Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első kirándulás az oviban fórum

Első kirándulás az oviban (beszélgetős fórum)


23. Csillagszem38 (válaszként erre: 20. - Bichi)
2023. máj. 30. 09:21

Igen, nagyon sokféle szülő van. Én láttam olyat is, aki a 4. után volt sík ideg, a másik 3 már nagy volt, és valahogy elfelejtette milyen egy kicsivel...


De alapból lazulni kéne. Ez lenne a normális és az egészséges féltés persze.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 30. 09:04
Az óvónők profik. Ez a szakmájuk, és sok év tapasztalatuk van benne. Több száz gyereket vittek már kirándulni, és mindet visszahozták egyben. Tudom, hogy nehéz, de lassan le kell válnod a gyerekről.
21. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 21:59
Nem emlekszem, hanyadikban, mikor mar eleg nagyok voltunk ahhoz, hogy kapjunk egy ora szabad programot, egy osztalytarsam csak ugy johetett el, hogy anyuka titokban tartotta apuka elott, hogy egy kicsit onalloan csamboroghatunk.
20. Bichi (válaszként erre: 14. - Csillagszem38)
2023. máj. 29. 18:36
Már aki, van aki a harmadik után is sík ideg, és más, mint én, az elsőnél sem. Igaz alapban nem vagyok agggódó...
19. fincsi5 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2023. máj. 29. 15:46
Ez nagyon jól van megfogalmazva, röviden ennyi!:)))
18. Piroska52 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2023. máj. 29. 15:24
Ezt nagyon jól megfogalmaztad.
2023. máj. 29. 15:22

Nyugi, nem lesz semmi baj.

Vigyáznak rájuk.

Mi is vittünk 38 gyereket 3-an, moziba, bàbszinhàzba, kirándulni,

Soha nem történt semmi baj.

Élményekkel jön haza.

16. rockcica (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 29. 15:15
Ok...biztos jó lesz..kis Nyuszim...
15. rockcica (válaszként erre: 8. - Csillagszem38)
2023. máj. 29. 15:14
Igen,határozottan😀☀️
14. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Bichi)
2023. máj. 29. 14:21
De igen, egy idő után lazul.az ember☺️☺️ és nem aggódik már görcsosen
13. Sz123
2023. máj. 29. 14:03
Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy a kicsit is problémás gyerekeket nem viszik, így már nem 22 gyerekre kell vigyázni az óvónőknek. Nálunk a 3 év alatt ez lett volna az első normális kirándulás, ezt is sikerült szarul megoldaniuk.
12. tyityu (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 12:45

Szia ! Ne aggodj ! A kislanyom kiscsoportos, mar oket is viszik mindenfele. Havonta jarnak busszal konyvtarba, kiallitasokra, kulonbozo gyerek programokra. Par het mulva nekik is lesz hasonlo programuk mint nektek a vadaspark.

Nem kell aggodni, minden rendben lesz. En sosem aggodtam azon hogy busszal viszik oket mindenfele. Bar elso alkalommal megbujtam volna a konyvtar mellett de nem aggodasbol csak kivancsisagbol hogyan viselkedik. Mindig elmenyekkel jon haza. En szuper dolognak tartom hogy viszik oket.

11. Bichi (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 12:38
Szerintem ennek semmi köze hozzá, hogy "első és egyetlen", hanem ilyen típus vagy. Én sosem gondoltam arra, hogy a gyerekem nincs biztonságban az óvónőkkel, pedig nekem is egy van. Baj meg bárhol történhet ki sem kell lépni az óvódából, sőt a lakásból sem :DDDDD
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 11:19

Természetes az aggódásod. Viszont muszáj engedni őket.Szerencsés voltam, mert 90 %-ban kísérhettem őket.

Majd hatalmas élménnyel tér haza, hogy a társaival milyen jól érezte magát. :)

Majd írd le, hogyan sikerült.

9. 55Judit (válaszként erre: 5. - Csillagszem38)
2023. máj. 29. 10:46
Igen. Az aggodalom a gyerekkel születik, és velünk hal meg.😀
8. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Charlize)
2023. máj. 29. 10:41
Ezt biztos megnyugtató olvasni neki ☺️☺️☺️
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 10:29

Januárbam volt 5 éves az enyém és szintén “szeleburdi”, én csak eszetlennek mondom.

Voltak

- bábszínházban többször, gyalog,

- erdei iskolában busszal,

- több utcányira egy játszótéren gyalog

- városnéző kisvasutazni,

- állatsimogatóban,

- állatmenhelyen,

stb.


Nem volt gond egyszer sem. Ilyenkor az óvónők is még jobban figyelnek. Megvan a stratégia, hogy hogyan kísérik őket. Mindenki fogja egy másik kezét, hátul megy a végén egy felnőtt és elől egy. A közepén a harmadik majd tudja terelni őket. 23 gyerek nem vészes.


Hidd el, ilyenkor a gyerekek is jobban viselkednek. A vadasparkban meg szintén van személyzet, aki fogadja, kíséri őket és megmutat, elmagyaráz mindent. Ők is figyelnek rájuk.

6. boldogzokni (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 10:21
Teljesen normális, hogy így érzel. De próbáld az agyad most a szíved elé helyezni. Mindenképpen engedd el, úgyis eljön ez a pillanat, ha nem most, akkor legközelebb. Sokáig nem lehet halasztgatni. Gondolj bele, rossz lenne neki, ha erről most lemaradna. Az óvónők tudnak ennyi gyerekre figyelni, ezen nem kell aggódnod.
5. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 10:18

Sajnos mi szülők amíg élünk, aggódunk 🙈🙈🙈


Minden rendben lesz 🙏🙏

4. timycat (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 09:52

Ne aggódj! Nagy élmény lesz a gyereknek! Örülj hogy ilyen óvónénik vannak, sajnos ma már nem ez az általános.

Biztos nagyon fognak figyelni a gyerekekre!


Amit te tehetsz, adj a gyereknek szendvicset, valami nagy adag rágcsát, amit a többiekkel együtt elrágnak, csomagolj bőven innivalót, adj rá kényelmes ruhát, cipőt, gondoskodj fényvédelemről és rovarriasztóról.

3. globus (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 09:46
Nem lesz semmi baj, meglátod. Élményekkel telve jön haza kisfiad! Mindnyájan aggódunk, ez természetes. Nem viszik őket veszélyes helyekre, zárt csoportban maradnak végig. Olyan aranyosak, amikor itt sétálnak az ablak előtt, mennek valamelyikük szülinapi tortájáért. Adjál rá kényelmes kirándulóruhát. Próbálj meg nem gondolni legrosszabbakra 🙂
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2023. máj. 29. 09:38
Ha bevállalta a 3 óvónő a 23 gyereket, nagy fegyelmet fognak tartani. csak az úton mehetnek párosával egymás kezét fogva. Sor elején, végén és középen az óvónők. Ha mehetne legalább 5 szülő, nagyobb lehetne a szabadság. Most ezt kell beosztani. Kisfiadnak nagy élmény lesz így is.
2023. máj. 29. 09:32
Kisfiam augusztusban lesz öt éves. Két hét múlva az ovi viszi őket egy vadasparkba,ez lesz az első,nélkülünk történő kiruccanása.Szóval eléggé izgulok mert menni akartam velük de nem mehet szülő,viszont nagyon féltem..Hogy tud három ovó néni 23 gyerekre figyelni, főleg egy nagy területen fekvő vadasparkban?Már az úttól is be vagyok parázva,busszal mennék..Mivel első és egyetlen gyermekem, ha lehet ne hülyézzetek le,nagyon imádom és féltem..Azt nem akarom hogy nem engedem el,hiszen előbb utóbb muszáj lesz .de hogyan kűzdjem le ezt az extrém aggodalmat? Annyira pici a többihez képest is,és kis szeleburdi .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook