Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként az Aldiban fórum

Kismamaként az Aldiban (beszélgetős fórum)


1 2
48. Guruljka (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2019. jún. 28. 18:21
A dolgozó esetleg meg sem tudta, hogy ellenőrizték.
47. Mezei Virág (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2019. jún. 28. 14:08

Ne tessék mán kötözködni! ;)

Ez így jó, ahogy van!!!

Ez a válasz, az ellenőrzésre, amit írtál:


"Rabszolgák rabszolgáljatok,

Rabszolgák meg ne álljatok!

Rabszolgák - szolgáljatok!"

46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Mezei Virág)
2019. jún. 28. 11:31
Frenreisz rímeinél egy fokkal jobb... :D
45. Mezei Virág (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2019. jún. 28. 11:17

Nem-e???

:DDD


A szabadság rabszolgái

Bikini

1. Utolért minket az ezredvég,

Túl vagyok mindenen, mi jöhet még?

Mintha a cél csak az volna,

Ki jut előbb a pokolra.

2. Kőkorszak ez itt, nem a jövő,

Múlik az idő, az emberölő.

Bennem a remény hamuvá lett,

Pörög az élet mint az orosz rulett.

R. ||: Rabszolgák rabszolgáljatok,

Rabszolgák meg ne álljatok!

Rabszolgák - szolgáljatok!:||

3. Magamért jöttem vissza, nem titok,

Megtanulom tőled, amit nem tudok.

Kivárom az időt és olyan leszek,

Hogy drágán adok és olcsón veszek.

4. Sok beszédnek sok az alja,

Csak az nem érti, aki nem akarja.

Tízmilliónyi Isaura

Legyen már végre a maga ura!

44. Guruljka (válaszként erre: 42. - Mezei Virág)
2019. jún. 27. 19:23

Nem volt türelmem végighallgatni.

Szeretem pár számukat, de itt és most akkor sem.

2019. jún. 27. 19:22

Az eljárás során megállapítást nyert, hogy Kérelmező terhességére az üzletvezető 2009.

március 20-a körüli időpontban az irodájában rákérdezett, azt tehát Kérelmező nem maga

jelentette be. E körben a Hatóság felhívja az eljárás alá vont figyelmét, hogy munkaviszony

keretében nem tehető fel ilyen tartalmú kérdés a munkavállalónak – és az EBH Tanácsadó

Testülete által hozott 1/2007. TT számú állásfoglalás értelmezéséből az is következik, hogy

amely kérdések állásinterjún nem tehetők fel a munkavállalónak, azokra a munkaviszony

létesítését követően sem köteles a dolgozó válaszolni.

A hatóság álláspontja szerint az eljárás alá vont nem bizonyította, hogy Kérelmezővel

szemben megtartotta az egyenlő bánásmód követelményét, és munkaviszonyát a próbaidő

alatt az Ebktv. 22.§ (1) bekezdésében foglaltakkal összhangban szüntette meg. Az eljárás alá

vontnak sikertelen volt a kimentése arra nézve, hogy Kérelmező munkaviszonyának

megszüntetésére nem a terhességgel összefüggő ok miatt került sor.


A Hatóság megállapította, hogy az M. Bt. Kérelmező terhessége miatt megsértette az

egyenlő bánásmód követelményét azzal, hogy a munkaviszonyát próbaidő alatt azonnali

hatállyal megszüntette.


A hatóság az eljárás alá vontnak megtiltotta a jogsértő

magatartás jövőbeni tanúsítását, és Ötszázezer forint bírság megfizetésére kötelezte.

2010. január


Remélem, ez azóta nem változott.


Innen másoltam, az oldal alján ott van a teljes eset:

[link]

42. Mezei Virág (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2019. jún. 27. 18:36
Nem érdekes, ha nem érted miért tettem be. :(
41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Mezei Virág)
2019. jún. 27. 18:33
Mert a Bikini minden tudás letéteményese?
40. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Mezei Virág)
2019. jún. 27. 18:23
Nem az énekesnek van hozzá köze, hanem a dal szövegének...
39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Mezei Virág)
2019. jún. 27. 14:37

???

Mi köze egy pohos énekesnek a ronda munkáltatókhoz?

38. Mezei Virág (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2019. jún. 26. 14:25

Bikini

[link]

2019. jún. 26. 14:20

Fültanúja voltam az orvosi rendelőben, amikor az orvost felhívta egy beteg munkáltatója, ahogy a doki válaszaiból ez egyértelműen kiderült.

Kissé ingerültek voltak a doki válaszai: igen, betegállományban kell tartani; igen, beteg, és különféle vizsgálatok váltak szükségessé, jelenleg is van élő beutalója.

Szóval a munkáltató képes volt a dolgozó háziorvosát felhívni, hogy valóban beteg-e, aki azt állítja.

36. Mezei Virág (válaszként erre: 33. - F4e7e8321e)
2019. jún. 26. 13:51

"ó hogy nem már lassan titkolni kell, meg negatívum, ha valakinek gyereke van vagy tervezi."


És állítólag családbarátok. Mi lenne, ha nem azok lennének? ;)

Hiányzik a szociális háló, és nem is építgetik...

88 ezer magyar nem tud dolgozni a bölcsődei helyhiány miatt.

35. Panna07 (válaszként erre: 33. - F4e7e8321e)
2019. jún. 26. 10:55
Nagyon jók a gondolataid, ennyi erővel tényleg szűrhetnék a dolgozókat mindenféle eü-i gondra. A másik meg hogy én is hallom más munkahelyeken, hogy sokszor hiányoznak nem gyerekes emberek, mert ilyen-olyan bajuk van vagy mert nincs kedvük dolgozni. Szerintem is gáz világban élünk, hogy idaig jutottunk, hogy állásinterjún rákérdeznek a gyerekre, meg h kirúgják az illetőt, és az a durva hogy sok munkavállaló el is hiszi magáról a munkáltató viselkedése folytán, hogy ő a gyereke miatt szarabb, kisebb értékű dolgozó. Ez pedig nem más, mint terror.
2019. jún. 26. 09:33

Az meg, ha egy munkahelyen kivételt élvez valaki, az a vezetőség sara. Szervezze meg úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

Ehhez a dolgozók részéről is kell egy kis rugalmasság.

Jobb helyeken egyeztetnek egymással.

2019. jún. 26. 09:30

Nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal kevésbé borítják fel a kisgyerekes anyukák a munkarendet, mint az egyéb gondokkal küzdők. Pl. - és itt most ezer bocsi, senkit nem akarok megbántani, mert én azt vallom, hogy egy normális munkahelynek el kell bírnia azt, hogy az ember esendő és lehet beteg - hivatali éveim alatt:

- Több, nyugdíj előtt álló kolléganőm volt, akik gyakran reumatikus panaszaik miatt hetekre kiestek

- Volt egy alkohol problémás ffi., aki menetrendszerűen a hétfőket alig élte túl - már ha egyáltalán bejött, akkor is használhatatlan volt

- Volt egy fiatal lány, akinek autoimmun reumája volt

- Szintén fiatal, pánikbeteg, aki sokszor munkába menet fordult vissza,

- Volt egy mélyen vallásos nő, aki a hitére hivatkozva sokszor előző nap szólt, hogy nem jön

- Volt egy csajszi, aki terhes lett és szülni ment

- Egy egyedülálló anyuka, aki sajnos nem tudta megoldani és sokszor hiányzott

- És volt több anyuka, aki a család többi tagjával megosztotta az esetlegesen beteg kicsi felügyeletét, tehát alig hiányzott

- Volt 3 diák munkás, akik hol jöttek, hol nem, mindig valami vicces indokra hivatkozva.


Szóval szerintem nem túl korrekt ezt boncolgatni egy állásinterjún, mégis azt tapasztalom, hogy zokszó nélkül vájkálnak az ember magánügyeiben.

Ön ivarérett, a legjobb korban van. Van gyereke? Ha nincs, akkor biztosan tervezik, ha van, hogyan oldja meg ha beteg.

Basszus.

Annak a gyereknek van apja, nagyszülei is. Ha nincs, akkor sem okoz több hiányzást a statisztika szerint, mint az előre nem látható egyéb betegségek a dolgozók körében.

Ennyi erővel miért nem szűrnek mindenkit szigorú eü. tesztekkel, hogy az elkövetkezendő pár évben várható e nála valamilyen betegség, valamint pszichológus is lássa, hogy kiderüljön, milyen a munka morálja, mennyire elhivatott.

Az élet teli van kiszámíthatatlan dolgokkal.

Értem én, hogy a gyerekvállalás pont egy olyan fogás a jelenkezőn, amit jól körbe lehet rágni, de a hiányzások nagy része nem gyerekek miatt van.

Szörnyű...

Jó hogy nem már lassan titkolni kell, meg negatívum, ha valakinek gyereke van vagy tervezi.

Szégyenletes, ami itthon folyik.

Viszonylag sokat böngészek és abba is folyton belefutok, hogy gyerekkel nem találnak albérletet emberek.

32. Panna07 (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2019. jún. 25. 20:07

Akkor maradjunk az Aldinál. Rendszeresen járok ugyanabba az Aldiba vásárolni, elég sok dolgozójuk van, nem 4 fő, hogy problémát jelentene ha kiesik 1-2 ember. Nyilván, ahogy írod, egy idő után mindneki rossz szemmel nézné h a kisgyerekesek miatt borul minden, de aki “szív”, az nyilván idősebb, ergo ő is volt ebben a szituban, szóval ez egy körforgás, előbb-utóbb mindenki lesz az egyik oldalon, aztán a másikon.

Egyébként én egy olyan munkahelyen dolgozok állami szervnél, ahol hatan vagyunk, ebből háromnak kicsi gyereke van, a negyediknek úton van, és még soha nem volt gond, hogy ha valaki nem tudott jönni a gyerek miatt. Ha arról volt szó, szó nélkül megcsináltam az illető helyett a munkát, és ez oda-vissza működik nálunk.

31. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Panna07)
2019. jún. 25. 19:52

Amikor kicsi volt a gyerekem, én sem voltam értékes munkaerő.

A legtöbb munkahelyen minimális létszámmal dolgoznak, ahol egy-két ember kiesése is problémát jelent. Aldi, Tesco: előre kész a beosztás, majd a gyerek betegsége miatt felborul. Te mennyire díjaznád, ha neked kellene bemenned helyette, a szabadságodat nem tudnád kivenni, amikor szeretnéd?

Ha mindig a kisgyerekes élvez előnyt a szabadságoknál?

Lehet, hogy szívtelennek hangzik, de egy idő után a legtoleránsabb kollégának is tele lesz a hócipője vele.

30. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Mezei Virág)
2019. jún. 25. 19:08
*mármint a lányom
29. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - Panna07)
2019. jún. 25. 19:08
Nekem sem tetszik, de tudom, hogy így van. Van 2 unokám, a kicsi 3 és fél éves. Szeretett volna másik munkahelyet találni a gyes után, de... :(((
28. Panna07 (válaszként erre: 27. - Mezei Virág)
2019. jún. 25. 19:03

Olvastam ezt a cikket, ez is botrányos, hogy megtörtént.

Nem vagyok naiv, tudom, nem egy tökéletes világot várok el, de senki ne mondja, hogy ez a hozzáállás normális. Nyilván egy profitorientált cég kicsit más tészta, hogy a munkáltatónak a legfontosabb érdeke a profit, de a profit se írhat felül mindent, ha nulla emberséggel működnek, akkor ne csodálkozzannak a vezetők, hogy a dolgozók ott trükköznek ahol tudnak. Egy állami szerv meg nehogy már ne bírjon el pár családos női dolgozót..

27. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Panna07)
2019. jún. 25. 18:47

Igen, ebben az országban, ha gyereket akar egy nő, felejtse el a munkaerő piacot! ;(

Családbarát... hahaha!

[link]

Családvédelmi akció: „ismétlődő szülés veszélye” miatt nem dolgozhat az államnak


Teljesen általános a magyar munkaerőpiacon, hogy a nők a szüléssel elvágják magukat a munkaadójuknál. A legtöbben már az állásinterjúkon diszkriminatív kérdésekkel találkoznak, míg a terhesség bejelentése számos munkahelyen hátrány és megaláztatás – pláne, mert sokan a jogaikkal sincsenek tisztában. A végeredmény: a gyerekszám növekedésével meredeken esik a dolgozók aránya a szülőképes korú nőkön belül, sok gyerek pedig meg sem születik a jogos félelmek miatt.

26. Panna07 (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2019. jún. 25. 18:32
Ki beszélt itt jótékonyságról? Szerinted jótékony cselekedet ha valaki terhes vagy családos nőt foglalkoztat? Jézusom! Szóval akkor egy nő, ha gyereket akar, felejtse el a munkaerő piacot, amíg le nem érettségizik a gyereke? Pont nem az a gyakoribb, hogy a nők egymás után szülnek 3 vagy több gyereket, ergo szerintem nem évekig vannak távol egyhuzamban, persze van erre is példa, de ha ez tömeges jelenség lenne, akkor nem fogyna a népesség. Te tényleg azt gondolod, hogy összeomlana egy Aldi, Tesco, egy bank vagy egy kormányhivatal, mert egy-két elmegy szülni? Értem én hogy utána meg az a “veszély”, hogy beteg lesz a gyerek és azért nem tud dolgozni, de nyilván nem minden másnap beteg a gyerek. Akik így gondolkodnak, mint te, kivancsi lennék, hogy a saját gyerekük kapcsán hogyan gondolkodnak, hogy akkor ők mennyire értékes munkaerők..
25. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Panna07)
2019. jún. 25. 18:05

Az Aldi, és az összes többi cég sem jótékonysági intézmény.

A legtöbb nő nem 1-2 évig van távol, hanem tovább.

Utána sem teljes értékű munkaerő. Betegállomány, szabadság, amikor akarja, (a többiek meg alkalmazkodjanak hozzá)

24. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Kiscsillag25)
2019. jún. 25. 18:02
A jogszabályok mindenkire vonatkoznak. Próbaidő alatt indoklás nélkül meg lehet szüntetni a munkaviszonyt.
23. Panna07 (válaszként erre: 20. - Kiscsillag25)
2019. jún. 25. 17:25
Sajnálom, hogy ilyen csúnyán bántak el veled, ezt valóban nem szabad annyiban hagyni.
22. Panna07 (válaszként erre: 20. - Kiscsillag25)
2019. jún. 25. 17:22

Az egy dolog, hogy a próbaidő alatt bármelyik fél felmondhatja a munkaviszonyt, de ez az eljárás az Aldi részéről undorító.

Egyetértek veled azzal, hogy jelenleg a csapból is az folyik, hogy a párok vállaljanak gyereket, Mo-on a gyermek az első... Azt gondolják, hogy a családalapításhoz elég, ha adnak hitelt meg kedvezményeket, de a munkavállalás oldala el van felejtve. A gyereket nem csak megszülni kell, fel is kell nevelni, ahhoz pedig elengedhetetlen a normális munkahely és jövedelem. A legtöbb munkáltató jelenleg úgy áll hozzá, hogy terhes nő, kisgyerekes nő nem kell nekik, vagy időközben eldobják az ilyen dolgozókat mint a szemetet, és az addig végzett munka mintha mit sem számítana. Szánalmas! Mintha összeomlana egy cég vagy egy állami szerv mert egy-két nő 1-2 évig távol van gyereket nevelni, vagy összeomlana a munkahely ha részmunkaidőben dolgozna pár kisgyerekes nő. Ami az egész “családvédelmi akciótervből” szerintem nagyon hiányzik, hogy támogassák a részmunkaidős szülők foglalkoztatását, adhatnának adókedvezményt a munkáltatóknak, úgy már biztos könnyebben menne a dolog. Csak nyilván egyszerűbb hitellel és egyébbel hülyíteni a népet, hogy mekkora családbarát a kormány. Persze jók ezek az intézkedések is, de messze nem elég.

Egy érdekes infó amúgy, nemrég tudtam meg, hogy ha egy nő GYED után visszamegy dolgozni, és részmunkaidőben szeretne dolgozni a gyermeke 3 éves koráig, azt a munkáltató köteles engedélyezni. Más dolog, hogy ezt vagy nem tudják, vagy ha tudják, nem merik kérni, vagy végső soron a munkáltató nem engedélyezi, abban bízva hogy a dolgozó úgysem fog menni munkaügyi bíróságra, és lássuk be, senki nem szeretne pert indítani a munkahelye ellen.

Még mindig nem fogják fel a munkáltatók, hogy azzal mindenki nyerne, ha emberségesebb lenne a hozzáállásuk, a dolgozó is elégedettebb lenne, az elégedett dolgozó pedig jobban fog teljesíteni, ehelyett megy a kizsákmányolás. Biztos vannak jó és emberséges főnökök es munkahelyek, de sajnos nincsenek többségben.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Kiscsillag25)
2019. jún. 25. 16:50
Igazad van, hát reméljük, hogy jön valaki, akitől tudsz kérdezni.
20. Kiscsillag25 (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. jún. 25. 16:11
Biztos vannak ilyen emberek, nem is kevés, de attól független én úgy érzem hogy korrektül jártam el, húzhattam volna a próbaidőm végéig de ahogy megtudtam hogy babám lesz másnap rögtön szóltam, azt is elmondtam hogy dolgozni szeretnék, fiatal vagyok és egészséges, nem gondolom hogy otthon kéne ülnöm táppénzen.. gondoltam ez így normális, ne kelljen már rafináltkodni, hát ráfáztam. És nyilván nem tudom annyiban hagyni a dolgot, mert kismamaként sehova nem tudok menni dolgozni, fizethetem magamnak a tb-t, mert munkanélkülire sem tudok elmenni mert nincs meg bejelentve az időm ami kell hozzá, illetve miután megszületik a gyerkő annyi pénzt fogok kapni ami a havi pelenkára nem lesz elég.. és mindezt azért mert korrekt voltam. Nem terveztünk babát, de így alakult, de azt gondolom hogy 2018/2019 annyira be van harangozva családbarát meg családvédelem, meg csinálj gyerekeket, hogy úgy érzem ez nem egy elfogadható dolog, és nem tudom megvonni a vállam hogy így jártam majd lesz másik, mert nem tudok máshol egyenlőre elhelyezkedni..
2019. jún. 25. 15:57
Lépjünk túl a multkori dolgon, azóta voltam ügyvédnél és ez a része a dolognak már megvan, pusztán szeretnék egy vagy két kérdést feltenni olyan valakinek aki dolgozott/dolgozik a terhessége alatt az aldiban
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook