Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiskorúról készült kép idegen közösségi oldalán fórum

Kiskorúról készült kép idegen közösségi oldalán (beszélgetős fórum)

2011. febr. 11. 20:54

Kórházban van a lányom... úgy tűnik, pszichés eredetű mellkasi fájdalom... talán holnap hazaadják, de eddig minden szervi okot kizártak.

most erre mit lehet mondani???

22. Barát1 (válaszként erre: 20. - Konok76)
2011. febr. 9. 07:18
Értem és köszönöm a válaszaidat.
21. Konok76 (válaszként erre: 19. - Barát1)
2011. febr. 8. 19:32
jah... a kép lopva készült, kb 2 percre léptem el a mosdóba... ezt használta ki, és nem is szólt róla...
20. Konok76 (válaszként erre: 19. - Barát1)
2011. febr. 8. 19:31
azért probléma, mert az egy év alatt többször kértem szépen, de nem tette meg. Azért nem érzem kedves gesztusnak, mert többször halottam tőle a kislányra a titulust, miszerint "összedugott kölök", "kényszer gyerek", "erőszak-gyerek" és sorolhatnám... Ha kedves volna, látatlanban sem bántaná... Tőlem is kedves volna, ha feltenném az övükét? érdekes, én sosem sértegettem a másik gyereket... pedig házasságon kívüli, és a volt férjem többször mondta rá is, hogy nem akarta.... A gyerek az apjától tudja, mert az dörgölte az óra alá.
19. Barát1 (válaszként erre: 1. - Konok76)
2011. febr. 8. 13:58

Miért probléma még mindig ez a kép ha már egy éve fent van azon az oldalon. Nálatok készült akkor miért írok, hogy zugban készült, te is ott voltál nem?

Egy kép miért okoz ekkora feszültséget köztetek? Ha van joga feltenni, ha nincs lépj túl rajta, a nyugalmatok fontosabb, mint az, hogy kinek van igaza.

A lányod honnan, kitől tudja egyáltalán, hogy fent van ez a kép? Én kedves gesztusnak értékelném a helyedbe, hogy az apuka lányával fényképeztette le magát.

18. Sylar01 (válaszként erre: 16. - Konok76)
2011. febr. 8. 13:34
Senkinek sem jó, ha egymás idegeire mentek, nagyon remélem, hogy sikerül őket jobb belátásra bírnod!
17. 8625c5bd9b (válaszként erre: 15. - Konok76)
2011. febr. 8. 07:57
Sajnálom, nem lehet egyszerű helyzet. A nyugalom érdekében hagyd a fenébe azt a képet, próbálj meg előre nézni és a lányodat is erre ösztönözd.
16. Konok76 (válaszként erre: 14. - Sylar01)
2011. febr. 7. 20:15

köszönöm a biztatást, holnap adom fel a levelet!

Remélem én is, hogy normalizálódik a helyzet, és nem kell tovább emiatt vitatkozni... Nem örülnék, ha húzódna...

15. Konok76 (válaszként erre: 13. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 7. 18:26

szerintem mert idegenek a számára... az apai mama sem egy nagy kapcsolattartó, ő is idegen...

igazából a félelem a bizalmatlanságból fakad. Voltak ígéretek az apja részéről, hogy felhívja telefonon, eljön ballagásra, farsangra, sorolhatnám... mind ígéret maradt... Nem hisz neki... azért is félhet, mert a kislány saját maga kérte, hogy hagyják egy kicsit gondolkodni, a csajjal ne kelljen találkoznia, a kérdéseire normális válaszok helyett a "kérdezd anyádat..."kezdetű cinikus duma jött... Gyerek szemmel fájhat, hogy amúgy is keveset törődik vele az apja, most még annyit sem... és azt hiszem ezek összeadódtak...

Akár hiszed, akár nem, nem érdekem, sem célom, hogy a gyerek az apjával rosszba legyen...

én soha nem bántottam, nem szidtam, azért sem, mert azt gondoltam, hogy a kislány előbb-utóbb ettől látja majd érdekesnek... kamaszodik, stb...

ismerje meg ő, szeresse, ha gondolja, döntse el ő, annak alapján, ahogy hozzá viszonyul...

mondjuk az eddigiek alapján gáz a helyzet... eddig még mentettem is a helyzetet, mindig kerestem kifogást, indokot, mentséget neki... meddig kell védeni egy felnőtt embert egy gyerek szemében, hogy ne csorbuljon a szeretet? már szinte menthetetlen a dolog, hisz egy lassan 9 éves lány már tudja, hogy mi az, hogy hónapok óta nem jött, nem kereste, sorolhatnám... itt jön be a képbe, hogy nem azért van fent a kislány képe, mert a párjának a gyereke számít, meg számít a párjának is... egyik sem törődik a gyerekkel, csak azzal, hogy fájdalmat okozzanak...

beperelt a volt férjem 3% gyt csökkentésért.. erről is elfelejtett szólni... csak akkor tudtam meg, amikor jött az idézés... azért felhívott már, hogy elmondjon mindennek, mert olyanja volt, de azért még soha, hogy hogy van a kislány...

hogy mennyire is nem tud számítani egy gyerek?!?!?!

másfél évesen karácsonyra barkácskészletet vett, ami lenyelhető apró darabokból volt, és az is meg volt beszélve, hogy mire van szükség...

két évesen biciklit szerettünk volna, megbeszéltük, hogy együtt megvesszük, hogy egyikünknek se legyen sok, erre beállított egy 3 pálcás hajszálvékony nyaklánccal... a gyerek meg állt, mert már be is volt neki ígérve a bringa... csalódott... megvettem egyedül... minden létező fórumon meghurcolt, már semmi mást nem szeretnék, csak nyugalmat...

14. Sylar01 (válaszként erre: 6. - Konok76)
2011. febr. 7. 17:30

Ha még nem küldtel el a levelet, akkor javaslom az ajánlott, tértivevényes levelet, azt fogadja el a bíróság. A sima ajánlottat nem.

Remélem, sikerül elérni a célod.

13. 8625c5bd9b (válaszként erre: 12. - Konok76)
2011. febr. 7. 12:21

A kérdés az, hogy miért fél tőlük?

Gondolom nem azért, mert nem mondták meg neki a féltestvért.

12. Konok76 (válaszként erre: 11. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 7. 11:57

Nagyon másként ezt nem lehet előadni. tények, hogy nem szólt a gyerekről, tény, hogy egy évben 3x kíváncsi a gyerekére, közte pedig nem is akarja látni tudni róla. Ha nem így lenne, hívná, keresné. A telefonszámla ékesen bizonyítja ezt is... az is tény, hogy hogyan váltunk el... nem nekem lett kapcsolatom..tehát itt csak az indokai térhetnek el. az pedig valahogy így néne ki: Miattam... én vagyok a szemét, én nem engedem a kapcsolattartást, én nem tudok túllépni, meg irigy vagyok a boldogságukra, és azért ment el, mert ő nem is akart gyereket(együtt jártunk kivizsgálásra, ez hazugság), én meg ráerőltettem, és neki nem volt kapcsolata a csajjal, mégis vele van... no comment...


Végülis a kép sem engem bánt... a lányom lassan 9 éves, okos, kitűnő tanuló, gyors esze van, és nem érti, ha kéri, azt miért nem lehet megtenni...

fél a csajtól, pontosan emiatt, meg a gyerek kérdés miatt az apjától is... pedig tényleg nem hangolom, mert ha mégis el menne, ne rettegéssel teljen a napja...

11. 8625c5bd9b (válaszként erre: 10. - Konok76)
2011. febr. 7. 11:45

Sajnálom, hogy ilyen rossza viszony,


de valószínűleg a másik oldal is máshogy adná elő...ez a kép dolog biztosan rosszul esik neked, de szerintem túlzásba viszed a dolgot.


Nekem az jön le belőle, hogy azért tette ki a lányod képét, mert fontos neki a párja másik gyereke is, de nem látok bele a dolgokba, ha szerinted csak idegesíteni akar, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy nem veszel róla tudomást.

10. Konok76 (válaszként erre: 9. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 7. 11:37
Idegen a lányomnak, mert nincs köztük semmilyen kapcsolat. Nem uszítom a kislányt, megtanultam mások kárán, hogy nem szabad. Apja ellen sem beszélek neki. Egyszerűen nincs joga felhasználni a képet, a beleegyezésem nélkül. A képpel van bajom, a jogtalanság részével. A többi nem érdekel. Éljenek boldogan, csak hagyjanak minket békén, 3 hónapos volt a kislány, amikor a volt férj összeszedte magának ezt a nőt. Hogy miért vagyok dühös??!! Mert két percet maradt kettesben az apjával a gyerek, és máris engem szapult neki... olyanokat mondott, hogy ő hívta volna, de én nem engedtem, hogy beszéljen vele, meg jönne, de én ellenséges vagyok... ehhez képest, én hívtam fel, hogy mit szeretne, mert már jó volna tudni, ő meg azt mondta, hogy otthon le kell egyeztetnie, hogy mikor tud jönni... ezzel csak az a gond, hogy ne rám fogja, ha nem engedik... több mint 8 éve egyedül nevelem a lányom. szeretheti az apját, sosem bántottam előtte, még csak nem is szidtam... sem a barátnőjét. én már régen túl vagyok a váláson, de azt hiszem senki nem nézné szívesen annak az oldalán a gyerekét, aki a családot szétválasztotta... persze egy hibás sosincs, nekem az volt a bűnöm a volt férjem szerint, hogy amikor ő munkanélküli volt, nem költöztem albérletbe hármasban... ez alatt azt kell érteni, hogy ő, a barátnő, meg én... a gyereket meg hagyjam anyámnál... nem mentem bele, ezért elváltunk... hát ennyi... ez már rég nem baj, de még egy dolog... Tavaly előtt a kislány kérte, hogy nem akar vele többet találkozni, egy látogatás után... továbbítottam a kérést, duzzogás, fenyegetőzés, és hiszti, no meg persze per lett belőle. Volt férjék elfelejtettek szólni 9 hónapig, hogy féltestvér lesz, és mire értesültünk róla, már meg is lett a gyerek... a lányom összetört, mert őt az apja lecserélte, és nem szereti, mert lány... innentől kezdve igazat adok neki, hogy nem akar fent lenni annak az oldalán, akiben nem bízhat...
9. 8625c5bd9b (válaszként erre: 1. - Konok76)
2011. febr. 7. 11:08

Ne haragudj, de ha az a kép nem bántó, akkor felesleges a lányodat is ellenük uszítanod, mert ez visszaüthet.


Szerintem neked nem azzal a képpel van bajod.


A férjed új párja nem igazán "idegen" a lányodnak...

8. Konok76 (válaszként erre: 4. - Nívea)
2011. febr. 7. 08:46

kérte, ez sem számított..

ezeknek semmi sem szent...

Most volt nálunk láthatáson, mert nem viszi el a kislányt, és nem engedem, hisz egy idegen a gyereknek, meg a kislány sem akar elmenni az apjával. ezelőtt májusban, a gyerek szülinapja előtt fél órát volt itt. az eltelt hónapok alatt nem is telefonált, nem is érdekli a gyerek. a kép az én bosszantásomra van fenn, és a gyerek sínyli meg...

7. Konok76 (válaszként erre: 3. - Correct)
2011. febr. 7. 08:44
bejelentettem, nem tettek semmit! Akkor most mi van?
6. Konok76 (válaszként erre: 2. - Sylar01)
2011. febr. 7. 08:43
Kértem emailon már rég, most többször kértem a volt férjet szóban is, de nem igazán teszi meg! Most ajánlott levélben fogom felszólítani, hátha úgy menni fog. Nem akartam pereskedni, de ha nem lesz más, megteszem.
2011. febr. 7. 07:06
szóljon hozzá ezen az oldalon hogy nem akar az illető képeinél lenni
2011. febr. 6. 20:28
Kérje a gyerek, hátha az ő kedvéért leveszi. Ha nem, akkor fel kell jelenteni és kész.
3. correct (válaszként erre: 1. - Konok76)
2011. febr. 6. 20:25

Egyszerűen be kell jelenteni a kép jogosulatlan használatát. Ez facebookon és iwiwen is lehetséges.

"Kép jelentése"

2. Sylar01 (válaszként erre: 1. - Konok76)
2011. febr. 6. 20:22

Sajnos ebben konkrétan nem vagyok jártas, de elvileg a személyiségi jogok Rá is vonatkoznak. Igazából, a hivatalos gyámján kívül senki sem tehet fel Róla képet sehová, még a volt férjed sem. Ez viszont, így maga után von egy esetleges rendőrségi feljelentést, amit Neked kell megtenned.


Hogyan kéted őket, hogy vegyék le a képet? Ha e-mailben megírta, hogy nem veszi le, az bizonyíték.

2011. febr. 6. 20:12

Sziasztok!


Konkrétan az én lányomról van szó! Volt férjem nője (aki miatt elváltunk)zugban készített képet rakott fel a saját oldalára az engedélyünk nélkül!

Nem meztelen, mutogatós, vagy ilyesmi, de nem volt joga hozzá akkor sem. A kislány már lassan 9 éves, nem buta gyerek. Nem akarja, hogy a képe fenn legyen. Kértem, hogy vegye le, de nem hajlandó! Hová forduljak? Ki tud segíteni? Az apa sem jelentkezett 8 hónapig, most meg veri a nyálát... megbízhatatlanok, őt is kértem, hogy a kislányra való tekintettel vetesse le, de nem tett semmit... A gyerek meg már meg is tudja keresni az oldalt, és nem érti, hogy miért kell ezt csinálni. Mondjatok okosat... kérlek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook