Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák magas vérnyomással fórum

Kismamák magas vérnyomással (beszélgetős fórum)


120. Sunny1 (válaszként erre: 111. - Mesehe)
2011. febr. 18. 06:56
Szia! Én akkoriban már 4x2-t szedtem és az utolsó két hétben így is 140/90 felett volt végig, de nem voltam rosszul tőle. Simán ment minden.
119. Lemi09
2011. febr. 17. 22:00
NApkitörés is van csajok! Még a távközlést is megzavarja, akkor az emberi szervezetre is tuti hatással van... Mert az is fura, hogy mindenkinek egyszerre...
118. andurka85 (válaszként erre: 117. - Mesehe)
2011. febr. 17. 16:22
nekem már ebben a hónapban végig ennyik voltak... :S
117. mesehe (válaszként erre: 116. - Andurka85)
2011. febr. 17. 14:58

Szia!

Nekem használt az emelt adag gyógyszer, újra 120/85 körül van a vérnyomásom. Nem a kettős fronthatás miatt emelkedett meg a vérnyomásunk vajon?

2011. febr. 17. 06:56

Sziasztok!

kezd a vérnyomásom emelkedni.Éjjel..nappal....mindig 135-139 körül mozog.Fentebb még nem megy,de lentebb se.Tegnap voltam a dokimnál,azt mondta méregessem még sűrűbben,és ha már 1 hétig,mindig fentebb van a 140- nél,akkor emeljem a Dopegytet.Egyenlőre ennyi a hadi terv.

115. Lemi09 (válaszként erre: 114. - Smile:))
2011. febr. 16. 22:52
Hurrá, végre valami jó hír! :))
114. Smile:) (válaszként erre: 96. - Gabriellusz)
2011. febr. 15. 23:39

Sziasztok:)

Bocsi,hogy ilyen későn írok de mostanság lelkierőm sem volt netközelbe kerülni.Voltam genetikai vizsgálaton,meg védőnőnél is.Genetikán mindent rendben találtak és megvan az első képem is a bébiről :)

2011. febr. 15. 19:46

Hello!

Szerintem attól ment fel, hogy idegeskedsz az "emlékek" miatt. Nem lesz semmi gond. A dopegytet meg lehet emelmi 3X2-ig.

Nekem is felszaladt a múlt héten, mert megbetegedett a kislányom, és teljesen bepánikoltam. (nem bírt ráállni a jobb lábára) Szerencsére hejre jött, és vele együtt az én vérnyomásom is:)

112. makaréna (válaszként erre: 111. - Mesehe)
2011. febr. 15. 17:17

Szia! Mire vagy konkrétan kíváncsi? Nekem 3x2 dopegytet kellett szednem, és az utolsó néhány hétben plusz napi fél corinfart. A sok dopegyttől állandóan álmos és kábult voltam, sokat aludtam, de ezt leszámítva minden rendben volt, a betöltött 40. hét után 2 nappal szültem spontán.

Pedig az orvosom a 37. héten próbálkozott vizsgálattal, homeos bogyókkal, hátha beindul a szülés, mert aggódott a vérnyomásom miatt. Egész erős fájásaim voltak, 40 felettiek, de végül abbamaradt. A babák mégis tudják, mikor akarnak megszületni! Csak ne izgulj!!!

111. mesehe
2011. febr. 15. 14:56

Sziasztok!

Hogy vagytok? Én megint parázok. 32.hét, a fiam ilyenkor született. Tegnap este felment a vérnyomásom 147/100-ra. Nagyon megijedtem, felhívtam az orvost, emeltük a Dopegyt-et 4-szer 1-re. Ma már ismét 120/80 körül van.Fehérje és vizesedés továbbra sincs. Remélem az emelt gyógyszerrel kihúzzuk még vagy 4 hétig. Akik szültetek már így, mik a tapasztalatok?

110. Lemi09 (válaszként erre: 109. - Sunny1)
2011. febr. 9. 22:41
Na, pont ugyanilyen értékeim voltak! Erre mondta a védőnő, hogy "Ááááá, az még nem vészes, mert nincs közte harminc"... mármint a normál és a 150-es között...
109. Sunny1 (válaszként erre: 103. - Gabriellusz)
2011. febr. 9. 06:35
Az még teljesen renden van! Nekem átlagban 130-140/85 körül volt a második harmadtól, akkor aggódtam, ha 150/90 felé ment.
108. Lemi09 (válaszként erre: 107. - Andurka85)
2011. febr. 8. 23:06
Köszi! :))
107. andurka85 (válaszként erre: 105. - Lemi09)
2011. febr. 8. 10:10
Meg kukkantottalak Benneteket! :) Gyönyörű kislányotok van!!!!!! :) Szépek vagytok! :)
106. andurka85 (válaszként erre: 105. - Lemi09)
2011. febr. 8. 10:06

Szia! Jó! Nem megyünk koraszülni! :)

Nagy odafigyeléssel,diétával,és sűrű orvosi felügyelet mellett,nem lesz semmi baj,hidd el.

És csak pozitívan!!!! Ha nem így gondolkoznék,nem lenne most a fiunk sem,nem hogy a 3. a pocakomban. Egy jó doki mindenképpen kell.

105. Lemi09
2011. febr. 7. 23:29
Sziasztok! Nagyon együtt érzek veletek. Én ugyan már 2 éve szültem, de a magas vérnyomás sajnos megmaradt... :S Ezt hagyta a terhesség maga után... vagyis inkább a toxémia. Akarunk majd még babát, már előre félek, mi lesz. Olvasgatlak Benneteket és győzködöm magam, hogy legközelebb minden rendben lesz, és igenis lent lehet tartani a vérnyomásom majd bababarát gyógyszerrel is... Mert a mostani persze nem az. Babatervezéskor azonnal kidobandó... roncsolná a kicsi veséjét. Akkor majd biztos dopegytet kapok, mint a múltkor szülés után. Mindegy, csak ne kelljen megint korábban véget vetni a terhességnek! Szóval... ne menjetek koraszülni, és akkor engem is bátorítotok! :))))
104. makaréna (válaszként erre: 103. - Gabriellusz)
2011. febr. 7. 21:56
Pihenj, és lazíts, amennyit csak tudsz!
2011. febr. 7. 21:09
Elkiabáltam. Ma egész nap 130 körül volt a vérnyomásom:(
102. andurka85 (válaszként erre: 100. - Makaréna)
2011. febr. 6. 07:35
kemény fejfájás..3 napja :S
2011. febr. 5. 22:07

Hello! Nekem szerencsére nincs különösebb tünetem, ami a vérnyomásomat illeti.

Voltunk szerdán uh-n, most vagyok 18 hetes, de a méretei alapján 20 hetes. Ez teljességgel kizárt... Szóval biztosan nem fejlődik lassabban a kelleténél.:)

2011. febr. 5. 12:05
Sziasztok lányok! Hogy bírjátok a frontátvonulásokat?
99. Sunny1 (válaszként erre: 97. - Makaréna)
2011. febr. 2. 19:00
Sz@r a vérnyomásom, de már nem is foglalkozom vele. Szülés után annyira nem érdekelt, hogy a vérnyomásmérőt elő sem vettem vagy 3 hónapig. Szopi alatt dopegytet szedtem, aztán amikor félév után elfogyott a tej a nebacop nevű gyógyszert kaptam, most napi egy szemmel elvagyok. De ezzel sem lehet majd teherbe esni, úgyhogy egy év múlva megint dopizok majd. Én nem szeretném sokáig húzni az időt szerintem egy év múlva belefogunk a kistesó gyárásba.
98. Gabriellusz (válaszként erre: 97. - Makaréna)
2011. febr. 2. 13:23
Futni már nem szoktam, csak itthon tornázgatni. Van egy jó kis oldal, azokat a tornagyakorlatokat csinálgatom amíg jólesik. Stressz ellen pedig kiválló.
2011. febr. 2. 07:38

Sziasztok! Örülök, hogy volt mit olvasnom:)

Nekem nem ajánlották a tornát, de ha te már előtte is csináltad, és óvatos vagy, nem lehet baj. A kismama jóga állítólag csodákra képes, nálunk sajnos nem volt ilyenre lehetőség. A futást szerintem kérdezd meg az orvosodtól.

A múltkor el felejtettem írni, hogy a fogínyvérzésre ajánlott para....x fogkrém nekem kezdődő torokfájásra szokott használni, már pusztán azzal, hogy fogmosáskor öblögetek vele. Nemhiába gyógynövényes!

Sunny1, örülök, hogy más is jár ebben a cipőben, hogy magas vérnyomásos terhesség után szeretné majd vállalni a következőt. Akkor a babáink is nagyjából egy idősek. Mikor szeretnéd a következőt? És neked most milyen a vérnyomásod?

2011. febr. 1. 21:22
Smile! Veled mi van? Olvasol még minket? Nem most kellett orvoshoz menned?
95. Gabriellusz (válaszként erre: 92. - Mesehe)
2011. febr. 1. 21:22
Akkor ezekből a kockázati tényezőkből nekem megvan a magas vérnyomás, és a saját magam stresszelése... Nem tehetek róla, de önmagam fel tudom doppingolni. (na, ez is az egyik oka, hogy nem hagyom abba teljesen a tornát. legalább levezetem)
94. Gabriellusz (válaszként erre: 88. - Andurka85)
2011. febr. 1. 21:20

Nem semmi! Nekem csak lányommal kell "sportolnom". Vagy motorozik, és az után rohanok, ha pedig sétálunk a kedvence a "fussunk, szaladjunk"...

Csak azért kérdeztem, mert ugye a 10. hétig minden nap jártam futni, és úgy gondoltam nem akarom teljesen abbahagyni, mert szerintem nem árthat?!

93. Gabriellusz (válaszként erre: 89. - Sunny1)
2011. febr. 1. 21:17

Üdv köztünk.

Olyan jó olvasni hogy szinte mindenki végig tudja hordani a terhességét, csak odafigyelés szükséges. Tarts velünk, hogy majd mi is szurkolhassunk neked!

92. mesehe (válaszként erre: 91. - Sunny1)
2011. febr. 1. 16:47
Előfordulhat, de inkább az első terhességre jellemző, sokat olvastam erről a témáról. Kockázati tényező a magasvérnyomás, stressz, az előző toxémiás terhesség, túlsúly. De ezek sem jelentik azt, hogy feltétlenül kialakul.Ez még mindig az orvostudomány fekete foltja. Nekem az első terhesség végződött toxémiával, úgy, hogy se magasvérnyomás gondom, se túlsúlyom nem volt, egyik napról a másikra alakult ki, így a fiam a 32. héten született. Most 30. hétnél tartok, izgulok is mi lesz. Szerencsére jól vagyok, a vérnyomásom rendben, nekem is van csíkom, eddig csak hetente néztem, de most már gyakrabban fogom.Szerintem, ha ilyen szépen sikerült kihordani az első gyereket, miért ne sikerülne a másodiknál is?
91. Sunny1
2011. febr. 1. 16:16

Lánykám alszik, volt időm visszaolvasni. Jó, hogy idetaláltam, bár én jelenleg nem vagyok érintett, de egy év múlva szeretnék még egy babát.

Olyan van, hogy első terhességnél nincs toxémia de a másodiknál igen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook