Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom mindkét combján 50 Ft-os nagyságú száraz folt van, kenem, sudo-val nem múlik, mitől lehet? fórum

Kislányom mindkét combján 50 Ft-os nagyságú száraz folt van, kenem, sudo-val nem múlik, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 22. 12:23

Az én lányomnak is ekcémás volt a bőre, baba kora óta. (azóta elnőtte szerencsére) Mi, egy olyan kenőcsöt kaptunk a gyerekorvostól, aminek nem volt jó illata, kicsit szemcsés volt, és nem lehetett egyszerre max. egy hónapig használni! De mindig elmulasztotta! És nem jut eszembe a neve, azt tudom, hogy volt egy összetevője, és az miatt nem lehetett sokáig egyfolytában használni. De az istenért nem jut eszembe a neve ennek az összetevőnek sem.

És igen, kizárólag fürdetőkenőcsöt használhattunk! Ami jó testápolónak is!

23. Aysel
2009. dec. 22. 10:05

valószínű, hogy ekcéma

nem fertőző, de viszket és télen gyakoribb, mert a napfény jót tesz neki

a gyereket fürdetőkrémmel kell mosdatni, és vigyázni, hogy ki ne száradjon a bőre

ált-ban kinövik.

22. ice kuszi (válaszként erre: 21. - G.kati)
2009. jan. 3. 22:13
Nálunk a hideg okozott ilyet, erre a körömvirág vált be nekünk is. Plusz kiiktattuk a gyógyszertári fürdetőt, és inkább boltit használunk (Johnson's), mert az kevésbé szárít (bár a védőnő fordítva mondta)!
21. G.kati
2009. jan. 2. 15:45
A körömvirá krém nagyon jó a száraz bőrfelületre./narancssárga tetős/
20. Jakus
2008. nov. 18. 11:19
Atópiás ekcémája lehet.Bőrgyógyász ír fel általa kevertetett krémet.
2008. nov. 15. 08:33
Ja a cica benn lakott velünk. A kislányé volt, így elég sokat találkoztak.
2008. nov. 15. 08:32
Nincs véletlenül kutyátok vagy macskátok? Nekünk akkor volt ilyen a lányomon, de bőrgyógyász által írt krémtől teljesen elmúlt.
2008. nov. 15. 08:20
amíg nem viszed dokihoz, esetleg próbáld meg körömvirág kenőccsel, nálunk bevált:)
2008. nov. 15. 08:17
Mutasd meg a gy.háziorvosnak. Lehet, hogy valamilyen élelmiszerre reagál így, lehet, hogy valamivel érintkezik a bőre (hideg, mosószer) és ez okozza. Érdemes a végére járni, te is nyugodtabb leszel. Mi 9 hónaposan voltunk kivizsgáláson, a doktornőnk nem is küldött minket bőrgyógyászhoz, csak gastroenterológushoz, aki egy vérvétellel pontot tett az ügy végére. (Szerencsére nem allergiás) A bőrgyógyásznál kapott krém nagyon hatékony, csak ha belső eredetű akkor csak a tünetet szünteti meg.
2008. nov. 15. 08:12

A sudo szárítja.

Vidd el bőrgyógyászhoz, addig is kend hidratáló krémével vagy zsíros krémmel gyakran.

2008. nov. 14. 23:59
Tuti ekcéma, valamire allergiás. A kisfiamnak is volt, rengeteg kenőcsöt kaptunk, semmi nem használt. Rátaláltam a Lipobase nevű kenőcsre, azóta rendben van. Patikában recept nélkül kapható. Ja és csak fürdőkrémet használunk, mert nem bírja a bőre sem a tusfürdőt, sem a szappanokat.
13. pjudit
2008. nov. 14. 22:40
Én kisfiamnak is van, nekem a gyerekorvos azt mondta ez ekcéma és írt fel vizes kenőcsöt amit a gyógyszerész kutyúl ki, szépen múlik neki.
12. _kleo_
2008. nov. 14. 22:18
Mennyi idős? Kap már tejtermékeket? Az is okozhatja. Próbáljatok meg 1-2 hetes tejtermék mentes étkezést, meglátod változik-e tőle.
11. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Vikó 26)
2008. nov. 14. 22:10

A fiamnak se viszketett, nem is vakarta, de ha nem kezeled nagyon el tud fajulni.

Mi gyerek bőrgyógyászhoz vittük, írt fel speciális testápolót, és egy gyógykrémet ha kijön az ekcéma.

És mindenből gyógyszertári. Popsikenőcs, fürdető...

2008. nov. 14. 22:10

nekünk a gyerekorvos mondta hogy ekcéma(bocsi ha nem jól írtam)

elvileg hideg időben jóön csak elő ez mondjuk nálunk igaz is lett mert nyáron semmi baja nem volt a kislányunknak, de már kezdődik megint, posikenőcsőt egyáltalán nem szabad rá kenni mert az sokat árthat nekünk egy gyógyszertári füdető vált be ha gondolod leírom a nevét

2008. nov. 14. 21:57
Nem viszket neki,engem jobban zavar mint őt!A védőnő szerint semmiség,ha kenem el múlik,de mostmár muszáj leszek beutalót kérni!
2008. nov. 14. 21:54
Nekunk hasonlo volt, a leirasod alapjan, az Eucerin furdoolaj es testapolo segitett.
2008. nov. 14. 21:54
Szerintem is ekcéma, ugyanez van a fiamnak, és ugyanott. A bőrgyógyász ad rá krémet, és egy speciális mosakodókrémet is, mert a rendes tusfürdő ilyenkor árt. Kb 2 hét alatt múlik el...
2008. nov. 14. 21:53
Én úgy tudom a sudocrem az szárít.
2008. nov. 14. 21:52
Piros a folt és száraz a felülete? Lehet ekcéma is.
2008. nov. 14. 21:52

Szerintem akkor menjetek bőrgyógyászhoz!

Nem viszket neki???

2008. nov. 14. 21:51
Igazábol ez két teljesen száraz folt,a védőnő ajánlotta a sudocremet,de nem segít,sőt az utobbi időben mintha nagyobbis lenne!
2008. nov. 14. 21:47

Szerintem Rózsahámlás a neve. Elocom krémtől elmúlik.

Nem vagyok benne biztos. Ez piros folt fehér széllel.

2008. nov. 14. 21:45
Kislányom mindkét combján 50ft-os nagyságú száraz folt kenem, sudo-val nem múlik, mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook