Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam 16 hónapos és fél a fürdéstől, mit csináljak hogy ne üvöltse végig a fürdést szegénykém? fórum

A kisfiam 16 hónapos és fél a fürdéstől, mit csináljak hogy ne üvöltse végig a fürdést szegénykém? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 13. 04:33
vegyel neki valami jatekot amit o valaszt ki a jatekboltban,vagy furodjel te is vele,s mond anya se fel,es meglatod hamarosan megfogja a furdest szeretni.
2015. febr. 27. 13:43
Látom, hogy régi fórum, de hátha valakinek segítek vele: ismerősöméknél ugyanígy egyik napról a másikra kezdett félni a fürdést nagyon szerető gyerek. Ők nem erőltették, hónapokig úgy mosdatták, hogy a kád mellett állt a gyerek, és úgy mosták le. Nem akarták gyötörni, mert tényleg félt, és így is tiszta lett, ha kicsit komplikáltabban is. Közben persze óvatosan próbálkoztak, biztatták, más módon próbálták újra összebarátkoztatni a vízzel. Végül nem is tudom, hogyan, de rendeződött a helyzet. A gyerekek sokszor olyan dolgoktól meg tudnak ijedni, amire a felnőtt nem is gondol, elmondani meg nem tudja, meg sokszor azt hiszi, a felnőtt látja az ő gondolatait is, tehát nem is gondolja, hogy magyarázni kellene. Olyan felnőttről még nem hallottam, aki fél a fürdéstől/zuhanyzástól, tehát minden gyerek előbb-utóbb kinövi.
42. sercegnő (válaszként erre: 37. - Futóbajnok)
2011. júl. 7. 11:28

szerintem a cunit NEM szapad semmivel mosni, felborul a ph ertek, es azutan foleg jarhattok kezelesre. Nekem ez alapveto. En soha nem szappanoztam :) es soha nemmilyen bajom nem is volt.



Szankat sem mossuk ki szappannal.

41. 91d4989ab9 (válaszként erre: 36. - Helge)
2011. júl. 3. 22:29

az már később volt szerintem:d 7 hónaposan csuszott el a kádban, aztán volt gond a fürdéssel majd egy nyári napon ami később volt kint fürcsiztek és akkor kérte másszon be mellé:d

szerintem:d

40. Molyka
2011. júl. 3. 07:51
Zuhanyozzon. :)
39. Filemon79 (válaszként erre: 1. - Tacsi44)
2011. júl. 3. 07:44

Az én lányom is nagyjából ennyi idősen kezdett félni a fürdéstől. Vele sem történt semmi: soha nem hagytuk egyedül, nem csúszott meg, nem ment a szemébe hab, stb. Egyik napról a másikra változott meg. Most 2,5 éves, és kb. 1 hónapja mer újra fürdeni, de most már nagyosan: leül a kádban, mosakszik, pancsol. :) Mi is mindent megpróbáltunk, velem fürdött, de úgy, hogy állt, görcsösen kapaszkodott, és, mint a lovat, úgy kellett lecsutakolni. Nem volt könnyű időszak, de mi kivártuk, mert, ha erővel leültettük, csak azt értük el, hogy a kád közelébe se akart menni.

Aztán kb. 1 hónapja egyszer csak azt mondta, hogy "Most leülök!" - és leült.


Türelem!

38. 6c98619f8d (válaszként erre: 36. - Helge)
2011. júl. 3. 07:24

:DDD

ezen az én szemem is megakadt!

37. futóbajnok (válaszként erre: 25. - Tacsi44)
2011. júl. 3. 06:36
Az én tippem, hogy váltsatok tusfürdőt! Lehet, hogy az csíp. Az én kislányomnak pl. a baba szappan csíp, a baba tusfürdő nem...:-)) És ha a cuniját szappannal akarom mosni, tiltakozik.
36. helge (válaszként erre: 32. - JudyTim)
2011. júl. 3. 05:51
Bocsi a kérdést, de egy 7 hónapos gyerek hogyan kérte, hogy mássz be mellé?:)
2011. júl. 3. 02:08
Kislányom ugyan jóval fiatalabb, de 3 hós környékén ő is őrjöngött a víztől. Ezt úgy védtem ki hogy vele fürödtem. 1-2 hiszti volt még, de aztán rájött hogy minden ok, most 5 hós és nélkülem is lubickol. Remélem ez beválik.
2011. júl. 3. 01:16
Hasonlo korban az en kislanyommal is ugyanez volt. Nalunk ket oka volt. Az egyik, hogy megcsuszott a kadban es bebukott. Par tizedmasodperc alatt kikaptam... Ezutan nem volt hajlando nyugodtan furdeni. Neki nagyon szaraz a bore, kivakarta a labat, en nem lattam sebesnek. Furdott, visitott. Amikor adtam ra a pelust, vettem eszre, h sebes es a meleg viz valoszinuleg csipte neki. Fel evig harc volt a furdes. Edesanyam tudta visszaszoktatni ugy, h jatszott vele, elterelte a figyelmet, nevetgeltek egyutt furdes kozben. Masnap boldogan ment a kadba es azota is imadja a furdest mindenhol! Sok sikert! Es turelmet!
33. tneksz (válaszként erre: 7. - Tacsi44)
2011. júl. 3. 00:59

Lehet tényleg lelki eredetű de nem lehet hogy esetleg a kis kukijával van valami és esetleg csípi a víz neki??Csak ő még nem tudja elmondani ha esetleg fáj neki,csak sírással tud jelezni.

Ez is csak egy tipp de előfordulhat.

2011. júl. 2. 23:54
Az én fiam egyszer 7 hónapos korában elcsúszott a kádban a szemem láttára és elmerült a vízben. Az egész egy másodperc alatt történt, azonnal kikaptam a vízből, sírt és nem volt hajlandó többé a nagy kádban fürdeni. Egy forró nyári napon kitaláltam, hogy játszunk strandosat. Kellemes meleg vízzel töltöttem meg a fürdőkádat és úszógumival tettem bele a kádba. Kérte én is üljek mellé, megtettem, de aztán ki lettem zavarva, mert nem fért el. A játék közepette eszébe sem jutott a kellemetlen élmény ami alig pár napja történt vele. Az én véleményem is az, hogy ha lehet játszani, nem feltétlenül fürdési időben és mindenképpen az együtt fürdés. _A gyerekek nagyon természetesnek veszik a meztelen testet.
31. a3a6030669 (válaszként erre: 24. - Tacsi44)
2011. júl. 2. 23:47
csak most látom mit írtál....hát akkor a rossz emlékek :(
2011. júl. 2. 23:44

szia

szerintem próbáld meg hamarább fürdetni ,mondjuk fél nyolc fele.Itt a nyár,sokkal több inger éri minden téren,lehet csak fáradt.Vagy kérd meg nagymamát,v nagypapát,hogy egyszer segítsen megfürdetni,de te ne legyél ott.

Akkor talán kiderül,hogy ez csak egy felétek irányuló kis múló hóbort,ellenállás,vagy valami valódi lelki ok.

nem volt egyszer esetleg túl meleg neki a víz?vagy volt-e rosszul sikeredett hajmosás?

esetleg még azt is megpróbálhatod,hogy egy ismerős gyerkőccel összehozni egy estét,hogy együtt fürödjenek...hátha egy másik gyerkőc jó hatással lenne rá....

29. carolll (válaszként erre: 24. - Tacsi44)
2011. júl. 2. 23:38
Amúgy ezt a problémát átérzem, mert az én lányomnak egyszer volt a fenekén két hólyagos seb, amikor a ráragasztós vizeletgyűjtő zacsi miatt égési sérülései lettek. A meleg víztől ő is ordított!
28. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 13. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 2. 23:38
oké. feladom. szabad a gazda. :3
27. bige
2011. júl. 2. 23:38
kedvenc játékok? kacsaúsztatás? stb? ..de ha állva nem sír, akkor nem baj szerintem. fürödjön állva. :) majd túl lesz rajta
26. carolll (válaszként erre: 24. - Tacsi44)
2011. júl. 2. 23:37
az gondolom hülye kérdés, hogy tele van e fürdős játékkal a kád? :D
25. tacsi44 (válaszként erre: 21. - Carolll)
2011. júl. 2. 23:36
Megprobálom,lehet hogy igazad van,hátha bejön.
24. tacsi44 (válaszként erre: 19. - Carolll)
2011. júl. 2. 23:34
Hozzá teszem a kádba belesem lehet ültetni csak állva tudom megfürdetni.Ha magátol belegugol úgy nincs baj de,mi akarjuk beletenni azt nem lehet,de evvel már rég nem próbálkozunk.Egy dolog volt,mivel ekcémás akicsikém,volt egy időszek hogy véresre vakarta a hátát fenekét,fütyijét,és tudom hogy az nagyon fájt neki,de akkor kamillába fürdettük egy darabig és jó is volt egy pár napig nem sírt de utána kezdődött újból,mint előtte,de most nem sebes semilye.
23. bige
2011. júl. 2. 23:32
..és mi lenne, ha együtt fürdene az édesapjával? jókat lehet játszani közben
22. bige (válaszként erre: 18. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 2. 23:31
no comment....ebbe nem megyek bele.
21. carolll (válaszként erre: 20. - Tacsi44)
2011. júl. 2. 23:31
Egy próbát megér, hogy előbbre hozzátok a fürdetést, nem? Nálunk folyton változik a bioritmusa. Ott van az a sok óra átállítás stb. Meg gondolom ilyenkor nyáron többet kint van, most már biztos sokat jön-megy, lehet, hogy jobban elfárad. Lehet, hogy pár hónaposan jó volt neki a fél 9, de most lehet, hogy kicsit késő, nem? Szerintem tegyél egy próbát. Aztán kiderül...
20. tacsi44 (válaszként erre: 15. - Carolll)
2011. júl. 2. 23:27
Este fél kilenc körül fürdünk,de ez születésétől fogva így van.Nem tudom hogy történt e valami,legalább is velem nem,a párom is azt mondja hogy nem,csak az a baj hogy egy kicsit ő türelemetlenebb típus és lehet hogy csak történt valami,ami lehet hogy neki nem számít de a kicsinek igen,de akárhányszor kérdeztem azt mondta hogy nem.
2011. júl. 2. 23:25
Csak azért kérdeztem, mert az én lányom víz-függő, de ma pl. elég rossz passzban volt és 8 órára, amikor a fürdés közeledett már nagyon készen volt. Így ma pl. ő is visított a fürdés közben, ami ezért kb. csak fél percig tartott. Pedig általában azért sír, mert ki kell szállni. :-)
18. 5e1b581a2e (válaszként erre: 17. - Bige)
2011. júl. 2. 23:25

Oh,pardon.Elnézést sótlan lelkedtől.De ha méltóztatnál visszaolvasni...az ominózus kijelentés nem én írni...Érteni mádzsár kicsit???

Jesszus!!!Lehet pizsiosztás volna már jó nálatok...

17. bige
2011. júl. 2. 23:23
muszi visítani??? gondolom az a visítási kényszert jelenti. ..de miért is nem szereti a pasik a fürdést? ilyet még nem hallottam. az én férjem világ életében képes volt elaludni kádban.
16. tacsi44 (válaszként erre: 2. - Carolll)
2011. júl. 2. 23:21
Igen van a kertbe is pancsolója,oda is előszőr velem jött be,de utána egyedül is bemerészkedett,játszott tetszett neki,és így nagyon tetszik neki a pancsolás,de az esti fürdetés káosz.Fürödtem előtte ,sőt majdnem mindenap látja ahogy én vagy apárom fürdünk,és én szoktam ilyenkor mondani neki,látod anya se sír,csak szépen megfrdik.
2011. júl. 2. 23:21
Hány órakor van a fürdetés nálatok? Mennyire álmos már olyankor?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook