Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 1 éves, rettenetesen akaratos, gyakran hisztizik. Normális ez a viselkedés az ő korában, vagy valamit elrontottam? fórum

Kisfiam 1 éves, rettenetesen akaratos, gyakran hisztizik. Normális ez a viselkedés az ő korában, vagy valamit elrontottam? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. nov. 11. 15:47
Most arra jöttem rá ,hogy ha elkezd hisztizni és nembirok vele ,kimegyek a lakásból egy pár percre.Ahogy kiteszem a lábam már abba is hadja.Kiszoktam lesni hogy mit csinál.Szépen elkezd játszani,vagy lefekszik az ágyba és betakarja magát.Egy pár perc múlva bemegyek és mintha semmi se történt volna úgy viselkedik.Nyugodt és higgadt.De ha bentmaradok képes fél órát is hisztizni valamiért.
2007. nov. 8. 22:10
Nálunk a családban 5 fiú van,mind ilyen hisztis volt,és van egy lány azt olyan kis ügyi volt ilyen idős korában.A bölcsiben is a fiuk sírnak többet,a lányok jobban elvannak.Álitolag a fájdalom küszöbük is kisebba fiuknak,ezt halotam.
27. bobcsi2 (válaszként erre: 26. - Kitta73)
2007. nov. 8. 22:02
Nyugi,nekem lányom van.Szrintem azért örökölte is az akaratosságot,mert mind a ketten olyanok vagyunk,hogyha a fejünkbe veszünk valamit azt véghez is visszük.
2007. nov. 8. 15:53
Szerintem normális,reménykedj,hogy kinövi.Az enyém két éves de még mindig ilyen.Azt mondták nekem,nyugi ötéves korára kinövi.Amugy miért van az,hogy csak fiukról hallom hogy ennyire akaratosak?
25. bobcsi2 (válaszként erre: 24. - M_Marcsa)
2007. nov. 8. 14:30
Igazából nem tart tőle,rajong az apjáért.Szerintem heti 3-4 órát töltenek eggyüt ,de úgy hogy énis itthon vagyok,közbe dolgozok mint az állat hogy pótoljam a lemaradásaimat,mert nincs más aki tudna segíteni.
24. M_Marcsa (válaszként erre: 23. - Bobcsi2)
2007. nov. 8. 12:13

Tarta az apjától? lehet, mert kevesebbet van vele, mint veled?


Öltözzön az apukájával mikor lehet.

A zoknira semmi ötletem nincs.:(

23. bobcsi2 (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2007. nov. 6. 09:29

Az a gáz hogy az apjával egyszóra felöltözik.

Már próbáltam mindent.A zokniról csak annyit hogy 5 percnél nincs rajta tovább.Egynap 120-szor leveszi meg felveszi.

22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - Bobcsi2)
2007. nov. 6. 06:59

Nekünk nincs ilyen gondunk. Szerencsére.

Mikor öktözik, mondom, gyere vegyük fel a babás ruhádat, legyél szép, utána mondom nézze meg magát a tükörbe. Nagyon élvezi.

Esetleg adj valamit a kezébe, vagy mondjad segítsen zoknit húzni, vagy énekelj közben, mesélj valamit.

Vagy öltözünk, és megnézzük a kutyuskákat stb.

2007. nov. 5. 22:19

Szia !

Azóta már félig leszakadt a konyhaszekrény ajtóm!Énis így gondolom az első két mondatot.Ez nemjutott eszembe hogy elvigyem onnan.Ez jó ötlet.Köszönöm.

Van még egy amibe nemjutunk düllőre a kisaszonnyal.

Egyszerűen nemakar velem felöltözni.Kb.1 óra mire fentvan minden.Erre van valami jó ötleted?

20. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - Bobcsi2)
2007. nov. 5. 07:46

Nálunk azt nem szabad, amivel kárt tehetne magában, vagy nagyon zavaró vagy nagy hülyeség.Pl. villany dugasz, locsolni a lamináltat.

Egyebet lehet. Lehet ágy alá bújni, sárban játszani stb.

Én elvből nem ütök a gyerekhez. Sztem, másképp is lehet.

Hogy a te esetedben mit tennék? Felnyalábolnám, elvinném onnan. Persze, nem hagynám, hogy csapkodjon. Ha csak nyitogatná, hagynám.

19. bobcsi2 (válaszként erre: 13. - M_Marcsa)
2007. nov. 4. 17:42
Ne úgy értsd hogy én lépten nyomon rácsapok a kezére,mert eggyáltalán nemvagyok ennek a híve.Csak akkor mikor végképp olyat csinál ami nekem nemtetszik.Éppen ez az eset a konyhaszekrény ajtót csapkodta de nemis akárhogy.Te mit csinálsz ilyenkor?Hagyod?Akármivel akarom elterelni a figyelmét ő akkor is azt akarja.Hiába mondom neki hogy nemszabad,ezerszer.Nagyon meghatotta mert sírva beszaladt a szobába,de ahogy beért már abba is hagyta egyik pillanatról a másikra.
18. Sz.Csirke (válaszként erre: 17. - Egryzs)
2007. nov. 3. 19:57

Nagyon tetszik a hozzaallas, utana is olvasok.

Koszi:)

17. egryzs
2007. nov. 3. 13:55

Szerintem nincs olyan, hogy "hiszti". A sírás és a dühöngés olyan testi-lelki folyamatok, amikor a szervezet meg tud szabadulni a stresszhormonoktól, és visszaáll az egyensúly. Mióta erre egy könyv olvasása kapcsán rádöbbentem, sokkal könnyebb az életem a kisfiammal. Már nem érzem, hogy mindig "boldoggá" kellene tennem, ha nyűgös, és nem érzek dühöt iránta, ha ez nem sikerül. Egyszerűen hagyom, hogy kisírja magát, és utána van egy derűs, nyugodt, együttműködő gyerekem. Aki megélte már, hogy milyen megkönnyebbülés kisírni magunkat egy rossz élmény után egy szerető ember vállán, az tudja, miről beszélek. Ugyanez igaz a gyerekekre is. Csak mi szülők nem rendelkezünk ezzel az információval (hogy a sírás ugyanolyan testi szükséglet, mint az evés, az ivás, vagy a pisilés), és minden sírást úgy értelmezünk, mintha valami azonnal és általunk orvosolandó gondot jelentene. Meg persze példa sincs előttünk, mert gyerekként a mi síró szánkat is vagy betömték cumival, vagy édességgel, vagy megbüntettek érte, vagy kicsúfoltak.

Persze a gyerekek gyakran nem sírnak, a "hiszti" alatt. Csak akkor sírnak, mutatják meg sebezhető énjüket és fájdalmukat, stb. ha érzelmileg biztonságban érzik magukat. És akkor megkérdezhetjük magunktól: biztonságban érezném-e én magam akkor, ha a párom kiabálna velem, vagy nem figyelne rám, amikor szerinte "rosszul" viselkedem, megbüntetne, ha valamit elrontok stb.

Ha valakit érdekel ez a megközelítésmód (és tud angolul): az keressen rá az "aware Parenting" címszóra a googlen. Nekem és a kisfiamnak működik.

2007. nov. 3. 05:21
Általában egy éves kor körül rájönnek a gyerekek, hogy akaratossággal bizonyos dolgokat elérhetnek a szülőknél. Nem szabad engedni.
15. M_Marcsa (válaszként erre: 12. - 09ca1d3343)
2007. nov. 2. 18:15

Azt eleve kizárom a lehetőségek közül,hogy ráhagyni a hisztit! -ÍRTAD


A lényeg az, hogy a hisztivel ne érjen el amit akar.

14. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Nórcsesz)
2007. nov. 2. 18:12

Kapd el a babát, aztán hisztizzen, vagy vond el a figyelmét.

Meg kell tanulnia, hisztivel nem ér el semmit.

13. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - Bobcsi2)
2007. nov. 2. 12:10

Én nem csapnék a kezére... Elég lenne a nem szabad.

Más gyerekéhez sem szabad ütni az iskolában, az enyémhez miért üssek?? Azért mert kicsi, ki van szolgálva nekem, üssem???


Ilyenkor van nekik akaratuk. Sok türrelem, kitartás legyen benned. Visszanyúl, mert akarja. Nem szívatásként teszi sztem.

És aztán megteszi?

2007. nov. 2. 11:21

A fiam 15 hónapos. Mostanában kezd "kóstolgatni". Kénytelen vagyok azonban megfogni,mert egész nap ketten vagyunk, nem lehet,hogy mindig az ő akarata érvényesüljön. Kicsit nyafi, vagy megsértődik,amikor rászólok, de ezen túl kell lépni. Előfordult,hogy rácsaptam a kezére,mondjuk,amikor huszadszor sem értette meg,hogy a gázcsapot nem szabad tekerni.. Leszokott róla. Nagyon nehéz dolog megfogni, valahogy meg kell találni az arany-középutat. Ezt csak te érzed,ebben senki nem tud segíteni. Minden anyuka,minden kisgyerek más-más habitusú!

Azt eleve kizárom a lehetőségek közül,hogy ráhagyni a hisztit! Szerintem ez a későbbiekben visszaüthet a gyerek lelki fejlettségére is...

2007. nov. 2. 11:13
A kislányos most lesz 11hónapos és nagyon hisztis!Ha valami nem ugy van ahogy ő szeretné hanyatt vágja magát!Legyen az parketta vagy metlaki mindegy neki!Nem tudom mit csináljak vele!?Féltem nagyon a kis fejét!Állandóan készenlétben állok,hogy mikor vágja magát hátra,de nem mindig sikerül elkapni:-(((
10. bobcsi2 (válaszként erre: 5. - 867f9adc74)
2007. nov. 1. 19:41
Az én lányom 2 éves lesz ,és mondom neki többször hogy nemszabad,majd rácsapok a kezére.Elkezd sírni de már csak azért is visszanyúl,nehogy nekem legyen már igazam!Ilyenkor mi a teendő?
2007. okt. 9. 13:50

Sziasztok!

Az én fiam egy éves múlt. Már neki is saját akarata van. Pl. nem engedi mindig, hogy fogjam a kezét, ha sétálunk. Ő arra szeretne menni, amerre ő akar. Persze muszály megszoknia, hogy fogom a kezét,főleg ha a forgalmas utcákon,járdákon közelkedünk.

Ha más miatt akaratos, kiabál (pl. nem engedek neki valamit), akkor én is ráhagyom, ha sír is, akkor inkább elterelem a figyelmét, mutatok neki valami érdekes dolgot.

2007. okt. 7. 23:46
Minden kedves egyéves hisztis és nem hisztis anyukának üzenem, hogy olvassa el James Dobson Akaratos gyerek c. könyvét. Szórakoztató, jól olvasható és sok hasznos tanács van benne. Rövidesen nem lesz hisztis a gyereketek.
2007. okt. 7. 15:34

Köszönöm, hogy tanácsaitokkal segíteni szeretnétek! Igyekszem hasznosítani.

Szép napot!

2007. okt. 7. 12:07

Üdv mindenkinek, akinek hisztis egyéves babája van!!!

Senki se mondta, hogy könnyű a gyereknevelés. Mi jót szoktunk nevetni rajta és megpróbáljuk figyelmen kívűl hagyni. Ha pedig rosszat akar csinálni, vagy csinálja is mindenképp jelezzük felé: dá-dá vagy jujuj, vagy nem szabad. egy idő után, ha mindig KÖVETKEZETES vagy alábbhagy a rosszalkodása és a hisztije is.

2007. okt. 7. 11:04

Teljesen normális dolog!!!!

Hisz már önálló akarata van neki is:-)))

Csak még az nem érthető számára, hogy vannak olyan dolgok, amit neki nem szabad. Én mindig mindent elmagyarázok neki, mintha egy felnőttel beszélnék!!

Nem mondom, h elsőre megérti, de hatásosnak tűnik.Persze így is szokott hisztizni, de tudja, h mit nem szabad.

Az én lányom is egyéves, és a kedvenc játéka a virágok leveleit cibálgatni.-(((

Párszor a elmagyaráztam neki, h azt:NEM NEm!!!

És egyszer a kezére is ütöttem, de csk úgy, h érezze...azóta nem csinálja.

Szerintem nem szabad csak úgy ráhagyni dolgokat, mert akkor nem fog szellemileg fejlődni azokat illetően!!

2007. okt. 7. 10:24
az én 1 éves lányom is hisztis és akaratos és sokszor én sem tudom hogy mit csináljak vele de szerintem is az a legjobb módszer ha rá van hagyva majd abbahagyja
2007. okt. 7. 08:58
lehet eleve is céltudatos típus, az én gyerekem például sokkal félénkebb a többinél, a játszón is a többiektől két-három méterre játszik. Szóval nálunk nem a hiszti, hanem az idegenektől való félelem az erősebb.
2007. okt. 7. 01:03
Szerintem természetes ebben a korban. Ha végképp nem bírsz vele,olyankor ne bosszankodj, hagyd rá, szinte ne is figyelj oda.Érezze olyankor azt,hogy akár hogy hisztizik nincs "nézőközönsége" Lehet ,hogy rájött ,hogy ezzel mindíg eléri valaki figyelmét, és a hisztivel érvényesiteni akarja akaratát.Még ő nagyon kicsi, bár már most kell tudni elkezdeni helyre rakni az ilyen jelentkező nehézségeket, de ez nem egy tragédia. Tőle ez még figyelem felkeltés, és céljainak elérése. Próbáld ki, hagyd figyelmen kívül rá fog jönni, hogy semmit nem ér el vele akkor minek i fárassza magát, hisz ahiszti neki is fárasztó .Remélem jó tanácsot tudtam adni, persze idő kell hozzá mert már írtam , még ő nagyon kicsi, és hogy ez tudatosuljon nála időre ven szüksége neked pedig TÜRELEMRE. Sok sikert!
2007. okt. 7. 00:25
Kisfiam 1 éves, rettenetesen akaratos, gyakran hisztizik. Normális ez a viselkedés az ő korában, vagy valamit elrontottam? A türelmen kívül
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook