Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam esti lábfájdalma fórum

Kisfiam esti lábfájdalma (beszélgetős fórum)


22. bettike2007 (válaszként erre: 19. - Noccika)
2010. okt. 27. 16:54
ez nálam is előfordul ha sokat sétálok vagy megerőltetem a lábam..
2010. okt. 26. 10:06

Sziasztok! Szeretném megosztani a mi kálváriánkat, mert hasonlónak tünnek a panaszok.

A kisfiamnál tavaly kezdődtek az éjszakai lábfájdalmak. Neki térdhajlatban fájt, és pár órán keresztül tartott. Ilyenkor nem tudott ráállni sem. Majd egyszerűen elmúlt, de néhány naponta megismétlődött. Azt hitték ciszta, de szerencsére ezt kizárták.Kapott egy combgipszet, mert lehet, hogy mivel torna szakos megerőltette. Végig mentünk mindenféle góckutatáson, vérvételen, röntgen és ultrahag vizsgálaton. Semmi eredmény. Januárban kivették mind a két manduláját, mondván ez okozhat nála izületi fájdalmat. Kb egy hónapig nem is volt jájdalom, de utána kezdődtek előlről. Újabb vizsgálatok során derült ki, hogy bokasüllyedése van.

Nem a hétköznapi telitalp, hanem egyfajta sarokcsont ferdülés. Azóta betétet kell hordania, és évek kellenek a teljes gyógyuláshoz. Még mindig szokott fájni, de már nem olyan vészes.

Inkább legyen egy felesleges kivizsgálás, mint később komolyabb probléma.

Szép napot mindenkinek! :)

2010. okt. 25. 19:39
Köszönöm a hozzászólásokat, hasznosak voltak. Én is vizes ruházom meg Cataflam csepp és akkor 5-10 perc múlva visszaalszik.
2010. okt. 25. 16:56
Ez érdekes. Nekem egész kiskorom óta van ez. Akkor voltunk is vele dokinál aki szintén azt mondta, hogy a növéstől van. Most már 21 éves vagyok, de sajnos havonta 1szer, 2szer még mindig előjön ez esténként és ilyenkor szinte nem is birok aludni annyira fáj. Pedig már csak nem növök :P :P
18. AirMan (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2010. okt. 25. 16:16

Nem akartam megijeszteni senkit, csak szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a tüneteket figyelni kell és nem szabad mindent a növésre fogni, meg hogy a gyerek túl érzékeny, stb. mert lehet, hogy valami komolyabb dolog áll a lábfájás mögött.


Érdemes gyermek ortopédiára vinni a gyerkőcöt ha túl erős, vagy túl sokszor fordul elő a lábfájás.

17. 388b941089 (válaszként erre: 16. - AirMan)
2010. okt. 25. 15:53

igen, köszi a figyelmeztetést, nekünk is volt szerencsénk hasonlóban...


de az ilyen jellegű gyulladás más és vannak tünetei. A bicegés és a csámpás járás ilyen lehet.. Catalflam cseppeket kaptunk rá és 1 hétig fel sem állhatott a gyerek... Ne ijeszd meg a szülőket, mert kétségbeesnek.:)) Abban viszont igazad van, h a fájás mellé más tünet is társul, azonnal háziorvoshoz, majd ortopéd szakorvoshoz kell fordulni!!!!

16. AirMan
2010. okt. 25. 15:37

Arra azért felhívnám a figyelmet, hogy lábfájást okozhat pl. egy korábbi vírusos megfázásból visszamaradt, majd valami miatt előbújó csípőízületi gyulladás, ami főként térdben és az alatti sugárzik ki. Ilyenkor a csípőízületben víz gyűlik össze és nyomja az idegeket, s ebben az esetben a tornáztatás és egyéb terhelés pl. napokig, a fájdalom elmúlásáig és újabb ultrahangos vizsgálatig TILOS!


Tehát csak annyit, hogy nem játék és nem minden gyerekkori lábfájás van a növéstől. Érdemes kivizsgáltatni ha a fájdalom akár bicegésig, terhelésnél sírásig fajul.


(Hírtelen növésben lévő gyerekeknek, főleg sportolóknak érdemes odafigyelni a táplálkozására, ill. természetes ásványi anyagból származó étrend-kiegészítőt adni!)


Az én fiamnak 3 évesen volt ilyen csípőízületi gyulladása, ami egyik napról a másikra, kora reggel tört rá. Először csak fájogatott, utána már sántikált és sírt, délben orvosnál kötöttünk ki.

2010. okt. 25. 15:29

Sziasztok!

Az én 5 éves kislányomnál is előfordul a lábfájás térdtől lefelé havonta kb 1x, éjjelente. Sima testápolóval szoktam neki nagyon gyengéden átmasszírozni és utána visszaalszik. Általában olyankor fordul elő amikor valamivel "erőltette" a lábát. (biciklizés, sok futkározás)

14. 94786a70d9 (válaszként erre: 12. - 388b941089)
2010. okt. 25. 15:26
Szerintem a növés is közre játszott, mivel ma már nincs panaszom, pedig megmaradt a lúdlábam.Fájt nagyon, azért emlékszem rá.
2010. okt. 25. 15:18
Az én fiam is küzd vele már 4-5 éve. Voltunk ortopéd szakorvosnál. Megröntgenezték, és megállapították, hogy az erős bokasüllyedése miatt van, az sugárzik ki neki egészen a térdéig. Köhler I. nevezetű betegséget állapítottak meg nála, és lábtornát javasoltak (lábujjhegyen járás, papírzsebkendő felvétele az ujjakkal,külső talpélen járás, belső talpélen járás stb.) Azt javasolta az orvos, hogy fájdalom esetén Cataflam cseppeket adjak neki. Valóban használt, kb 5 perc alatt vissza is aludt tőle. Eleinte heti egy-kétszer is előfordult, az utóbbi időben már csak havi egyszer talán. Most 7,5 éves.
12. 388b941089 (válaszként erre: 11. - 94786a70d9)
2010. okt. 25. 15:10
az nem a lúdtalp miatt van?:)
2010. okt. 25. 15:08
Igen, a növéstől van. Lúdtalpas vagyok és emlékszem, hogy kiskoromban először a bokám,majd a térdem szúrt minden egyes lépésnél.
2010. okt. 25. 15:07
nálunk is hasonló a szitu, a mai napig mondogatja néha, h fáj a lába, szintén térdtől lefelé, a sípcsontjánál... én be szoktam neki kenni nem tudom milyen nevű kenőőccsel, ami hűsít is és a fájdalmat is csillapítja. Mi nem voltunk dokinál, mivel gondoltuk, h a növés miatt van ez szegénykének... csak az a furcsa, h mikor én gyerek voltam, nekem a combjaim fájtak a növéstől és nem a sípcsontom... érdekes...
9. Chrissy28 (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2010. okt. 25. 15:06
Mi a nővéremmel mindketten testnevelés tagozatosak voltunk, rengeteget mozogtunk, és még is fájt a lábunk. Szerintem ez alkat kérdése.
2010. okt. 25. 15:04

Az én kisebbik fiamnál is volt ilyen. Többször is fájlalta a lábát, sokszor alig tudott menni. Ő is volt kivizsgáláson. Az orvos szerint a növéstől van.

Érdekes, hogy a nagyfiamnál nem fordult ilyen elő, bár ő mindig rengeteget mozgott és erősebb is, mint a kicsi.

2010. okt. 25. 15:03
NEkem is borzasztóan fájt. Sokszor alig aludtam éjszaka és másnap iskola volt. :( Iszonyatos érzés-syenkinek nem kíyvánom! Nem tudom, ha kaptam volna vmi panadol szerűséget(ha volt akkoriban egyáltalán ilyen) akkor jobb lett-e volna.
2010. okt. 25. 15:01
Hasonlóképpen volt nekem is, aztán a kislányomnak is, őt szabályosan az ájulás keringette sokszor a fájdalom miatt. Őt ki is vizsgálták, minden létező vizsgálatot elvégeztek rajt, de semmi... sajnos van akiket a növés ennyire megvisel.
2010. okt. 25. 14:58
Ezt jól leírtam.. de amikor elkezdtem olvasni a soraid, akkor egyből ez jutott eszembe, amit a gyógytornász ismerősöd is mondott, mert ezt gyerekkoromban mi is nagyon megszenvedtük. De a borogatás elég. Mi sosem kaptunk gyógyszert rá.
2010. okt. 25. 14:58
Igen, nálam is előfordult, mikor kicsi voltam!
2010. okt. 25. 14:55
Gyerekkoromban a nővéremnek is és nekem is. Anyukám hideg vizes kendővel borogatta a lábunkat, ami jól esett. Általában úgyis aludtunk el.
2010. okt. 25. 14:55

Az én lányom is rendszeresen küzdött ezzel a problémával ilyen idős korában, ugyanígy éjszaka.


Én annyit csináltam, hogy egy nyeletnyi Panadolt kapott, amitől aztán vissza is aludt egyből.

2010. okt. 25. 14:52
Kisfiam 4 éves elmúlt. Kb. 2.5 éves kora óta néhány éjszaka úgy ébred fel sírva, hogy nagyon fájlalja a lábát, főleg térdtől lefelé. Igazán nem tudja megmutatni, hogy hol, de főleg a sípcsontja. Havonta 1-2X fordul ez elő csak. A gyerekorvos azt mondta izomláz, de akkor is fáj néha ha semmi megerőltetőt nem csinál. Az egyik gyógytornász ismerősöm szerint valószínű, hogy a csontok hosszirányú növekedése miatt van. Van valaki akinél ez előfordult? Szerintetek is az?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook