Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan működik az anyajegylevétel TB-re? fórum

Hogyan működik az anyajegylevétel TB-re? (tudásbázis kérdés)


19. Noorah (válaszként erre: 18. - Noorah)
2013. jan. 16. 21:36
Tehát beutalhat-e, ha nem ő, ahnem egy másik börgyógyász rendel abban az intézményben, melyben a sebész van?
18. Noorah
2013. jan. 16. 21:35
Akkor már tényleg csak az érdekelne, hogy ha pl. elmegyek egy magánbőrgyógyászhoz a megyeszékhelyre, hogy megnézze az anyajegyeimet alaposan, ő elküldhet/elküld-e az itteni SZTK-s sebészhez, hogy az ingyen szedje le őket?
17. Cippora (válaszként erre: 16. - Noorah)
2013. jan. 16. 17:12

Oh,hát azért ne gondolj rögtön a legrosszabbra.Ha nem változik akkor nincs gond,de ha változik sem feltétlenül.Nekem egy normál anyajegyből lett 2cm-es,és még itt vagyok :)


Én Nyíregyházán!

16. Noorah (válaszként erre: 15. - Cippora)
2013. jan. 16. 15:34

Igen, gondoltam a hegekre is, de inkább legyen csúnyább folt rajtam, mint bőrrák, amit kemo stb.. követ. :S


Én Baktalórántázán szeretném a dolgot. A bőrgyógyász Szőke Katalin, a sebész valami Konczili Vendel. Te hol csináltattad?

2013. jan. 16. 14:22
Ja és hogy ha ennyit szeretnél levetetni akkor én a helyedben azért átgondolnám a plasztikai sebészt.Nem tudom mert az már régen volt,de nekem a hasamról az vette le.Csak azért írom mert 16 heg lenne rajtad,ha tényleg mind leveteted,és nem mindegy,hogy milyenek lesznek.
2013. jan. 16. 14:20
Szabolcsi vagyok én is,nekem bőrgyógyász nézte meg,elküldött sebészetre és ott kaptam időpontot,levették.Volt,hogy egyszerre 3-mat is,és az egyik elég nagy kiterjedésű volt,vagy 2 cm.Párom is most volt pár hete,megnézték neki,még nem szedette le,de semmi akadálya nincs,pedig ő csak esztétikai okokból akarja levetetni!
2013. jan. 16. 13:50

Én a hátamról vetettem le két kb. fél centi átmérőjű, kidudorodó anyajegyet két éve.

Évente látta bőrgyógyász, de nem volt velük semmi gond. Egyszer megkérdeztem, hogy nem lehetne-e őket leszedetni. Azt mondta, ha zavar akkor le lehet. Elküldött a sebészetre, ahová nagyjából egy hónappal későbbre kaptam időpontot. Ott megnézték, aztán adtak két másik időpontot a levételre. Egyszerre nem ment, az orvos azt mondta azért mert távol voltak egymástól (kb 30 cm).

Úgy működött, hogy kaptam ugye helyi érzéstelenítést (ami a másodiknál nem sokat ért, mert mindent éreztem, az elsőnél jó volt), majd kimetszette a sebész az anyajegyet, végül összevarrta a bőrt, letapasztották a sebet. Ilyenkor a szövetdarabot mindig el is küldik további vizsgálatra. 1 vagy 2 nap múlva kellett menni kötéscserére, egy hét múlva pedig varratszedésre.

Nálam az elsővel nem volt semmi gond, a varratszedés után már nem is éreztem hogy ott megpiszkáltak, a heg is alig látszik. A második levétel viszont fájt is, nehezen gyógyult és a heg is nagyobb lett, mint az anyajegy volt. Gyakorlatilag csúnyább, mintha ott egy anyajegy lenne. Az orvos szerint a különbség abból adódik, hogy az első anyajegy a derekamon volt, ahol vékonyabb a bőr, a második viszont fent a két lapockám között, ahol a legvastagabb. Én ezek után meggondolnék minden ilyen műtétet. Pedig van rajtam egy pár gusztustalan szemölcs is. Ha muszáj persze belemennék, mondjuk ha a bőrgyógyász magától javasolná, de egyelőre azt mondta elég évente megnézetni.

Nem tudom hogy működik, ha magán bőrgyógyász méri fel a helyzetet, erről nincs tapasztalatom, csak gondolom, hogy ő is elküldhet sebészhez, mert miért is ne küldhetne el.

12. emagdi (válaszként erre: 11. - Noorah)
2013. jan. 16. 13:49

nem vesztesz semmit, ha elmész a nem magánorvoshoz.

maximum ha ismét ellenséges veled, vagy nem vizsgál meg, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy elmenj a magándokihoz.


amúgy szerintem nem kell ezt a dolgot túlizgulni, egyáltalán nem minden anyajegy veszélyes. majd a bőrgyógyász eldönti, hogy van-e olyan amit esetleg érdemes lenne megelőzésképp levetetni, vagy nem kell vele foglalkoznod.

11. Noorah (válaszként erre: 9. - Kissreni111)
2013. jan. 16. 13:16

Engem nem azért zavar, mert csúnyák. Már megszoktam őket. Úgy tudom, hogy ha viszket, vagy udvara van, olyankor már áttétes. Pont ezt szeretném elkerülni...


Nálunk nagyon undorító orvos van. Egyszer voltam nála ősszel. Meg sem nézett rendesen és nem mondott semmit, ráadásul az elem is lemerült a dermatoszkópban. Nem tudom, érdemes-e visszamenni hozzá...

Most szeretnék egy magán bőrgyógyászhoz menni, csak hát drága és még az sem digitális dermatoszópos (azt nem is tudnám megfizetni, mert tízezer fölött van jóval). Azt is hallottam, hogy a magánorvosok úgyis találnak valami olyat, amit le kéne szedni, hisz zsebre dolgoznak. Ezért most tanácstalan vagyok. :(

2013. jan. 16. 13:13
Ha bőrgyógyász indokoltnak tartja, és kifejezetten javasolja a műtétet, akkor NINCS olyan, hogy nem csinálják meg TB-re. Nem is értem...
2013. jan. 16. 13:10
A bőrgyógyász csak esztétikai okok miatt nem fogja engedni a levételt! Tapasztalatból tudom! Akkor, ha rossz helyen van, mondjuk melltartó, vagy bugyi dörzsöli, akkor az állandó irritáció miatt TALÁN javasolja. Az, hogy neked nem tetszik, vagy zavar, az nem elég indok. Sajnos. Ha vérzik, elkezd nőni, vagy udvara van, akkor viszont tényleg menjél, mert abból még baj is lehet!
8. Noorah (válaszként erre: 6. - Sunny1)
2013. jan. 16. 13:10

Nem azért, mert esztétikai lett volna?

Szerintem olyat nem tehetnek, hogy nem veszik le, ha egyszer veszélyes is lehet...

2013. jan. 16. 13:08
Szerintem menjél egy egy bőrgyógyászhoz. Ő tudni figja mit kell tenned.
2013. jan. 16. 13:08
Keresztlányom most szeretett volna levetetni egyet, de már nem csinálják meg tb-re.
2013. jan. 16. 13:04

Én szabolcsi vagyok és itt helyben szeretném mindezt elintézni TB alapon.


TUdtommal a legnagyobb anyajegyem 9 mm, azt még akkor leszedik sebészeten is?

2013. jan. 16. 13:02

én pár éve az onkológiai intézetbe mentem (II.kerület), ott helyben megnézte a bőrgyógyász, egyből oda adtak is időpontot levételre (sebészhez). ha nem egy helyen van ez a kettő, akkor gondolom kicsit macerásabb.

adott időpontban sebész levette, egy hét múlva megnézte és kiszedte a varratokat, valamint mondta a szövettani eredményt (azt is megnézik közben).

ennyi.

azt a bőrgyógyásszal kell ledílelni, hogy melyiket írja rá a papírodra, hogy le kell szedni, és melyiket nem a sebésszel már nem lehet egyezkedni.

2013. jan. 16. 12:58
Úgy működik, hogy elmész a bőrgyógyászhoz, ő ad beutalót a sebészetre. Aztán elmész a sebészetre, megnézik mi újság, leegyeztettek egy időpontot. Aztán odamész, leszedik, majd kötözés, és varratszedés. De 1 cm2-nél nagyobb anyajegyet nem szednek le a sebészeten, azzal már plasztikai sebészhez kell menni.
2013. jan. 16. 12:51

Sok van rajtam, sok nagy is, de eddig nem foglalkoztam velük. Nme is nagyon kentem magam, napoztam, szoliztam többször. Viszont most olvastam a melanómáról bővebben és nagyon megijedtem. Szeretnék megszabadulni legalább 16 db-tól. Elől 8-tól, hátul is 8-tól. Tudom, hogy ez ne, így működik, ezért lennék kíváncsi a tapasztalatokra. TB-s, szikés eljárásnál, hogy megy ez? Egyszerre mennyit lehet leszedetni?

Ha magán bőrgyógyász méri fel a helyzetet, de TB-re akarom megcsináltatni, akkor ő is elküldhet sebészhez, vagy csak az SZTK-s orvos?

2013. jan. 16. 12:48
Hogyan működik az anyajegylevétel TB-re?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook