Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, akiknek hüvelykúpra vagy hüvely tablettára volt/van szükségük! fórum

Kismamák, akiknek hüvelykúpra vagy hüvely tablettára volt/van szükségük! (beszélgetős fórum)


6. ae55128da6 (válaszként erre: 1. - Kicsi.esztee)
2012. febr. 28. 13:28
Szerintem a patikában a gyógyszerészt nyugodtan megkérdezheti van e olcsóbb hisz ő tudja hogy mik a hatóanyagok és mivel lehet helyettesíteni.Nekem volt már olyan is hogy a doki olyan gyógyszert írt fel ami már nem volt forgalomban és a gyógyszerész adott egy másikat aminek ugyan az volt a hatóanyaga csak más gyártótól volt.
5. Andi12345 (válaszként erre: 1. - Kicsi.esztee)
2012. febr. 28. 10:59

Szia!

Nekem annak idején Gynoxin hüvelykrémet írt fel. Ez 10 napig elég (csak 5 napig kellett hasznáni, a maradékot el lehet tnni későbbre, ha megint előjön) és az ára sem olyan húzós!

2012. febr. 28. 08:57

Szia!

én most vagyok a 30.hétben, de a 28. héten a nőgyógyász ilyenre irt fel KLION-D 100 hüvelytabletta ami elvileg vényköteles de 10 db-os és nincs teljes 600ft az ára. Nekem nagyon jó volt már a 3. nap gyengébb volt most meg semmi gond azóta. Ezt lehet alkalmazni terhesség alatt, kivétel az 1-3. hónapban.

Szerintem próbáljon beszélni a védőnőjével is erről majd pedig a nőgyógyásszal!

2012. febr. 27. 17:25

Szia!


Pont a napokban olvastalak, és akkor még csak azt írtad próbálkoztok... Hirtlen azt hittem igen hamar összejött! :)

De látom a sógornőd beelőzött!

Nos, valóban elég drága ez a hüvelykapszula, sőt egy mondat a termékleírásból:

alkalmazása terhesség és szoptatás alatt nem javasolt.

Nem értem hogy akkor egy doki miért ilyet ír fel. Biztosan van több olyan más készítmény, amit valóban lehet használni várandósság alatt.


Bizonyos szempontól igazat adok Enissának, nem gyerkjáték, és jó lenne tényleg testreszabott gyógyszer neked, de ha azt nézem hogy a doki is olyat írt fel ami nem tanácsos... Hátha valóban sikerül elcsípned itt olyan kismamát, akinek szintén szüksége volt ilyen kúpféleségekre, mert ő biztosan nem tanácsolna butaságot, hanem azt amit ő hallott a dokijától. Persze tényleg járj utánna minden tanácsnak!!!

És hogy nincs enni pénze szerintem nem ciki, nagyon sokan vagyunk így, hidd el!!!!

2012. febr. 27. 17:03

Szia!


Nem lehet tudni mit diagnosztizált az orvos, ezért hidd el felelősségteljesen nem lehet tanácsolni semmit.


Ne szégyellje a sógornőd megmondani, hogy Dr.Úr sajnos ez nekem sok. Nem egyedül van ilyen helyzetben ebben a nyomorúságos országban. Mégis az a biztosabb, ha orvos mondja meg mit használjon, hiszen egy fejlődésben lévő magzatról van szó. Se a fertőzés, gyulladás, se egy rossz gyógyszer nem használ neki.

Bátorság, és jó egészséget kívánok!

2012. febr. 27. 16:52

sziasztok!


A kérdésem a következő lenne, sógornőm 23-24 hetes kismama. Nem is tudom pontosan...

Nincs fogadott orvosa, csak aki kijár a védőnőkhöz, viszont az a doki mindig más, és hát a vizsgálatok sem elég alaposak az elmondása szerint. Az utóbbi időben kellemetlen mennyiségű fehér kissé már sárgás folyása volt, amit el is mondott a nődokinak, aki épphogy megnézte, és felírta neki a vény nélkül kapható gynoxin 600as hüvelykapszulát. Beszaladt a gyógyszertárba megkérdezni hogy milyen kiszerelésben és árban van , 1db 1800 ft. Neki olyan 3-5 dbt, attól függően tapasztal e pozitív változást, javasolt a doki. Nos, nem véletlenül nincs fogadott orvosa, pénz híjján, így ez az 5x1800 ft is túl sok neki, ezt nem tudja megengedni magának.


Kérdésünk a következő lenne, van e köztetek olyan kismama, aki hasonló terhességi szakaszban, ilyen gondokkal küzdött, és milyen hüvelykúpot vagy kapszulát kapott a dokitól? Remélem sikerül találni olyan készítményt ami mind árban, mind kiszerelésben, illetve vény nélkül kapható.

Természetesen nem csak úgy venné meg, hanem utánna olvasnánk hogy valóban szabad e használni ilyen állapotban.

Új dokihoz menni nincs lehetőség, ehez pedig elég kellmetlen lenne visszamennie, hogy sajnos dr nincs ennyim most...

A gyógyszertárban ha konkrét gyógyszernévvel mész be, szívesen segítenek tanácsos-e, de nem állnak neki keresni az adatbázisban, hogy melyik a vény nékül kapható hatásos készítmény, ezért fordultunk hozzátok, hátha akad olyan emberke, aki tapasztalt hasonló dolgokat, és tud segíteni, amit előre is köszönünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook