Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyereknél anyajegy levétel hogy működik? fórum

Kisgyereknél anyajegy levétel hogy működik? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 25. 14:44

Nálunk a Heim Pálban vették le a kisfiúnak. Valami érzéstelenítő krémmel kenték be neki, ami sz@rt se ért. Három és fél éves volt. azt mondta az orvos neki nem fog fájni..nagon fájt. Amint vége lett, azt mondta a kisfiú szemrehányóan az oevosnak, azt mondtad nem fog fájni, és ennyire még nem fájt soha semmi.

Igaza volt a gyereknek, nem hülye, csak kicsi. Nem javaslom az altatatást nem egészsége, de helyiérzéstelenítést kérjetek. Heg nem maradt utána, nagyon szép lett. ennek kb 4 éve már.

Gyors jobbulást a kicsiknak! Enissa

16. msaca
2010. jún. 25. 14:39

A varrat mérete a sebtől függ, attól hogy mennyire metszi körül. Azt csak akkor látja, ha felvágja. De ilyen pici korban sokkal gyorsabban, szebben gyógyul, mint később, az biztos.

Más kérdés, hogy a tortúra ugyanakkora, mint mondjuk egy ambuláns-egynapos sebészet alkalmával kivett orrmanula- műtét esetében. volt részünk benne, és már csak ezért sem erőltetem ezt az anyajegylevételt a kisfiamnál...

15. gabi0630 (válaszként erre: 13. - Msaca)
2010. jún. 25. 14:36

Ezt is kérdezni akartam.

Heg mekkora marad? Varrat? Utána mennyire fájdalmas? Most lehet butaságot kérdezek, de volt műtéti sebem, és az fájt nagyon. Ez nem olyan?


De, ki tudok kérni másik véleményt, és fogok is.

14. gabi0630 (válaszként erre: 11. - 98ec496afb)
2010. jún. 25. 14:34

Jó dokinak tűnik. FIatal, nagyon drága, de annál alaposabb.

A sebészt meg csak jót ismerek, legalábis gyereksebészt. Akihez megyünk, nagyon rég a szakmában van, hihetetlen alapos, rendes, segítőkész.


DE azért nagyon ideges vagyok ha rágondolok.

13. msaca (válaszként erre: 6. - Gabi0630)
2010. jún. 25. 14:34

Nem tudsz másodvélemény kérni másik dokitól?

Nekem is van egy parányi a lábujjamon amit le akartak velem vetetni, de nem hagytam.Vörös haj, fehér bőr -telis tele vagyok anyajegyekkel. De a dokik meg legszívesebben lenyúznának! :-)

Eddig 4-5öt vettek le, egyik se, volt rosszindulatú,de ugye ez csak utólag derül ki a szövettanon. a hegek viszont rosszabbak!

12. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Szisi)
2010. jún. 25. 14:32

Most megnyugtattál. Nagyon parázok a kórházasditól.Ismerem hogy milyen horror lenne, persze ha muszáj, akkor muszáj, de ha egy mód van akkor kihagynám.


Aki műtené, az csinált ismerős gyereknél sérvműtétet, az is ambuláns volt.


2 hét múlva jön a sebész, majd mond valamit, aztán jobb túl esni rajta. Főleg hogy a bőrgyógyász szerint ne sokat várjunk.

11. 98ec496afb (válaszként erre: 6. - Gabi0630)
2010. jún. 25. 14:31
El bizony! Na jó, Romániában fisifusi doktorkák vannak (jajj, tisztelet a kivételnek), (onnét a tapasztalat)... volt rá precedens, igen, ismertem olyat. Egy jó bőrgyógyászhoz én is elzarándokolnék.
10. gabi0630 (válaszként erre: 7. - 98ec496afb)
2010. jún. 25. 14:30
Köszi! És milyen régi kép!!!
2010. jún. 25. 14:30

Nem kell mindenképpen megvárni, hogy csúfolják... A műtétet pár nap, 1-2 hét alatt kiheveri, de a gonosz bántásokat egy életen keresztül a lelkében viselheti...


Úgy tudom, hogy helyi érzéstelenítéssel és bódító gázzal történik (nem altatás) azért, hogy ne mozgolódjon a "műtét" alatt. Egyébként 10 perc alatt leveszik, nem a világ vége! :o)

Beszélj egy sebésszel, el fogja mondani a részleteket. Nálunk ez úgy működik, hogy bemégy, elmondod mit szeretnél, és ha ő is úgy látja jónak orvosilag, akkor közli, hogy feküdj fel az ágyra. Szóval nem kell hozzá nagy bőrönd! :o)

2010. jún. 25. 14:30
Mondjuk én is féltem, mert a könyökhajlatban van felül a karján. persze hogy surlódik, a nap miatt is kenni kell.plusz megcsipte mellette egy szúnyog és akkor meg aggódtam hogy nehogy elvakarja.
7. 98ec496afb (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2010. jún. 25. 14:27
jaj de édes a véleménymegmondós fotón! :) (bocs, ez már nem a tárgyhoz tartozik)
2010. jún. 25. 14:27

Nekünk nem nagy az anyajegy, de dokinak nem tetszik. Sem a színe, sem a felülete, sem az alakja. Ő mondta. 2 hét múlva rendel itt nálunk gyereksebész, ahhoz kell mennünk, Ő mondd valamit.


Msaca! Ha szőrös, az jó! Nekem is van egy kb akkora, és nekem azt mondta a doki, az jó ha szőrös, akkor abból később sem lesz baj.


Napersze! Most lehet hogy nagyon buta vagyok, de elrákosodhat, ha nem jól veszik ki??? Most megijedtem. De a bőrgyógyász meg alapos volt, műszerrel nézve mondta, hogy ne sokat várjunk vele.

5. 98ec496afb (válaszként erre: 4. - Msaca)
2010. jún. 25. 14:27
bánná a fene a csúfolást, azért nem kell levenni. Hadd üljön ott, ha nem veszélyes, jó lesz szexepilnek. Akkor kell meggondolni, ha zavarja, ha súrolódik a ruhával, ha mindig beleakad, stb.
2010. jún. 25. 14:24

Miért kell mindenképpen levetetni?

Az én fiamnak (négy és fél éves) is vana karján egy öt forintos nagyságú. Jó csúnya, még szőrös is. De hát most mit csináljak vele?

Majd, ha nagyobb lesz, vagy zavarja, vagy csúfolják, akkor levetetem. Doki látta, rendszeresen ellenőriztetem, de amíg nem muszáj nem akarom ilyen műtétnek kitenni.

Szerintem mindeképp altatni kell egy ilyen pici gyereket.

2010. jún. 25. 14:23
ó, muszáj, már most kell ezt, kicsi korban? ó, én félnék tőle, szerintem veszélyes. énnekem is van vagy három, és egyiket másikat le is vetetném, de egy nagyon jó orvos kell ehhez, nehogy elrákosodjon, ha túl mélyen vannak a gyökerei vagy szerteágazók... meg kell gondolni a kockázatokat alaposan.
2010. jún. 25. 14:17

Sziasztok!


Februárban volt a kisfiam 3 éves, és 8 hós kora óta van a lábszárán egy anyajegy. Nagyon sötét, furcsa alakú, kiemelkedő.

Mutattam bőrgyógyásznak, aki azt mondta, mostz még nincs baj, de vetessük le mindenképpen.

Hogy zajlik? Kórházban bent alvós? Vagy csak jövünk-megyünk? Altatás? Érzéstelenítés?

Köszönöm!

2010. jún. 25. 14:16
Kisgyereknél anyajegy levétel hogy működik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook