval kapcsolatban hogy nem. Ahogy haza vittem lehetett tapizni,hozta neki az innit,még mesélt is neki.Illetve ami még fontos hogy szánj a nagyobbra időt-ami csak róla szól,és akkor nagy baj nem lesz. Nekem most kezdek el picit civódni(kerekítve 2-4évesek),de az sem komoly,csak hogy melyik mesét olvassam,ki melyik játékkal akar játszani...de ezek apróságok.

Engem rengetegen ijesztgettek,hogy kösd fel a gatyád,meg rémálom és társai,de ez abszolút nem így van. Ha mindenkire kellő mennyiségű időt és energiát szánsz,no problem. Enyimek is csak akkor kattannak be,amikor nem kötöm le őket,vagy türelmetlenebb vagyok a kelleténél(akármi miatt,fáj vmi,rossz hír...)



Csinos kisregényt kerekítettem :D

2010. júl. 30. 15:17

Nálunk 21 hónap van a két gyerkőc között! Nálunk sem volt féltékenység! Nagyon édesek! A nagy minden reggel jön be hozzánk és mondja, hogy Szia Boti, odajön és cupp, telepuszilgatja! Mi különváltunk két részletbe! Én alszom a babival a férjem pedig a nagyobbikkal, így kellett, mert még a nagy sem aludt egyedül amikor jött a kicsi, és így tutira nem zavarták egymást! Most 7 hónapos a kicsi, most fogunk összeköltözni újra, mert már nem zavarják egymást! A nagyobbik nagyon megértő és segítségemre van!

Az első egy-két hét nehezebb volt amikor összecsiszolódtunk, de azóta folyamatosan jobb lett! Most már mindent meg tudok mellettük csinálni! Eleinte többet foglalkoztam a naggyal amíg a pici aludt, de most már ő is tévézik és eljátszik egyedül, így tudok ténykedni!

Mi vettünk testvérbabakocsit és tök jó volt, de ha olyan a gyerkőc akkor a testvérfellépő is bevállhat!

2010. júl. 30. 13:18
Köszönöm, sokat segítetek.
2010. júl. 30. 12:33

Sziasztok!

Nálunk 3 év van a két manócskám között!

Persze nálunk is volt az elején egy kis magára való felhívás, de féltékenység nem volt!De ugyanúgy szerettük mint a picit.A kislányom jó kis baba így tudok tőle dolgozni,kisfiammal lehet foglalkozni, de ő már játszik maga Tv-t néz illetve szeptembertől megy oviba!Meg a férjem sokat segít. :)

Én azt mondom nem olyan nehéz,rendszeresség,idő beosztás az egész! :)

2010. júl. 30. 11:30
sziasztok! nálunk két és fél év van köztük....jelenleg ott tartok, hogy hulla vagyok. Olyan ritka, mikor egyszerre alszanak...de nálunk az a menyország:)))))
6. lizocska82 (válaszként erre: 3. - Tfazek)
2010. júl. 30. 11:15
Amíg picur volt a legkisebb velünk volt egy szobában. De most már mindhárman egy szobában alszanak egy ideje.
2010. júl. 29. 23:11
Sziasztok! Nálunk 23 hónap van közöttük. Most lett strapás, hogy a kicsi (7 hónapos) is többet igényel (hozzátáplálás, mozgásfejlődés), de erre számítottam. Féltékenység minimális, de a dackorszakot kiélezi a testvér érkezése. Az altatás kialakul, nincs rá recept. Nekünk sétához a testvérfellépő vált be. Ha éjjel hamar reagál a szülő akkor nem ébreszti fel egyik a másikat. Most már egyre jobbn egymásra találnak, a nagynak tetszik, hogy a kicsinek már reakciói vannak feléje.
2010. júl. 29. 23:08

Nálunk,igaz,nagyobb a korkülönbség,de sok mindenen múlik a dolog.

Amikor még a pici csecsemő volt,evett,aludt,nem volt ok féltékenységre.....mikor a fiam megjött a suliból,táskát le,tesó alszik,nézzük át hamar a tásit és játszunk....így oldottuk meg,könnyű volt,most nehezebb....

Ránk eleinte nem is volt minimális féltékenység sem,büszkén mutogatta a kis tesót a babakocsiban.

Hanem amikor már nagyobb lett,kb. két éves a pici,jött a dac korszak,több odafigyelés 1 picit...ilyenek voltak.

Ma is van mikor apróságon kiborul a bili,de olyan is van mikor ölni tudnának a másikért,vagy dúl a love... és szeretlek és én is szeretlek....vagy mondókákat együtt szavalnak.....

Múltkor csak lestem,a nagyobbik hogy szerelt le 1 másik kisgyereket a játszón a kisebbikről:hé,vigyázz a tesómra.....

2010. júl. 29. 22:08
Hűha gratulálok a családodhoz. Megkérdezhetem hogy egy szobában alszanak, vagy a picike veletek alszik?
2010. júl. 29. 22:02
szia! Nálunk húsz hónap van a két nagyobb tesó között. Az alvás: amikor hazavittük a kistesót az első sírásra felébredt a nővérkéje, de aztán úgy aludt sírás alatt is mint a tej. Mi testvérbabakocsit vettünk könnyebb volt vele közlekedni akkor is ha mindketten fáradtak voltak. Féltékenység nem nagyon volt, ill. annyi,hogy a nagyobb tesó párszor megharapta a picit. Viszont nagyon jól összenőlnek. Így a harmadik babánál is ennyi korkülönbséget választottunk, és egy igazik kis banda lett belőlük.
2010. júl. 29. 21:55
Sziasztok. Van egy 17 hónapos kisfiam, és most várom a másodikat. Pontosan 2 év lesz köztük, nagyon örülünk és izgalommal várjuk. Több dolog is foglalkoztat (pl féltékenység), de leginkább az altatás ill. a sétálás (babakocsi vs testvérfellépő stb) érdekelne? Többgyerekesek, hogy zajlik egy napotok ilyen korkülönbséggel? Tudtok babakocsival sétálni? Éjjel felébreszti egyik a másikat? Ha van kedvetek, írjátok le légyszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook