Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 15 hónapos és eddig pár szót mondott, de most már csak gagyarászik ez miért van? fórum

Kisfiam 15 hónapos és eddig pár szót mondott, de most már csak gagyarászik ez miért van? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 11. 21:03
Az én kisfiam,2-éves koráig csak egy-két szavas volt,de most már szépen mond kisebb mondatokat.türelem-olvasás hangosa és mondokák mondása.
2012. febr. 1. 11:51

Picurom 2éves.

szavakat mond, de nem rakja össze. mióta a bölcsibe járunk sokkal többet halandzsázik és ez folyamatos, mintha mondatokat mondana.

ez természetes, mondja a bölcsődés néni. ebből alakul majd ki a folyamatos beszéd.

18. Christineee (válaszként erre: 17. - Dallam'75)
2012. jan. 31. 20:36

Igen jó eséllyel így van:-)

Fogak terén mi jók voltunk, csak az utsó 4 nem akar kibúni, de a többi szépen sorban jött:-)

Próbáok türelmes lenni a beszéddel is.

2012. jan. 31. 20:31
Óh az én férjem meg halandzsázott sokáig,senki nem értette. Na akkor inkább későn kezdjen beszélni :)Ez a beszédtéma olyan mint a fogügy. Kinek előbb, kinek később.....
16. Christineee (válaszként erre: 13. - D550c57e19)
2012. jan. 31. 20:28
Köszi, ez reményt ad:-)
15. Christineee (válaszként erre: 14. - Dallam'75)
2012. jan. 31. 20:27

Hát apja 1 évesen beszélt:-)

MOndjuk az vígasztal, hoyg anyám szerint én is és tesóm is csak 2,5 évesen kezdtünk.

Tud öltözni, de inkább eléri, hoyg mi öltöztessük, mert lusta.

Szereti ha mi játszunk a játékaival és ő nézi, lusta még a huzogatós cicáját is húzni.

Hiába tud már dolgokat, velünk akar csináltatani mindent:-D

Ilyenekre gondolok mikor azt mondom lusta.

De ugyanakkor egy állandóan mozgásban lévő gyerkőc.

14. dallam'75 (válaszként erre: 9. - Christineee)
2012. jan. 31. 20:24

bosszant, hogy nem beszél? Ezt hogy érted? semmiről nincs lekésve. Az én fiam is 15 hónapos, és "csak" gagyarászik. Na és? 3 éves korig ráér...nem vagyunk egyformák. Lehet később kezd el beszélni, de utána meg folyékonyan :)

Hogy érted, hogy sok tekintetben lustának tartod?

2012. jan. 31. 20:19
ez tényleg természetes nálunk is ez volt.sokáig nem beszélt utána. Aztán elkezdett fejlődni megint.
12. Christineee (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. jan. 31. 20:17

Gyerekorvos kéthetente jön...mindig kédezi is. Így nyugodt vagyok, mert ellenőrzés alatt van a fejlődése.

Igyekszem egyelőre türelmes lenni, ezt az egy szót viszont kérésre is mondja.

Ha azt kérem "mond, hogy nem", nemlegesen megrázza a fejét:-)

Ha zt kérem mond " apa" vagy mutat az apjára vagy azt mondja mama, mert mindenkire ezt mondja.

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Christineee)
2012. jan. 31. 20:13

ne aggódj, a fejlődés sokszor ilyen hullámzó. Majd megered újból a nyelve, és sokkal több szóval, mint előtte.


Ha viszont sokáig tapasztalod, hogy stagnál, akkor mégis érdemes utánajárni.

10. Christineee (válaszként erre: 8. - Megryan)
2012. jan. 31. 20:12

Ettől nem félek:-)

Egyrészt rég nem kapott már oltást, másrészt simán a szemembe néz ha kérem nézzen rám (pl ha komolyan akarok mondani neki dolgokat).

MIndent megért, mindent megcsinál. És nagyon nyitott gyerek, egyedül nem si igen akar eljátszani. Nagyon társasági, szereti az embereket, gyerekeket.

2012. jan. 31. 20:10

Hát mutogatással, fura hangokkal egyre jobban jelzi mikor mit akar, és én jól is veszem a jelzéseit, de bosszant hogy még nem beszél.

Egyébként sok tekintetben lustának tartom, tipikus pasi....:-S

Főle mert nemrég már próbált többféle szót is , de most megint csak a mama megy, de az mindenkire:-D

2012. jan. 31. 20:09

Ha más tünete nincs, akkor nem lehet baj.

Mert ha a beszéd visszafejlődése oltás után következik be, vagy más tünet is van (pl. zárkózott, magányszerető, nem néz a szemébe stb) akkor ott autizmus kialakulása is lehet a beszéd visszafejlődésének az oka.

2012. jan. 31. 20:07
Akkor egyszerűen "lusta" beszélni szerintem, mert anélkül is megérted minden jelzését :)
2012. jan. 31. 20:05

Bár sajnos ebben a téli hidegben kevésbé tudunk más gyerkőcökkel taláálkozni:-(

Na de majd hétvégén a szülinapon:-)

5. Christineee (válaszként erre: 4. - Megryan)
2012. jan. 31. 20:03
Igen nagyon társasági gyerek, barátkozós, barátságos, jólelkű:-)
4. megryan (válaszként erre: 3. - Christineee)
2012. jan. 31. 20:03
Amúgy nyitott, kifelé forduló gyerkőc?
2012. jan. 31. 20:00
Fiam pénteken lesz 24 hónapos és ő is hasonlóképpen viselkedik. Úgy tűnik pár szó gyakorlása után ő is megint egyszavas lett....:-S
2012. jan. 31. 19:51
Kapott oltást mostanában?
2012. jan. 31. 19:40
Kisfiam 15 honapos és eddig pár szot mondott de mostmár csak gagyarászik ez miért van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook